Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: Pomoć i potpora roditeljima djece s poteškoćama u razvoju

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno Pomoć i potpora roditeljima djece s poteškoćama u razvoju

    Zanima me možemo li na jednom mjestu skupiti sve vrste pomoći i potpora koje roditelji djece s poteškoćama u razvoju mogu ostvariti.
    Ja sam trenutno bez posla, MM na roditeljskom dopustu, nažalost nemam ni pravo na naknadu sa HZZ-a.
    To znači da nemam od kud platiti defektologicu za mog malog.
    Nemamo dijagnozu, tek smo započeli kliničku obradu.
    Pokušavam iznaći sredstva kako bih mu mogla priuštiti defektologicu.
    Imate li ideju na čija bih vrata mogla pokucati?

  2. #2
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Mozda da probas u CZSS. Mogu te uputiti na prvostupanjsko tijelo vjestacenja gdje ce se utvrditi stupanj teskoce i na osnovu toga se moze dobivati:
    1. pomoc za njegu djeteta s teskocama (350 kn + pomoc od grada, ako grad u kojem zivis to daje)
    2. Invaliditet (1250 kn + pomoc od grada).
    Procedura traje nekih 6 mj (barem u Zagrebu).
    Ako vec imas nalaze i misljenja fizijatra, psihologa, defektologa, logopeda i sl to ce ubrzati stvar. Po novome traze i misljenje psihijatra.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Šumskovoće, da probate otići u ERF, neke udruge u zg i slično ? Stvarno je žalosno da ministarstvo zdravlja konačno ne riješi taj problem, da roditelji mogu normalno ići preko uputnice defektologu u zdravstvene ustanove..

  4. #4
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Jos sam se sjetila da mozes preko CZSS traziti ranu intervenciju ako dijete ima do 3 godine i tada ne treba vjestacenje, nego preporuka strucnjaka. Mi smo na taj nacin dobili patronazu-defektolog nam dolazi doma 2xtjedno po 1,5h.

  5. #5
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Odlicna ideja sumskovoce!
    lokalni Centar za socijalnu skrb trebao bi dati potrebne informacije o pravima i uslugama.
    prema Zakonu o socijalnoj skrbi djete ima pravo i na usluge rane intervencije sve do 7 godine

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Tek se upoznajem sa svim ovim problemima. Da li netko zna imaju li roditelji djeteta koje je hospitalizirano već 3 mjeseca imaju pravo na ikakve putne troškove. Hvala

  7. #7
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    na papiru da ali kod nas npr (Osijek) Centar to niti išta drugo nikad nije spominjao, a i kad dođeš naoružan do zuba s info šta mi možda moglo tvoje dijete dobiti-koristiti preko njih to su procedure..Šta npr prema Zakonu podrazumijeva rana intervencija, što je to što bi mogli dobiti zna li netko? Moja curica je na Suvagu u ranoj intervenciji kod logopeda (s dva mj smo krenuli kao najmlađi pacijenti na Suvagu u Os) ali samo zbog toga što sam ja izričito zahtijevala od ped uputnicu i sama se tamo uputila tražeći odgovore kako pomoći djetetu..Centar nikada nije spominjao ni R od rane intervencije na žalost. Isto tako preko Centra možemo ići u Down centar pula, Centar Silver u zg i još na par mjesta, to nikad nitko iz Centra ne spominje, ako im ne dođeš s gotovim terminom (kao ja za Pulu) nećeš tamo nikad ni otići. Oni bi zapravo trebali biti posrednici između raznih Centara koji mogu tvom djetetu pomoći i tebe kao roditelja, no u praksi to nije tako, ti si taj koji sve dogovori (ako iskopaš gdje i na što imaš pravo-zato pohvale za ideju da sve stavimo na jedno mjesto) i od njih samo tražiš rješenje za taj i taj datum..

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ne znam hoće li biti od koristi, ali evo - Udruga Oko ima nešto od toga na svojoj web stranici: http://www.udruga-oko.hr/?item=page&page_id=15

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Sumskovoće, vidim da ste iz Istre, ste se javili u Dnevni centar Veruda. Tamo prođete obradu, procjenu I dobjete defektologa, logopeda, fizioterapeuta I/ili psihologa (šta je potrebno djetetu). Ranu intervenciju rade na Vidikovcu u Puli, u zgradi vodotornja. Ništa se ne plaća, ide preko czss.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    matrix -hvala ti, uključeni smo u rad DCV i jako smo zadovoljni!
    Podnijeli smo zahtjev za pomoć djetetu s teškoćama, a čekamo komisijsko vještačenje za produljenu njegu (za MM-a)
    Naš grad nema potpore za djecu s poteškoćama u razvoju

    Kako ide priča s asistentima u vrtiću? Htjela bih da maleni ide bar 4 sata u vrtić, ali i da ima asistenta. Kako doć do toga?

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    na papiru da ali kod nas npr (Osijek) Centar to niti išta drugo nikad nije spominjao, a i kad dođeš naoružan do zuba s info šta mi možda moglo tvoje dijete dobiti-koristiti preko njih to su procedure..Šta npr prema Zakonu podrazumijeva rana intervencija, što je to što bi mogli dobiti zna li netko? Moja curica je na Suvagu u ranoj intervenciji kod logopeda (s dva mj smo krenuli kao najmlađi pacijenti na Suvagu u Os) ali samo zbog toga što sam ja izričito zahtijevala od ped uputnicu i sama se tamo uputila tražeći odgovore kako pomoći djetetu..Centar nikada nije spominjao ni R od rane intervencije na žalost. Isto tako preko Centra možemo ići u Down centar pula, Centar Silver u zg i još na par mjesta, to nikad nitko iz Centra ne spominje, ako im ne dođeš s gotovim terminom (kao ja za Pulu) nećeš tamo nikad ni otići. Oni bi zapravo trebali biti posrednici između raznih Centara koji mogu tvom djetetu pomoći i tebe kao roditelja, no u praksi to nije tako, ti si taj koji sve dogovori (ako iskopaš gdje i na što imaš pravo-zato pohvale za ideju da sve stavimo na jedno mjesto) i od njih samo tražiš rješenje za taj i taj datum..
    kad se hoće, sve se može, bravo pužić! svaka čast!

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    je ali problem je da sve moraš sam, nema nikog da te uputi, počevši od pedijatra pa nadalje, pa dok ti isčitaš sve razmisliš jel se nalaziš u određenoj skupini ili ne , prođe dosta vremena.

    ( kod nekih pedijatra ćim dođeš s nekom idejom , odma te skoro pokopaju ako nisi baš "načitan" u tom području)

  13. #13
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    osnovno ono što nam treba svima u tom smislu su živci, punooo strpljenja i goriva zbog našetavanja od vrata do vrata, institucije jedne druge..nakon par god vjerojatno izlapiš od svega toga, izgubiš volju i snagu i plivaš kako te voda nosi..Ja još uvijek plivam uzvodno i pokušavam se oduprijeti valovima iako počinjem bljuvati vatru i više nisam fina i pristojna, strpljiva kao što sam to nekoć bila.Drugačije ne ide

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Samo želim sa vama podijeliti sretnu vijest da je moj malac primljen na stalnu rehabilitaciju kod logopeda, rehabilitatora i dj. psihologa, jednom tjedno U MOM MALOM GRADU
    Mojoj sreći nema kraja! A za to je bilo potrebno pitati, moliti, lobirati, obilaziti - ma svašta sam poduzela, ostavljala dostojanstvo kod kuće i žicala. Nema veze, malac je i progovorio u međuvremenu i znam, uvjerena sam, da će ova godina biti godina njegovog procvata. Jedva čekam čuti što će mi sve reć

  15. #15
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Samo želim sa vama podijeliti sretnu vijest da je moj malac primljen na stalnu rehabilitaciju kod logopeda, rehabilitatora i dj. psihologa, jednom tjedno U MOM MALOM GRADU
    Mojoj sreći nema kraja! A za to je bilo potrebno pitati, moliti, lobirati, obilaziti - ma svašta sam poduzela, ostavljala dostojanstvo kod kuće i žicala. Nema veze, malac je i progovorio u međuvremenu i znam, uvjerena sam, da će ova godina biti godina njegovog procvata. Jedva čekam čuti što će mi sve reć
    Bas mi je drago uzivajte

  16. #16
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Bravo!
    Grabite velikim koracima naprijed!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Bok svima!

    Ja sam mama jedne divne curice koja ima 21 mjesec. Njena dijagnoza je mitohondrijska bolest. Jako zaostaje u svome razvoju,što kilažom,što motorički,a i mentalno. Dolazimo iz malog grada gdje nemamo nikakvih mogućnosti za takvo dijete,pa smo se prije četiri mjeseca doselil u Zagreb. Krenuli smo privatno na vježbe. Ali ne radim ništa s njom po pitanju mentalnog stanja,možda bi trebala radnog terapeuta ili defektologa...ili oboje...može li savjet kome bi se mogla obratiti? Kako se vi bavite sa djecom,gdje idete na vježbe?

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    ste probali prvo krenut na Goljak?
    jeste li oboje zaposleni?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Išli smo na goljak od njenog trećeg mjeseca. Svaka tri mjeseca smo bili tamo smješteni na pet dana i svaki put bi se vratili doma bolesni.
    A zbog njene bolesti je moram paziti od svih tih prehlada,raznih upala,jer ona to sve jako teško podnosi.
    Tako da smo prestali na goljek prvo, zbog toga što svaki put nešto pobere,drugo,jer rade sa svom djecom na isti način.
    Sa vježbama privatno sam zadovoljna i idemo u vrijeme kad još nema druge djece.
    A sad me zanima taj radni terapeut ili defektolog...čula sam da može dolaziti doma,ali zna li tko kako to ostvariti?
    Oboje smo zaposleni,ja sam na dopustu za njegu djeteta.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Purple - čitaj gornje postove, po Zakonu o socijalnoj skrbi imaš pravo na rehabilitatora i to da dolazi doma, do navršene 3. godine djeteta, što se može produljiti do navršene 7. godine života djetata. Naša socijalna radnica nam je našla taj članak zakona (traži pod rana intervencija) ali u mojim krajevima nismo mogli naći osobu koja bi radila sa malim.

  21. #21
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Nama dolazi defektologica 2x tjedno doma. To smo ostvarili preko CZSS. Morali smo na vjestacenje.
    Mozda da se javis u Centar za rehabilitaciju Zagreb, podruznica Slobostina, soc. radnica Ada Filipaj.
    Mi nismo korisnici, ali mozda mozes se raspitati i u Malom domu, Bastijanova.
    Bilo bi dobro da vam pedijatar, neuropedijatar, psiholog napisu neku preporuku, npr. potreban intenzivan defektoloski i logopedski tretman. Bez toga mislim da necete tako brzo uspjeti jer se na vjestacenje i onda kasnije rijesenje ceka jako dugo.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Hvala vam!
    Da, tražiti cu pedijatricu neku preporuku,a i neuropedijatru moramo ovaj mjesec pa ću i njega tražiti.

    Idnom - Koliko je trajalo to preko czss? Baš se spremam nazvati ih,ali prvo sam se htjela raspitati da mi ne bi rekli da ne može i te fore.

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    prijavljeni ste u zagrebu?

  24. #24
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Kod nas je islo sve malo obrnutim redom. Kad je dijete imalo 17 mj dobili smo misljenje jedne ustanove da dijete znacajno zaostaje na svim podrucjima i da s obzirom na dob savjetuju intenzivan def. i log. tretman u obliku patronaze. S time sam se javila u Centar za reh. Zagreb-podruznica Slobostina i tamo su nas procjenili i dodjelili nam patronazu. Kako su oni pod CZSS to smo morali regulirati u nasem CZSS. Da se ne bi cekalo 100 godina vjestacenje odmah su nam na temelju procjene iz slobostine (da smo za njihovu ustanovu) u nasem CZSS dali rijesenje o ranoj intervenciji (to je novi zakon za djecu do 3 god i ne treba vjestacenje). Tako da imamo na temelju toga patronazu.
    Ali su nas poslali i na vjestacenje jer kad dijete napuni 3 god mora imati nalaz i misljenje prvostup. tijela da bi dalje moglo ostvarovati prava. U veljaci sam podnijela zahtjev, u lipnju su nas zvali na vjestacenje (imala sam sve zive nalaze-to ti jos mogu napisati kaj sve treba jer ak nesto fali samo usporava stvar; jedino nisam imala od psihijatra-po novome sad svi trebaju i psihijatra obaviti tak da smo i to morali) i u kolovozu sam dobila rijesenje.
    Znaci ti mozes traziti: ili osobnu invalidninu ili pomoc. Ovisno o poteskoci. Osob. invalidnina iznosi mjesecno 1250kn i grad Zg daje svojim gradjanima jos 200. Pomoc je nesto manje-mislim oko 400 ili 600, i grad daje oko 100-to bas nisam sigurna u cifre jer mi dobivamo osob. inv.
    Ne znam jesam li bila jasna... Uglavnom sto prije sve pokreni jer sve ide puzevim tempom. Ako nemas sve nalaze, odmah se naruci jer se svagdje ceka. Doci ce ljeto pa ce jos sve ici sporije.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Jelena - imamo boravište u zagrebu,ali prijavljeni smo tamo gdje smo do sad živjeli...ne znam jel je boravište dovoljno...

    Idnom - dobivamo invalidninu,uvećani dječji doplatak i ja sam na dopustu za njegu. Ništa,idem prvo zvati CZSS pod koji spadamo ovdje da vidim jel uopće imamo na išta pravo pošto nam prebivalište nije u zagrebu. Ali tu sad živimo i po meni bi trebala imati pravo na tu patronažu...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Jelena - imamo boravište u zagrebu,ali prijavljeni smo tamo gdje smo do sad živjeli...ne znam jel je boravište dovoljno...

    Idnom - dobivamo invalidninu,uvećani dječji doplatak i ja sam na dopustu za njegu. Ništa,idem prvo zvati CZSS pod koji spadamo ovdje da vidim jel uopće imamo na išta pravo pošto nam prebivalište nije u zagrebu. Ali tu sad živimo i po meni bi trebala imati pravo na tu patronažu...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Evo baš sam zvala CZSS,pa su mi rekli da zovem Centar za rehabilitaciju Sloboština gdje su mi pak rekli da moj CZSS gdje imam prebivalište pošalje njima zamolbu pa da možemo od jeseni krenuti...OD JESENI???

  28. #28
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Sto se tice Slobostine oni imaju patronazu do kad traje nastava u skolama, znaci jos nekih 2 mj. I onda opet sve starta u 9.mj. Pretpostavljam da su im svi termini popunjeni i novi raspored ce se raditi tek krajem ljeta pa obavezno ti ipak sve odnesi sto prije da vas imaju u vidu.
    A do tada se mozete mozda na goljaku ukljucitit u radnu terapiju-pokazne vjezbe (jednom u 2 tjedna). Za pravu radnu terapiju se dugo ceka, a ovako vam na pokaznim vjezbama mogu pokazati sto da radite dok ne dobijete patronazu.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Aha,znači preko ljeta nema patronaže...ok,probat ću onda to na goljaku,bar da mi pokažu šta da radimo do jeseni. Puno hvala

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Zna li netko privatnog defektologa u zagrebu?
    Za patronažu tek rješavam papire i do jeseni ništa...a htjela bi do tada kvalitetno raditi sa curicom,što znači,ne goljak...

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    kak nema paronaže prek ljeta, ima je ali ne konstantno ko u drugim djelovima godine

  32. #32
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    U CZR Zagreb je nema prek ljeta. Tada su defektolozi na go, a oni koji nisu dezuraju u njihovom vrticu i sl.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    a da pitaš u vrtiću dal možeš dolaziti kod defektologa privatno? Defektologica u Bajki je super. Mom malom je puno pomogla, čak sam rekla da kad će ići u školu, kod nje bi išla i privatno.

  34. #34
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Neke privatne poliklinike/privatni logopedski kabineti imaju defektologa koji moze napraviti procjenu i onda provoditi vjezbe.
    A sto se tice privatnog defektologa koji bi dolazio doma mozda mozes staviti oglas na CZR u Slobostini, Mali dom u Bastijanovoj ili na ERF. Obzirom da je tamo velika fluktuacija ljudi te struke sigurno ce ti se netko javiti.
    Ne znam kakvi su problemi u pitanju kod tvojega djeteta, ali mozda (da bi prije nasla) mozes prosiriti potraznju i na logopede i radne terapeute pa onda prema referencama odluciti (ako ce biti vise kandidata) tko vam najbolje odgovara.
    Ako dijete ima visestruke teskoce svakako gledaj da osoba ima jos neku dodatnu edukaciju, npr zavrsenu senzornu integraciju, floortime, brain gym i sl.
    I ono sto bih ti svakako savjetovala da osoba nakon sto upozna i procjeni dijete sto aktivnije tebe i ostatak obitelji ukljuci u tijek terapije i objasni ti sto radi, zasto, kako... da mozes kasnije i ti to raditi jer 45min ili 90min tjedno nikako nije dovoljno za kvalitetnu rehabilitaciju djeteta s poteskocama. Vas roditelje treba educirati da u svakodnevnom zivotu kroz igru, hranjenje, kupanje i ostale rutine poticete dijete i jacate njegove slabije strane.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Indom mudro zboris! Na fbu postoji grupa roditelja za djecu s inv koja aktivno savjetuje roditelje o trazenju terapeuta i mnogim drugim stvarima. Mi imamo biljeznicu sa vjezbama koje nam daje logoped i mali jako dobro prihvaca. Imamo i individualni program vjezbi. Vec godinu i pol radim s malim svaki dan sat vremena pored svih terapija i imamo lijepe rezultate

  36. #36

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Idnom - kak to misliš da stavim oglas? Da,to mi i je cilj,da mi pokaže netko kako da radim sa djetemo da možemo mi s njom svaki dan,jer ona ima dosta velikih poteškoća.

    Sumskovoce - koja je to grupa na fbu?

  37. #37
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Mislila sam da napises na komad papira da trazis... I onda stavis (mozes pitati dal imaju predvidjeno mjesto) na Goljak, Mali dom, ERF, Slobostinu...
    Ili ovo sto je sumskovoce napisala, preko neke FB grupe.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Evo našla sam Privatno-rehabilitacijsku praksu Angerona...jel ima tko iskustva sa njom?
    Već sam dogovorila termin,nadam se da ćemo biti zadovoljni.

  39. #39
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    moj 6,5 godišnjak još nema dijagnozu, ali po PTV-u ima teže oštećenje zdravlja - jezično-govorno zaostajanje, blaže psiho-motorno zaostajanje, neuropedijatrica je napisala i ADHD in obs, no nema elemente ADHD-a, više je to ADD, tj poremećaj pažnje.
    koristimo pravo na psihosocijalnu pomoć u kući preko czss-a u vidu defektologa doma po 1,5h 2x tjedno i ide na senzo-motoričku integraciju sa terapijskim psom 1x tj po 45 min.
    išao je i u Slavu Raškaj jedno 3-4 mj, ali to se pokazalo kao potpuni promašaj, venuo je i tonuo, užas kako je bio tužan i nije napredovao....mis mo u istočnom dijelu grada i ne možemo nikako niti ići dva put tjedno do tamo ujutro do pol 8 ga dovesti do podne ga pokupiti...a on je bio koma. na goljaku smo imali logopeda - čak je i ona rekla da odustanemo jer je on znao doći tako iznerviran i umoran (30-45 min nam treba do tamo) i ne bi ništa radio tih pola sata jednom tjedno.
    mene zanima kako ŠTO PRIJE doći do logopeda na Suvagu (konkretno u Grižanskoj) jer je moj dječak nešto napredovao na emocionalnom planu i mislim da bi sad mogao raditi....kome se javiti tamo uopće. Zanimljivo je inače da su nas prije 4 god, uz kompletnu obraduj - odbili sa službenim objašnjenjem da mu nije ništa da bih na kraju neslužbeno saznala da se njima ne radi s takvom djecom jer su nedefinirani i nemaju ih kamo smjestiti.

  40. #40
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Mislim da se u Suvagu ništa nije promijenilo po tom pitanju. Čim u dg imate bilo što osim govorno-jezičnih problema neće vas primiti. Mi smo probali nekoliko puta i na kraju odustali. Baš mi je žao što imate takvo iskustvo sa SR, mis mo tamo bili jako sretni. Mi idemo privatno logopedu u Dubravu i prezadovoljni smo.

  41. #41
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    Ja vjerujem da su oni i divni i stručni, ali nema mi smisla voditi uporno dijete koje je tamo išlo plačući i kad bih došla po njega molio je da ga ne dovodim...terapija onda nema smisla, zar ne?
    Pokušat ću moliti i preklinjati i pitati...
    Voljela bih čuti malo više o tom vašem logopedu, gdje, kako i koliko...

  42. #42
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    http://kreativne-terapije-vrutak.hr/

    Često imaju radionice, a obično ljeti budu i pripreme za školu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •