Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 83 od 83

Tema: Test intolerancije na hranu iz krvi

  1. #51
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,633

    Početno

    ja sam bila prije hm 12 god na testu zbog nekih zdravstvenih problema i meni je ustanovljena samo netolerancija na psenicu. naravno da su se problemi povukli dok je nisam konzumirala. nedavno su mi se opet vratili pa se trudim to izbacit. inace, isla sam i na prick test koji je ukljucivao i alergije na najcescu hranu i ni taj mi nista nije pokazao, cak ni gluten
    ne znam bas koliko su ti testovi pouzdani a koliko carala barala

  2. #52
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    sad nekima mogu svi testovi biti negativni i alergisjki i intolerantni, i celijakijski i .... ali opet im nešto smeta


    u takvim slučajevima je pametno to nešto na što sumljate ipak isključiti iz prehrane


    ali velim lako je ako je prehrana u pitanju, od prirode i društva ne možete pobjeći, osim ako ne otiđete u Sibir ( e kolko ja puta o tome maštam)

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ja bez ikakvog razloga isla, kud svi tud i mali Mujo.
    A nije da nemam osjetljiv probavni trakt, o itekako, ali nista pametno nisam saznala.
    Mislila sam da ce biti neka drama, pa ja to isključiti iz prehrane, i onda za tjedan dana biti vesela, puna energije i izgledati 10 mladje :lol


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #54
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Ja vjerujem medicini, ali ne i svakom lijecniku. A nutricionistu kad je rijec o ovakvim stvarima ne vjerujem uopce.

    Zasto ljudi ne kupe sebi kit za odredjivanje intolerancije? Mora li to biti venska krv il se mozes malo porezati?

    Meni bliska starija osoba odnedavno zivi u skladu s tim testom. Bas pati da to postuje. Ja sam rekla jednom da koliko vidim, lijecnici ne podrzavaju. Mislim da bi sve vise od toga bilo nepristojno. A tesko mi ju je slusati. Zato me to muci. Iako opet necu ulaziti u raspravu. Prilicno me to izbezumilo. To su za mene "alternativne cinjenice."

  5. #55
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    moj mali od rođenja živi po pravilima alergo testa , ne mući se, jedino ponekad zna komentirati tuđu hranu.

    sestra od kad je izbacila glutein isto nema tegoge koje je imala unazad par godina

  6. #56
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    jelena, vidim da u svim postovima pišeš "glutein" i "bezgluteinsko"
    zar se ne kaže gluten?
    ili je glutein nešto drugo?

  7. #57
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Meni je jasno da postoje neki ljudi kojima neke namirnice ili sastojci nikako ne odgovaraju
    recimo taj famozni gluten, nekim ljudima zaista smeta i to nije izmišljotina
    ali mi je genijalno kako se to pretvorilo u ideju da sigurno smeta svima i da će se svi bolje osjećati ako ga izbace
    da citiram moju sis koja se na mjesec dana bila odrekla glutena: jedino što se promijenilo u mom životu bilo je da sam jako puno pričala o glutenu

  8. #58
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,409

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ali mi je genijalno kako se to pretvorilo u ideju da sigurno smeta svima i da će se svi bolje osjećati ako ga izbace
    da citiram moju sis koja se na mjesec dana bila odrekla glutena: jedino što se promijenilo u mom životu bilo je da sam jako puno pričala o glutenu
    x

  9. #59
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    jelena, vidim da u svim postovima pišeš "glutein" i "bezgluteinsko"
    zar se ne kaže gluten?
    ili je glutein nešto drugo?
    naravno da je gluten
    no i masa ljudi govori holesterol :/

  10. #60
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Ja mislim da je drugačije kad od rođenja jedeš ili kad počneš sa 65-70 godina. Meni uopće ne nedostaje masa namirnica koje nisam nikad ni jela. Niti sanjarim kako bi baš danas shitake gljive jela kad ih nisam ni probala.

    Većina hrane koju mi doma konzumiramo ima ili mlijeko, ili gluten ili jaja ili sve troje, pogotovo hrana koju nudimo gostima uz kavu . Dođem s posla u 17.30 i sad bih brzo trebala ponuditi nekome nešto bez tih sastojaka, na kraju spadnem na kavu, čaj i prirodne sokove. Mora izbjegavati i svježe voće i povrće, osim banana i češnjak. Al inače sve jede, veli. A ja

  11. #61
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Jelena, kužim ti muku, znam koliko je nama svima moja svekrva zakomplicirala život kad je prestala jesti sve životinje (dakle ne samo meso, nego i ribu, plodove mora, jaja...)
    pa ti organiziraj obiteljski ručak, uvijek duplo spremamo

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

  13. #63
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je jasno da postoje neki ljudi kojima neke namirnice ili sastojci nikako ne odgovaraju
    recimo taj famozni gluten, nekim ljudima zaista smeta i to nije izmišljotina
    ali mi je genijalno kako se to pretvorilo u ideju da sigurno smeta svima i da će se svi bolje osjećati ako ga izbace
    da citiram moju sis koja se na mjesec dana bila odrekla glutena: jedino što se promijenilo u mom životu bilo je da sam jako puno pričala o glutenu
    super
    ja sam davno napravila taj test intolerancije na hranu, nekoliko godina se pridržavala uputa
    ne mogu reći da je u mom slučaju to bilo bezveze, super sam se osjećala i cijelo vrijeme bila na idealnoj težini

    općenito me živciraju krajnosti što se tiče preporuke namirnica, prije je glavni krivac bila masnoća, sad je gluten
    slažem se s tangerinom, svi smo različiti, odgovaraju nam različite stvari i svi savjeti tipa ne smiješ nikako to i to su samo trendovi u prehrani koji neko vrijeme žive dok se ne zamijene drugima

  14. #64
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    super
    ja sam davno napravila taj test intolerancije na hranu, nekoliko godina se pridržavala uputa
    ne mogu reći da je u mom slučaju to bilo bezveze, super sam se osjećala i cijelo vrijeme bila na idealnoj težini

    općenito me živciraju krajnosti što se tiče preporuke namirnica, prije je glavni krivac bila masnoća, sad je gluten
    slažem se s tangerinom, svi smo različiti, odgovaraju nam različite stvari i svi savjeti tipa ne smiješ nikako to i to su samo trendovi u prehrani koji neko vrijeme žive dok se ne zamijene drugima
    Apsolutno - najbolji mi je vrtlog margarin, putar, mast.
    Pa nikako mlijeko, pa svakako mlijeko, pa opet nikako mlijeko.
    Pa soja super, pa soja koma.
    Itd, itd.

    Ne znam, osobno ne mogu nikako dati prednost nutricionistu ispred interniste da me ubiješ.
    Doduše, meni je moja internistica rekla da je to krasno kako ja imam dobru liniju, al da mi je želudac podopterećen, da moram više jesti. A ja zbilja imam viška 3-4 kg.
    Onda je valjda rang lista: ja, pa internist, pa nutricionist
    Posljednje uređivanje od Jelena : 17.02.2017. at 12:03

  15. #65
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Jelena, možda moraš jesti veći volumen, ali ne kaloričnije? Recimo, ogromnu zdjelu salate?

  16. #66
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, možda moraš jesti veći volumen, ali ne kaloričnije? Recimo, ogromnu zdjelu salate?

    E sad bi ti da ide vertex, pa ja, pa internistica, pa nutricionist

    Ma ne znam. Kao imam viška kiseline, al nemam nikakvih tegoba. Tako da što se mene tiče imam baš toliko koliko mi treba.
    Ona veli nek jedem češće. Poznati zakon u eksperimentalnoj znanosti je "do not change working system".

  17. #67
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    E sad bi ti da ide vertex, pa ja, pa internistica, pa nutricionist

    Ma nikako, nikako! Slažem se, ako štima, ne diraj.

  18. #68
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Apsolutno - najbolji mi je vrtlog margarin, putar, mast.
    Pa nikako mlijeko, pa svakako mlijeko, pa opet nikako mlijeko.
    Pa soja super, pa soja koma.
    Itd, itd.
    soja je najjača - soja liječi vs soja uništava mozak
    ili od adaptiranog sojinog mlijeka djeci rastu cice jer je puna biljnih estrogena

  19. #69
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    soja je najjača - soja liječi vs soja uništava mozak
    ili od adaptiranog sojinog mlijeka djeci rastu cice jer je puna biljnih estrogena
    Ja izbjegavam soju baš zbog fitoestrogena (da mi ne narastu cice ), ali pretpostavljam da je u menopauzi OK. Tu se ja (s endometriozom) lovim za tanku slamku, izbjegavam hranu koja potiče rast endometrija. Je l mi pomaže ili ne, nemam pojma. Trebao bi mi kirurg da vidimo, i referentna blizanka .

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je jasno da postoje neki ljudi kojima neke namirnice ili sastojci nikako ne odgovaraju
    recimo taj famozni gluten, nekim ljudima zaista smeta i to nije izmišljotina
    ali mi je genijalno kako se to pretvorilo u ideju da sigurno smeta svima i da će se svi bolje osjećati ako ga izbace
    da citiram moju sis koja se na mjesec dana bila odrekla glutena: jedino što se promijenilo u mom životu bilo je da sam jako puno pričala o glutenu
    vidite ja nisAM o tom pričala, ostavila i zaboravila na to

  21. #71
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    vidite ja nisAM o tom pričala, ostavila i zaboravila na to
    Oprosti, nisam pazila na satu, ali zašto si izbacila? Zbog testa ili zbog alergičara kod kuće?
    I jesi kad prekršila? Nakon koliko vremena se manifestira da si pojela nepoželjnu namirnicu? Odnosno, da li se uopće manifestira?

    Mislim, ni kod pušenja se ne manifestira odmah pa je teško reći, pretpostavljam da ni ovdje nije odmah, ako nije alergija u pitanju, ili?

  22. #72
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    ja sam pričala o klincima mojima koji su na sve i svakaj alergični, klopu sam ostavila dok su bili na cici, u biti sam bila na dijeti zbog njih

    nisam pričala i razglabala zašto ovak ili onak, vidla sam nakon nekog vremena da ide na bolje ( klincima) i to mi je bilo važno. i sad su na dijeti s namirnicama koje im smetaju, ne razglabam ni s njima zakaj ne bi probali, ( jer ako slučajno se desi pokrade recimo klinki soja, odma počinje povraćanja i slično)

  23. #73
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    jelena.o tvoja djeca su ALERGICNA. to je stanje koje se moze neupitno dijagnosticirati. INTOLERANCIJA je subjektivna pojava

  24. #74
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Je ali i intolerancija može se stvarati tegobe, koje se mogu riješiti ne konzumacijom istih, a čak i ni ne mora biti detektirano nešto ni ko alergija ni ko intolerancija, a stanje je bolje kod opet ne konzumacije. To govorim.

  25. #75
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    nitko nije ni rekao da ne stvara probleme. samo da je jako IN za sve okriviti intoleranciju
    Posljednje uređivanje od magriz : 17.02.2017. at 21:30

  26. #76
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Jelena, hvala. Nisam taj dio s dojenjem skuzila. Moram priznat da me to nije zanimalo koliko se glutena (pretpostavljam iz krvotoka) otopi u majcinom mlijeku. Ne znam ni od cega nastaje mlijeko.

    Jedino sto nemam razloga sumnjati u rezultate istrazivanja o nedostatku korelacije izmedju testova intolerancije i stvarnog problema.

  27. #77
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    I naravno da ne mislim da svi jednako podnosimo svu hranu.

  28. #78
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je jasno da postoje neki ljudi kojima neke namirnice ili sastojci nikako ne odgovaraju
    recimo taj famozni gluten, nekim ljudima zaista smeta i to nije izmišljotina
    ali mi je genijalno kako se to pretvorilo u ideju da sigurno smeta svima i da će se svi bolje osjećati ako ga izbace
    da citiram moju sis koja se na mjesec dana bila odrekla glutena: jedino što se promijenilo u mom životu bilo je da sam jako puno pričala o glutenu
    Sis ti je zakon!!
    Ja sam recimo od onih kojima gluten ne smeta, nit me napuhava ama bas nista. A bez glutena osjecam da nisam u ravnotezi i to nije to. Dok recimo ne ljubim mlijeko. Jogurt da, mlijeko ne.i tako je bilo oduvijek.

  29. #79
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, hvala. Nisam taj dio s dojenjem skuzila. Moram priznat da me to nije zanimalo koliko se glutena (pretpostavljam iz krvotoka) otopi u majcinom mlijeku. Ne znam ni od cega nastaje mlijeko.

    Jedino sto nemam razloga sumnjati u rezultate istrazivanja o nedostatku korelacije izmedju testova intolerancije i stvarnog problema.
    nije kod nas samo gluten u pitanju , masa je toga.

  30. #80
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto i oni to rade? Nanjušili lovu ili je sve dobilo znanstvenu podlogu?
    Do sad sam bila uvjerena da su rezultati testa intolerancije kao i placebo, a sad mi je tu neki crvić sumnje.

  31. #81
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    pa i placebo nekad djeluje

  32. #82
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    pa i placebo nekad djeluje
    Ali ne pod mojim krovom Provjereno sa šećernim pilulicama

  33. #83
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sad nekima mogu svi testovi biti negativni i alergisjki i intolerantni, i celijakijski i .... ali opet im nešto smeta


    u takvim slučajevima je pametno to nešto na što sumljate ipak isključiti iz prehrane


    ali velim lako je ako je prehrana u pitanju, od prirode i društva ne možete pobjeći, osim ako ne otiđete u Sibir ( e kolko ja puta o tome maštam)
    Tebe ovako hrana inače dosta muči. Primijetila sam da neke namirnice izbacuješ ne ni zbog alergije, ni zbog intolerancije, već iz principa, jer nisu autohtona domaća kultura.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •