Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 74

Tema: Koliko odjeće i obuće imaju / trebaju

  1. #1
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno Koliko odjeće i obuće imaju / trebaju

    Kako se ljeto primiče kraju ja opet dolazim u iste probleme s odjećom za klince. Uvijek mi je teško procijeniti koliko odjeće realno trebaju za jesen/zimu i onda redovito pretjeram. Kad se na to pridodaju još i ono što bake i tete kupe završimo s nepotrebno velikom hrpicom.
    Malecki ide u vrtić (4 i pol godine), a curka u školu. Zanima me vaše mišljenje, koliko bi realno bilo dosta majica / hlača za dijete koje se umjereno prlja . Nose li ikad dva dana zaredom iste hlače? (Pod iste mislim da se dva dana nose bez pranja). Moji nose sve maksimalno jedan dan i sutra sve čisto. Nije mi problem prati, ali zna biti problem osušiti pa sam se već više puta pitala bi li mogle iste hlače dva dana zaredom ako na njima nema neke vidljive prljavštine, pijeska i sl. Nekad trebaju dva dana da se npr. traperice osuše.
    A cipele? Koliko pari u istom broju preferirate? Trudim se da imaju uvijek barem patike, cipele i gumene čizme.
    Budući da mi je to značajna stavka u budžetu voljela bih je smanjiti, imam feeling da ima prostora

  2. #2
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ja sam šparna pa uglavnom ima samo jedne cipele za sezonu, ljeto sandale, zimi čizme a prakticki tokom cijele godine tenisice i naravno papuce. Ne sjeda mi kupovina cijelog seta obuce kojeg preraste za par mjeseci. Ionako tenisice razvali i prije nego ih preraste pa opet nove... Od odjece mi je bitno da ima dovoljno za cijeli tjedan, nikada ne nosi nista dva puta, osim eventualno potkosulje i pidzame. I uz to koja haljina za sminku

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja je u školi i u principu svaki dan nosi novo, možda tu i tamo dva dana iste hlače po zimi i ako ih je baš obukla samo u školu. Dakle gledam da ima barem pet kompleta hlača i majica. Cipele su problem, dogodi se da ima samo jedan par. Npr. sad ću joj na jesen morati kupiti dvoje tenisice - za tjelesni i za van, pa onda nećemo baš odmah kupiti cipele, nego možda u 10-11 mjesecu već neke poluvisoke.

  4. #4
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Hvala na odgovorima, nadam se da MM ovo neće čitati Nikad im ne kupujem neke turbo skupe stvari, npr. neću dati 500kn za par obuće, za to ću pratiti trgovine i kupiti svakom dva dobra para. Valjda se zato lako odlučim kupiti više toga. Malom recimo kupim majice u C&A a tamo često znaju biti jako zgodne po 35kn. Ako kupujem neku bolju marku to većinom bude na sniženju. Nedavno nam našla curki Benetton majice i tajice po cca 4 Eur u trgovini na internetu i onda sam kupila par komada.

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    E pa ja ne znam kad sam dala manje od 500 kuna za cipele.

  6. #6
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Mima, ne znam imaš li možda neke zadane uvjete kod kupovine cipela pa ti to poskupljuje stvar. Ja online nađem super stvari, a kako većinom kupujem iste marke onda znam i koji broj im treba (iako sam sad totalno fulala s Kickersom jer ih još nismo imali). Tako da sam im sad za malo više od 500kn kupila svakom dva para obuće.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    mi smo prljavci. ukoliko nema vidljivih zaprljanja traperice ili santerice se mogu nositi više puta. mlađi se gotovo uvijek zaprljaju a starija( sad će treći razred) kako kad. majice oblače svaki dan čiste. veste ovisno o zaprljanju.
    meni se i ovako čini da previše perem.

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa zadano mi je da ih mora probati pa ne kupujem online, a kod nas su obične Ciciban cipele oko 500 kuna, zimske i više.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zadano mi je da ih mora probati pa ne kupujem online, a kod nas su obične Ciciban cipele oko 500 kuna, zimske i više.
    Ja sam svojima prošle godine na sniženju u Massu kupila dvoje žute Ciciban čizmice za 400 kn (oboje).
    Za zimu kupujem 5 pari trenerki (da se mogu presvući svaki dan), 2-3 finije hlače i na to majice (kada idemo na misu, predstave, na piće, itd.), jednu tanju jaknu za prijelazno doba, jednu deblju za crnu zimu i jedan kaputić za srediti se. To je što ja kupim, ostalo nose što dobiju, ali uglavnom iskoriste svu robu, nije nam se dogodilo da roba stoji neiskorištena u ormaru. I sada su u godinama kada im već treba rjeđe kupovati.
    Inače, zimsku robu treba kupovati na ljetnim sniženjima, ali nikako da uvjerim mm da je to pametna kupovina. Jednom sam to učinila, izašla sam iz Zare sa ogromnom vrećom punom zimske robe za samo cca 400 kn, i nikako da se natjeram opet na taj pothvat - em mi je Zara daleko pa kupim sve kad naletim, em ne volim gužve za vrijeme sniženja, prebiranje i traženje brojeva... A najviše im volim tu kupovati odjeću jer je iznimno kvalitetna, modeli im odlično odgovaraju i traje.

  10. #10
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Obuca: cura, 3 razred za ljeto ima: 2x Crocs ( jedne su kao papuce), japanke, 2x sandale, 2 starke, 2 tenesice. Decko, 3.5g ima: Crocs, kozne sandale, tenesice, 3 platnene kao starke, kozne natikace za papuce.

    Za jesen ce cura imati: ove tenesice koje ima, s tim da ce neke od tih imati za tjelesni, neke za skolske papuce, i jedne za van. Dakle, tenesice necemo kupovati. Moram vidjeti u kojem je stanju jesenska obuca, ali trebati ce joj cipele i gumene cizme. Onda jos i visoke cipele/niske cizme i prave cizme za snijeg.

    Decko ce trebati nove tenesice, a cipele ima jer sam naletila na snizenje pred zatvaranje u Naturinu, pa ima visoke i niske cipele. Njemu jos trebaju 2 papuce, za vrtic i za doma.I naravno gumene cizme.

    Odjeca: curka toga ima dosta, ali generalno treba joj 10tak majci, par vestica, pulovera, 4-5 hlaca, 2-3 trenirke... Pa neka suknja i haljinica za rodjendane...Trebamo kupiti i jaknu za jesen, te ski odijelo ove godine.

    Mali za vrtic treba 5-6 donjih trenirki, 10 tak majica, pa onda 2-3 hlace... Treba jos i jesensku i zimsku jaknu.
    Par vestica, tanjih i debljih...

    Dosta sam vec uzela preko Sportsdirecta, posebno trenirke po 2-3 Eur, a majice u Benettonu na snizenju, po 40 tak kuna. Ostalo kupim tijekom godine po potrebi, uglavnom u H&M -u.

  11. #11
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    I da, Zaru ne volim, bas ima glupe brojeve. Npr. decko ima 3.5g, broj 3-4 mu je mali, a 5-6 ogroman! Curki je pak 9-10 mali, s 11-12 veliki.

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa super za čizmice na sniženju, ali sniženja su na kraju sezone a meni obuća treba na početku.

  13. #13
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Moja ima previše, ali to je zato sto ju ne mogu pustiti u sezonu s jednom majicom i hlačama, moram ju opremiti, barem u toj mjeri da stignem oprati. Onda u toku sezone još kupujem kako naletim na povoljne i dobre stvari. Kupim i ovdje na burzi, ne toliko iz nasušne potrebe, već zato što je dobra prilika. Pa još kupuju bake. Također joj ja znam sašiti ponešto. I tako se skupi. Na kraju sezone zaključim da ima previše svega i da neke stvari nije ni obukla. No tad kreće nova sezona, a moja cura je sve prerasla.
    Znam kupiti i broj veće ako naletim, da ima za poslije, ali ne opremim ju tako nikad u potpunosti.

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ovisi o djetetu...

    U ovoj dobi (vrtić) moj stariji je mogao nositi jedne hlače cijeli tjedan da se ne zamaže, a mlađem su trebale dvoje dnevno, he he he...

    Sad je situacija nešto bolja, ali ne puno.

    Mene je spašavala kondenzatorska perilica/sušilica, inače bih trebala imati duplo robe za mlađeg sina. Ali uvijek je imao više robe od starijeg brata, sve što je mogao nositi naslijeđeno + novo.

    I danas on ima više robe od starijeg brata.

    Skupa stavka uvijek su bile cipele i papuče za vrtić jer smo vodili računa da budu Bambi ili Froddo + ulošci za starijeg sina, a brzo su prerastali sve.

  15. #15
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moj kreće u školu i izluđuje me količina obuće koju treba:
    1 tenisice za tjelesni (ostaju u školi)
    1 za sport na koji ide 2 puta tjedno
    1 za doma
    1 za ići u njima u školu.

    To su 4 para???? A gdje je ostalo?

  16. #16
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Moj kreće u školu i izluđuje me količina obuće koju treba:
    1 tenisice za tjelesni (ostaju u školi)
    1 za sport na koji ide 2 puta tjedno
    1 za doma
    1 za ići u njima u školu.

    To su 4 para???? A gdje je ostalo?
    ne možeš spojiti ove za sport i tjelesni u jedne i ove za u školu i doma u druge? kaj znači tenisice za doma?

  17. #17
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Mene spasi kupovina naa sniženjima, upravo sam ih opremila za iduće ljeto s mooožda 300 kn.

    Ono gdje ja štedim: nikad ne kupujem odjeću i obuću na knap. Volim da ima par mjeseci lufta

    Doduše, i dečki su prilično ekonomični-onako vitki nose hlače par ljeta za redom.. Stariji je upravo prerastao hlače koje je nosio kad se H. rodio, znači prije skoro 6 godina.

  18. #18
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Imali smo ovu temu već, zaključak je bio da želje pobjeđuju potrebe, osobito kod nekih . Školarke će imati tenisice, jesensko-zimske cipele, gumenjake te visoke čizme za hladnoću i snijeg. Negdje uvijek ulovim i kakve jeftilen crne balerinke da se nađu za obući par puta. Odjeću računam otprilike ovako: 6 hlača, 2 tunike, 2 suknje, 2 haljine, 8 majica (jako puno naslijede od prijatelja). Školske tenisice odsad kupujem najjeftinije platnene jer u dvoranu ulaze 2xmj. (idu na dvorište u cipelama). Do sada sam svu obuću kupovala u pola cijene u Cicibanovom outletu kod Britanca, sad je zatvoren, očajna sam!

  19. #19
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Nastojim biti ekonomična. Dosta toga naslijede (moja mama je sačuvala par komada moje dječje odjeće pa su neke stvari naslijedile i od mene) - za vrtić, penjanje po drveću, kuhanje čarobnih napitaka i slikanje akrilnim bojama ionako ne treba ništa novo ni skupo. Ne znam kako im uspije, ali u vrtiću su znale uništiti čak i donji veš. Puno toga je nosivo po nekoliko sezona, zapravo sve s kratkim rukavima i bez rukava - majice, haljine, prsluci... Isto tako i neki tipovi hlača. Za koji mjesec pune pet godina, a još imaju hlača i tajica u veličini 74 i 86 - nešto od toga je kupljeno kao dugo, a sad je iznad koljena, ali u struku i bokovima i dalje ok. Neke haljine 86 su s vremenom postale tunike i majice. Neke tajice i majice mogu poslužiti i kao pidžame. Može se naći lijepih stvari i na burzi ili second hand trgovinama. Ako već moram kupovati novo, onda biram krojeve koji će duže trajati, npr. imale su jakne kojima se rukav mogao čičkom stisnuti oko zapešća pa su ih nesmetano nosile dok su još bile malo preduge. Nije mi strano ni podvinuti nogavice na hlačama.
    Kod nas najveći izdatak predstavljaju cipele, ali i tu se snalazim tako što ne kupujem sve posebno za svako godišnje doba, nego biram modele koji će moći poslužiti na nekoliko načina dok ih ne prerastu. Npr. Crocsice su ljeti za plažu i vrt, a zimi papuče; balerinke nastavljaju nositi i u jesen/zimu u zatvorenom prostoru - recimo za rođendane uz haljine umjesto papuča. Sad za ljeto imaju sandale koje su dovoljno sportske da u njima mogu na penjalice i tobogane, a opet su i dovoljno curičasto-šljašteće (u fazi su kad im je to jako bitno) da pristaju uz suknje i haljine. Haljine su jedino čega imaju i previše, ali ne zato što im ja kupujem. Tu su bake i moje prijateljice koje nemaju djecu ili imaju samo dječake pa kažu da si moraju dati oduška.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    imaš u HiM 2+1, normalno onaj 1 je najjeftiniji, ali ako uzmeš 3 trenirke i 3 majce, možeš tražiti da ti 1 trenirka i 1 majca budu gratis

  21. #21
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Moj stariji je kao i tvoj pa evo ti moje iskustvo:

    za vrtić - svaki dan čisti komplet (tanka majica dugih rukava, donji dio trenirke, po jakoj zimi duge gaće i potkošulja) + jedan rezervni komplet koji stoji u vrtiću
    za neku prigodu - jedne hlače ili traperice (to najčešće kupi baka), jedna košulja, jedan đemper
    obuća - tenisice, zimi visoke čizme za snijeg, gumene čizme, crocsice za u vrtić i jedne za po doma...
    jakne - jedna jesensko/proljetna i jedna debela zimska

    veš se pere vikendom
    kupujem na velikim sniženjima a stvari za vrtić kupujem na burzi ili njuškalu
    ima on još stvari ali njih dobije ili nasljedi od nekog... ovo sam ti napisala samo ono što ja kupujem
    i sve što kupujem mu je preveliko (osim cipela) i traje barem godinu dana...

  22. #22
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    imate u kik-u super hlace u boji(moderan kroj) i traperice snizene na 25kn
    a majice se nadu od 15-26 kn,ja sam svom malom tamo uzela dosta stvari za vrtic
    i donji djelovi trenirke im budu po 32 kn ali dosta brzo otidu,isto su mi ok

  23. #23
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    ne možeš spojiti ove za sport i tjelesni u jedne i ove za u školu i doma u druge? kaj znači tenisice za doma?
    Normalno da ne mogu. Ove za tjelesni ostaju u školi i nedostupne su bilo gdje osim za namjenu tjelesnog u školi.
    Ove za sport su za trčanje i treninge u dvorani - što znači da moraju biti potpuno čiste.
    Ove za školu ne mogu spojiti s ovima za doma, jer je moje dijete većinu slobodnog vremena vani na travi, na drveću, na šljunku, pijesku, prašini,... i tenisice za dome su nespojive s nečim upotrebljivim za odlazak u školu.

    A što tvoja djeca stave na noge za divljanje doma po travi i svim uvjetima? Ne idu van?
    Posljednje uređivanje od Anemona : 17.08.2014. at 14:15

  24. #24
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kako izdržite zimu u jednoj jakni?
    moja je znala doći iz vrtića/ škole tako prljava da nije bilo teorije da je ta jakna za išta osim veš mašine

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    kako izdržite zimu u jednoj jakni?
    moja je znala doći iz vrtića/ škole tako prljava da nije bilo teorije da je ta jakna za išta osim veš mašine
    Blažena sušilica.
    Što se cipela tiče, rizik je uzimati na sniženjima, zato ja redovito uzimam broj veće. Ne nose ih često, samo kad se srede za posebne prigode, zato mi nije bitno ako broj nije 100% pogođen. Ostatak vremena su ionako u tenisicama, papučama, gumenim čizmama (za kišne dane), a najčešće su bosi.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Zaboravih skafandere od naše zimske opreme. Skupi su, ali meni neizostavni preko zime. Pretpostavljam da mi se cijelo susjedstvo smije, ali ja ih u tome pošaljem van da se igraju. Mogu se bezbrižno valjati u blatu, pijesku, po lokvama i mokroj travi, ali ostanu suhi i utopljeni. Više bi me koštali moji živci da ih moram non stop presvlačiti kad se smoče, upozoravati : nemoj tamo, nemoj vamo... Ovako sam mirna.

  27. #27
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    kako izdržite zimu u jednoj jakni?
    moja je znala doći iz vrtića/ škole tako prljava da nije bilo teorije da je ta jakna za išta osim veš mašine
    Nikako.
    Moj uvijek mora imate 2 i dok nije išao u malu školu/školu.

  28. #28
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nemam sušilicu, ali i uz nju treba barem 4 sata za pranje/sušenje
    a moja je skoro svaki dan imala popodne neku aktivnost i bez 2 jakne nismo mogli
    a sto se ostalog tiče bolje da ne nabrajam
    uvijek svega previse
    samo je doslo vrijeme da je pitanje hoće li se vise moći i ono osnovno

  29. #29
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Roba i obuća su mi najznačajnija stavka za djecu. Potrošim milijardu kuna dok ih sve opremim. Imam troje školaraca i jednu malešnu. Ovih troje imaju cipele/patike za školu/slobodno vrijeme+svaki moraju imati patike za dvoranu. (do lani su morali imati i papuče za u školu). To je znači samo za njih troje devet pari obavezne obuće. (a sinovi deru patike ko da su od papira) Mala ima jedne cipele i jedne patike. Ljeti svi nosaju svašta-japanke, kroksice, dečki obavezne patike za nogomet/košarku. A starija kćer je jako slaba na cipele pa ima više toga, uvijek užica nešto ekstra. Što se robe tiče, moji to troše na mjesečnoj bazi. Stariji sin raste nevjeroatnom brzinom i prerasta robu u roku od dva mjeseca. Njemu uzmem dvoje, troje traperica i dvoje, troje trenerki. Kćer duplo toliko traperica i majici ali gege umjesto trenerki jer to nosi isključivo za tjelesni i trening. Mlađi sin obuče hlače tri puta i onda ih raspara na koljenu, ne znam što ću više s njim i kako rješiti taj problem. Njemu konstantno kupujem hlače, ovu zimu sam mu kupila bar deset trenerki. To je njemu skoro pa jednokratno pa sam prešla na jeftinjaru iz Kika. Mlađa kćer ima dosta toga, njoj kupim kako naiđem na nešto. Ima dosta gegica, trenerkica i traperica. Iskopala sam nešto i od starije kćeri pa nosi i to. sad bi trebali ići u kupovinu robe za novu šk godinu i muka mi je. Nadam se da će bar zimske jakne biti ok od lani, da i to nisu prerasli.

  30. #30
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja sam bas maloj narucila odjecu za jesen/zimu u Nextu. Traperice, 5 tajica, strample 3 komada, 2 donja dijela trenirke,3 tunike- haljinice, 2 hoodice, par tankih majici digi rukava, gacice, potkosulje, carape, kabanicu i tenisice. Jos cu joj kupiti zimsku jaknu i cizmice, zimske i gumene. Jesensku jaknu i par traperica ima od prosle godine, kao i skafander.
    Stariji je jako izrastao ovo ljeto i mislim da cu mu sve morati kupiti novo.. Izdrze mi zimu sa samo jednom jaknom, navecer ju stavim prat i susit, do jutra je gotova.. I da, svaki dan novo, mala valjda i dva puta dnevno..

  31. #31
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    U H&M-u imaju akciju za male(mislim do 128 ili 134) hlače+majica=69,90 kuna.
    Moji imaju uvijek po dvije zimske jakne. Nemam sušilicu.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Ove godine smo dostigli rekord sa ljetnim cipelama, ima ih previse.
    Konkretno, ja sam iz potrebe, na pocetku ljeta, kupila 5 cipela ( bile na snjizenju) i 2 se najvise nose: lazne crocs za parkic i jedne mekane nesto kao balerinke sa uloskom. Za kisu jos trebamo tenisice. Dakle, troje cipela je minimum, vise od 5 ne treba...moje misljenje.

  33. #33
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja za ljeto ima dvoje crocsice. Ima i tenisice, ali to je od prije. Ima doduše i nekakve polusandale ali to ne uzmemo na more.

    Zimskih jakni uvijek ima više jer to sporo prerasta, pa se skupi. Više i ne znam koliko godina ima debelu pernatu jaknu, a lani smo joj kupili tanju pernatu. Tako da bi imala za zamijeniti po potrebi (a inače mijenja obzirom na temperaturu) - ali moram priznati da zaista nikad nije iz vrtića ili škole došla sa jaknom koju bi trebalo prati.

  34. #34
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja je prase
    igra nogomet s dečkima
    a i apsolutno ne pazi gdje će se nasloniti, sjesti...
    odjecu neću nabrajati, ima je previše (i redovno ne zna sto će obuci)
    sad za ljeto ima crokse koje su joj slape za po doma jer je neplanirano dobila japanke (AM) za plazu, ciciban trekice iz kojih se ne skida vec 2 sezone, i dvoje
    sandale od kojih je jedne obula 3x, druge ni jednom
    bijele starke i doma jos dva para tenisica, jedne za igru i jedne visoke crne Adidas za šminku
    nadam se da će ih moć obuti kad dodjemo s mora
    isto se nadam i za tenisice za tjelesni koje sam kupila krajem prošle godine
    da, još i šlape/tenisice za u školi
    meni je najveci problem, od kada je prerasla ciciban (next ima los izbor modela) neke lijepe, kožne, za svaki dan, ne previše elegantne, a opet ne krampaste, cipele za jesen, odn. proljece
    gdje kupiti takve u broju 37?

  35. #35
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    moja je prase
    igra nogomet s dečkima
    a i apsolutno ne pazi gdje će se nasloniti, sjesti...
    odjecu neću nabrajati, ima je previše (i redovno ne zna sto će obuci)
    sad za ljeto ima crokse koje su joj slape za po doma jer je neplanirano dobila japanke (AM) za plazu, ciciban trekice iz kojih se ne skida vec 2 sezone, i dvoje
    sandale od kojih je jedne obula 3x, druge ni jednom
    bijele starke i doma jos dva para tenisica, jedne za igru i jedne visoke crne Adidas za šminku
    nadam se da će ih moć obuti kad dodjemo s mora
    isto se nadam i za tenisice za tjelesni koje sam kupila krajem prošle godine
    da, još i šlape/tenisice za u školi
    meni je najveci problem, od kada je prerasla ciciban (next ima los izbor modela) neke lijepe, kožne, za svaki dan, ne previše elegantne, a opet ne krampaste, cipele za jesen, odn. proljece
    gdje kupiti takve u broju 37?
    Moja najstarija sada ima 37-38 i uvijek nađemo nešto u Humanicu.

  36. #36
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    kako izdržite zimu u jednoj jakni?
    moja je znala doći iz vrtića/ škole tako prljava da nije bilo teorije da je ta jakna za išta osim veš mašine
    I moja dodje doma prljava, jer igra nogomet s deckima. A jakne se bacaju po podu u skoli dok se presvlace, pa nagaze jedni drugima... Ima obicno 2 zimske jakne, jedna bude "glavna", drugu obuce po potrebi.

    Mojoj su problem cipele i cizme, nece na vezanje, a ima i osjetljivu nozicu, uvijek je sve zulja, tiska, smeta... Jedino se na Crocs ne zali... Ali kad zahladi, uh, koliko problema sa obucom!
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 17.08.2014. at 21:34

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    meni je najveci problem, od kada je prerasla ciciban (next ima los izbor modela) neke lijepe, kožne, za svaki dan, ne previše elegantne, a opet ne krampaste, cipele za jesen, odn. proljece
    gdje kupiti takve u broju 37?
    Mi smo proljetos kupili Superfit, br. 36, visoke, od brušene kože, neka plavkasta boja i to su jedne od rijetkih da je odmah rekla da bi ih kupila. Inače ne voli ići u dućane niti kupovati. I kaže da su joj jako udobne. Možda ih nađem na netu i okačim. Nismo ih kod nas kupili, no Superfita ima i kod nas.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    našla, samo su naše svijetloplave
    http://www.superfit.at/produkte/2-00490-90/siena

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

  40. #40
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    jedna jakna - ako ju zaprlja onda ide u pranje navecer i do jutra je suha - i bez susilice... stavim uz radijator i suho zacas...
    ako ju treba za popodnevnu aktivnost onda prebrisem najgore ili ode prljav - boze moj...

    ima skafander, posudeni, jos mu je dobar... ima i par duksica (to sam zaboravila)

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    i mi se spremamo za školu
    ja se ravnam kao i u vrtiću, za svaki dan u nedelji po jedna presvlaka
    a ostalo što kupe babe, dede, tetke, super

    ali obuća za jesen me muči
    patike ima, baletanke ima dok bude toplo može da ih nosi
    da li vaši idu u patikama u školu? (ono sportske, nike, prave tenisice)
    i gde kupiti cipele za devojčice za jesen?

  42. #42
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moj će sigurno u tenisicama u školu. Kupila sam mu neke kožne, pa može i po kiši, a i škola je na 20 metara. Naravno do zime, tada treba zimske cipele.
    Uz gore navedeno treba i papuče (uzimam kod Valeka radi uloška - skupo), treba još jedne uloške, gumene čizme za doma i papuče za doma.

  43. #43
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ja uvijek u jesen kupim te neke tenisice-cipele iz Cicibana, ne izgledaju baš kao Nike, ali liče na tenisice.
    Npr. http://www.ciciban.info/hr/obuca/obu.../241964-naik_2
    Što jest, jest, prilično su ružne i stvarno bi trebali naći nešto drugo.
    Onda joj kupim jedne poluvisoke cipele negdje u 10-11 mjesecu, i onda u zimi zimske visoke cipele/čizme.
    Te čizme su mi btw. najveća noćna mora jer se oni u školi ne presvlače u papuče, pa čizme moraju biti stvarno nepropusne da se ne smoče kad je snijeg.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    nikad nisam brojila odjecu, ali na kraju vazda bude previse... jer kupujem unaprijed i nemogu odoljeti snizenjima... ali pokusavam to sve smanjiti jer mislim da potrosim bezveze.

    stariji na jesen krece u skolu, neki dan sam u lidla uzela traperice jer imamo samo jedne, trebati ce bar jos jedne. trenirke donji dio nam treba bar 4-5, majica imamo desetak (previse), duksice 3-4. od toga nesto bude za po vanka (igru), pa za po kuci i nesto fino za poc negdje.

    zimska jakna zadnjih godina samo jedna uz obavezni topli prsluk koji je za igru vanka uz toplu duksu. al sam na snizenju upecala jos jednu u h&m-a, bila je jeftina pa neznam kako ce je tretirati u skoli, mozda budu trebale dvije...

    sto se tice obuce, ovo ljeto ima samo japanke i a la starke. investicija sto kuna. i ne dam vise. lani sam kupila bambi sandale i nije ih htio ni gledati a ne obuci. u starkama ce krenuti u skolu, u h&m-a sam na snizenju uzela jedne visoke tene, a od lani ima gumenjake i povisene cipele za koje neznam hoceli valjati, ali to cemo vidjeti kad dodje vrijeme za njih. crocse za po kuci. i stare tene za igru

    mladji nasljedjuje od starijeg, nadopunimo po potrebi

  45. #45
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja ne znam da li ja ne znam gledati taj Next ili kaj, ali ja tamo ne mogu naći više ništa da nije od poliestera.

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    kako izdržite zimu u jednoj jakni?
    moja je znala doći iz vrtića/ škole tako prljava da nije bilo teorije da je ta jakna za išta osim veš mašine
    Ne izdržimo. Nikad i nismo... Od vrtića, pa do kraja osnovne škole. Obično se ispomažemo tako da je jedna jakna tanja, a druga deblja, pa se kombinira po potrebi.

    I da - već desetak godina imam perilicu-sušilicu, otkad su mi djeca izašla iz jaslica. Spasila me puno puta. Ne samo što se tiče dječjih stvari, nego bome i roditeljskih jakni i balonera (a mi baš nemamo rezerve).

  47. #47
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

  48. #48
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Moj će sigurno u tenisicama u školu. Kupila sam mu neke kožne, pa može i po kiši, a i škola je na 20 metara. Naravno do zime, tada treba zimske cipele.
    Uz gore navedeno treba i papuče (uzimam kod Valeka radi uloška - skupo), treba još jedne uloške, gumene čizme za doma i papuče za doma.
    Da, obuća je na kraju najskuplja stavka. Iako je ovo topic 3-6 pa smo već izletjeli iz okvira, i u toj dobi moj stariji je imao znatno veću nogu od generacije i rasla mu je strašno brzo, pa bi svako POLUGODIŠTE trebalo kupovati nove papuče za boravak (Froddo ili Ciciban), nove tenisice, nove cipele za van, nove gumene čizme i tako redom... Mlađi brat je od njega tu i tamo naslijedio poneke gumene čizme, drugo ne (stariji ima spuštena stopala, a i da nema - drugačije su im noge, ne paše mu).

    Srećom, moji nikad nisu igrali nogomet pa im nisu trebale tenisice za to. Išli su na gimnastiku - tamo im nije trebala obuća. Kasnije su išli na atletiku - durale su tenisice od tjelesnog. Te tenisice su se isto ostavljale u školi, ali nitko nije pravio probleme kad bi ih djeca 2x tjedno uzimala i za atletiku. Pa tak su svi radili - tko bi to namirio??? Osim toga, u prva dva razreda često su na tjelesni išli u papučama iz razreda jer su bile obvezne čvrste i visoke, nije se dozvoljavalo da se u školi nose croocs ili bilo kakve natikače. To je dobro funkcioniralo. Tenisice daklem kupiš jedne za dvoranu i jedne za van i gotovo. Vrlo često tu priča završi. Imaju dvoranske tenisice (srećom, ne treniraju ništa na travi) a u ovom drugom paru idu u školu i sve ostalo. Ponekad im kupim neki jeftilen s placa za odlaske na grunt, ali tamo zimi uglavnom duraju gumene čizme.

    Meni je gubitak para bio kupovina finih cipela - moji sviraju, pa im trebaju cipele za nastupe. E, to je gadno - stariji već 3 godine nosi cipele za odrasle (sad ima nogu 46, prešišao si je oca u duljini stopala) a te cipele za nastup obuje 3-4 puta godišnje. Nek je i 5-6 puta, puno sam rekla. Ali nema veze... bitno je da se bave onim što vole.

  49. #49
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da, očito. Koji god komplet tajica piknem, poliester; koju god haljinicu isto tako.

  50. #50
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ja isto starijem ne kupujem, što zato što mi je teško pogoditi kroj hlača, što jer mi se ne sviđa.. ali za male cure je dobra. i pokazala se izuzetno izdržljivom.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •