Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Proljev, crne točkice, 'crvići' i jaki grčevi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    12

    Početno Proljev, crne točkice, 'crvići' i jaki grčevi

    Nadam se da se ne ponavljam, nisam našla na forumu ništa slično.
    Dakle, u 8. tjednu sam, pijem Duphastone, folnu kiselinu s vitaminima, nešto slično Prenatalu.
    U početku sam imala problema sa zatvorom, a sada s proljevom.
    Prije par dana primjetila sam u stolici crne točkice, na netu sam našla da je moguće da je to od željeza koje pijem u ovim tabletama s folnom, na deklaraciji piše da željeza ima 100% rda. A jučer sam u proljevastoj stolici primjetila nekakve crne 'crviće' ili končiće, ne znam kako bi opisala. Danas se nije ponovilo. Problema s probavom sam imala i prije trudnoće, ali sada me brinu i jaki grčevi. Nikad me prije nije boljelo kao sad.
    Nadam se da nisam previše zakomplicirala.
    Ima li netko sličnih iskustava?

  2. #2
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Jesi sigurna da nemas crijevnu virozu?
    Kod mene je prava epidemija zadnjih mjesec dana.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Točkice su od željeza, a crvići od banane (kad nemaš proljev onda se ta vlakna stignu razgraditi pa ih ne vidiš u stolici, kod proljeva je brza kontrakcija crijeva i hrana kroz njih brže prolazi i končići se ne stignu razgraditi). Obično bude nešto tako ... sjeti se što si jela zadnja dva dana.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    12

    Početno

    Maca papucarica, nisam sigurna, jer bude mi dobro par dana i onda opet ti jaki grcevi...
    Pituljica, bit ce da su banane Dosta ih jedem zadnjih dana.
    A jel imao netko iskustva s tako jakim grcevima? To me zapravo najvise brine.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Napravi pauzu tjedan dana s tim vitaminima pa ćeš vidjeti hoće li biti razlike, to je prvo što možeš napraviti.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    12

    Početno

    Počinjem misliti da je to od nervoze. Ali probat ću prekid vitamina. Hvala ti

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    12

    Početno

    Opet sam imala jake grčeve, ovaj put jače nego do sada, pola sata sam se previjala na wc-u, ali stolica je bila normalna. Jučer sam preskočila tabletu s vitaminima. Sad me strah išta više jesti.

  8. #8
    floridita avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    .. all around the world...
    Postovi
    140

    Početno

    Ajde ti lijepo kod doktora, to ti je pametnije nego cekat da vidis sta bude bilo kad bude bilo! Sigurno je sigurno


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Ja sam imala jake grčeve i proljev od željeza. Pila sam heferol i sve se smirilo kad sam kupila ferro sanol duo denal.
    Da, končići su od banane

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    12

    Početno

    Ne mogu do doktora do iduceg tjedna pa panicarim po netu i dijagnosticiram si upalne bolesti crijeva. Nema do panike :D
    Aerin, utjesila si me sad, nadam se da je i kod mene tako. Hvala

  11. #11
    floridita avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    .. all around the world...
    Postovi
    140

    Početno

    i jesi otisla kod doktora na kraju? sta kaze?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    12

    Početno

    Evo mene na mojoj temi skoro godinu kasnije.
    Pišem ovo u slučaju da postoji još netko sa sličnim problemom. Imala sam proljeve i grčeve cijelu trudnoću, strahove od skoro svakog obroka jer nisam znala što proljev izaziva.
    Bila kod više ginekologa, koji su mi savjetovali probiotike, da pazim šta jedem (ništa od navedenog nije pomoglo) ili me izignorirali i govorili da je u trudnoći češći zatvor od proljeva. Bila i kod gastroenterologa koji je zaključio da mi treba laksativ (ne znam ni sama zašto sam povjerovala njegovoj krajnje fleksibilnoj logici, vjerojatno iz očaja), pa sam pila Portalac tjedan dana. Mislim da ne moram pričat kak mi je to pomoglo. Nije.
    I tako svih devet mjeseci.
    Moj sin će sada tri mjeseca, a ja ću proslaviti tri mjeseca bez grčeva i proljeva.
    Eto, moguće je imati proljev u trudnoći, a ne samo zatvor, kao što su mene uvjeravali. Nigdje na netu nisam našla potvrdu ovog, pa zato pišem svoje iskustvo.

  13. #13
    a90 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    39

    Početno

    Ja sam isto imala u prva tri mjeseca prve trudnoce a poslije je prestalo... Sad sam u drugoj trudnoci u 10.tj. I do sada je gore nego u prvoj trudnoci...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Ja sam usla u 39 tjedan i sad u razmaku od tjedan dana opet imam proljev i laganu drhtavicu. Molim neki savjet. Nista me ne boli samo me pocne hvatat drhtavica i zaboli me u crijevima i moram na wc. Tako je bilo i prvi put cjelu noc sam trcala na wc poludit cu vise.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Ja sam u 39 tjednu trudnoce i imam proljev ve c drugi put u razmaku od tjedan dana. Cjelu noc trcim na wc i jos se moram naprezat da bi nesto izaslo a jako me napinje i jos imam i laganu drhtavicu tako je bilo i prvi put. Neznam sta da radim poludit cu. Stim da mi je suprug imao zelucanu virozu prije mjesec dana proljev i povracanje. Jelmoze to bit i kod mene?

  16. #16
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Petra, zvuči kao crijevna viroza - pazi da ne dehidriraš! Odmaraj se. Prilagodi prehranu.
    Ako ne prođe kroz par dana i ako osjećaš da slabiš jer ipak dehidriraš, odi doktoru da te pogleda, možda ti da infuziju ili prepiše rehidracijsku otopinu (možeš si i doma napraviti sama, nađem recept ako želiš - u osnovi voda, šećer i sol)

    Pred porod se prirodno događa čišćenje crijeva, ali ne bi trebalo biti drhtavice i odlasci na wc bi polako prešli u trudove Tako da ipak bih rekla da je crijevna, ALI ako imaš loš osjećaj odi doktoru, svi na forumu te ne vidimo i ne znamo tvoje stanje, povijest itd.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj bakrena_kockica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mene na mojoj temi skoro godinu kasnije.
    Pišem ovo u slučaju da postoji još netko sa sličnim problemom. Imala sam proljeve i grčeve cijelu trudnoću, strahove od skoro svakog obroka jer nisam znala što proljev izaziva.
    Bila kod više ginekologa, koji su mi savjetovali probiotike, da pazim šta jedem (ništa od navedenog nije pomoglo) ili me izignorirali i govorili da je u trudnoći češći zatvor od proljeva. Bila i kod gastroenterologa koji je zaključio da mi treba laksativ (ne znam ni sama zašto sam povjerovala njegovoj krajnje fleksibilnoj logici, vjerojatno iz očaja), pa sam pila Portalac tjedan dana. Mislim da ne moram pričat kak mi je to pomoglo. Nije.
    I tako svih devet mjeseci.
    Moj sin će sada tri mjeseca, a ja ću proslaviti tri mjeseca bez grčeva i proljeva.
    Eto, moguće je imati proljev u trudnoći, a ne samo zatvor, kao što su mene uvjeravali. Nigdje na netu nisam našla potvrdu ovog, pa zato pišem svoje iskustvo.
    Pozdrav! Imam slicnih problema u trudnoci. Mozemo li se nekako privatno cuti? Lp

  18. #18
    Omerta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    48

    Početno

    Javlja se jos jedna sa crnim tockicama/crticama u kakici. [emoji57] No kod mene je to sve pocelo NAKON prvog poroda prije skoro 5 godina.. i tako se nastavilo sve do dana danasnjeg, kad sam ponovo trudna (trenutno 25tj). Prije druge trudnoce sam bila i kod gasteoenterologa, cak sam i pokazivala slike stolice sa tim tockicama.. i nista, nikakav zakljucak, kao mozda od hrane.. radila neke testove iz kojeg se isto nista nije dalo zakljuciti (okultno krvarenje, paraziti, h.pylori negativno). Mogu se samo nadati da je od zeljeza u prenatalu, iako nije bas da ga pijem bez prestanka zadnjih 5 godina vec samo tokom obje trudnoce (a nisam imala nista takvo u prvoj trudnoci). Kad je to sve pocelo osim mekane stolice i tih tockica imala sam i uzasne grceve od kojih sam se morala jednostavno skvrcit na krevetu dok ne prodju.. s vremenom su ti bolovi prosli.. krvna slika mi je takodjer bila zbrckana, neutrofili i limfociti, godinu dana su vrijednosti bile izvan granica, ja sam se koma osjecala, a nitko od doktora mi nije znao rec otkud sve to i kamo da me vise salju. [emoji57]

    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od Omerta : 31.10.2019. at 16:18

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Omerta prvotno napisa Vidi poruku
    Javlja se jos jedna sa crnim tockicama/crticama u kakici. [emoji57] No kod mene je to sve pocelo NAKON prvog poroda prije skoro 5 godina.. i tako se nastavilo sve do dana danasnjeg, kad sam ponovo trudna (trenutno 25tj). Prije druge trudnoce sam bila i kod gasteoenterologa, cak sam i pokazivala slike stolice sa tim tockicama.. i nista, nikakav zakljucak, kao mozda od hrane.. radila neke testove iz kojeg se isto nista nije dalo zakljuciti (okultno krvarenje, paraziti, h.pylori negativno). Mogu se samo nadati da je od zeljeza u prenatalu, iako nije bas da ga pijem bez prestanka zadnjih 5 godina vec samo tokom obje trudnoce (a nisam imala nista takvo u prvoj trudnoci). Kad je to sve pocelo osim mekane stolice i tih tockica imala sam i uzasne grceve od kojih sam se morala jednostavno skvrcit na krevetu dok ne prodju.. s vremenom su ti bolovi prosli.. krvna slika mi je takodjer bila zbrckana, neutrofili i limfociti, godinu dana su vrijednosti bile izvan granica, ja sam se koma osjecala, a nitko od doktora mi nije znao rec otkud sve to i kamo da me vise salju. [emoji57]

    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
    Te crne točkice znaju biti od voća (najčešće banane, ali zna toga biti i od kruške, dunje, jabuke, kiwija...). Uzmi probiotike, da si popraviš crijevnu floru.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •