Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 83

Tema: Test intolerancije na hranu iz krvi

  1. #1
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Test intolerancije na hranu iz krvi

    Da li je netko bio?


    Zadovoljan?
    Mišljenje o tome?


    Razmišljam o njemu. Test je skup (bolesno skup) - 3100 do 3600 kn, ovisno o labu.


    Znam da se radi o "nategnutoj teoriji", ali,...


    Radila bih ga iz razloga:
    1.) imam neki dermatitis na ruci godinama, koji je prvo klasificiran kao kontaktni, ali očito je i reakcija na neku hranu
    2.) kad pojedem nešto krivo (nemam pojma što) bukne mi na licu, nekoliko vrlo svrbljivih mjesta s crvenim flekicama/prištićima
    3.) Hašimoto - izbacila sam gluten prije više od 2 mjeseca, ne vidim neko poboljšanje, nalazi lošiji, kg ne idu dolje,... očito mi smeta još nešto, vjerojatno mlijeko, ali stvarno nemam snage/volje na blef izbaciti i sve mliječno, a nemam pojma da li mi smeta

    Imam i brdo simptoma napuhnutost i slično.


    Ovo je potez očajnika, nakon što sam se budila cca 30 puta po noći od dermatitisa na rukama koji je odlučio buknuti istovremeno s kombinacijom na licu. Ne mogu više. Luda sam.


    To mi je zadnja slamka spasa. Meni nije problem odricati se milijon stvari u prehrani, ako vidim neki smisao, ovako na blef, stvarno ne mogu više pogađati.


    Imam jedino iskustvo bliske osobe.


    Išla je na test, držala se 6 mjeseci strogo po njemu i njoj je dobro. Ona ima ogromna poboljšanja, imala je stvarno groznu situaciju,...
    S time da smatram da je ipak proučila sve skupa prilično dobro,... razumije se u problematiku.


    Da je manja cijena, odmah bih otišla, ovako se premišljam.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    može se naći i u pola cijene na raznim portalima. Možeš probati i sa testom za alergiju. Imam i ja sličnih problema.
    Rekli su mi da nisam alergična na šampon, al kad perem kosu , odmah me svrbe ruke. Ista stvar je i s krumpirom, mogu ga jesti, al ne i guliti.

  3. #3

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ali to je putem kose, ja trebam baš iz krvi.

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    A zar se to ne može obaviti sa uputnicom? Zar liječnici ne liječe dermatitis? Kako znaš da trebaš baš iz krvi? To ti je neki liječnik odredio? Ili sama sebi?

    Moja je susjeda i sebe i djecu odvela na taj test, pisala sam već o tome. No, njen je bio razlog da su pre(uf)debeli, a malo jedu (aha), pa alergije...
    Nadrobili su joj svašta. Pročitala sam "dijagnoze". I brda dodataka prehrani su kupili. Od njih
    Uglavnom, priznala je da je uzalud bacila novce.
    Ne kažem da je drugima tako, samo taj primjer koji znam.

  6. #6
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    moja tema

    anemona, odreci se na blef kravljeg mlijeka.
    najčešća je intolerancija gluten i kravlji proizvodi.
    muževa sestrična je išla na taj najskuplji krvni test koji obuhvaća najviše namirnica da bi joj reklo da ima intoleranciju na kravlje mlijeko, neke citruse koje rijetko jede i kavu koju rijetko pije.
    tko god ide pokaže mu intoleranciju na gluten i mliječno, ali tko god - a ja ih znam jedno 10 koji su išli.
    ja sam se na blef odrekla na neko vrijeme mlijeka i mliječnih proizvoda, ali u potpunost ni kapi jedno 3 mjeseca, također glutena i kave koju usput ne pijem već pola godine.
    mislila sam da će mi dermatografija i cjelogodišnji alergijski rinitis od kojeg patim zadnje 3 godine biti osjetno umanjen, ali ako i jest bio, bilo je jako malo. to stvarno ne mora značiti da je od tog silnog odricanja ovog i onog.
    sad konzumiram kravlje proizvode ali samo kefir i tu i tamo slatko vrhnje - isto mi je kao i dok sam sve živo jela, i isto mi je kao i kad sam se svega živoga odricala.
    također kile stoje, alergija je u punom sjaju tu.
    ja se nisam mogla odreći te love, odnosno, mogla sam da sam htjela. a zašto? da mi kaže da ne jedem neke namirnice koje i tako rijetko jedem da ne vjerujem da može imati neki učinak? kravljeg mlijeka kojeg se mogu odreći i bez njihovog testa za koji trebam dati više od pola svoje plaće, glutena koji i tako rijetko jedem? zašto da im dam tu lovu? jedino zbog toga što sam probala sve pa idem i to, pa nek ide u klinac. jedino zato.
    zadnje sam razgovarala sa dermatologicom i još nekim liječnicima i oni su mi učvrstili odluku da zahebem više taj test.
    od tada više ne gnjavim ni sebe ni ikog drugog s tim glupim testom

  7. #7
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Beti3, izgleda da ne govorimo o istom testu. Nitko ti na temelju ovog testa iz krvi ne prodaje suplemente i slično i ne daje dijagnoze.

    AM i što si jela kad si se odrekla i KM?

    Od kad ne jedem gluten, jednostavno KM mi je glavni doručak.
    Npr. banana+maline+borovnice+sir

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Kako misliš da ne daje dijagnozu? Pa, mora napisati na što si intolerantna, zato sam i napisala pod navodnim znakovima

    Bila je već tema istog naslova http://forum.roda.hr/threads/64738-T...ncije-na-hranu

    Uglavnom, najjeftinije je sama sebi otkriti koja ti hrana smeta. Npr, mm smetaju sve mortadele osim pikove. Ne radi mortadele, nego radi konzervansa. Kad dođu "fleke" nakon konzumacije nečega, ideš sistemom eliminacije, jedno po jedno isprobavaš što si taj dan jela, a sva druga hrana neka ostane isto. Imaš vremena, svaki dan pomalo sebe ispituješ.

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    joj kad bi to ošlo od danas do sutra, ali ne prolazi.

    možda anemona je za tebe rješenje bicom, neki ga rade materijalirano iz (krvi, kose, nokta, urina), a neki traže da je čovek prisutan. kod moje klinke je bicom odigrao sasvim ok i rješili se dermatitisa, ali kod klinca ne pali, zakaj nemam pojma, a on jede tak malo različitih namjernica.

  10. #10
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Beti3, izgleda da ne govorimo o istom testu. Nitko ti na temelju ovog testa iz krvi ne prodaje suplemente i slično i ne daje dijagnoze.

    AM i što si jela kad si se odrekla i KM?

    Od kad ne jedem gluten, jednostavno KM mi je glavni doručak.
    Npr. banana+maline+borovnice+sir
    gle, pomalo.
    prvo sam prestala piti kavu s mlijekom. nakon toga sam u povrtne juhe prestala stavljati kiselo vrhnje (a već ne stavljam brašno ni gustin ni slatko ni vrhnje za kuhanje), a povrtne juhe su mi jedan glavni obrok u danu.
    nakon toga sam izbacila svježi sir, mozarellu i zrnati, jogurt iz večere. tada sam pratila što se događa jedno 3 mjeseca, ako ne i dulje.
    za doručak sam jela konkretno dinju ili breskve u zadnje vrijeme, a dok ih nije bilo šaka oraha, badema ili lješnjaka. bučine koštice.
    malu konzervu tune i malu konzervu crvenog graha na salatu s lukom, octom i maslinovim uljem, po istom principu kuhane zelene mahune. špek, pršut tanko narezano i paradajz, krastavac.
    na poslu imam mikrovalnu pa sam znala ponijeti u malenoj zdjelici povrtne juhe ili varivo od slanutka i poriluka. ili čistu pileću ili goveđu juhu bez rezanaca i bez mrkve (jer kuhana mrkva ima visok GI) - ali ništa ja to posebno nisam radila u tu namjenu gableca, nego kuhanje za doma, pa sebi prilagodim i ostavim za sutra.
    salata od jednog kuhanog jaja, kuhane cvjetače ili brokule sa maslinovim uljem.
    dinstano mljeveno meso (svojima radim bolonjez, a sebi odvadim čisto meso kada je zdinstano) pa dodam tikvice i jedan - dva svježa paradajza. to jedem već u 11 recimo.
    uglavnom za jutra kuhano jaje, grah, tunjevina, srdele i povrće u raznim kombinacijama od dana ranije.
    vjeruj mi da ide to. mislila sam ovako ko i ti, ajme pa šta ću jesti?! jela sam, čak i bolje bez prevelikog angažmana.

  11. #11
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš vremena, svaki dan pomalo sebe ispituješ.
    Beti3, nemam ja više vremena. Kao što sam i rekla, ovo je potez očajnika.
    Ispitujem ja malo po malo svaki dan, već valjda 6 godina. ne mogu više. Trebam "instatnt rješenje" - ako to rješenje košta i 4000 kn, ja ću ga platiti, samo ako sam sigurna da funkcionira.

    Meni nije problem biti karikiram na dvopeku i kruhu 6 mjeseci, ako znam da je to stvarno ono što smijem jesti, ali ako mjesecima, godinama nagađam, mučim se i nije bolje, onda imam problem.

  12. #12
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    AM zvuči ok, samo što ne smijem jesti radi žući jaja i grahorice, slanutak, paprika mi smeta,...
    Problem je što ne smijem jesti dosta toga "po drugoj liniji", pa to više nema kraja, početka,...
    Dok sam jela grahorice i jaja nisam imala nikakav problem s stvaranjem jelovnika, sad sam već u problemu.
    I zato se hvatam za neko rješenje koje će jasno reći što smijem. Pa da su to tada i 3 namirnice, ali da sam sigurna da te 3 smijem.

    Ali ako taj test nije pouzdan, kako neki tvrde, onda i dalje imam problem i lakša sam za 3000 kn.
    Za tu lovu sam mogla i u Brela na more.

  13. #13
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    onda batali lovu, plati i smiri se. što god ti reklo.
    nije to visoka cijena za to što tebe muči, i ja bih ju platila.
    ali ja sam cijelo vrijeme uveliko sumnjala u istinitost tog testa, zato mi je bilo teško dati novce.
    konačno me on više ne intrigira niti malo.

  14. #14
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    već sam ti rekla, daj meni 1500kn, vodim te na večeru i usput iz taloga čaja odšacam na što si sve intolerantna. u 99% će se moja procjena slagati sa svim testovima koje ćeš bilo gdje drugdje napravit. a usput se možemo i napit :D

  15. #15
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    I zato se hvatam za neko rješenje koje će jasno reći što smijem. Pa da su to tada i 3 namirnice, ali da sam sigurna da te 3 smijem.
    nema testa koji će ti s pouzdanošću reći što smiješ a što ne. sve su nagađanja i pretpostavke. i košta bolesno puno.

  16. #16
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Bilo je nekad na Provjerenom, novinarka išla na tri različita testa. Mislim da je dobila i različite rezultate

  17. #17
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    magriz, sad si me slabo utješila, a taman ti skoro pripremila 1500 kn.

  18. #18
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo je nekad na Provjerenom, novinarka išla na tri različita testa. Mislim da je dobila i različite rezultate
    ovo sam i ja htjela napisati

  19. #19
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    je, i ja sam gledala. na tri različita mjesta tri različita rezultata iz krvnog testa. i čovjek na nekoj svjesnoj i zdravorazumskoj razini konta da je to budalaština i papilova.
    ali onda dođe barbara kolar i kaže kako ju je test intolerancije spasio jer više nema migrene ili tako nešto, a da se ne priča da se osušila kao suva šljiva - što meni super igra ulogu, naravno.
    i shebe ti koncepciju
    a onda zdravorazumski opet dođeš do zaključka, bar ja i ono što je meni razumno, da je ona ona i ja ja i da njen metabolizam nije moj i da ko zna šta je njoj i šta ona jede i tko zna šta je meni - mislim, kužiš, dva različita organizma sa dva različita ili čak ista problema pa im ne možeš pristupati isto. čak i da vjerujem da taj test vrijedi.
    da je 200, 300 kuna išla bih zasigurno, neš ti para, a oću se osvjedočiti jer eto nerazumna sam i ne vjerujem ljudima kad mi kažu da je sra nje.
    no ovoliko... nema šanse.
    eto, toliko od mene.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Moje dvije kolegice su radile test jer su debele a ne jedu puno. Radile su ga u Srbiji, kostao je nekih 50 €. Pored klasicnih stvari na koje su intolerantne, bile su i neke specificne. Cure se drzale toga neko vrijeme i fino smrsavile. Sigurno bi smrsavile i da su izbacile samo "klasicne" namirmice koje se daju pogoditi iz taloga kave. U ovom slucaju ti njihovo iskustvo ne pomaze jer nisu imale nikakve druge poteskoce tipa dermatitisa, al htjela sam ti samo dati tip da je u Srbiji ocito puno jeftinije. Ne znam koliko vrsta tih testova ima, al isto su vadile krv. Mislim da su testirane na ( ako me sjecanje ne vara) nekih 135 namirnica.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    . Radile su ga u Srbiji, kostao je nekih 50 €.
    Nego, koliko su te tvoje koleginice, onako, osobe od poverenja ?
    Ja vučem godinama alergije i dermatitis, pa sam razmišljala i o tom testu ali me odbila baš cena -ovde u Srbiji. U rangu je onog što i Anemona piše, par desetina hiljada dinara, bar je bila toliko pre par godina.
    Čitala sam na više mesta da se Hašimoto sam po sebi često vezuje za razne kožne promene tipa dermatitisa, pa kad vidim koliko sam se ugojila za 6 meseci (a ništa ne jedem ), ozbiljno razmišljam da proverim i ja hormone štitnjače.

  22. #22
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja mislim da je to s*anje al evo, upravo sad sam dobila na mail, MEGA popusti, test intolerancije na hranu, neki centar Elixiria, 499,00 kn.
    inače, nije neki statistički uzorak, ali znam dvije osobe koje su napravile, i obje su dobile kao rezultat kravlje mlijeko, gluten i jaja.

  23. #23
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    99% ce dobiti gluten, mlijeko, jaja, secer, konzervanse i kvasac. i ako to izbace iz prehrane naravno da ce smrsaviti.

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Meni je ispao poriluk, vegeta , celer i gorusica.
    biti ce da nisam intolerantna, nego jedem previse.
    tj. intolerantna sam na kolicinu, a puno je jeftinije testiranje ako je tako nesto u pitanju.

  25. #25
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ja mislim da je to s*anje al evo, upravo sad sam dobila na mail, MEGA popusti, test intolerancije na hranu, neki centar Elixiria, 499,00 kn.
    inače, nije neki statistički uzorak, ali znam dvije osobe koje su napravile, i obje su dobile kao rezultat kravlje mlijeko, gluten i jaja.
    Ovaj je isto iz kose. Ne pitam za taj.

  26. #26
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    iz kose ili krvi ili viskom isti drek

  27. #27
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a baš, šta ti znaš anemona da iz kose nevalja? isto će ti reć da ne smiješ jest gluten, a vid kolko je jeftiniji

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, koliko su te tvoje koleginice, onako, osobe od poverenja ?
    Ja vučem godinama alergije i dermatitis, pa sam razmišljala i o tom testu ali me odbila baš cena -ovde u Srbiji. U rangu je onog što i Anemona piše, par desetina hiljada dinara, bar je bila toliko pre par godina.
    Čitala sam na više mesta da se Hašimoto sam po sebi često vezuje za razne kožne promene tipa dermatitisa, pa kad vidim koliko sam se ugojila za 6 meseci (a ništa ne jedem ), ozbiljno razmišljam da proverim i ja hormone štitnjače.
    U koji dio sumnjas? U cijenu? U vezi toga mislim da ne bi lagale...vise su onaj tip bezobrazno iskrenih osoba (ko i ja) uostalom, koja bi motivacija bila za laganje
    Vise od ovoga sto sam napisala ne znam. Znam jos samo da su ga radile u Bjeljini prije nekih 3 godine.

  29. #29
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a baš, šta ti znaš anemona da iz kose nevalja? isto će ti reć da ne smiješ jest gluten, a vid kolko je jeftiniji
    Ma čim je ispod 3000 kn, ne valja.
    Meni je bitno da puno platim - onda je dobro.

  30. #30
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    sve jasno
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 19.08.2014. at 15:28

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    U koji dio sumnjas? U cijenu? U vezi toga mislim da ne bi lagale...vise su onaj tip bezobrazno iskrenih osoba (ko i ja) uostalom, koja bi motivacija bila za laganje
    Vise od ovoga sto sam napisala ne znam. Znam jos samo da su ga radile u Bjeljini prije nekih 3 godine.
    Bijeljina nije u Srbiji

    i istina kosta oko sto konvertibinih maraka (tj. 50 eura) takav test.

    moji roditelji su radili prije oko tri godine i rezultati im se uklapaju u ovu vasu statistiku... margarin, paradajz, gluten, kvasac, vegeta... Nisu izgubili kilograme ni jedno, ionako to sto je navedeno uglavnom (izuzev glutena) ne jedu ni inace

  32. #32
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ma čim je ispod 3000 kn, ne valja.
    Meni je bitno da puno platim - onda je dobro.
    Da, da, to mi je poznato. (Srećom da ima takvih kao ti, pa privatnici dobro žive.)

    Ja poludim na takve izjave, ali nema smisla nikome govoriti da griješi. Jer, nitko i ne posluša. Oni koji bi poslušali, ti i ne rade takve greške

  33. #33
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    :rolajz:

  34. #34

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj greymalkin78 prvotno napisa Vidi poruku
    Bijeljina nije u Srbiji

    i istina kosta oko sto konvertibinih maraka (tj. 50 eura) takav test.

    moji roditelji su radili prije oko tri godine i rezultati im se uklapaju u ovu vasu statistiku... margarin, paradajz, gluten, kvasac, vegeta... Nisu izgubili kilograme ni jedno, ionako to sto je navedeno uglavnom (izuzev glutena) ne jedu ni inace
    Uh,sram me bilo!
    Al evo, nasli smo jeftini test. Al Anemona nece jeftini

  35. #35
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj greymalkin78 prvotno napisa Vidi poruku
    moji roditelji su radili prije oko tri godine i rezultati im se uklapaju u ovu vasu statistiku... margarin, paradajz, gluten, kvasac, vegeta...
    šta svi imaju protiv paradajza, nije mi jasno
    Kod mene na poslu svi slijede nekog gurua koji promovira prehranu po krvnim grupama. Kako sam skužila, svima je zabranio jesti rajčice, koja god da su krvna grupa. Pa šta fali rajčicama sad odjednom?

  36. #36
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, da, to mi je poznato. (Srećom da ima takvih kao ti, pa privatnici dobro žive.)

    Ja poludim na takve izjave, ali nema smisla nikome govoriti da griješi. Jer, nitko i ne posluša. Oni koji bi poslušali, ti i ne rade takve greške

  37. #37
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    šta svi imaju protiv paradajza, nije mi jasno
    Kod mene na poslu svi slijede nekog gurua koji promovira prehranu po krvnim grupama. Kako sam skužila, svima je zabranio jesti rajčice, koja god da su krvna grupa. Pa šta fali rajčicama sad odjednom?
    Naš "guru" je objasnio da paradajz nije namijenjen za jelo, što i njegova boja govori. (crveno - otrovno)
    Pa su ga blesavi ljudi počeli jesti.
    A ne znam što je onda s trešnjama, višnjama, jagodama, crvenim jabukama,... sve otrov do otrova. Dobro, Snjeguljica bi se složila.

    Znači imam doma paradajz, papriku, krastavce, blitvu, špinat, krumpir,... sve to (po njegovom) ne smijemo jesti, ali zato soju, sojino mlijeko, alge,.... to je prava, prirodna hrana za naše podneblje.

  38. #38
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    mislim da naš guru čak ima i naziv nekog spoja koji sadrže rajčice a strašno je strašan, ali mi toliko ide na živce da ga uglavnom ne slušam pažljivo

    također, ima nevjerojatnu bazu podataka tko je od slavnih osoba koja krvna grupa, ne znam otkud mu taj podatak, ali uvijek može objasniti da npr. Blanka nije uspjela preskočit jer je dan prije jela jagode (crveno, eto vidiš!), a to za njenu krvnu grupu nikako nije

  39. #39
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Pa paradajz je poznati GMO, jelte ima gene ribe i ko zna koje jos
    Anemona ja na to ne bi isla. Ja volim samo rezultate preko uputnice i jos neke koji su slicni njima. Ovo mi u to ne spada.
    Daj ti lijepo magriz lovu i lijepo se napapajte. Imate i popis dobrih restorana na forumu.

  40. #40
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Mene zanima ima li tko ili znate li nekoga pouzdano da nije dobio kao rezultat intoleranciju na gluten u ovom testu, bilo iz krvi, bilo iz kose?
    Anemona, jesi što riješila?

  41. #41
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima ima li tko ili znate li nekoga pouzdano da nije dobio kao rezultat intoleranciju na gluten u ovom testu, bilo iz krvi, bilo iz kose?
    Anemona, jesi što riješila?
    Ja nisam dobila . Dobila sam samo celer, poriluk i vegetu. :D

  42. #42
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Sad vidim da sam to vec gore napisala.
    Znaci gluten, jaje i mlijeko moze kod mene, nisam -IN.

  43. #43
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    nema toga

    edit sirius - fušali su
    Posljednje uređivanje od magriz : 16.02.2017. at 15:17

  44. #44
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    svi oko mene su gluten intolerantni. ne znam kako sirius u to nije upala

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Mozda im je sirius prethodno rekla da ne konzumira namirnice s glutenom?

  46. #46
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Nisam im nista rekla.
    I sve sam konzumirala.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Nisam ni ja! Cak ni kravlje mlijeko. ZumanjAk da,


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

  49. #49
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Moj je djever bio na nekom testu (ako je to isti taj test) gdje su mu elektrodama(ili nečim sličnim) ispitivali reakciju i na osnovu toga određivali na šta je alergičan.Ono,prislone elektrodu na njegovu kožu,a drugi kraj elektrode urone u bočicu na kojoj piše :kupus,svinjetina,mlijeko,grašak,arijel,ornel.... i takooo dalje....Onda aparat pišti ili ne pišti.Kad mi je to tako objasnio,sasvim mi je dovoljno da ne povjerujem,ali duboko ne povjerujem u tako određivanje alergije.Njemu su pronašli hrpu alergija i bio je na dijetri 2 godine,gdje nije jeo skoro ništano:kineski kupus,integralna riža i još par stvari.I bilo mu je bolje(kad nije jeo skoro ništa,ono).Ali nije mogao tako živjeti i vratio se na staro,a i problemi.Moja teorija je da je sve to u glavi,jer sam mu nekoliko puta podmetnula nešto što ne smije (znam ,znam,ali duga je priča kako i zašto) i nije bilo reakcije.Nikakve.

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Nije sve u glavi, ima nešto i u hrani i okolici oko nas

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •