Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 73

Tema: slavljenje rođendana-što s roditeljima?

  1. #1
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno slavljenje rođendana-što s roditeljima?

    Prvi put će slaviti rođendan u igraonici.
    Ja sam u dilemi- što da napravim s roditeljima koji dovedu svoju djecu na rođendan?
    Uglavnom ih se treba pozvati na piće dok je ročkas, pa ako neće, nikom niš.
    Iskreno, meni je teško odriješiti kesu za njihove kave i pive
    Da li ja to mogu nekako elegantno izbjeći ili ne?

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Bila sam na rođendanima gdje nije bilo poziva za piće; samo ostavljanje djece i roditelji slavljenika samo obavijeste kad treba doći po njih.

    Ma briga te.. ja luda prvi put kad smo slavili u igraonici napekla kolača, sve donijela da častim i roditelje..nitko to ne radi..a zavisi i od dobi djece..ako su mali 2-3- godine pa roditelj treba biti u blizini ako zatreba, onda je vjerojatno da će ostati na kavi pored igraonice; veću djecu samo roditelji ostave i odu.

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kako to misliš izbjeći? Elegantno ili ne, mislim da je nemoguće

    Pokušavam se sjetiti, ali uvijek sam bila počašćena kavom. Ili častila. To se ukalkulira u trošak rođendana. Ipak roditelji dovedu dijete, kupe poklon.

    Jedino da im kažeš nešto u stilu: "Ja ću čuvati djecu, a vi ste slobodni, te dođite u toliko i toliko sati." Doduše, djeca bi trebala imati bar 5. rođendan za ovakvu izjavu.

    Ovo je moje mišljenje, valjda ima i onih koji to znaju elegantnije odraditi

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Mi smo uvijek zvali djecu čije roditelje smo i inače poznavali (vrtić, škola) i ponudili kavom/sokom. Neki bi prihvatili, većina bi pak pristojno odbila i rekla da će doći po djecu u dogovoreno vrijeme. Najčešće je tako i bilo - roditelji su doveli djecu i otišli svojim poslom, a kava se obično pila kad bi DOŠLI po djecu. Tako bi se slavlje produljilo još pol sata, na veliku radost klinaca, a roditelji bi obično smazali ostatke torte ikolača s velikim guštom.

  5. #5
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Rođendan je u igraonici u jednom shoping centru, tako da ih nitko tamo neće čuvati od roditelja, nego imaju dvije animatorice. Radi se od djeci od 4 godine.

    Nemam ništa protiv sjediti s tim ljudima na kavi 2 i pol sata, ali mi je skupo platiti svima piće, razumijete moj problem?

  6. #6
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam na rođendanima gdje nije bilo poziva za piće; samo ostavljanje djece i roditelji slavljenika samo obavijeste kad treba doći po njih.
    Kako to točno izgleda i zvuči?
    Da ih dočekam i kad ostave dijete pravim se mutava i samo kažem kad da dođu po njih?
    Baš mi je teško. Inače bi bez problema zvala na piće, ali cemo se bas istrošiti za ovaj. Igraonica je 1100kn, treba mi torta i grickalice za vrtić (i tamo slave) + bake i dede su pozvani na tortu doma.

  7. #7
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Jesi već dala pozivnice?
    Razmišljam, moj mali brat ide stalno po rođendanima i često je bio u raznim igraonicama. Moji nikad nisu ostali to vrijeme na kavi, nego su šetali po shoping centrima ( shoping centar, jupi! )
    Uglavnom, na pozivnicama je često znalo pisati: počinje u **, završava u **, molimo Vas da dođete 10 minuta prije završetka. I tako si ih elegantno odj*

  8. #8
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    Rođendan je u igraonici u jednom shoping centru, tako da ih nitko tamo neće čuvati od roditelja, nego imaju dvije animatorice. Radi se od djeci od 4 godine.

    Nemam ništa protiv sjediti s tim ljudima na kavi 2 i pol sata, ali mi je skupo platiti svima piće, razumijete moj problem?
    Mislim da ne trebaš zvati. Samo kažeš do kada treba doći po djecu.
    Mi smo slavili po šoping centrima i večinom roditelji nisu zvali na kavu.

  9. #9
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Da, jednostavno im kažeš kad da dođu po djecu. Pa ne idu oni na rođendan, nego njihova djeca, dovoljno što njih častiš.
    I ja sam često malog znala odvesti na rođendan i to izgleda točno tako kako si rekla: "Dobar dan, evo neka dijete uđe, hvala Vam, dođite po njega tad i tad"
    I bok!

  10. #10
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Bravo Apsu! To je dobra ideja. Nisam još dala pozivnice.
    Jedan od razloga shopping centra je i bio u tome da se roditelji koji ne žele otići doma mogu "zabaviti" to vrijeme.

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Stvarno nisam doživjela da roditelji ne pozovu na kavu, iako imam već školsko dijete.
    No, većina roditelja to ionako odbije.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Ovako kao što je Apsu napisala. Nije bilo uopće nepristojno, pa djeca su pozvana i to je sasvim ok; sa 4 godine djeca ostaju sama.

    Bitno da dočekaš na nogama i onda neće ni oni sjedat ; dok dijete skida cipelice, priprema se za ulazak..staneš malo s roditeljima..jeste dobro, drago nam je da ste došli.. evo plan nam je da rođendan traje do tad i tad pa dođite po njih..ako ne možete hoćete da ih mi dovedemo..nudiš sve osim kave ..bude ti tu gužva i začas to rješiš.
    Uglavnom roditelji nešto isplaniraju i odradit u to vrijeme pa mislim da ti neće biti problema

  13. #13
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Meni je skroz normalno da roditelji samo dovedu i odvedu djecu
    Na sve rodjendane u igraonicama (izuzev jednog, al to je bila posebna prica) na koje su moje cure isle, samo smo ih dovezli i dosli po njih
    Ne vidim tu nista nepristojno ili neobicno
    I da, pisalo je kad treba dovesti i kad pokupiti djecu

    Moje jos nisu slavile u igraonici, slavimo s obitelji i prijateljima, svi zajedno
    Al ne zovemo vrticke prijatelje, imaju posebnu proslavu u vrticu
    Ako ove godine iskazu zelju za igraonicom i ako ce zvati vrticke prijatelje (a vjerojatno hoce) nemam namjeru organizirati nesto i za roditelje

  14. #14
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    mi uvijek zovemo sve roditelje na piće (zgodno je slaviti rođendan ujutro pa onda ljudi uglavnom piju kavu). obično ostanu ljudi s kojima se i inače družimo. i ceh bude oko 200-250 kn

    dosad smo slavili u Jungle Play u Dugavama i oni imaju dogovor s birtijom u onom njihovom oktogonu da "rođendanski roditelji" imaju 20% popusta na piće.

    Ove godine slavimo u Botincu, a kava u Areni bi bila previše, kao što je valjda i maloj-vili (u kojem god šoping-centru)
    kad sam već tu, znate li neku pristojnu birtiju u Botincu?

  15. #15
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Mozda i jedina pristojna je Accord, ostalo su "birtije".

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno nisam doživjela da roditelji ne pozovu na kavu, iako imam već školsko dijete.
    nikad nismo pozvali roditelje na piće
    niti ćemo
    niti se sjećam da je to uobičajena praksa

    ne pada mi na pamet sjediti tri sata s ljudima koje ne poznajem

    prvi dovedemo dijete u igraonicu, stojimo i dočekujemo djecu, roditelji ih dovedu i ostave, kaže im se kada da dođu po njih, mi još ostanemo nekoliko minuta dok poslikamo i to je to
    ta tri sata su nam najčešće rijetki petci kada nešto možemo obaviti bez djece i ni luda ih ne bih provela u birtiji
    tri sata birtijašenja je meni previše i za cijelu godinu, a kamoli u jednome danu

    mala vilo, ako itko očekuje poziv, to je njegov problem
    pa rođendan je za djecu
    Posljednje uređivanje od apricot : 22.08.2014. at 07:46

  17. #17
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja mislim da je to posve uobičajena praksa, i da se smatra pristojnim ponašanjem.
    Ljudi dovedu djecu i moraju ih čekati 2-3 sata, ponekad na mjestima na kojima se nema što raditi, pa je sasvim normalno da im ponudiš da zajedno sjednete. Evo, ponavljam, nisam doživjela da roditelji to nisu ponudili, sjećam se recimo jedne prilike kad nije bilo ničega u blizini igraonice pa su zvali u neki kafić u kvartu. Kao što sam već napisala, većina roditelja to ionako odbije. MM je sad nedavno sjedio sa jednim roditeljima sa kojima se i inače bolje poznajemo jer su ga baš zvali i inzistirali 'da im pravi društvo', a inače se ne sjećam (osim kad je rođendan doma).

    Inače, meni je isto vrijeme kad je dijete na rođendanu, posebno ako je blizu shopping centar, prilika da obavim kupovinu, zatim nezgodno je radi toga što onda roditelji koji zovu inzistiraju da plate - ali da nije toga vrlo rado bih se malo bolje upoznala sa roditeljima djece sa kojom moje ide u školu, mislim da bi to bilo vrlo korisno. Jako mi je žao što uopće nemam priliku upoznati te ljude, a inače nisam niti najmanje sklona druženju.

  18. #18
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Da meni netko dijete odvede u igraonicu da ga netko drugi zabavlja 3 sata umjesto mene, ja bi njemu platila kavu, a ne on meni! Kad bi mi se dalo uopce sjedit na kavi, naravno..

  19. #19
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mi se družimo poslije roditeljskih sastanaka
    ili kada djecu otpratimo na bus na neki izlet
    onda je to slobodna volja
    ne volim kad se nešto od mene očekuje, a to mi nije "u opisu posla"

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa onda to nisu ljudi koje ne poznaješ.

  21. #21
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    vrtićki roditelji jesu
    mala vila govori o maloj djeci

  22. #22
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    od 2. razreda kod nas više nije bilo igraonica
    djeca se pozivaju doma
    neka u kino

  23. #23
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kod nas ima igraonica.

    Što se tiče vrtićke djece, jasno da tu nema tolikog interesa za druženje sa roditeljima, ali sa druge strane to su ipak manja djeca, pa mi je još više za očekivati da će biti roditelja koji će čekati dijete u blizini igraonice, pa tim više mislim da je pristojno pozvati na kavu. No tu nemam iskustva jer moja nije baš išla u vrtić, pa nije išla niti na vrtićke rođendane.
    Doduše, ono što je išla po igraonicama na rođendane, opet su nas zvali na kavu, ali to su nam bili prijatelji.

  24. #24
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma ok
    svakom svoje

    htjedoh reći maloj vili da nas ima koji ne očekujemo pozive i koji ne pozivamo

    mrzim kafiće i ucrvala bih se da sjedim negdje dva tri sata

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    mala vilo, kao što vidiš normalno je sve - i da pozoveš i da ne pozoveš. većina ljudi, zaista jedva dočeka tih dva-tri sata slobode i da nešto na miru obavi bez djece, tako da ne vjerujem, čak ni da pozoveš da ćeš uletiti u neki (pre)velik trošak. ako su to ljudi koje poznaješ i s kojima bi i inače popila piće, onda je to druga stvar, a ako su roditelji vrtićke djece s kojima se ne družiš, vjerujem da ni njima baš nije do zajedničkog čekanja ni kave. nitko ti neće zamjeriti ako jednostavno ne pozoveš. pa svi znaju da je u današnje vrijeme i sama organizacija dječjeg rođendana veliki financijski teret, sve manje ljudi ima i za to, a kamo li za dodatne troškove poput ovog. kada je počelo organiziranje tih rođendana po igraonicama, nekako mi se čini da je zaista bio neki red pozvati roditelje na piće, vremenom to radi sve manji broj ljudi i postalo je i ovo drugo normalno (meni i poželjno, nekako ni s najboljim frendovima nemam više živaca sjediti i kafenisati 3 sata, zaista gubljenje vremena)

  26. #26
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja se nahodala po rođendanima i svaki je, od 3. slavila u igraonici
    skoro uvijek smo zvani na pice i uvijek smo zvali
    nekada bi prihvatili, kada su slavili oni s cijim se roditeljima bolje poznajemo, ili kada bi imali za raspraviti neku situaciju u razredu (na zadnjem rodjendanu smo dogovarali poklon za uciteljicu)
    to ukalkuliram u troskove rodjendana
    ne prihvate svi, ali bude do desetak roditelja

  27. #27
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mi uvijek zovemo na piće/kavu, nas nisu uvijek zvali. U pravilu 90% roditelja odbije, jedva čekaju da nekamo odu, posebno ako su rođendani po igraonicama u shopping centrima.

    Tako da konačni račun stvarno nije bio nikad velik, svi naruče 1 kavu i odu, osim jednom, kada si je jedan tata dao oduška...

  28. #28
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    da, uglavnom svi naruce kavu, neki tata pivu, nitko ne narucuje neka skupa pica

  29. #29
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja ko apricot
    iako, za razliku od nje - volim kafice i kafenisati, ali onda kad je meni gust, i s kime ja izaberem

  30. #30
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ja ko apricot
    iako, za razliku od nje - volim kafice i kafenisati, ali onda kad je meni gust, i s kime ja izaberem
    Potpis.
    I zaista ne vidim razloga zašto bih drugačije.
    Zato jer drugi tako rade?!?
    Ma da, kako da ne.
    Možda netko janjca okrene pa pozove roditelje, ali to ne znači da i ja moram.
    Kako Apri napisa: Zašto da sjedim tri sata s nekim koga zapravo ne poznam?!?
    Rođendan je za djecu, ne za roditelje i točka.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi smo bili na toliko rođendana da ima primjera za sve. I za kafenisanje i za ne. Tako da mala-vila ti povedi situaciju u željenom smjeru
    A najbolje je bilo kad je rođendan bio u jednom fitnes centru na stijeni za penjanje. Za roditelje su dali mogućnost da vježbaju u to vrijeme na spravama. Prvi put nisam to iskoristila, no ubrzo je uslijedio drugi rođendan na istom mjestu, a s organizatoricom sam bila bliska . Tako da smo nas tri mame vježbale , a i prvi put sam probala vježbati s onim trakama ( t-rex) jer je jedna od njih vježba s njima.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    potpisujem apricot (osim onog djela o kafenisanju u birtiji - volim to ali naravno s ljudima koji su meni dragi )

    nijednom još nismo vodili dijete na rođendan a da nam je bio ponuđen odlazak na cugu, osim u slučaju da su slavljenikovi roditelji naši dobri prijatelji.

    i kad naše cure slave ročkas u igraonici, ne pada mi na pamet zvati roditelje na cugu, uostalom to je dječji ročkas, a ne za roditelje i te ljude mi više-manje uopće ne poznamo. pozovem samo one roditelje s kojima smo kućni prijatelji.

    čak i da je kod nas praksa da se zove roditelje, nikad mi ne bi palo na pamet isto to raditi zato kaj se mora ili to netko očekuje. ne bi mogla podnjeti da mi se život svodi na to da moram protiv svoje volje raditi ono što se od mene očekuje.

  33. #33
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Naravno, nitko nikoga ne može natjerati da slijedi ono što Sheldon zove "social conventions".
    Meni osobno odnosi sa školskim roditeljima definitivno nisu mjesto na kojem bih pokazivala stav "takva sam pa ca".

    Samo da napomenem - mislim da pozivanje roditelja na kavu u ovakvim prilikama ne znači da je rođendan za roditelje, niti je to neko veliko čašćenje, to je jednostavno, obzirom na način na koji se rođendani slave, omogućavanje roditelju koji je doveo svoje dijete na rođendan mome da ima gdje pričekati to dijete, i to je sve.

  34. #34
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja sam jako dobra sa školskim roditeljima
    dapače, barem dvaput godišnje je kod nas doma roštilj za sve

  35. #35
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    od 2. razreda kod nas više nije bilo igraonica
    djeca se pozivaju doma
    neka u kino
    A šta kada se rođendani slave doma? Kako onda sa roditeljima? Nije baš za pozvati ih unutra, jer jedva stanu i djeca, a opet kako roditelje ostaviti na pragu i ne pozvati ih unutra? Kako to izvedete?

  36. #36
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, nitko nikoga ne može natjerati da slijedi ono što Sheldon zove "social conventions".
    Meni osobno odnosi sa školskim roditeljima definitivno nisu mjesto na kojem bih pokazivala stav "takva sam pa ca".

    Samo da napomenem - mislim da pozivanje roditelja na kavu u ovakvim prilikama ne znači da je rođendan za roditelje, niti je to neko veliko čašćenje, to je jednostavno, obzirom na način na koji se rođendani slave, omogućavanje roditelju koji je doveo svoje dijete na rođendan mome da ima gdje pričekati to dijete, i to je sve.
    Upravo tako. Jednostavno, mislim da je pristojno kad netko dovede dijete na rođendan, pitati da li želi sjesti na kavu. I jednako je pristojno zahvaliti se na pozivu i otići. Dakle, ja bi rekla da je najpristojnije da se pozove, a da druga strana odbije. Tako ja radim, na obje strane. Uh, što sam pristojna, sama se sebi divim.

  37. #37
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku

    nijednom još nismo vodili dijete na rođendan a da nam je bio ponuđen odlazak na cugu, osim u slučaju da su slavljenikovi roditelji naši dobri prijatelji.
    A kako izvesti to da pozoveš samo neke, a neke ne? Dakle, imaš fakat neugodnu situaciju kod samog pozivanja, jedne zoveš, a ovi drugi stoje posrani...Ili, sjednete u birc kraj igraonice, a ovi nepozvani prolaze i vide vas..ono, fakat bi mi bio bed. Ili zovem sve ili nikoga. A sa jako dobrim prijateljima ne moram baš tada popiti kavu.

  38. #38
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, nitko nikoga ne može natjerati da slijedi ono što Sheldon zove "social conventions".
    Meni osobno odnosi sa školskim roditeljima definitivno nisu mjesto na kojem bih pokazivala stav "takva sam pa ca".
    X

  39. #39
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku

    čak i da je kod nas praksa da se zove roditelje, nikad mi ne bi palo na pamet isto to raditi zato kaj se mora ili to netko očekuje. ne bi mogla podnjeti da mi se život svodi na to da moram protiv svoje volje raditi ono što se od mene očekuje.
    Uh, koje grandiozne izjave za jednu kavicu sa par ljudi jedamput godišnje.

  40. #40
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    A šta kada se rođendani slave doma? Kako onda sa roditeljima? Nije baš za pozvati ih unutra, jer jedva stanu i djeca, a opet kako roditelje ostaviti na pragu i ne pozvati ih unutra? Kako to izvedete?
    ajme, Deaedi...

    zamisli da ne voziš
    i prijateljica te pozove na rođendan
    muž te odveze
    pa hoće li i on ući unutra?
    ili vozač autobusa, ako dođeš busom?

    roditelji su samo transport, u ovome slučaju
    jer su djeca premala da idu sama

  41. #41
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ajme, Deaedi...

    zamisli da ne voziš
    i prijateljica te pozove na rođendan
    muž te odveze
    pa hoće li i on ući unutra?
    ili vozač autobusa, ako dođeš busom?

    roditelji su samo transport, u ovome slučaju
    jer su djeca premala da idu sama

    Pa ne znam kako nekome tko mi stoji na pragu reći samo doviđenja...Imam psihički pritisak da ga pozovem unutra da sjedne, iako mi ustvari to ne odgovara.

  42. #42
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    A šta kada se rođendani slave doma? Kako onda sa roditeljima? Nije baš za pozvati ih unutra, jer jedva stanu i djeca, a opet kako roditelje ostaviti na pragu i ne pozvati ih unutra? Kako to izvedete?
    Mi slavimo doma, i ja sam pozvala sve roditelje da uđu na piće. Na dolasku su svi odbili, na odlasku ih je nekoliko ušlo, popilo sok i posjedilo desetak minuta, možda njih 3-4, ostali su pokupili djecu na vratima.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    A kako izvesti to da pozoveš samo neke, a neke ne? Dakle, imaš fakat neugodnu situaciju kod samog pozivanja, jedne zoveš, a ovi drugi stoje posrani...Ili, sjednete u birc kraj igraonice, a ovi nepozvani prolaze i vide vas..ono, fakat bi mi bio bed. Ili zovem sve ili nikoga. A sa jako dobrim prijateljima ne moram baš tada popiti kavu.
    nema neugodnih situacija . Prvo pričekamo da sva djeca dođu na ročkas, a onda odlazimo na kavu s ljudima koje smo pozvali. do tada su svi ostali roditelji ionako već otišli.

  44. #44
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A ovi sa kojima ćete otići na kavu se do tada kriju po kutevima?

  45. #45
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    (doduše ne mogu da ne spomenem da se na rođendanu jednog prijatelja moje curke razvila roditeljska pijanka koja je potrajala do ponoći)

  46. #46
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    nema neugodnih situacija . Prvo pričekamo da sva djeca dođu na ročkas, a onda odlazimo na kavu s ljudima koje smo pozvali. do tada su svi ostali roditelji ionako već otišli.
    U neki skriveni birc? Tako da vas nepozvani ne vide? Meni bi stvarno bilo neugodno da sjedim na kavi sa jednim školskim roditeljima sa kojima sam dobra, a pokraj nas prolaze drugi, nepozvani...onda se pravite da ih ne vidite?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Uh, koje grandiozne izjave za jednu kavicu sa par ljudi jedamput godišnje.
    a zašto misliš da su grandiozne? to je moj život i radit ću ono što ja želim, svidjelo se to nekome ili ne. naravno, dokle god ne radim nekom drugom zlo, što mi ionako nije namjera.
    zašto bi morala sjediti na kavi sa hrpom ljudi koje ne poznajem, ne znam ništa o njima i gdje se sva dosadašnja komunikacija između nas svodila na bok-bok prilikom ostavljanja djece u vrtiću.
    i ne vidim razloga zašto bi se taj netko trebao smrtno uvrijediti kaj ga nisam pozvala na kavu dok su nam djeca na ročkasu.
    ja znam da sigurno ne bi.

  48. #48
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mi slavimo doma, i ja sam pozvala sve roditelje da uđu na piće. Na dolasku su svi odbili, na odlasku ih je nekoliko ušlo, popilo sok i posjedilo desetak minuta, možda njih 3-4, ostali su pokupili djecu na vratima.
    To mi je OK, tako smo i mi par puta, ušli smo na odlasku na par minuta i to baš jer su nas doslovce uvukli unutra.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    A šta kada se rođendani slave doma? Kako onda sa roditeljima? Nije baš za pozvati ih unutra, jer jedva stanu i djeca, a opet kako roditelje ostaviti na pragu i ne pozvati ih unutra? Kako to izvedete?
    Stanuješ na visokom katu bez lifta pa se rijetkima da popeti
    Mi smo ove godine prvi put slavili doma, no oni su već veliki pa je većina došla i otišla sama ili u grupici.

  50. #50
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    a zašto misliš da su grandiozne? to je moj život i radit ću ono što ja želim, svidjelo se to nekome ili ne. naravno, dokle god ne radim nekom drugom zlo, što mi ionako nije namjera.
    zašto bi morala sjediti na kavi sa hrpom ljudi koje ne poznajem, ne znam ništa o njima i gdje se sva dosadašnja komunikacija između nas svodila na bok-bok prilikom ostavljanja djece u vrtiću.
    i ne vidim razloga zašto bi se taj netko trebao smrtno uvrijediti kaj ga nisam pozvala na kavu dok su nam djeca na ročkasu.
    ja znam da sigurno ne bi.
    Evo, i opet mi se i tvoje objašnjenje čini pretjeranim. Mislim da su grandiozne izjave jer smo mi socijalna bića koja ipak trebamo nekad nešto i otrpjeti, u konačnici radi svoje djece. Možda se meni neki ljudi ne sviđaju. Ali moje djete se druži sa njihovom djecom. Zato sam spremna malo potrpiti, i radi pristojnosti i socijalnih običaja provesti 15tak minuta 1x godišnje, na jedan poseban dan, sa njihovim roditeljima, ako već ne odbiju poziv (a najvjerojatnije će odbiti).

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •