Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Klokanica

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Klokanica

    Imama doma neku klokanicu a nemam ni upute ni kutiju pa sad nisam sigurna od koliko je mjeseci.Odnosno jel mogu djete furati u njoj od rođenja

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    baš klokanicu?
    ako pod time mislimo na klasičnu klokanicu tipa ovog
    http://www.njuskalo.hr/oprema-bebe-o...-oglas-5413755

    NIKAD nemoj dijete u tome nositi

    proguglaj tu po Rodi vezano za maramu, sling, mei tai nosiljke...i slično....

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Ja sam oboje djece nosila u klokanici. Ne znam zašto se ne smije dijete nositi u tome? Koje si nedostatci takvog nošenja djeteta?

  4. #4
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    I mene zanina isto...

  5. #5
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ima tema o tome podosta....klasicne klokanice nemaju ergonomski polozaj, cesto su uske izmedju nogice i djeca u njima kao da vise... zna im biti i neudobno, osobito ako se nose prema naprijed, znaci licem prema van. Taj polozaj nije dobar ni za kraljeznicu. Pravilan polozaj nogica u nosiljci treba biti kao u zabice, da su koljena u razini kukova. Na taj nacin nema pritiska na trticu kao kad noge samo vise.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Slažem se da dijete u klokanici nije u najboljem položaju, ali sa kolicima se ne može baš svugdje. meni je sling i mei tai malo preskup, jer nemam običaj nosit dijete po cijeli dan. klokanicom sam se koristila kad sam morala autobusom po stariju kćer u vrtić ili do dućana koji mi je udaljen dvije busne stanice. inače je uvijek bio vožen u kolicima, a i cura. Čim su prohodali nosanje i vozanje smanjila sam na najmanju moguću mjeru. Klokanicu više nemam, a i kolica će ubrzo prijeći u druge ruke.

  7. #7
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja imala isto takvu Tomy klokanicu. Meni osobno zivi uzas - komplicirano za staviti, beba u nekom cudno klimavom polozaju, noge vise....
    A sling i kasnije pognae milina - beba cvrsto uz tijelo, nogice rasirene, stavljanje u 15 sec a ja posve mirna da je beba sigurno i udobno vezana (pogotovo pognae).

    Po meni to vrijedi tih novaca pa makar bilo samo za bus ili po dijete u vrtic (za ovo drugo je i meni puno koristilo )

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ne mora se kupovati novo, ljudi prodaju za male novce kad djeca porastu, ima tu na Rodi, ima na njuškalu...

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    u klokanici dijete zapravo - sjedi
    to joj je najveći nedostatak

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Klokanica koju sam ja imala mogla se postaviti i bočno, tako da dijete može biti i u ležećem položaju (za potrebe dojenja), a osim toga, već je malac samostalno sjedio kad sam ga počela nositi u klokanici, pa mu to nije bilo nešto neprirodno. Inače, zbog moje visine od metar i žilet nošenje mi nije baš najudobnija stvar tako da preferiram kolica (najbolje je ipak kad sami hodaju)
    Posljednje uređivanje od Diana72 : 19.08.2014. at 13:06

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    diana, to je neusporedivo
    nositi dijete od 6+ i dijete od mjesec - dva

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    diana, to je neusporedivo
    nositi dijete od 6+ i dijete od mjesec - dva
    Znam.
    Dok su bili jako mali, ja sam ih vozila u kolicima ili ih je muž nosio na rukama, a u nosiljku su prešli tek kasnije. Kao što sam prije napisala, tek kad su počeli sjediti.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Mislim da je najbolje dijete voziti u kolicima dok je jako malo, ako se nema sling ili nešto slično (kao što ja nisam imala). Klokanicu se može koristiti kad dijete postane dovoljno čvrsto i počne samostalno sjediti. Tako sam i ja sa svojima. Sve ukupno, klokanicu sam koristila dva-tri mjeseca
    Posljednje uređivanje od Diana72 : 19.08.2014. at 13:39

  14. #14
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    evo nekoliko objašnjenja za položaj nogu u nosiljci
    http://www.google.hr/url?sa=i&source...08563977555666
    i preporuke kod kupnje
    http://www.ombaba.co.za/dr-kirkilion...endations.html
    mislim da su klokanice koje omogućuju dobar položaj skuplje od običnog slinga ili MT (ima na njuškalu/našoj burzi za naći stvarno povoljno)
    i ovdje ne govorimo o nekakvom pomodnom dodatku za bebu već o nečemu što stvarno utječe na zdravlje djeteta

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Čitam malo o klokanicama i maramama...imam sling onaj s prstenom i pošto je maleni već 4 mj namjeravam ga sad već nositi na boku. međutim MM bi htio kupiti neku klokanicu koja je ok i dobra za dijete tj. njegovo zdravlje...postoji li uopće takva klokanica?

  16. #16
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    ima
    ja ne znam brandove, ali mi na pamet pada "ergo"
    bitno je da omogućava nošenje tako da su nogice u položaju žabice

  17. #17
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    I jeftinija verzija erga - pognae. Ima ih i povoljnih na oglasima. Mi smo ga baš voljeli.

  18. #18
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno Klokanica

    Mi kupili ergo baby nedavno i super je, mali ga voli i uredno zaspi u njemu, mm je visok i super mu odgovara, ja sam niska i opet mi super!
    Jako je praktican i bebi je brzo unutra

    Jedina mana je cijena :/ , ali isplati se!

    Mi imamo ergo baby 360
    Posljednje uređivanje od Lola13 : 08.11.2014. at 23:12

  19. #19
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Pognae izgleda isto kao i Ergo, mislim da je to zapravo Korejska inačica Erga pa je s toga i dosta povoljniji, mi ga imamo i super smo zadovoljni s njime, sad ga malo manje koristimo nego prije jer dijete hoda, ali još uvijek ga znamo uzeti sa sobom kad ne nosimo kolica

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •