Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Hitno! Savjeti za uspjesno kakanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno Hitno! Savjeti za uspjesno kakanje

    Curka ( 4 i pol) od jucer ne zeil kakati. Ne znam da li je prekjucer kakala. Trbuh ju ne boli, samo...guza tj. anus. Na wc- u place i vice i mislim da se boji pustiti kakicu. Na kraju izadje par tekucih kapljica i nista vise. Probali smo suhe sljive, caj, grijanje trbuha, tekucinu, sjedenje na tuti da bude skvrcena, gledanje crtica na tuti. Danas sam kupila glicerin cepice. Kukala je, plakala i na kraju izbacila skoro neotopljeni cepic van. Mislim da nema sanse da joj stavim drugi.
    Kako da joj olaksam? Moze li biti nesto drugo osim da se boji kakati zbog boli?

    I molim vas brzo, ovak moj panicar me tjera na htinu.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Hitnu. ( mislim budemo ako se skoro nista ne desi, al tamo bas nece biti njezni...pa bi joj to prisparala.)

  3. #3
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    A da joj probaš dati DonatMg?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Nema toga u austriji

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Nema toga u austriji
    Pa ne mora biti Donat... bilo kakva mineralna voda s magnezijem, a ako nemaš pri ruci, onda obična voda. U velikim količinama. Stolica se zapeče ako dijete ne pije dovoljno. Možeš ovaj put dati i neki slatki sok (recimo s fruktozom), jer to će (privremeno) potaknuti kakanje, iako to nije pravi način za trajno rješenje problema.

    Daj djetetu nešto od ovoga:
    - kamilicu
    - KOMPOT od suhih šljiva i jabuka
    - vlakna (npr. zobene pahuljice skuhane na vodi s ribanom jabukom ili kuhane tikvice ili lisnato povrće)

    Ostalo: nedostatak kretanja; HODAJTE oko kvarta

    Uh-puh, spomenula si da se dijete boji pustiti kakicu. MOže biti da je nedavno imala tvrdu stolicu, pa dobila analnu fisuru (sitnu pukotinu koja peče - slično kao puknuta usnica). Namaži joj guzu nekom kremom (Pavlovićeva ili nevenova, što imaš doma, bitno da je masno i da smije na sluznicu).

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Probaj napraviti kupku od kamilice. Skuhaj jaku kamilicu, ohladi na ugodnu temperaturu, ulij u lavor i neka sjedne u to koju minutu. Smanjit će joj bol u anusu, i možda uspije pokakati tu tvrdu gomilicu.
    Nemoj čekati da se stolica još stvrdne, bit će gore. Ima li kod vas sirup koji potiče kakanje? Možda on pomogne.

    Ubuduće pazi da ne jede ono što zatvara, banane, pršut, Cocacolu, mlijeko, kakao, čokolada...Imali smo mi popriličnih teškoća sa kakanjem i krv nakon kakanja, i kakanje kao tvrde tamne loptice, ajoj, kad se sjetim.
    Sve se sredi pravilnom prehranom, ali ovo sad je akutno i ako uskoro ne krene, bolje da odeš doktoru.

  7. #7
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Mi smo imali velikih problema sa zadrzavanjem stolice i dosta nam je pomogao caj od koprive i majcine dusice. Sto cuda smo probali i jedino joj je to pomoglo da pocne redovito kakati. Isto je imala strah od kakanja zbog boli. Za odrasle idu dvije zlice koprive i jedna majcine dusice na 0,5 litre vruce vode sto odstoji poklopljeno 15-20 minuta. Ja sam joj davala razrjedeni, a pije se tokom cijelog dana pomalo.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Jesmo ga! Kupanje u toploj vodi, drugo danas, je urodilo plodom. I to kakvim! Fuuj!
    Hvala cure!

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Moja je mala preklani imala jedan zastoj zbog prethodno velikog govanca koje je uzrokovalo valjda ranicu pa je zbog straha odgađala 5 dana i plakala pri pokušajima. Muku sam presjekla kupovinom Portalaka koji je riješio stvar i otad ga koristimo po potrebi kao placebo, svaki put upali (pravim se kao da prepremam sirup, a zapravo joj dam slatku vodicu s malo žućkastog soka). Ona misli da to instant pomaže i bez straha opuštena ode na WC.
    Inače, koristi joj prekomjerno nalijevanje vodom ili čajem,a najviše masaža trbuha (u smjeru kazaljke na satu).

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    portalak sirup. Ujutro joj daš, popodne kaka. Djeluje 100%, a ne možeš se naviknuti

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    U Austriji sigurno ima za kupiti u ljekarni one mini klizme za ovakve krizne situacije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •