Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: terapija ozonom trajnog dječjeg zuba

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno terapija ozonom trajnog dječjeg zuba

    eto, moja M uspjela dobiti karijes na trajnom zubu
    (zapravo radi se o početku karijesa, smeđoj mrljici između dva zuba,
    koja se ne vidi niti od naprijed niti odostraga nego samo između)

    u ovoj situaciji su nam preporučili terapiju ozonom no googlajući sam
    naišla na izjave da taj ozon zapravo ne rješava trajno situaciju.

    molim iskustva...

  2. #2
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Uh, ne znam sta da ti kazem...

    Moj mali (3.5g) je skon karijesima, pa smo isli kod zubarice. Ona je također rekla da ozon ne rješava trajno situaciju, pa mu je izbrusila karijes, ali onda smo imali cirkus, nije si htio staviti plombu....Onda nekako jedva je plomba stavljena, ali kako se on bacao, urlao, naravno da je pala za tjedan dana...onda se zalio da mu smeta ta rupica pa smo isli da mu opet stavi plombu...opet cirkus...opet plomba pala za par dana...ne mogu reći da mu je uopće stavila plombu, jednostavno imala je 2 sec da mu je prstom priljepi na zub....vidjela je još karijesa, ali nije bilo šanse da ih sanira...
    Onda smo otišli u Valdent na ozon...mislila sam bolje i privremeno, nego ništa...uglavnom, 4 ozona sam platila 1600 kn!!!!!!!!! Svaka im čast na pristupu i strpljenju za djecu, ali 1600 kn za 10 min posla sa tim aparatićem mi se čini strašno puno. Tako da nema šanse da idemo više tamo.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Tnx Deaedi,

    trenutno uopće ne razmišljam o cijeni (jer radi se o trajnom zubu) već mi je na prvom mjestu važno da to stvarno
    uništi karijes.

    kako je bilo nakon ozona, jel se karijes vratio?

  4. #4
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    mi smo prije godinu dana skrpali 2 trajna ozonom.
    koštalo je 800 kuna i još joj je ekstra pečatila 2 zuba i izvadila jedan mliječni pa je sve skupa dosta izašlo, ali eto, pregrmila sam lovu.
    ovdje smo radili.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo prije godinu dana skrpali 2 trajna ozonom.
    koštalo je 800 kuna i još joj je ekstra pečatila 2 zuba i izvadila jedan mliječni pa je sve skupa dosta izašlo, ali eto, pregrmila sam lovu.
    ovdje smo radili.
    dakle karijes ste uspjeli zaustaviti?
    u kojoj je fazi bio, jel baš karijes, jel došlo do pulpe ili početni?

    (btw. ja u životu nisam imala karijes, niti imam plombe, a niti moj deda od 87g.
    a eto, dočekali smo člana obitelji koji će "konačno" trošiti lovu na zubare)

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    To nista ne znaci. Zubi su mlijecni. Trajni mozda budu drugaciji. Genetika se dobiva od oca takoder.
    karijes nije nikakvav bauk.
    Ne bih ozon. Probali. Nije upalilo. Istina , niti klasican popravak nije upalio na mlijecnim zubima, ali to u takvi zubi.
    zubi moje djece, ne mlijecni opcenito.
    Posljednje uređivanje od sirius : 25.08.2014. at 11:37

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Padam u nesvijest na genetiku gdje nema se niti jedan karijes u zivotu. Zvuci mi kao SF.

  8. #8
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    MM ija isto smo imali kao djeca dosta karijesa a danas puan usta plombi, lijepi zubi al brate mili kvarljivi.
    Leona s 5 god ima već 5 plombi u ustima,a malac od 3 god 1.

    Samo ću reći da iako je naše prvo iskustvo bilo jako bolno jer se živac upalio i djetetu je na živo izbušen cijeli krater (a izvana je bila samo točkica), uz divnu zubaricu na Stomatološkom fakultetu od kojeg smo zazirali moja djeca ne da više nemaju fobiju od zubara nego dapače jako vole tamo ići. Nisam mogla svojim očiam vjerovat da će uspjet Franku popravit 5-icu jer on nama jedva da prat zube uz silno negodovanje.

    Meni je kamen pao sa srca i za ne vjerovat da 1. put imam odličnu uslugu za 0 kn. Jedva čeka da odem u rujnu rješit njegov karijer između prednjih jedinica (ima prelijepe zubiće i taj karijes bode oči) i onda smo mirni jedno vrijeme samo kontrole do sljedećeg karijesa...

    Zaključila sam da je za zubara bitno da je ujedno strpljiv/pažljiv al i odlučan, pa neće samo dijete reći uzmite bušilicu i bušite mi zub

  9. #9
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Danas idemo drugom zubaru, jer ima još 2 karijesa (dakle kod Valdenta bi to bilo 800 kn), a ovdje je taj ozon 150 kn po zubu, dakle 300 kn.
    Tako da me iznenadila i ta razlika u cijeni. Jel može biti razlika u kvaliteti samog ozona?

  10. #10
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj techna prvotno napisa Vidi poruku
    dakle karijes ste uspjeli zaustaviti?
    u kojoj je fazi bio, jel baš karijes, jel došlo do pulpe ili početni?
    početni je bio, ona to izmjeri nekim instrumentom, pa prema tome pristupa ovako ili onako.
    gle, nakon malo više od godine čini se da da, ako je to vremenski period u kojem se to može vidjeti.

  11. #11
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Zaključila sam da je za zubara bitno da je ujedno strpljiv/pažljiv al i odlučan, pa neće samo dijete reći uzmite bušilicu i bušite mi zub
    Eh...to ti sve ovisi o djetetu...naša prva zubarica je i član obitelji, strpljiva, pažljiva, odlučna, spretna....ali moj neće surađivati nikako...

    Kad smo išli u Valdent, rekao je: danas budem bio miran. I bio je. Dakle, kako se njemu sprdne, tako bude.

  12. #12
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Danas idemo drugom zubaru, jer ima još 2 karijesa (dakle kod Valdenta bi to bilo 800 kn), a ovdje je taj ozon 150 kn po zubu, dakle 300 kn.
    Tako da me iznenadila i ta razlika u cijeni. Jel može biti razlika u kvaliteti samog ozona?
    a da probaš po preporuci nekog dječjeg jer djecu to najčešće ni ne boli (ako nije baš akutno) nego ih je strah samog zubara.
    Kažem ti ja se raspitivala o ozonima i čudima međutim nismo bili kandidat za ozon i tako smo bili prisiljeni naći dobrog zubara koji nam odgovara. I još besplatnog, to mi je nevjerojatno.

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Eh...to ti sve ovisi o djetetu...naša prva zubarica je i član obitelji, strpljiva, pažljiva, odlučna, spretna....ali moj neće surađivati nikako...

    Kad smo išli u Valdent, rekao je: danas budem bio miran. I bio je. Dakle, kako se njemu sprdne, tako bude.
    Isto s nama, prvi zubar najuži član obitelji, međutim baš to ti je problem jer nemaju respekta prema njima. Kad se radi o nekom drugom autoritetu, obično su poslušniji. I sam šogor mi je rekao da probamo negdje drugdje jer nije samo djetetu teško nego i njemu jer je emocionalno involviran.

    pišemo istovremeno.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.08.2014. at 11:55

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Eh...to ti sve ovisi o djetetu...naša prva zubarica je i član obitelji, strpljiva, pažljiva, odlučna, spretna....ali moj neće surađivati nikako...

    Kad smo išli u Valdent, rekao je: danas budem bio miran. I bio je. Dakle, kako se njemu sprdne, tako bude.
    Vjeruj mi šta je moja preživjela s tim prvim zubom, nako ntoga je bilo posve nekooperativna, al potpuno. Ne bi ni na stolicu sjela na meni. Al malo pomalo... ievo sad smo došli do toga da bez problema ide jedino što još uvijek sjedi na meni al to mi je najmanji problem

  15. #15
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Padam u nesvijest na genetiku gdje nema se niti jedan karijes u zivotu. Zvuci mi kao SF.
    Da ne ureknem sada curu, ali očito je ona naslijedila zube sa muževe strane obitelji, gdje deda do 75g nije imao niti jedan karijes.
    Mali je na moju familiju i mene, naslijedio baš loše zube.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    To nista ne znaci. Zubi su mlijecni. Trajni mozda budu drugaciji. Genetika se dobiva od oca takoder.
    karijes nije nikakvav bauk.
    Ne bih ozon. Probali. Nije upalilo. Istina , niti klasican popravak nije upalio na mlijecnim zubima, ali to u takvi zubi.
    zubi moje djece, ne mlijecni opcenito.
    hm, u naslov sam stavila da se radi o trajnom zubu (nisam napisala da je prednji jer me srce boli i pomislit).
    dakle ipak je to big deal.

    dakle, vjerojatno je bolje prvo ipak probati sa ozonom, nego ga odmah bušiti.
    samo što sam na internetu naišla na neko iskustvo gdje je terapija ozonom zapravo samo
    zamaskirala karijes koji se je unutra nastavio širiti.

    radi se o 7 godišnjakinji pa smo bebi plakanja kod zubara davno apsolvirali.
    cura je bila kod zubara već valjda 50 puta do sada.

    sestra blizanka (dvojajčana) samo na redovitim kontrolama. nikad karijes.

    ajde pogodite koja više jede slatko i zbrza sa pranjem zubi,
    a koja obavezno izvede 30 kružnih pokreta na svakom mjestu i redovno koristi konac?

  17. #17
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Imam plombu izmedu jedinice i dvojke ( trajne naravno )valjda 25 godina. Nikad nije dalje od toga otislo.
    prijateljica i moj zubar imaju karijes na jedinici, samo tockicu , koju nikad nisu dirali samo ju godinama prate.

    Meni ti je jasno da je sve to genetika. Ako dobijes lose karte , preostaje ti samo higijena i stalni posjeti zubaru.

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Moras razumjeti da meni koja imam nebrojenu kolicinu plombi , nekoliko krunica i posjecujem paradontologa unatoc vrhunskij higijeni ,zdravoj hrani i nepusenju jedan mali karijesic na jedinici je mala maca i sigurno ne nikakva teska drama.
    ali tako ti je to, svatko ima svoje standarde.
    Posljednje uređivanje od sirius : 25.08.2014. at 13:27

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Moras razumjeti da meni koja imam nebrojenu kolicinu plombi , nekoliko krunica i posjecujem paradontologa unatoc vrhunskij higijeni ,zdravoj hrani i nepusenju jedan mali karijesic na jedinici je mala maca i sigurno ne nikakva teska drama.
    ali tako ti je to, svatko ima svoje standarde.
    tnx.

    volim tvoje standarde.

    ja sam kod zubara bila valjda 5 puta u životu i to samo na redovnim pregledima.
    tako da su mi iskustva iskusnih jako dragocjena.

    za ovo šta kažeš da je karijes moguće držati pod kontrolom nisam nikada niti čula.

    jel znaš koliko i kako ga drže pod kontrolom?

  20. #20
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Peru zube 2x dnevno i idu na kontrole svakih 6 mj. Kazu da ta tockica nikad nije isla dalje.

  21. #21
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Peres zube redovno,koristis zubni konac za kontaktnu tacku ( tu je karijes kod malca koliko sam shvatila) i redovne kontrole svakih 6 mjeseci.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj alma_itd prvotno napisa Vidi poruku
    Peres zube redovno,koristis zubni konac za kontaktnu tacku ( tu je karijes kod malca koliko sam shvatila) i redovne kontrole svakih 6 mjeseci.
    a zašto se onda uopće stavljaju plombe, ako se to tako može riješiti?

    oprostite mi, ali totalno sam neuka po ovom pitanju.

  23. #23
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Citiraj techna prvotno napisa Vidi poruku
    a zašto se onda uopće stavljaju plombe, ako se to tako može riješiti?

    oprostite mi, ali totalno sam neuka po ovom pitanju.
    Plomba se stavlja kad se karijes vec nalazi u dentinu. Ako je karijes samo u cakleni,uz dobru oralnu higijenu,moze ostati ''miran'' godinama. Caklen ima mogucnost remineralizacije uz pomoc fluora koji se nalazi u zubnoj pasti i na zubnom koncu,tako da i karijes koji je u cakleni a nije uspio da prodre u dentin, ostane ''zarobljen'' i moze takav biti godinama. A moze isto tako vec za par mjeseci uznapredovati i tad se mora staviti plomba. Ja obicno u slucaju takvog karijesa u cakleni, napravim kontrolni snimak nakon nekog vremena i onda jednostavno uporedim ta dva snimka.

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Kad se radi s ozonom koliko to cesto ide ili je to jednokratno ozoniranje?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •