Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: problemi sa perilicom za veš

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno problemi sa perilicom za veš

    Zadnjih mjesec dana me zeza veš mašina.Znači kad ju hoću ukljućiti radi malo i onda izbaci osigurač.I onda kad ju hoću ponovno upaliti opet ista stvar.
    Onda sam znla kemijati uključiti u drugu utičnicu i onda radi, onda smo znali kabl sušiti sa fenom jer smo mislili da dođe vode pa da radi kratki spoj.
    To sam sve probala jučer ali nema šanse.
    E sad ne znam dali da zovem majstore za perilicu il električare

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Zovi majstora za perilicu. Vjerojatno se neka žica negdje lagano odmakla s mjesta, pa radi probleme.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    ako ti u drugom utikaču radi normalno, onda mislim da je ipak do utikača a ne do mašine

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    ako ti u drugom utikaču radi normalno, onda mislim da je ipak do utikača a ne do mašine
    Ovo sam uopće previdla u prvom postu. Slažem se.

  5. #5
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Moguće da ti je više stvari rapoređeno na isti osigurač pa i ta utičnica i zato izbacuje. Ona druga utičnica je na drugom osiguraču i zato uštekana u nju radi. Tak je bilo kod mene dok mm nije to bolje preraspodjelio.
    Doduše rekla si "zadnjih mjesec dana", tak da ne mora biti, ali i može, ovisi šta sve radi na istom osiguraču.
    Posljednje uređivanje od Suzizana : 12.08.2014. at 21:38

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Suzizana prvotno napisa Vidi poruku
    Moguće da ti je više stvari rapoređeno na isti osigurač pa i ta utičnica i zato izbacuje. Ona druga utičnica je na drugom osiguraču i zato uštekana u nju radi. Tak je bilo kod mene dok mm nije to bolje preraspodjelio.
    Doduše rekla si "zadnjih mjesec dana", tak da ne mora biti, ali i može, ovisi šta sve radi na istom osiguraču.
    Da, to je moguće. Ja isto mislim da je riječ o instalaciji, a ne o perilici, ako na drugoj utičnici radi normalno.

    Osim toga, po pravilima, perilica bi trebala biti na jednom osiguraču 16A i na tom osiguraču ne bi smjelo biti ništa drugo. Ipak je to veliki potrošač.

    Druga stvar - može biti da je prekinuta nula ili uzemljenje, to je još jedan razlog zbog kojeg se takve stvari događaju. Zovi prvo električara, jer ako je instalacija neispravna, ne samo da perilica ne radi kako treba nego je to opasno.

  7. #7
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Ma sad ne radi ni na drugoj uticnici. Znaci upalim ju radi tipa pol minute ono kao uzme vodu i prasak i tu je stop. Obda stalno iskace osigurac i to je to. Zvala sam servis gorenje pa su rekli najvjerojatnije ponedjeljak. Iako nisam sigurna da ce oni znati i moci popraviti a naplatiti ce sigurno svoju tarifu za izlazak

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Tja, nešto je probilo (pa dolazi u kratki spoj) ali teško je reći da li je grijač (najčešći kvar), motor, pumpa...da ne nabrajam. A može zafrkavati i onaj sigurnosni prekidač na vratima. Dobro da si zvala servis. Nemoj žaliti para, to je puno manje zlo i manji problem nego da netko strada. Isključi mašinu iz struje i ne uključuj je dok ne dođe majstor. On će ti odmah reći da li je u pitanju mašina, instalacija ili jedno i drugo. Znaju oni. Pogotovo dečki iz Gorenja su stvarno ok. Sretno!

  9. #9
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Ista stvar se meni dogadjala prosli tjedan, masina stara godinu ipol. Uspjeli dobit ovlasteni servis u ponedjeljak jer su svi na godisnjem. Ugl otisao grijac i da ga nisam vidla kad je majstor izvadio nebi vjerovala. Bila je valda kila kamenca na njemu. Promijenio i sve oke. Nama je masina jos pod garancijom pa nismo nist platili. Inace je grijac 400 kn

  10. #10
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Mi imamo isti problem...iskocio glavni osigurac za cijeli stan, onda premijestila masinu na drugu uticnicu pa je par puta radila i onda i tamo iskocilo. Sad definitivno moram zvat servis Bosch. Kako je kod vas proslo?

  11. #11
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Kod nas bio grijac u pitanju 260 kn platila

  12. #12
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Eto i nama grijac bio problem i kamenac. Grijac 470 za bosch plus majstori- doslo nas ukupno 640. Inace preko 700 al dobili popust za gotovinu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •