Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 73 od 73

Tema: slavljenje rođendana-što s roditeljima?

  1. #51
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A ovi sa kojima ćete otići na kavu se do tada kriju po kutevima?

    i ja sam s nekima bolja, neke jedva poznajem
    zovem sve
    uglavnom se odazovu oni s kojima smo si bolji

  2. #52

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    U neki skriveni birc? Tako da vas nepozvani ne vide? Meni bi stvarno bilo neugodno da sjedim na kavi sa jednim školskim roditeljima sa kojima sam dobra, a pokraj nas prolaze drugi, nepozvani...onda se pravite da ih ne vidite?
    nema nikakvih skrivanja, sjedimo u bircu najbližem igraonici. i nikog ne ignoriramo.

    šta si zapela za mene? lijepo sam ti sve napisala

    ne pozivamo nepoznate roditelje, niti nitko od tih roditelja nije ostao stajati pred igraonicom čekajući na poziv. očito se ni njima ne da sjediti s nepoznatim roditeljima.
    kod nas ročkasi tako funkcioniraju - roditelji na kavu pozivaju samo roditelje s kojima su si dobri. drugi odlaze bez imalo ljutnje i neugode.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, i opet mi se i tvoje objašnjenje čini pretjeranim. Mislim da su grandiozne izjave jer smo mi socijalna bića koja ipak trebamo nekad nešto i otrpjeti, u konačnici radi svoje djece. Možda se meni neki ljudi ne sviđaju. Ali moje djete se druži sa njihovom djecom. Zato sam spremna malo potrpiti, i radi pristojnosti i socijalnih običaja provesti 15tak minuta 1x godišnje, na jedan poseban dan, sa njihovim roditeljima, ako već ne odbiju poziv (a najvjerojatnije će odbiti).
    a kaj ja mogu, očito sam totalno asocijalan tip... hebaj ga....

  4. #54
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mi slavimo doma, i ja sam pozvala sve roditelje da uđu na piće. Na dolasku su svi odbili, na odlasku ih je nekoliko ušlo, popilo sok i posjedilo desetak minuta, možda njih 3-4, ostali su pokupili djecu na vratima.
    ja mrzim igraonice i sve dječje rođendane slavimo doma. i uvijek je ovako bilo. na dolasku svi odbiju, na odlasku njih 3-4 popije piće.

    a kad je m (ili prije j, sad više ne slave u igraonicama nego u praznim stanovima :D) pozvana na rođendane u igraonicu, uvijek mi je bila ponuđena kava. baš uvijek. većinu puta sam odbila jer svi uglavnom slave u igraonici u našem kvartu.

    a prihvatila kad to nije slučaj, rođendani obično traju 2 sata, i to mi je premalo da idem doma i nazad. a ne volim ni šetat po šoping centrima ako nemam novaca
    ne volim ni dva sata sjedit s nepoznatim ljudima na kavi, al to mi je ipak bolja opcija no, ima i onih koji su mi simpa, a ima i onih s kojima stvarno nemam što pričati. pa onda bauljam, šta ću. il ja odvedem m, a mm dođe po nju, i to nam je bila česta praksa.


    svašta nešto ne volim kad ovako čitam sama sebe

  5. #55
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    nema nikakvih skrivanja, sjedimo u bircu najbližem igraonici. i nikog ne ignoriramo.

    šta si zapela za mene? lijepo sam ti sve napisala
    Pa zanima me, da znam primjeniti tvoj recept, ali mi nije baš jasan.

    Sve OK!

  6. #56
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    a zapela je kad ti je cudan princip
    jos nisam bila na rodjendanu na kom nisu zvali sve
    stvarno ne znam kako bih nekog zvala, a drugog ignorirala
    meni bi to bilo neugodno

  7. #57
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    ah, mene jedino a70v uvijek razumije

  8. #58
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja zovem sve. Odazovu se oni s kojima bih i inace popila kavu. I odem na kavu ako mi pase. A vodila sam djecu i na rodjendane gdje nije bilo poziva. Sve je normalno i nista se ne podrazumijeva.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zanima me, da znam primjeniti tvoj recept, ali mi nije baš jasan.

    Sve OK!
    dođi jednom na jedan ročkas, bum te naučila

    ma nema ti tu neke filozofije. tebi to možda izgleda strašno i nejasno, jer nisi taj tip i to je OK.

    meni je ispalo dobro jer su očito svi roditelji u grupama naših curka takvi. nema pozivanja, roditelji najnormalnije dođu, ostave dijete i vele vidimo se za dva sata. ako neki i odu zajedno na kavu, super, drugi se ne bune.

  10. #60
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    dođi jednom na jedan ročkas, bum te naučila
    Pa da me onda ni na kavu ne pozoveš!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a zapela je kad ti je cudan princip
    jos nisam bila na rodjendanu na kom nisu zvali sve
    stvarno ne znam kako bih nekog zvala, a drugog ignorirala
    meni bi to bilo neugodno
    aaaaa, Apricot molim te spasi meeeeeeee.....

    ti me jedina razumiješ i dijeliš moje mišljenje!

    (sad se već opako šalim, da me se ne bi krivo shvatilo)

  12. #62

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da me onda ni na kavu ne pozoveš!
    pa naravno da neću, tako ću ti pokazati kak se to radi

  13. #63
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    pa naravno da neću, tako ću ti pokazati kak se to radi

  14. #64
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    za tebe ce napraviti svoju cokoladnu tortu
    i onda je nece nikom drugom ponuditi, samo ces je ti jesti u nekom kantunu

  15. #65

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    za tebe ce napraviti svoju cokoladnu tortu
    i onda je nece nikom drugom ponuditi, samo ces je ti jesti u nekom kantunu

  16. #66
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ja imam pitanje vezano za pozivanje djece, za roditelje znam sto cu (nikog ne zovem na kavu )
    Zovete li svu djecu iz vrticke grupe ili dijete bira koga ce?
    Puno mi je pozvati sve, a opet glupo pozvati samo neke

  17. #67

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ginger, ja imam neko pravilo da se zove ili sve, ili samo par najdrazih prijatelja. Ali onda stvarno samo par. Moje dijete bira radije sve. Ne dozvoljavam da pozove npr. dvije trecine djece i izostavi samo nekolicinu, jer mi se to cini ruzno. Dozivjeli smo to kad smo se tek doselili, s tim da ona nije bila pozvana, i sva sreca da je bila mala pa nije kuzila, ali mene je pogodilo.

  18. #68
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mi smo pozivali sve
    ionako ih pola ne dođe jer je uvijek netko slinav, neko na vikendu izvan grada
    mi smo uvijek išli na sve na koje smo pozivani, osim ako smo... opet... bolesni ili izvan grada

    njima je super to vanvrtićko druženje

  19. #69
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno slavljenje rođendana-što s roditeljima?

    Ajme sto sam se nasmijala

    Mene su uglavnom zvali na kavu. U vecini slucajeva odbijem, a ako idem, sjednem na pola sata. Nemam nista protiv sjesti s roditeljima kcerinih prijatelja. Ne kuzim zasto bi mi bio problem upoznati ih bolje, popricati, cuti sto djeca pricaju

    Moje kceri slave doma i iako nemam velik stan, uvijek pozovem da udju. Na dolasku ama bas nitko ne udje, na odlasku par roditelja.
    Nemaju gdje sjesti, ali nike ni to problem za pet, deset minuta. Pa vide da je krcato
    Pojedu tortu, malo procaskamo.
    Posljednje uređivanje od Anci : 08.10.2014. at 12:05

  20. #70
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Slazem se s vama, meni je glupo pozvati samo neke
    Uvijek si mislim ne bi li to koje dijete moglo rastuziti
    Inace, bili smo u situaciji kad je bila jedna od pozvanih, a i nedavno da nije pozvana
    Srecom, ovo drugo nije ni skuzila, jer mislim da bi ju to rastuzilo, dosta sve uzima k srcu (na tome moramo poraditi)

  21. #71

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    uvijek zovemo cijelu grupu, i meni bi bilo glupo pozvati samo određene. ionako se nikad ne pojave svi (od cca 30 koliko ih pozovemo, dođe ih plafon 20-tak).

    iako, moram priznati da Franka na četvrti rođendan eksplicitno nije htjela pozvati jednu curu. kolko god ju nagovarala, neće pa neće...očito joj se mala gadno zamjerila.

  22. #72
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ovdje je uobicajeno pozvati ljude na kavu ili na pice - ovisno o tome gdje je rodjendan.

    Ove godine curka slavi rodjendan tako da se prvo ide na rucak na pizzu & tortu, a onda se prelazi u kino na film.
    Castimo djecu hranom, picem, kinom i pop-cornom.
    Roditelji koji zele mogu ostati s nama na rucku.
    Uobicajena norma ponasanja (ovdje) je da roditelji slavljenika ostalim roditeljima plate kavu/pice, ostalo si svatko plati sam.

    Inace, bila sam jako dobra s vecinom razrednih roditelja - ipak su to ljudi koji odgajaju njene kolege, stalo mi je da znam s kim se druzi. Ako mi netko i ne pase, mogu svejedno popricati par minuta reda radi (moje kceri radi, zapravo).

    Sad je u scuole medie, novi razred, poznajem dobro samo jednu obitelj, dvije obitelji poznajem jako povrsno, a ostali su svi novi.
    Bas me zanima kakav je sad obrazac ponasanja, no vjerujem da se novi ljudi manje druze jer su i djeca veca, nema prilika da se upoznaju na rodjendanima a ima i manje vanskolskih okupljanja roditelji + djeca.
    Ali, 80% starih prijateljstava iz nizih razreda je ostalo.
    Posljednje uređivanje od Elly : 09.10.2014. at 21:43

  23. #73

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Dok je bio u vrtiću, nismo slavili rođendane u igraonicama, nego bismo nešto izmislili pa je slavio doma u manjem krugu djece. Ali kad bi bio pozvan na vrtićke rođendane u igraonicama, uvijek su roditelji zvali na kavu. Često bismo i ostali (i ne samo mi). Sve su to ljudi iz kvarta, susjedi, čak je i meni, koja ne volim sjedenje na kavama i druženje bez posebnog razloga, pritom bilo ugodno
    Kad je slavio u igraonici, već je krenuo u školu, i tada smo pozivali roditelje da sjednu u obližnji birc. Neki bi odbili, neki ne, ali i opet, kako se s tim ljudima već dugo znamo (još od vrtića), tako nam je to dobra prilika da pretresemo neke teme (pa i školske). A na zadnjem rođendanu bilo je čak i vrlo malo roditelja, jer su se organizirali pa bi se u jednom autu dovezlo troje klinaca.
    Uglavnom - trošak zanemariv, a provedeno vrijeme bilo bi čak i ugodno.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •