Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 74 od 74

Tema: Koliko odjeće i obuće imaju / trebaju

  1. #51
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Zimske jakne obično ima 2 - 3.
    Uvijek kupimo jednu "za drugu godinu". Ta je ove godine rezervna, ima jednu taman (koja je kupljena prošle godine) i svakako još jednu. Ali jakne uvijek kupujem rabljene, zato ih i imamo puno.
    Ali opet puno je vani i stvarno ih puno koristi.

  2. #52
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    meni samo nije jasno zašto vam djeca nose hlače jedan dan? pogotovo školska koja ne sjede u blatu i pješčaniku. kaj vi odrasli stvarno perete svoje traperice nakon jednog nošenja? ja bome ne. ni sebi ni njima

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    meni samo nije jasno zašto vam djeca nose hlače jedan dan? pogotovo školska koja ne sjede u blatu i pješčaniku. kaj vi odrasli stvarno perete svoje traperice nakon jednog nošenja? ja bome ne. ni sebi ni njima
    Hvala bogu, već sam mislila da sam jedina kojoj djeca nose istu odjeću više dana za redom.
    Ako se ne zaprlja u vrtiću, cura iste hlače, pa i majicu, nosi najmanje dva dana, neki put i tri. Jedino joj mijenjam rublje i čarape, a ostalo po potrebi. Za igru u vrtiću ima posebnu trenerku koju oblači kad dođe u haljini ili suknji, jer je praktičnije i komotnije

  4. #54
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ja cu se samo nadovezati na cijene sportske opreme... Jer odjeca i obuca tako-tako, ali oprema za balet mi je najskuplja stavka.

    Za slijedecu skolsku godinu baleta sam joj sada kupovala nove kozne demi-pointe papucice, pa krpene roza i crne baletne papucice, pa dva seta triko + suknjica + pojas + bolero (trebalo je u razlicitim bojama), pa jos jedan crni triko s kratkim rukavima, pa konvertibilne hulahopke x 3, pa raznorazne stvarcice za zastitu nogu u spicama, pa baletne kratke carapice nekoliko pari crnih i bijelih, pa raznorazne trake/lastik za zasivanje na papucicama/cipelicama...
    Za karakterni ples cipele i suknja...
    A od jeseni ide i na moderni ples, pa su za to trebale jazz-cipele i one navlake za prste kad plesu skoro-pa-bosi (puta 2 komada)
    Nevjerojatno je sto te dodatne "sitnice" znaju kostati i po 20 €/komad ... Iskesirala sam, mislim, 200 eura, a jos me ceka kupnja spica najesen po mjeri (koje su minimalno 50 € i navodno ne traju ni godinu dana ako ih puno koriste) i kostima za predstave.

    Imate li preporuke za ekonomicnu trgovinu s baletnom opremom?

  5. #55
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    meni samo nije jasno zašto vam djeca nose hlače jedan dan? pogotovo školska koja ne sjede u blatu i pješčaniku. kaj vi odrasli stvarno perete svoje traperice nakon jednog nošenja? ja bome ne. ni sebi ni njima
    Svakodnevno presvlačenje hlača vrijedi dok djeca nose trenirke i sličnu lako perivu odjeću:
    - djeca jasličke dobi obavezno
    - djeca vrtićke dobi - poželjno, pogotovo dok se valjaju po podu
    - djeca školske dobi - dokle god su u boravku i također se valjaju po podu

    Ovisi dosta i o djetetu. Moj stariji je mogao od zadnje vrtićke godine nositi hlače cijeli tjedan (teoretski) a mlađi se volio valjati po podu i općenito je fizički aktivniji i danas - dođe s rolanja zmazan i što drugo nego baciti hlače u pranje?

    Traperice - moj mlađi i danas ne uspije nositi traperice dulje od pet radnih dana, rijetko izdrže i toliko. Ako ništa drugo, uspije ih pokapati umakom od špageta (neuredan).

    Meni je svakodnevno pranje hlača osiguravalo zdravlje djece tijekom vrtićkih godina. I nitko me ne može uvjeriti da nije tako.

  6. #56
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja i svoje i dječje perem nakon jednog nošenja, osim eventualno hlača po zimi koje znamo obući dva dana.

  7. #57
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kod mene ovisno o stanju
    nekad je znala zaprljati i troje hlace dnevno, nekada ih je nosila danima
    majice su, uglavnom, na dnevnoj bazi

  8. #58
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Svakodnevno presvlačenje hlača vrijedi dok djeca nose trenirke i sličnu lako perivu odjeću:
    - djeca jasličke dobi obavezno
    - djeca vrtićke dobi - poželjno, pogotovo dok se valjaju po podu
    - djeca školske dobi - dokle god su u boravku i također se valjaju po podu

    Ovisi dosta i o djetetu. Moj stariji je mogao od zadnje vrtićke godine nositi hlače cijeli tjedan (teoretski) a mlađi se volio valjati po podu i općenito je fizički aktivniji i danas - dođe s rolanja zmazan i što drugo nego baciti hlače u pranje?

    Traperice - moj mlađi i danas ne uspije nositi traperice dulje od pet radnih dana, rijetko izdrže i toliko. Ako ništa drugo, uspije ih pokapati umakom od špageta (neuredan).

    Meni je svakodnevno pranje hlača osiguravalo zdravlje djece tijekom vrtićkih godina. I nitko me ne može uvjeriti da nije tako.
    a da. mene nitko ne može uvjeriti da to ima ikakve veze jer ja to nisam radila nikad (naravno da pereš kad je blatno, inače ne) i najmanje su bolesna djeca koju znam. Ovi "sterilni" su gadnije uvijek prolazili

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    a da. mene nitko ne može uvjeriti da to ima ikakve veze jer ja to nisam radila nikad (naravno da pereš kad je blatno, inače ne) i najmanje su bolesna djeca koju znam. Ovi "sterilni" su gadnije uvijek prolazili
    Svak zna svoje.

    Kod nas je u vrtiću bilo i takvih zbog kojih su odgajateljice na oglasnu ploču objesile natpis da djeca imaju barem 1x tjedno mijenjati odjeću i oprati kosu.

    Ne kanim nikome držati prodike, ali kod MOJE djece (alergičara i astmatičara) je to često mijenjanje odjeće sasvim sigurno bilo s razlogom, a još je mali i sklon flekanju i mazanju vrsta raznih.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.08.2014. at 14:58

  10. #60
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    moji su bogme prljavci (6,5 i 4god) i presvlače se svaki dan (i majica i donji dio).
    Rijeeetko se znalo dogoditi da dva dana nose iste hlače, majica nikad.

    A osnovno pitanje - robe imaju puno i previše. :/
    OK, puno dobiju, ali i kupim dosta
    Curki sam recimo nedavno u Rosesu kupila Reebokice za 100kn. Prekrasne, s onim pjenastim džonom.
    u H&M-u iskoristila 3za2 akciju i kupila joj 3xtanke tajice, 3xdebele tajice, 4 majice (2*2) i jedan donji dio trenirke za nešto preko 300kn (330mislim sve skupa).
    Ali trebat će joj sva ostala obuća nova - sve je prerasla. I još jedne tenisice/šlape za školu i cipele i gumene čizme i neke nepropusne/buce

  11. #61
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    a da. mene nitko ne može uvjeriti da to ima ikakve veze jer ja to nisam radila nikad (naravno da pereš kad je blatno, inače ne) i najmanje su bolesna djeca koju znam. Ovi "sterilni" su gadnije uvijek prolazili
    Nekako nikad to nisam povezivala sa zdravljem, samo s kulturom. Neću obući djeci ništa što je zaflekano i moram priznati da sam tek od nedavno uvela praksu da robu mogu obći čak i dva dana zaredom, ako nije šporka, dotad je bilo obavezno bacanje u košaru za robu, svaku večer sve.

  12. #62
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    kod mene se isto tako sve baca u pranje nakon cjelodnevnog nošenja, osim hlača od mm i mene
    moja uvijek ima dvije zimske jakne, ali joj zapravo i nisu potrebne. Nit se nešto posebno maže, a ako treba, jakna koju oprem popodne do drugog jutra je suha ako objesim iznad radijatora.

  13. #63
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Kod nas se samo hlače nose tjedan dana, ostalo ide u pranje svaku večer.
    Jedino klinac otkad je naučio "uklizavati" dok igra nogomet mora mijenjati hlače na dnevnoj bazi.

  14. #64
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Mi mijenjamo svaki dan. Shvatila sam da moram imati minimalno 10 donjih dijelova trenirki da bi imala čisto za cijeli tjedan. To znači da mašina radi samo vikendom.
    Imam jasličko dijete. Kad je doma malo je drugačije i zna se dogoditi da su dva dana za redom iste hlače u upotrebi.
    Majice se mijenjaju obavezno dvije dnevno. Uvijek se s nečim zamusa

  15. #65
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Svaki dan 2majice promjeni a i hlace.isproliva se,sladoledom izmacka...uvik nesto.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zadano mi je da ih mora probati pa ne kupujem online, a kod nas su obične Ciciban cipele oko 500 kuna, zimske i više.
    ja isto uvijek kupujem Ciciban, Bambi, Froddo, ali nikada nisam kupila niti jedne po 500 kn, niti čizmice a kamoli cipele.

    koliko sam skužila svi su ti brendovi skuplji po šoping centrima, a jeftiniji npr. u Nami, Peku, dućanima po gradu.

    uvijek se može naći "modela od lani" koji su meni isti kao i ovogodišnji a puno puno jeftiniji.

    Froddov web shop je uvijek, do ove godine, imao sniženja u pred sezoni, i do 40% jeftinije.
    probali bi slični model u dućanu i naručili ohoo jeftiniji preko weba.

    Moje vole i Next cipele iz School kolekcije (znam da to rijetko tko voli)
    lani sam im kupila ful kožne, konkretne cipele u Nextu na sniženju za 160kn.

  17. #67
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

  18. #68
    vlac avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    302

    Početno

    Zanimljiva tema.
    Nama je perilica stalno u funkciji. Rijetko starije dvoje ne zaprlja hlače i mogu se nositi i drugi dan. Majice svi svaki dan imamo nove. Stvarno rijetko srednji može imati 2 dana.
    Klinci se puno igraju na podu. Za stolom stalno proljevaju i zamackaju se. Na stolicama imam perive jastučiće.
    Jakne imaju u tamnoj boji. Vole se igrati vani s mačkom i pesekom, skakati po travi... Imamo jaknu za po doma i jaknu za vrtić, školu, posjete i dr. A cipele su nam isto pod obavezno jedne za po doma i druge za ići negdje. MM se stalno ljuti na što im izgledaju cipele.

  19. #69
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    perem ko da imam vešeraj, uvijek su paradno odjeveni, robe imaju da mogu još troje djece podići, ja volim da su uredni, a oni vole da uređeni pa smo se poklopili

  20. #70

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino klinac otkad je naučio "uklizavati" dok igra nogomet mora mijenjati hlače na dnevnoj bazi.
    Jaooo, ovako i moj!
    misli da je dokaz da je dobar nogometas!
    Ja perem ,a baka krpa koljena non stop.

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Starija ima jednu zimsku jaknu za školu i jednu za doma, tj. tu drugu imamo ako bude snijeg. Uglavnom te stvari za doma nosi ono kaj moja mama čuva od moje mlađe sestre, pa bavi iz ormara po potrebi.
    Ima jedne tenisice i visoke čizme za zimu. U školi ima jedne starke za razred i tjelesni, sva sreća da ima pametnu učiteljicu koja je to predložila. Na treningu je bosa.
    Od odjeće ima 10-ak majica s dugim rukavima, 2 traperice i nekoliko tajica, i donjih dijelova trenirke (koje ne voli nositi u školu). Promijeni za školu 3 majice tjedno i 2 hlače. Doma nosi starije majice i tajice.

    Mala ima 2 zimske jakne, jednu nosi već drugu godinu i još je dobra, i sad je na red došla sekina koja joj paše ove godine. Ima sekine stare tenisice i čizme, i nove za vrtić i ostalo. 5-6 hlača i 10-ak majica - nešto je novo, nešto sekino. Ona se češće presvlači jer u vrtiću idu van pa se zaprlja, a kad jede se zafleka.

    Ne nose skupu odjeću, uglavnom je to MTČ, H&M ili KiK.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Kod nas je u vrtiću bilo i takvih zbog kojih su odgajateljice na oglasnu ploču objesile natpis da djeca imaju barem 1x tjedno mijenjati odjeću i oprati kosu.
    Znam i ja za slučajeve gdje su tete morale urgirati roditeljima da otuširaju djecu i presvuku im odjeću. To mi je jako tužno.
    Kod nas je stanje kao kod mame_još_malo - pravi mali vešeraj. Jedna mašina dnevno nam je minimum, često izvrtim i dvije. Sušilica suši baš sve, nemam gdje pružit robu da se osuši.
    Dečkima svaki dan presvlačim sve, ponekad hlače nose 2 dana za redom, a doma su - ne idu još u vrtić.
    Računam da ako ja sebe presvlačim, MM sebe, onda treba i djecu.
    Valjaju se po podu, brljaju s hranom, igraju se vani.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    nemrem izdržati. oku je ugodno kad smo čisti i ispeglani. ali, ako to nekom nije važno ne vidim u tome nikakvu tragediju.ima puno tužnijih stvari u životu neke djece

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    dok sam bila dijete živjeli smo u predgrađu zg, kuća u izgradnji,plinsko grijanje samo u jednoj sobi. kupaona se grijala strujnom grijalicom samo subotom, kad su se djeca kupala i prala kosu.
    dok smo bili bebe mama nas je kupala svaki dan u maloj kadiciu toj grijanoj sobi. čim smo prerasli kadicu tuširanje jednom tjedno( po zimi). kad je krenuo pubertet, tuširanje normalno svaki dan. tad smo to mogli obaviti brzo i učinkovito a da se ne prehladimo.
    nije bilo tužno. takvi su bili uvjeti života.
    danas moja djeca guštaju u blagodatima toplane ali nemaju ni dvorište, ni livade, ni šumu, ni slobodu kakvu smo mi imali. tko će ga znati što je tužnije...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •