Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 107

Tema: kućne kante za razvrstavanje otpada

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Sad sam išla bacit papir mada ja više volim to ubaciti u unijin kontejner, danas sam ubacila ipak u kutiju koja je pred ulazom, pod lokotom, piše neka firma. stvarno ne kužim kaj bi nam trebala još jedna kutija za papir. Ajde za bio otpad bi bili korisno ali ovo ostalo vas bi bilo bezveze jer je već i sada super pokriveno
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.11.2017. at 17:24

  2. #52
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Spajalice a možda kartica njima služi umjesto ključa za otvoriti smetlarik, ne vjerujem da važu smeće koje si ubacio

  3. #53
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Koliko sam skuzila papir sakupljaju i neke socijalne zadruge pa ga prodaju.
    Ja bi radije zvala njih kad mi se skupi nego davala Uniji.

  4. #54
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ja dam malo jednima malo drugima, kad smo bili klinci prodavali smo za sebe, ali treći su tu stvarno suvisni

  5. #55
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Dakle, ako dobro razumijem...

    Kupimo u dućanu nešto, to se sastoji od dva dijela: proizvoda i ambalaže... Proizvod pojedeš ili koristiš, ambalažu baciš. Ali i platiš. Ponekad baciš i proizvod.
    I sad... mi građani, kao otpad razvrstavamo nepotrebnu ambalažu, a ponekad i proizvod, platimo holdingu da to odveze, reciklira i zaradi na tome.
    A ako to ne učinimo, naplatiti će nam kaznu.
    Dakle, platim ti da uzmeš nešto što sam platila i ako ti to ne dam na način na koji ti želiš, kazniti ćeš me.
    Uz sve... odvoz će biti manje učestao nego sad.

    Da li će nam zbog svega toga biti manji računi?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Koliko sam shvatila - neće


    Mene strašno muči taj otpad jer živim u kući s tri stana i ostali ne recikliraju. Ja nastojim odvajati sve (kupila sam si i komposter; i najmanju plastiku s kutije razdvojim od kartona i sl.), i ako želim svoju kantu, plaćala bih posebno svoju kantu, a ne samo trećinu kao do sada ... Moja bi bila skoro pa prazna i trebao bi mi odvoz svakih 10 dana, ali to ne može jer cijela ulica ima 2 puta tjedno ...

    Vrlo zapetljana priča taj otpad...

  7. #57
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Mi imamo kantu za plastiku, papir i miješani otpad. Kako su nam ispred kućnih vrata, plastiku i papir furt odmah ubacim u njih. Miješani otpad jedva skupim jednu vrećicu tjedno iako smo šesteročlana obitelj. Uz to imam komposter u vrtu u koji ide sav kuhinjski i vrtni otpad. Prepunih ga u god dana i morat ću nabaviti još jedan. A uskoro planiram vidjeti što je u god dana nastalo... Pokošenu travu ne odlažem u komposter nego oko stabalaca i grmičaka.
    Nervira me što papir i plastiku skupljaju svega jednom mjesečno. Trebali bi 2 puta. Po miješani otpad dolaze jednom tjedno, a meni je dovoljno jednom mjesečno jer ne smrdi. Sve kaj je bio-otpad i kaj bi moglo smrditi je u kompostu.

  8. #58
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Mene muci biootpad. Ja sam u stanu. U prizemlju. Na jug gledam.
    Stavim li to na balkon, doci ce mi neka gamad, a ljeti ce zakuhati na suncu..
    U stanu jednu vreću cijeli tjedan... Ne mogu si to uopce zamisliti.

  9. #59
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Mene muci biootpad. Ja sam u stanu. U prizemlju. Na jug gledam.
    Stavim li to na balkon, doci ce mi neka gamad, a ljeti ce zakuhati na suncu..
    U stanu jednu vreću cijeli tjedan... Ne mogu si to uopce zamisliti.
    Biootpad odnesem jednom dnevno u kompost u vrt. Ne mogu zamisliti da bi biootpad skupljala cijeli tjedan, čak ni par dana. Plastiku i papir odvojim. Malo toga preostane za miješani otpad.

  10. #60
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Meni nije jasno zašto kompliciraju stvari i izmišljaju toplu vodu kad u europskoj praksi postoje primjeri koji funkcioniraju.
    Recimo, mi ne plaćamo odvoz smeća po računu već po količini proizvedenog smeća. Npr. rola vrećica od 20 komada (70 l) za mješoviti otpad košta 40 eura ili od 10 kom (35 l) 10 eura. Vrećica za miješano plastika, limenke, tetrapak 1 euro i mekanu plastiku (vrećice, čašice od jogurta itd..) 25 centi.
    Odvoz smeća je jednom tjedno za miješani otpad i ostatke iz kuhinje, a plastika i papir se odvoze 2x mjesečno. Nema kanti. Svatko iznese smeće ispred kuće ili manje zgrade navečer. U ostalima postoji prostorija za smeće.
    Krivo razvrstaš, ne pokupe ti otpad pa ti čekaj sljedeću turu. Čak idu toliko daleko da onima koji žive u zgradama otvore vrećice i potraže podatke o stanaru da ti mogu: a) kaznu uručiti b) poslati te na edukaciju o razvrstavanju.

    Poanta, koliko otpada proizvedeš, toliko i platiš. I onda kad idem u dućan, bogme pazim što i kako kupujem. A i osjećam se bolje

  11. #61
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    moj biootpad ostaje u komunalnom, jer nemam kompost (cista lijenost). plastika me mucila kako ce smrditi, jer iskreno ne perem sve. iznenadjujuce je da ne smrdi onako kako sam ja mislila, cak ni ljeti. Ali kako Nera rece jednom mjesecno je malo za plastiku. ovaj mjesec mi vise nemamo di staviti. Istina je da se mogu kupiti dodatne vrece, ali dok ih odem kupiti, a ni ne znam di bi ih drzala. ovako kontejner mi je kraj vrata.

  12. #62
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Munkica a gdje držite te ostatke iz kuhinje tjedan dana?

  13. #63
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Mene zanima, obzirom da je biootpad samo oguljotine od povrća i voća, ljuske od jaja... dakle, ne ostaci od kuhanja... može li to u normalan mješoviti otpad? Koji ću klinac s vrećom kora od banana i ljuski od jaja?

  14. #64
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    a kak znaju ćiji je koji otpad?
    recimo mi razvrstavamo , a susedi ne

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    trebali bi kopati pa naći kakav račun ili sl ...

    ljuske od jajeta ja stavljam u komposter
    u komunalni bacim samo ostatke od ručka (kosti, i eventualno ostatak od kuhanog; i kruh... obično već bude pljesniv jer ne jedemo puno kruha)

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ja kruh ak se ne pojede dan dva ostavim i odnesem do kumice na plac za kokoši

  17. #67
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Mi imamo kompost u dvorištu, ali mi se dogodi da kantu u koju skupljam ostatke voća i povrća ne ispraznim par dana. Recimo, ovaj tjedan jer lije kiša i ne da mi se gacati po blatu. Nije se usmrdila. Inače, se on skuplja u papirnate debele vreće i ne usmrdi se. Osim, ako unutra ne natrpaš trulog krumpira... Mi u te papirnate vreće pakiramo travu i grmlje nakon košnje jer nam ne stane svaki puta sve u kompostaru i ne propuštaju čak ni nakon par dana na kiši.

    Po meni je cijela priča s razvrstavanjem otpada stvar edukacije i pristupa koji će dovesti do toga da ljudi žele razvrstavati zato što je korisno za okoliš, a i oni mogu imati koristi (npr. odeš u reciklažno dvorište i uzmeš gotovi kompost ili preradom otpada nastaje energija kojom se pokreće metro).
    Ali ništa od toga se ne postiže preko noći, a većina hrvatskih gradova se odjednom našla u toj situaciji, koju sad navrat-nanos treba riješiti.

    A i korisno je uvijek početi od sebe. Razvrstavam zato što želim i vidim prednosti toga, a nek se institucije bave time (mrzim tu rečenicu) što moj sused Ivo, Pero ili Strizivoj to ne rade.

  18. #68
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    trebali bi kopati pa naći kakav račun ili sl ...

    ljuske od jajeta ja stavljam u komposter
    u komunalni bacim samo ostatke od ručka (kosti, i eventualno ostatak od kuhanog; i kruh... obično već bude pljesniv jer ne jedemo puno kruha)

    To su i radili. Prema računu su našli čija je vrećica i kolegica je dobila kaznu od 70 eura.

  19. #69
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    lijepo

  20. #70
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa odlično je to kad imaš dvorište, ali mi živimo u stanu i stvarno ne znam gdje je ideja da mi tjedan dana držimo otpad iz kuhinje.

  21. #71
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja sam srećom u kući, ali sam se pitala kako je onima u zgradama.

    U kuhinji ispod sudopera imam ladicu sa nekoliko namjenskih vrećica u koje trpam sav otpad: posebno staklo, posebno plastiku, tetrapak i metal, posebno papir i karton, te posebno stari kruh.
    Kompostiramo već godinama, s vanjske strane prozora (kuhinja nije na uličnoj strani) držim jednu limenu ukrasnu teglu i u njoj plastičnu kantu, i tu skupljamo sav bio otpad iz kuhinje i po potrebi nosimo na dvorište u komposter.

    Otkad odvajam u kuhinjsku kantu za smeće bacam samo prljave papirnate ručnike, maramice, ostatke s tanjura koje pokupim papirnatom salvetom... i banane i agrumi... e da, tu bacam i smeće iz usisavača... Tu idu i cd-ovi, žarulje.
    U kante u kupaonama idu ulošci, štapići za uši, a kad praznim, samo ove vrećice iz kupaonskih kanti ubacim u vreću iz kuhinjske kante.

    Ako se nađe kakvo drvo (male drvene gajbice za jabuke i sl), njega skurimo kad radimo roštilj.

  22. #72
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    trebali bi kopati pa naći kakav račun ili sl ...

    ljuske od jajeta ja stavljam u komposter
    u komunalni bacim samo ostatke od ručka (kosti, i eventualno ostatak od kuhanog; i kruh... obično već bude pljesniv jer ne jedemo puno kruha)


    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    To su i radili. Prema računu su našli čija je vrećica i kolegica je dobila kaznu od 70 eura.

    Ali po pravilima kompostiranja (bar onima strogima, kojih se ja držim), kosti ne idu u kompost. Niti kuhana hrana.

    Ljuske od jaja operem i smrvim u kompost
    Posljednje uređivanje od Mojca : 31.01.2018. at 13:04

  23. #73
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Evo čak i na ovom ne strogom popisu stoji da kosti ne idu u kompost.

    http://metro-portal.rtl.hr/koje-sve-...-kompost/49061

    U kompost ne stavljati:

    Biootpad koji je bio u kontaktu s naftom, benzinom ili pesticidima i uljanim bojama
    Kosti, meso, jela od mesa
    Jako bolesne biljke
    Lišće oraha
    Lakirano ili bojano drvo
    Papirnate pelene
    Plastiku, metal, staklo

  24. #74
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Uz to imam komposter u vrtu u koji ide sav kuhinjski i vrtni otpad.
    Sve kaj je bio-otpad i kaj bi moglo smrditi je u kompostu.
    a što je sa kuhinjskim otpadom koji nije za kompost, ostaci od obroka, ostaci kruha, sir koji se pokvario u frižideru? meso bacate u kompost?
    mi skupljamo kompost pa opet dosta kuhinjskog otpada nam ide u komunalni, uključujući i kore od banana jer su one tretirane tko zna čim, ne želim to u kompost koji će ić u vrt u kojem ću kao uzgajat svoje pesticide free povrće

  25. #75
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    a što je sa kuhinjskim otpadom koji nije za kompost, ostaci od obroka, ostaci kruha, sir koji se pokvario u frižideru? meso bacate u kompost?
    mi skupljamo kompost pa opet dosta kuhinjskog otpada nam ide u komunalni, uključujući i kore od banana jer su one tretirane tko zna čim, ne želim to u kompost koji će ić u vrt u kojem ću kao uzgajat svoje pesticide free povrće
    Onda se ne moram brinuti. Kora skoro svega što gulim tretirana je pesiticidima (ako je iz dućana, a ne moje, a moje nije skoro ništa).
    Dakle, za onu famoznu vrećicu za biootpad necu nista ni imati

  26. #76
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

  27. #77

  28. #78
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Onda se ne moram brinuti. Kora skoro svega što gulim tretirana je pesiticidima (ako je iz dućana, a ne moje, a moje nije skoro ništa).
    Dakle, za onu famoznu vrećicu za biootpad necu nista ni imati
    pa dobro, možeš kompost od takvog povrća koristit za uzgoj cvijeća npr

    samo me zbunjuje ovo "sve što bi moglo smrditi je u kompostu", ne smrdi meni iz smeća kora od krastavaca, nego ljuske od kozica i riblje kosti

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ali po pravilima kompostiranja (bar onima strogima, kojih se ja držim), kosti ne idu u kompost. Niti kuhana hrana.
    Pa ne idu, zato sam i rekla da bacim u komunalni otpad

    tj. ostatke kuhane hrane ne bacam u kompost
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 31.01.2018. at 13:43

  30. #80
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    pa dobro, možeš kompost od takvog povrća koristit za uzgoj cvijeća npr

    samo me zbunjuje ovo "sve što bi moglo smrditi je u kompostu", ne smrdi meni iz smeća kora od krastavaca, nego ljuske od kozica i riblje kosti
    Nisi shvatila... U stanu sam i kompostiranje nemam gdje provoditi.
    Muci me odvajanje biootpada na zgb nacin u 4 vrece od 30 kg mjesecno koje ce se odvoditi 1x tjedno.
    Ne zelim taj smrad u stanu i gledam kako da biootpad ostane komunalni otpad.
    Jer na nacin na koji je bandic to zamislio nece funkcionirati kod stanara zgrada.

  31. #81
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    sad vidim da sam mogla i pročitat Mojcine postove prije nego sam komentirala

  32. #82
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi shvatila... U stanu sam i kompostiranje nemam gdje provoditi.
    Muci me odvajanje biootpada na zgb nacin u 4 vrece od 30 kg mjesecno koje ce se odvoditi 1x tjedno.
    Ne zelim taj smrad u stanu i gledam kako da biootpad ostane komunalni otpad.
    Jer na nacin na koji je bandic to zamislio nece funkcionirati kod stanara zgrada.
    kužim sad, ni ja ne mogu zamislit kako bi to, pogotovo ljeti, funkcioniralo

  33. #83
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Tako je, to je ono što i mene muči.

    Osim toga - a sad moram priznati da nisam baš ništa čitala o ovome - znači li ovaj novi sistem da će se ukidati reciklažna dvorišta? Mi sad razvrstavamo otpad i sami ga odvozimo u reciklažno dvorište, valjda ćemo to moći i dalje?!

  34. #84
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi shvatila... U stanu sam i kompostiranje nemam gdje provoditi.
    Muci me odvajanje biootpada na zgb nacin u 4 vrece od 30 kg mjesecno koje ce se odvoditi 1x tjedno.
    Ne zelim taj smrad u stanu i gledam kako da biootpad ostane komunalni otpad.
    Jer na nacin na koji je bandic to zamislio nece funkcionirati kod stanara zgrada.

    Postoji jedna mala kantica za kućni kompost... u slo se prodavala na petrolu...
    Ne mogu se sjetiti kako se zove.

  35. #85
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    našla sam ga
    http://www.organko.si/

  36. #86
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je, to je ono što i mene muči.

    Osim toga - a sad moram priznati da nisam baš ništa čitala o ovome - znači li ovaj novi sistem da će se ukidati reciklažna dvorišta? Mi sad razvrstavamo otpad i sami ga odvozimo u reciklažno dvorište, valjda ćemo to moći i dalje?!
    Ja mislim da ona ostaju za toksični otpad i sl.
    Boje, razređivači i ostalo...
    Posljednje uređivanje od Mojca : 31.01.2018. at 14:11

  37. #87
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ne, ostaju reciklažna kakva su i bila.

    Kod nas koliko sam vidjela u Odluci o otpadu (ne za Zg) neće odvoziti staklo, nego ćemo ga mi morati sami nositi na reciklažno ili u kontejnere. Kao što reciklažno ostaje za opasni otpad, elektroniku, odjeću i takve stvari
    A nitko ne brani da se i plastika/karton/bilo što odnese na reciklažno iako se odvozi ispred kućnog praga

  38. #88
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    A sto cu s kompostom? Nemam vrt, nemam cvijece na balkonu.

    Btw, gledala sam to. Trebas kupovati neke bakterije za fermentaciju..

  39. #89
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    prodavat na placu

  40. #90
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo sad čitam
    "...krajnji rok za ispunjenje tehničko-tehnoloških uvjeta 1. studenog ove godine, a koji podrazumijevaju nabavu potrebne komunalne opreme i vozila, uvođenje sustava digitalne evidencije odvoza, osiguravanje funkcioniranja mobilnih reciklažnih dvorišta te podjelu komunalne opreme korisnicima..."

    Znači nije da ćemo odmah sad krenuti razvrstavati, ima vremena dok to uđe u praksu. Ovisi o tome koliko je koji grad brz

    Ovo je za Samobor, mi ćemo dobiti kante za biootpad, za papir i plastiku. Ostalo sve ćemo morati voziti ili na reciklažno ili u predviđene kontejnere

  41. #91
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    A sto cu s kompostom? Nemam vrt, nemam cvijece na balkonu.

    Btw, gledala sam to. Trebas kupovati neke bakterije za fermentaciju..
    Pa imaš grmlje ispred zgrade?

  42. #92
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ne znam ni kako će to kod nas zaživjeti. U moju "ulicu" ne može kamion za smeće, nikad i nije došao. Do kontejnera za komunalni otpad mi je 100 m, bili su mjeriti iz Čistoće, malo su navukli metar pa nije više od 100 m i pri tome treba preći glavnu prometnicu. Oni kontejneri za sortiranje su toliko daleko da ne mogu nositi u rukama, pa smeće vozimo autom.
    Ili bacamo u neki kontejner koji je uz cestu.
    Nigdje ne piše kako ćemo to rješavati mi koji smo daleko od svega. Opet bacati u livadu iza kuće, pa paliti, kao što se to radilo do prije dvadesetak godina, kada još nije bilo odvoza u mom dijelu "grada"? Teško da će itko u Čistoći razmišljati o svakom korisniku ponaosob.

  43. #93
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa odlično je to kad imaš dvorište, ali mi živimo u stanu i stvarno ne znam gdje je ideja da mi tjedan dana držimo otpad iz kuhinje.
    Na balkonu.

  44. #94
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Na balkonu.
    A ne bi došli mravi u to?
    Zbilja pitam, nemam pojma.

    Meni su se prije par godina uselili u bor u tegli i tegle s cvijećem (na 2. katu) pa imam osjećaj da oni dolaze na sve. (A to je bilo još davno prije nego je mala namazala bicikl sokom i opet ih dozvala , ako nekom budi sjećanja na drugu temu).

    Ne znam jesu se oni negdje ulogorili u blizini zgrade (redovito dolaze špricati oni neki koje šalje upravitelj zgrade), ali ja se ni plastiku ne usudim držati na balkonu osim ako sam dobro oprala ostatke, npr. voćnog jogurta, jer ih za čas vidim da gmižu po balkonu. A onda toliko vode trošim na pranje te plastike da se pitam sto je tu ekološko .

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    A jel netko zna ili ima neki link kako će provedba izgledati u stambenim zgradama koje koriste svima dostupne kontejnere na javnim površinama ?

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    I što s onima koji nemaju balkon?

    Sent from my ZTE BLADE A910 using Tapatalk

  47. #97
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    U mene je od lipnja do listopada na balkonu +40 C, piči sunce cijeli dan.

  48. #98
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    A kaj s nama u kucama koji sami sebi radimo kompost? Hocemo li placati kazne ako nista ne bacimo u te kante za bio-otpad?

    I opet:sto ako papir i karton skupljam pola godine u svojoj garazi jer to vozim u skolu svog djeteta? Evo, bas prosli tjedan bila akcija skupljanja u skoli.jedan tata u par navrata dovozio papir. Zasto to pokloniti nekom privatniku bez ikakve stimulacije?


    Sto ako ne potpisem da zelim preuzeti ta dva spremnika?

    Ima li prisile?

  49. #99
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Hoće li se i dalje otkupljivati papir kad krene razvrstavanje?

  50. #100
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    mi sad vec par godina imamo kante za papir, ali u skoli se i dalje redovito skuplja isti.

    rosa ne kuzim ovo za kompost? pa radis kompost i koristis ga. grad ZGB koliko sam shvatila daje posude za kompost. tako da ne znam zasto ne bi uzela tu posudu. kod nas se ona ne nudi, vec je trebamo sami kupiti.
    i ti mozes imati kante za plastiku i papir kod nas, ali niko ne provjerava da li si ga dao isprazniti ili ne. tako da zbilja ne kuzim zasto ne uzeti.
    osim toga papir nisu samo letci i novine. tamo ja ubacujem i racune, mala kad isjecka tonu papira ide u taj spremnik. ili ti to sve uredno skupljas i saljes u skolu? meni ti sitni papirici bas idu na zivce.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •