Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 94

Tema: Živjeti u Novom Zagrebu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno Živjeti u Novom Zagrebu

    Trenutno smo u potrazi za prikladnijim životnim prostorom i, da ne duljim, u najuži izbor ulaze nam dva stana u Novom Zagrebu (Dugave). Nismo se još definitivno odlučili, ali...
    Uglavnom, sad skupljam "unutrašnje" informacije o kvartu, od ljudi koji žive tamo.
    Dakle, mame i tate sa boravištem preko Save, a pogotovo oni iz Dugava, molim info. i savjete korisne za svakodnevicu obitelji sa djecom .
    Vidim da u smislu infrastrukture kvart ima sve potrebno (školu, vrtić, knjižnicu, DZ, dućane, ljekarne, puno parkova, igrališta, DM...) al zanimaju me još malo "insajderske" priče - što vam se sviđa, a što ne... prijevoz, mogućnosti izvanškolskih aktivnosti u kvartu (i u cijelom NZ) i sl.
    hvala unaprijed!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Nemam frište info o Dugavama (odselila se iz njih 1997), ali kad bi sad trebala birati u kojem novozagrebačkom kvartu živjeti, samo bi Dugave dolazile u obzir.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    e, da - i zanima me što je sa famoznim "mirisom" s Jakuševca? kolege na poslu me pokušavaju obeshrabrit s tim argumentom

  4. #4
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Mi smo u Dugavama pa slobodno pitaj što god želiš.
    (sad me zanima gdje se selite )

    Uglavnom, mi smo doselili u kvart prije 3, 4 god. i preoduševljeni smo.
    Jedina zamjerka (zasad) je vrtić - mi idemo u susjedni kvart.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    kako sam prvi put u životu bila u tom kvartu, ne znam baš objasniti ali oba stana koja nam se sviđaju su u dijelu kvarta kod doma zdravlja
    znači, gužve su u vrtiću? ima samo jedan objekt ili?

  6. #6
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Mogu ti detaljnije na pp.
    Nema nikakvog mirisa.
    Infrastruktura je odlična - ja sam brže na poslu nego kad sam putovala iz Maksimira. A ima i autob. linija, no to ba ne znam detalje - no idu do kolodvora i to vrlo često.
    Kvart je miran, baš u tom djelu ima parkić koji mi najviše volimo, a blizu je i onaj veliki park.
    Škola je dobra (ovo znam iz priča, ne iz osobnog iskustva).
    Kvart je miran.
    Konzum je na pješačkoj udaljenosti, a bome i Billa i Lidl.
    Ima DM, Kozmo (u kvartu preko), videoteka, igraonica, fitness...
    Jedini je problem s vrtićem - premali je i mala šansa da ćete upasti. No mi idemo u susjedni kvart (evo, sad kreće i manji) i zadovoljni smo.

    Ajme, preporuke za kvart
    Posljednje uređivanje od icyoh : 08.03.2011. at 14:27

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    ja sam živjela u dugavama 15-ak godina i nikad nisam osjetila jakuševac. kvart je super, odlično povezan s gradom, busevi idu jako često tako da ne fali tramvaj. škola je super kao i vrtić. problem je što ima jako puno djece pa ne mogu sve primiti. uglavnom meni je tamo sve super, moji roditelji još žive u kvartu. ima puno zelenih površina, parkova za djecu, dom zdravlja, dm, kafići, bankomati, ljekarne...strano sve što ti treba. a i kvaliteta zgrada je skroz dobra. naime, ne znam nikog od moje kvartovske ekipe da je imao nekih osobitih problema sa stanom

  8. #8
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Još jedna iz Dugava
    I moja trenutna i jedina zamjerka je vrtić.
    Naš mališa također je u susjednom kvartu (Travno). Kvart je svakim danom sve veći. Puno je mladih obitelji s djecom i nisam sigurna da će se taj problem brzo riješiti.
    Autobusna povezanost super. Kada imaš auto, još je bolje.
    Do centra je stvarno maksimalno 15 minuta.
    Odlične pedijatrice u domu zdravlja, za škole (dvije su) vele da su super, plac u Utrinama je blizu, Super Konzum pod nosom, Billa je u kvartu, Lidl je blizu, a i uskoro ćemo, skoro pa u kvartu, imati i novi šoping centar (Supernova).
    Bazen u Utrinama za hrpu sportskih aktivnosti. Ja idem tamo, mališa na Velesajam. Meni je to prihvatljivo jer sam s autom tamo za 10-ak minuta.
    Parkova ima hrpa. Ugodno i normalno društvo. Par dobrih kafića za subotnje kavice, odlična igraonica za proslavu rođendana. U Oktogonu je i Slana soba i privat labos.
    Kada bi razmišljali o novom stanu (ovaj je 4 godine i već mi je star) tražila bi opet isključivo Dugave.
    Još ako prođe i tramvajska pruga, gdje ćeš bolje.
    Uglavnom, ne znam niti jednu osobu iz kvarta, a da razmišlja o selidbi. Mislim da i to puno govori.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    I ja imam samo preporuke za Dugave.
    Naselje je građeno prije 30 godina, pa zgrade nisu nagurane nego ima dosta prostora i zelenila između njih. I drveće je već poraslo pa je ljeti vrlo ugodno, a zimi se može igrati na snijegu i sanjkati.
    Parkirališta ima dovoljno, zadnjih godina malo na knap, ali ipak ima.
    Dvije su autobusne linije, voze često.
    Ima jako dobra knjižnica, više kafića, dućana, slastičarnica, novi DM, Igomat mesnica, dosta uslužnih radnji, ako nešto i nema u Dugavama, ima u Travnom koje je blizu.
    U osnovnoj školi ima odlična šahovska sekcija (i za najmanje) koju vodi jako entuzijastičan profesor povijesti.
    Miris s Jakuševca se osjetio neko vrijeme prije par godina kada imali velike radove na odlagalištu smeća, od kada je to gotovo više nema.
    Ne mogu se sjetiti nijedne mane Dugavama!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    132

    Početno

    Sve najbolje o Dugavama,živjela tamo nekoliko godina i nemam niti jednu zamjerku.Naselje ko stvoreno za obitelj s djecom.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    hvala cure!
    ovo za vrtić sam čula iz više izvora...al, dobro, ionako bi trebali dijete voziti ujutro malo dalje-malo bliže, nije greda... važnije mi je da mi budući školarac bude primljen u kvartovsku školu da ne mora prelaziti velike prometnice...
    i mm i ja smo se oduševili sa kvartom na prvi pogled (dok smo tražili te stanove) prošli smo par puta u krug, stvarno ima svega...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    ah ...
    ovo je moj sjetni uzdah ...
    odmah bih se vratila u Novi Zagreb ...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Ja sam iz Travnog , dugo smo godina tu živjeli kao podstanari, a onda smo tražili kupiti stan baš u istom kvartu (ili bližoj okolici).
    Istina je da tek sa djecom uživam u blagodetima okoliša, dugim šetnjama i igrama po travnatim površinama i igralištima za djecu, redoviti posjeti bazenu, do prošle godine i redoviti (svakoga tjedna) posjeti kazalištu - lutkarsko kazalište je na platou Mamutice.
    Plac na Utrinama je odličan, i blizu, ugodna je šetnja do tamo.
    Vrtićima sam zaista zadovoljna (tri su objekta, a preko ljeta su svi u centralnom), prostor je prekrasan, ljudi su divni ....
    Sve što je neophodno svakodnevno postoji u užoj okolici, pa i više od toga (kazalište i bazen nisu svakodnevna potreba).
    Bundek je blizu.
    Saobraćajno dobro povezano sa centrom.
    Ambulanda i pedijatrice u Dugavama odlične.
    Sve 5.

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    e, da - i zanima me što je sa famoznim "mirisom" s Jakuševca? kolege na poslu me pokušavaju obeshrabrit s tim argumentom
    Jakuševac se koji put dobacuje po cijelom NZG-u, ali to ti je, po mojoj procjeni, tipa 2-3 puta godišnje (uglavnom ljetni mjeseci).

    Moja prijateljica, Dubrovkinja, nikad prežalit dugavsku zelenu travicu i svoje "Dugs", kako ih ona zove. Meni se sviđaju, jedino ne volim đir da stanovi nemaju balkona i one dvoetažne kombinacije koje su tamo česte, kao niti one "kaveze" - one velike prizemne stanove sa komadićkom vrta, a biće unutra mračina.

    Ali, ja sam izraziti đir neživljenja po centrima - buka, promet, odmah si u žiži... to mi je, možda, neka predrasuda, tako da ti to sve ovisi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.03.2011. at 14:14

  15. #15
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Rodih se u Utrinama, od vrtića do kraja OŠ Zapruđe, pa desetak g.Savica i 3,5 g. podstanarstva u Centru. S guštom se vratila u Zapruđe i iako muž lobira za kuću za mene je Novi Zagreb ("Pruđe" naročito) idealno za obitelj. Preko ceste imam plac( Utrine), do škole i vrtića nema niti jedne prometnice, zelenila kolko hoćeš, do centra autom 10 min, kao i do Kvatrića i Jaruna. U kvartu sve za lakši život-knjižnica, nekoliko dućana, ambulanta, banka, pošta...
    Sad je blizu i MSU (za "prAVU kulturu") i Av.Mall(za popularnu kulturu-kino i shoping).
    Ukratko jako sam zadovoljna lokacijom, zelenilom i organizacijom života u Zapruđu, a sl. je građena većina novozagrebačkih kvartova

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    sve smo bliže definitivnoj odluci za Dugave
    nekidan smo bili još obaviti neke dogovore sa prodavateljicom stana pa smo usput prođirali kvartom, bilo je sunčano popodne... klinci a i mi se oduševili veličinom zelene površine po sred kvarta (išli smo poprijeko, prošetat od DZ do škole), parkićima, gomilom djece vani...

    locirala sam i busnu stanicu koja mi je doslovno 30 koraka od zgrade a to mi je bitno jer ne vozim (a radim 200m od glavnog kol. )

    DZ i ljekarna su na 20 koraka od ulaza u zgradu , do škole 5 min...
    vrtiće smo isto locirali kao i one nasuprot u Travnom...
    uglavnom, dojam ovako iz daljine - sve 5!

  17. #17
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Dugave...zamjerka na zgrade bez balkona, i kombinacije dvoetažnih stanova koji imaju na jednoj etaži samo hodnik...jako loša izolacija, barem u zgradi di smo mi živjeli...parkovi zakon...kafić trač savršen, ako si sa djetetom ima cijeli park za igru dok ti u miru ispijaš kavicu...

    Travno...savršeno, zamjerka previsoke zgrade puno katova, i susjeda. Pozitivno Mamutica: savršena izolacija, kad uđete u svoj stan ništa više ne čujete od susjeda...raspored prostorija u stanu po kvadraturi savršen, prilagoditi vlastitim potrebama lak posao.
    parkovi u Travnom savršeni ima puuuno zelenila, puno djece, vrtić kvalitetan, tete i svi unutra odlični. Mi smo dobili mjesto bez problema u jasličkoj grupi, inače koliko sam svatila ravnateljica se trudi svima iz kvarta osiigurati smještaj pa ako ima viška primaju Dugavljanje i Sloboštinu... Na platou Mamutice je DM, Bipa, Konzum, Getro, Diona, Kafić, Picerija, Mlinar, Zagrebačka Banka, Pošta, Slastičarna i još puno toga...i da Kazalište lutaka...Škola je super, barem po iskustvima ekipe koja ima klince u školi, osim toga u N. Zagrebu ima dosta srednjih škola...
    Posljednje uređivanje od kata.klik : 01.04.2011. at 13:59

  18. #18
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    sve smo bliže definitivnoj odluci za Dugave
    nekidan smo bili još obaviti neke dogovore sa prodavateljicom stana pa smo usput prođirali kvartom, bilo je sunčano popodne... klinci a i mi se oduševili veličinom zelene površine po sred kvarta (išli smo poprijeko, prošetat od DZ do škole), parkićima, gomilom djece vani...

    locirala sam i busnu stanicu koja mi je doslovno 30 koraka od zgrade a to mi je bitno jer ne vozim (a radim 200m od glavnog kol. )

    DZ i ljekarna su na 20 koraka od ulaza u zgradu , do škole 5 min...
    vrtiće smo isto locirali kao i one nasuprot u Travnom...
    uglavnom, dojam ovako iz daljine - sve 5!
    još jedna zamjerka sitna Dugavama, jako velika gužva u busu u jutarnjim satima

  19. #19
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    U ZG sam doselila kao studentica. Tijekom duuuugog podstanarskog staža izbjegavala sam Novi Zagreb ko crnog vraga, dojam da je nešto preko Save bio mi je previše. Kad je MM (tadašnji mi dečko) odabrao stan u Utrinama nisam bila sretna, a sad.... Sad obožavam i svoj kvart, pogotovo svoj kvart, činjenicu da mi je tržnica ispred ulaza, da živim na 15. katu i imam pogled to die for (južni dio) i sunca cijeli dan, da su svuda ljuljačke pune djece, kvart pun mladih obitelji, blizu je Bundek, do grada mi treba 20-25 minuta, tramvaja i buseva kao u priči... u zgradu neboder se ulaže, obnovljena je cijela fasada, liftovi, smetlište, imamo čak i kamere u ulazu... meni je nakon kojekakvih trešnjevka i jaruna ovdje super!

  20. #20
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    travno je glavno

    vrtić blizu, škola blizu, parkova i zelenila ko u priči. kad bolje razmislim, sve kaj trebam imam u kvartu ili u nekom od susjednih. povezanost javnim prijevozom odlična. klinci koji loču i ševe se mi uopće ne smetaju dok su sretni i neagresivni (jest da ih baš i nisam viđala po kvartu u zadnje vrijeme al ajde). ne mrdam odavde ni da mi netko plati.
    stan mi je ugodan, dva balkona, zvučna izolacija bi doduše mogla biti bolja, haustor uvijek u ok stanju bez ikakvih smradova, fekalija i sl.

    jedino, ono što mi NEOPISIVO ide na živce je to da mi stalno netko zvoni. ova prodaje piđame, onaj prosi... tako da sam u potpunosti prestala reagirati na zvonjavu ukoliko mi se nitko nije najavio. i fascinantno kak mi uvijek zvone dok:
    a) spavam
    b) na wc-u sam
    c) tuširam se

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    Još jedna Dugavljanka u srcu
    Odrasla u Dugavama.
    Potpisala bih odma povratak!
    Puno parkova, široki nogostup za šetnju po cijelom kvartu, vožnju biciklom ili rolanje.
    Velika udaljenost između zgrada.
    Vrtić i škola na par minuta hoda.
    Dom zdravlja u kvartu.
    Dm, super konzum, mesnica, kafići.
    Dvije autobusne linije i za pola sat si na trgu.
    Smrad Jakuševca samo u ljetnim mjesecima ponekad jedini minus.

    Danas zapadni dio Sljemena.
    U dućan autom, u park autom, kod doktora autom, u vrtić autom, u školu autom.
    Mir i tišina i šuma odmah iznad zgrade ok al' prošetali se neki dan i tamo se bome može naći iskorištenih prezervativa i koječega.

  22. #22
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja sam osobno malo skepticna prema NZ, ali me privlaci to sto ima puno djece i slobodnih povrsina. Dugave mi se svidaju - onaj stari dio, ali ja tamo stvarno osjecam ne toliko smrad, nego kao da zrak stoji. u zadnje vrijeme cesto tamo prolazim jer idem u wald.skolu na jakusevac, pa nekad odem na bus za Dugave. Kad dodem do skole mi smrdi, ali barem uvijek puse vjetar, al kad dodem u same Dugave druga prica. Mene bi jedino to brinulo. A to sto djeca rade me ne brine pretjerano. Dok god djece ima i vani su i imaju gdje vani bit!
    Posljednje uređivanje od ms. ivy : 05.04.2011. at 12:54

  23. #23
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    svako jutro busom do Glavnog kolodvora za 20-ak minuta
    manja gužva nego u većini tramvaja
    razlika je jedino kaj sad i ujutro ima ljudi u busu u smjeru Travnog (zbog MORH-a)
    i daj Bože više kvartova poput Travnog i Dugava
    Posljednje uređivanje od ms. ivy : 05.04.2011. at 12:55

  24. #24
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    i meni je NZ prije deset godina bio dio grada u koji ne bi odselila nikad, a mozda ni tad. danas drugacije razmisljam jer imam drugacije kriterije, a i sam grad se jako promijenio i vise neki dijelovi nisu sto su nekad bili. toliko o tome da je svakome jasno kakav je koji kvart.

    i da, blizina skole i njena pristupacnost mi je vrlo vazna stvar. jer nemam namjeru vodat dijete u skolu do 15-te godine, niti ga vozit u drugi dio grada jer mi je to jednostavnije nego da samo ide u puno blizu skolu do koje vodi 7 krizanja.

    i vazno mi je da oko zgrdae ima dovoljno povrsina za igru i dovoljno druge djece, jer nemam namjeru jos deset godina potrositi na organiziranje drustvenog zivota svome djetetu

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    i da, blizina skole i njena pristupacnost mi je vrlo vazna stvar. jer nemam namjeru vodat dijete u skolu do 15-te godine, niti ga vozit u drugi dio grada jer mi je to jednostavnije nego da samo ide u puno blizu skolu do koje vodi 7 krizanja.

    i vazno mi je da oko zgrdae ima dovoljno povrsina za igru i dovoljno druge djece, jer nemam namjeru jos deset godina potrositi na organiziranje drustvenog zivota svome djetetu
    potpis

    ovdje di smo sad do škole djecu moramo voziti
    do većine prijatelja, osim susjeda, ih također moramo voziti
    do bilo kakve aktivnosti bi ih također morali razvažati

    srećom, barem su nam dućan i vrtić blizu pa možemo pješke, al za sve ostalo mm, kako sam ja nevozačica, mora palit auto i organizirat se

  26. #26
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Dodatni sadržaji- u Zapruđu skoro svaku subotu kazališne predstave za djecu u 11h.
    mislim da i u Travno također, samo ne znam kad?

  27. #27
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    obrisala sam postove koji nisu imali veze s temom. nikakva prepucavanja ubuduće neću tolerirati. odgovorite na buba klarino pitanje ili zaobiđite topic.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Ima još jedna prednost Dugava/Travnog koja možda nije zanemariva za nekog tko mnogo putuje:
    -direktna autobusna linija do Glavnog kolodvora, za 15-ak minuta
    -do aerodroma se stiže autom isto za 15-ak minuta
    -čvor Buzin na obilaznici je u neposrednoj blizini, što vam npr. skraćuje za pola sata povratak s mora (u odnosu na one koji žive u podsljemenskoj zoni).

  29. #29
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Da, meni je ovo bilo bitno za Novi ZG - ono, za tren si na naplatnim kućicama, ne moraš prolaziti cijeli grad i gužve petkom.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    obrisala sam postove koji nisu imali veze s temom. nikakva prepucavanja ubuduće neću tolerirati. odgovorite na buba klarino pitanje ili zaobiđite topic.
    jesi, da, ali malo previše
    obrisala si i komentare u njima koji se odnose na život u NZ ...

  31. #31
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ah ...
    ovo je moj sjetni uzdah ...
    odmah bih se vratila u Novi Zagreb ...
    jiš jedan sjetni uzdah

    jučer bih se vratila, da ikako mogu.

    koliko god su Novi Zagreb svojevremeno zvali spavaonicama, rekla bih kako je to "najnespavaoničkiji" dio grada.
    baš po mjeri djece i obitelji s djecom.

  32. #32
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja sam ugodno iznenađena životom u NZg. Toliko sam bila protiv, jadan mm sa mnom :doh:
    Gunđala sam protiv mostova, kvarta, udaljenosti od... svega, a sad vidim same prednosti toga. Odmah smo na rotoru, dućani koji mi trebaju su se poizgrađivali svuda oko nas, ujutro mi je najljepša stvar na svijetu prelaziti most i pogledati uzvodno pa nizvodno... Odmah mi se duša smiri , kao dok sam odrastala gledajući svaki dan more.
    Koliko djeca sad imaju više prostora za igru, da ne spominjem.

    Jedina mana je što u mom kvartu još nema vrtića i škole.

  33. #33
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    jesi, da, ali malo previše
    obrisala si i komentare u njima koji se odnose na život u NZ ...
    X

  34. #34
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    e sad me zanima što je to bilo

  35. #35
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    vratila sam dio koji se uklapa u topic. nastavite.

  36. #36
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj roman972 prvotno napisa Vidi poruku
    -čvor Buzin na obilaznici je u neposrednoj blizini, što vam npr. skraćuje za pola sata povratak s mora (u odnosu na one koji žive u podsljemenskoj zoni).
    da, nisam bila ni svjesna koliko je ovo važno.
    pogotovo kad se odnekud vraćaš i dosta ti je svega.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    da, nisam bila ni svjesna koliko je ovo važno.
    pogotovo kad se odnekud vraćaš i dosta ti je svega.
    i ja se slažem
    imaš do mora 3 sata... eh... postoji uvijek onaj ali - al pokatkada i 40 minuta više jer od ulaska u grad moraš se još voziti do kuće ...

  38. #38
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    da, nisam bila ni svjesna koliko je ovo važno.
    pogotovo kad se odnekud vraćaš i dosta ti je svega.
    Sad je to postalo sve važnije, otkako su se izgradili autoputovi i približilo more ZG-u. Ono, skraćuje ti put za cca pola sata, ovisno o gradskoj gužvi. Mi na naše more stižemo za sat i pol, sat i 45, ako imamo prometne sreće, vrata-do-vrata.

    Ostatak rasprave je bio bolji versus lošiji kvartovi i njihovo stanovništvo i bilo je na rubu (tipa ko je koliko u životu postigao itd., tko si koliko kvadrata i gdje može priuštit). Iako, nije to ful zanemarujuće - to, kakvo je susjedstvo. Ja primjećujem da je susjedstvo moga kvarta, u prosjeku i sasvim relativno govoreći, ipak, uvjetno rečeno, "lošije" nego u Središće, a i u Dugavama i u Travnom, a isto sam Novi ZG i... postaje mi to sve bitniji faktor. Ono, uvijek si voliš naći neko društvo... Zato često šibam po okolnim kvartovima i na Bundek.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.04.2011. at 15:22

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    e sad me zanima što je to bilo
    jedna skupina tvrdi da pod Mamuticom i po parkićima samo loču, seksaju se, drogiraju se i sl.

    druga tvrdi, iz vlastitog iskustva, da toga ima i po ostalim kvartovima ...

    ujedno, iznijeli smo mišljenje kako Podsljeme nije prikladno za život s malom djecom jer je sav sadržaj udaljen (treba se voziti autzomobilom) te da nije moguće šetati s kolicima, voziti bicikl, rolati se i sl. - dakle za uobičajene dječje aktivnosti prikladnije su širine (i ravnine) Novoga Zagreba

  40. #40
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ujedno, iznijeli smo mišljenje kako Podsljeme nije prikladno za život s malom djecom jer je sav sadržaj udaljen (treba se voziti autzomobilom) te da nije moguće šetati s kolicima, voziti bicikl, rolati se i sl. - dakle za uobičajene dječje aktivnosti prikladnije su širine (i ravnine) Novoga Zagreba
    Tek kad sam dobila dijete sam tek skužila koliko je Novi ZG dobar, prije nam je to bila spavaonica i dobra polazna točka za šibnut negdje za vikend - blizina izlaza iz grada prema Jugu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.04.2011. at 15:23

  41. #41
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Živjela u podsljemenu preselila u nz i oduševljena... ne bih se vraćala, jednostavno je drugačije

  42. #42
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Imam frendicu iz Dubrovnika, prilikom preseljenja u ST valjda sigurno 2 godine je plakala i vapijala za dugavskom travicom. Ma, ima taj Novi ZG šarma, dobro su ga isplanirali.

  43. #43
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Jedino što ne znam di ima stanova cca od 80 kvadrata, da nisu dvoetažni, da imaju balkon (to me iz ST perspektive čudilo... stanovi bez balkona i orijentirani samo na jednu stranu svijeta, ali to je ZG gradnja, plus u ST-u se maksimalno koristi jug jer nema grijanja). Tj. ponuda toga je malo ograničena, barem kako mi se čini. Ali... fakat mi se sviđa, doduše, nisam baš probala drugo, tj. jesam - Susedgrad i Cvjetno naselje - Susedgrad je predaleko, a Cvjetno... ne znam, Novi ZG mi je draži.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.04.2011. at 16:18

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Sive osmerokatnice u Travnom imaju stanove od 80 kavadrata (trosobni - orijentirati S/J, s velikim balkonon 5m x 2m; isto tako i crvena u Kopernikovoj; zgrada Kineski zid; plave zgrade u Utrinama; Sopot ...

  45. #45
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ah ...
    ovo je moj sjetni uzdah ...
    odmah bih se vratila u Novi Zagreb ...
    i ja...u Zapruđe....
    joj kao mi je tamo lijepo bilo....
    sve ti je pod nosom,a opet imaš mir, zelenilo i ZRAAAAAAAK :D

  46. #46
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Sive osmerokatnice u Travnom imaju stanove od 80 kavadrata (trosobni - orijentirati S/J, s velikim balkonon 5m x 2m; isto tako i crvena u Kopernikovoj; zgrada Kineski zid; plave zgrade u Utrinama; Sopot ...
    Hvala!

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino što ne znam di ima stanova cca od 80 kvadrata, da nisu dvoetažni, da imaju balkon (to me iz
    Dugave, jednoetažni, sa lođom, preko 80 kvadrata - dio kod DZ (mozda ih ima i drugdje, nismo baš prečešljali cijeli kvart)
    Središće - zgrade u B. Bušića i SR NJemačke - veliki stanovi sa lođom, isto preko 80 kvadrata...

  48. #48
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Meni je žao što sam propustila saznati koji su "fini kvartovi"

    Buba klara naknadno sam se sjetila...nisam sigurna jeste li se odlučili za stan i gdje, no ako vam u obzir dolazi blizina Sarajevske obavezno provjeri s nekim gdje će proširivati cestu i raditi izlaz.
    Da ne ispadne da vam to bude pod prozorom.

    Mogu pitati detalje, znam da sam gledala hoće li to smetati nama (neće) i dalje se nisam raspitivala.

    E da...zar kod DZ nisu problem golubovi?

    (znam da tražim dlaku u jajetu, Dugave su odličan kvart i obožavam ih)

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    kod DZ je naš izbor
    za golubove stvarno nisam pitala niti mi ih je itko spomenuo

  50. #50
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ima i za golubove lijeka

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •