Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 107

Tema: kućne kante za razvrstavanje otpada

  1. #1
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno kućne kante za razvrstavanje otpada

    Dakle kod mene u selu smo sad vec na tri kontejnera ispred kuce. komunalni, papir i plastika.
    papir mi nije neki problem, ali sad kad je stigla i plastika svako malo iz kuhinje za neku sitnicu moram ispred kuce, jer naravno da jos nemam sredjeno to u kuhinji.
    da li je neko od vas vec rijesio problem i kupio neku kantu koja ga je oborila s nogu? da li je neko to uopce gledao.
    one iz Ikea mi nisu neka ludnica. a i imaju dvije opcije od kojih mi ni jedna bas nije najsretnije rjesenje. zanimaju me samostojece kante, dakle no one koje idu u elemente, no ako mi zahusti mogla bi i to ugurati. za sad ipak bi probala to izbjeci (razlog: kad pocnu svojim prljavim prsticima otvarati ormaric koji je bijele boje, strah me da cu samo cistiti ta vrata )

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    i pitam di to ima kupiti u hrvata, nemojte mi sad linkati e bay, alibabu i sl. stvarno i se ne narucuje kanta. jos cu je ko zna di morati pokupiti.
    radje cu otici u austriju i tamo pogledati sta imaju. vjerujem da kod njih to nece biti sf.

  3. #3
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja plastiku skupljam u vrećicu i kad se nakupi pošaljem dijete da odnese do kontejnera.
    Papire skupljamo u jednu kutiju u hodniku i ista procedura.
    Nisam kupovala kantu jer nisam još niti našla niti jednu pogodnu, a i da nađem - nemam gdje s njom :/
    Dakle - cijeli dan se skuplja pa tek onda nosi, ne moramo zbog svakog papirića i komadića plastike do kontejnera.

    Ovo moje maltretira očni živac, ali dok mi ne uleti neko drugo super rješenje za koje ne moram dati pregrađivati kuhinju i kupovati kante od x kuna - bit će tako :/
    Posljednje uređivanje od anchi pp : 04.09.2014. at 08:14

  4. #4
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    i ja se za sad snalazim tako, ali imam mjesta, htjela bi ovako nesto. ne nuzno da je inox vec moze i bijela da je.

  5. #5
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    mi smo u Ikei kupili tri bijele male kante od 10 litara i u njih skupljamo plastiku, staklo i papir...
    u veliku i dalje ide sve ostalo...
    imaju poklopac... ne mogu ih naći na njihovoj stranici ali nisu skupe...
    ovo sto si ti linkala sam vidjela (nesto slicno ustvari) u plodinama ali me se nije dojmilo i bilo mi je preveliko za nas stan - ne nakupimo mi toliko tog smeća da bi imali velike kante a kontejner nam je ispred ulaza...

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Moja svekrva je u Zapruđu i oni već dugo imaju odvajanje otpada. Žena se odlično snašla - u običnu kantu ugura 2 vrećice: za biološki otpad i za ostalo, ima posebnu vrećicu za papir, a plastiku i slično (nema toga tak puno) stavi gore na poklopac kante, pa kad odnosi smeće, samo ubaci tu plastiku u predviđeni kontejner.

    Mi na Peščenici imamo kontejnere za staklo i papir + sve ostalo. Rado bih odvajala, ali još nemam kamo odložiti. Kad bude, kupit ću broj veću kantu i isto u nju ugurati više vrećica. Na balkonu imam kašetu za boce koje idu na otkup i tu ubacim i staklo ako ga ima.

  7. #7
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    a plastiku i slično (nema toga tak puno)
    meni se bas cini da te plastike ima puno.
    npr. jucer sam otvorile muessle, vrecica u plastiku kutija u karton, pojela dukatos, kutija u plastiku, poklopac u komunalni. kuhala mahune vrecica u plastiku. klinci donjeli praznu kutiju od papirnatih maramica. onaj dio oko otvora u plastiku, karton u papir. a doma sam bila samo par sati.
    drugo sto vidim kao problem kako spljostiti svu onu ambalazu od šampona, gelova za tusiranje i sl.

    a to s vrecicama meni se cini dosta nezgodno. moji su 7 i 9 ne znam kako bi to izgledao. mislim da je bolja opcija ovako nesto.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 04.09.2014. at 09:10

  8. #8
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    Vrecu za plastiku drzim na balkonu (odvoze 2x mjesecno), a u kuhinji imam, osim kante za smece, i kantu za plastiku (da ne moram svaki cas na balkon) - obicna kanta za smece s poklopcem, nista posebno.
    Papir odnosim u kontejner cim se skupi malo vise (jedna veca vrecica za ducan), to mi je prakticnije nego cekati 2 tjedna i drzati u stanu, dok ne odvezu (isto 2x mjesecno).

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    na balkonu imam dvije više kante za papir i plastiku, jednu malu za staklo.to praznim prema potrebi. balkon mi je kod kuhinje. u kuhinji kanta za sve ostalo. i ja tražim dobru kantu u kojoj ću u kuhinji razvrstavati bio od običnog otpada.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Meni je smeće za razvrstavanje na
    balkonu u klupici na kojoj sjedim. U kuhinji nema mjesta. Unutra su tri papirnate vreće. Papir i staklo u jednoj vreći, plastika u drugoj, boce za vraćanje u trećoj.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    kontejneri za razvrstavanje nam nisu ispod zgrade tak da 'skupljamo' i nosimo kad se malo više nakupi.

  12. #12
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    meni se bas cini da te plastike ima puno.
    npr. jucer sam otvorile muessle, vrecica u plastiku kutija u karton, pojela dukatos, kutija u plastiku, poklopac u komunalni. kuhala mahune vrecica u plastiku. klinci donjeli praznu kutiju od papirnatih maramica. onaj dio oko otvora u plastiku, karton u papir. a doma sam bila samo par sati.
    drugo sto vidim kao problem kako spljostiti svu onu ambalazu od šampona, gelova za tusiranje i sl.

    a to s vrecicama meni se cini dosta nezgodno. moji su 7 i 9 ne znam kako bi to izgledao. mislim da je bolja opcija ovako nesto.
    tek kad pocnes za ozbiljno odvajati, skuzis koliko uzasno puno ambalaze ima (nepotrebne!), i kako puno otpada generiramo
    mi u plastiku odvajamo i poklopce od jogurta, i kartonske kutije od mlijeka, jogurta isl
    ja to sve operem prije nego odlozim (da se ne usmrdi sve skupa, u ta 2 tjedna dok ne odvezu)

  13. #13
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ma ispred svoj kuce imam zuti, plavi i crno kontejner. dakle samo za svoju familiju.
    nije meni problem odvajanje, vec bi neku kantu za kuhinju u kojoj bi odmah razvrstavala. jer glupo mi je pojedem npr. dukatos i sad sta da napravim s kutijicom? drzim na pultu, izadjem ispred kuce i bacim u zutu, imam mali odjeljak u kanti za smece samo za to. pa onda u toku dana lijepo samo jednom dnevno frknem to u svoj zuti kontejner.
    npr. ovih dana konstantno curi, ja ne nosim papuce, pa da dodjem do kontejnera, moram ipak smociti carape, da bi ubacila tu kutijicu. dakle ja trazim kontejner jer sam ljena. vrecicu vjesati negdje za neki element mi se neda, mislim nije mi to rjesenje. balkon isto nemam, ali meni su ti kontejneri takorec na balkonu.

  14. #14
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    nase upute su jasne i da ja mislim da ima jako puno plastike.

    Plastični otpad odlaže se u posebne, žute posude ili kontejnere za plastični otpad. U te posude smije se odlagati slijedeće:
    • plastične boce od sokova, vode, mlijeka (iscijediti sadržaj prije odlaganja)
    • isprane plastične boce od ulja i octa
    • ispranu ambalažu tekućih šampona i sapuna, tekućih kozmetičkih sredstava, tekućih sredstava za čišćenje i tekućih deterđenata koji se koriste u kućanstvu
    • isprana sitna plastična ambalaža mliječnih i sličnih proizvoda(bez alu poklopaca)
    • isprani plastični podlošci i posude od jednokratnog pakiranja hrane
    • očišćeno plastično posuđe (zdjele, tanjuri, čaše, pribor za jelo i sl.)
    • čiste plastične vrećice i plastične folije
    • odvojeni i očišćeni plastični dijelovi nekog drugog otpada (npr. plastični čepovi,poklopci, ručke, dijelovi igračaka i drugih upotrebnih predmeta i slično)


    U žute posude za plastični otpad ne smije se odlagati slijedeća plastika:
    • plastična ambalaža nagrizajućih kiselina i opasnih tvari (pesticidi, boje, lakovi, otapala i slično)
    • plastična ambalažu od motornih ulja i maziva

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ovo moje ti neće koristiti no možda nekome hoće. Ja imam ovo lijevo s dvije rupe.
    http://www.pre-kom.hr/images/dov25.jpg
    S time da je to meni u zatvorenom ormaru na balkonu. U jedan odjeljak objesim male vrećice, jedna za plastiku, druga za staklo. U drugoj rupi je veća vreća , tu stavljam povratnu ambalažu.
    I da, ta plastika se brzinom munje nakupi. Imam osjećaj da non stop idemo na balkon i stavljam papir ili plastiku u vrećice,

  16. #16
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    A da pogledas u kiku. Ja sam se ugodno iznenadila izborom plastike.
    Ja sam si u ikei kupila dvije plasticne kutije i nagurala ih ispod sudopera. Doduse jedna bi mi bila dovoljna.

  17. #17
    sandraL avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    400

  18. #18
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    nase upute su jasne i da ja mislim da ima jako puno plastike.

    Plastični otpad odlaže se u posebne, žute posude ili kontejnere za plastični otpad. U te posude smije se odlagati slijedeće:
    • plastične boce od sokova, vode, mlijeka (iscijediti sadržaj prije odlaganja)
    • isprane plastične boce od ulja i octa
    • ispranu ambalažu tekućih šampona i sapuna, tekućih kozmetičkih sredstava, tekućih sredstava za čišćenje i tekućih deterđenata koji se koriste u kućanstvu
    • isprana sitna plastična ambalaža mliječnih i sličnih proizvoda(bez alu poklopaca)
    • isprani plastični podlošci i posude od jednokratnog pakiranja hrane
    • očišćeno plastično posuđe (zdjele, tanjuri, čaše, pribor za jelo i sl.)
    • čiste plastične vrećice i plastične folije
    • odvojeni i očišćeni plastični dijelovi nekog drugog otpada (npr. plastični čepovi,poklopci, ručke, dijelovi igračaka i drugih upotrebnih predmeta i slično)


    U žute posude za plastični otpad ne smije se odlagati slijedeća plastika:
    • plastična ambalaža nagrizajućih kiselina i opasnih tvari (pesticidi, boje, lakovi, otapala i slično)
    • plastična ambalažu od motornih ulja i maziva

    Tako je, puno ima ambalaže koja se odmah može odvojiti. Mi također imamo sve te kontejnere u dvorištu, pa otkad opsesivno odvajamo jedna mala vrećica nam je dovoljna za standardno kuhinjsko smeće za tjedan dana! Plus jedna za kupaoničko smeće. Tjedan dana dvije male vrećice (dobro, nas je samo troje i većinu dana nismo doma)! Mislim da odvajamo više od 80 posto svog otpada!

    I onda dobijem popizditis kad grad izjavi kako je propao pilot-projekt!

    No dobro, to ne rješava tvoj problem, samo moram malo vikati

  19. #19
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ma vici, vidis da i ja vicem, jer mi se ne seta po 100 ducana trazeci kantu za smece

    KOsjenka hvala
    Sandra, to mi nije bas lijepo, te kutije su mi super za spajzu ili neki drugi prostor za skladistenje.

    jos cu ispasti i jako zahtjevna musterija

  20. #20
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    evo moje kutije http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/60239584/
    unutra bacam sve oprano i dobro prosušeno.
    Taj dio mi ide na živce, puna mi je ploha kojekakvih čašica, tetrapaka, vrećica koje se suše.

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa Vidi poruku
    Ja plastiku skupljam u vrećicu i kad se nakupi pošaljem dijete da odnese do kontejnera.
    Papire skupljamo u jednu kutiju u hodniku i ista procedura.
    Nisam kupovala kantu jer nisam još niti našla niti jednu pogodnu, a i da nađem - nemam gdje s njom :/
    Dakle - cijeli dan se skuplja pa tek onda nosi, ne moramo zbog svakog papirića i komadića plastike do kontejnera.

    Ovo moje maltretira očni živac, ali dok mi ne uleti neko drugo super rješenje za koje ne moram dati pregrađivati kuhinju i kupovati kante od x kuna - bit će tako :/
    istp tak

  22. #22
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Ja sam si za razvrstavanje otpada uzele vrećice u dm-u (za bodove).
    Ovakve: http://www.dm-drogeriemarkt.hr/hr_ho...je_otpada.html
    Onu za papir i plastiku držim ispod elementa u kuhinji, uz to imam kantu za miješani otpad. Stakla bude manje, tako da mi je taj spremnik na terasi.
    Vrećice imaju čičak traku tako da se mogu staviti da stoje sve zajedno, a može i svaka posebno.

    Inače, ovakve kante kakve si ti linkala znala sam vidjeti u baumaxu. Mene je odbila njihova cijena (preko 200kn).

  23. #23
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    vidla sam ti u konzumu takvu kantu ali sa dva odjeljka
    nisam pogledala cijenu

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    i ja isperem plastičnu ambalažu pa tek onda spremim u kantu. da ne smrdi. zašto je potrebno osušiti? jedna poznanica koja radi u tvornici plastične folije mi je rekla da je njima važno izdvojiti metal koji slučajno zaluta u taj otpad( pribor za jelo najčešće). metal im potrga noževe. logično mi je i da treba oprati ostatatke hrane. jel stvarno potrebno i sušiti?

  25. #25
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    vidla sam ti u konzumu takvu kantu ali sa dva odjeljka
    nisam pogledala cijenu
    Hvala, pogledat cu ovih dana

  26. #26
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    imate u novom intersparovom katalogu kantu od 46 L sa dva odvojena spremnika za 120kn
    http://www.kupac.hr/akcije-i-popusti...cija-10-9.aspx

  27. #27
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Toplo preporučujem ove plastične torbe za razvrstavanje otpada. Mogu stajati odvojeno, mogu se začičkati zajedno.


    http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/10180133/

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Slušam bandica, o uvođenju Razvrstavanja otpada, i kao uvesti će se kažnjavanje čak i pojedinaca, kak je to moguće.osim ako bude netko stajališta ispred kontejnera i provjeravao kaj se baca
    Ujedno se nadam da će uvesti reda kod odvajanja otpada za dućane i birtije.

  29. #29
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Mene zanima kako se planira uvesti posebne kante za papir i plastiku uz vec postojece za mijesani otpad za kuce? Zar cemo sve tri kante svaki tjedan navlaciti na cestu pa nazad u dvoriste?

    Sto s npr.malim kucicama u nizu koje su vrlo uske (u mojem kvartu sirina pojedinog takvog dvorista je 3,6 m)
    i kak ce izgledati kad sve tri kante izvuku ispred te mini ograde?

  30. #30
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    A tko ce kontrolirati smece po zgradama u zajednickim smetlarnicama tko je razvrstao,a tko ne?

  31. #31
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima kako se planira uvesti posebne kante za papir i plastiku uz vec postojece za mijesani otpad za kuce? Zar cemo sve tri kante svaki tjedan navlaciti na cestu pa nazad u dvoriste?

    Sto s npr.malim kucicama u nizu koje su vrlo uske (u mojem kvartu sirina pojedinog takvog dvorista je 3,6 m)
    i kak ce izgledati kad sve tri kante izvuku ispred te mini ograde?
    Mi smo vec dobili kantu za papir, sad imam dvije, mijesanu i za papir, a cekamo i tu za plastiku.
    Receno nam je da ta za papir ide dva puta mjesecno, nama je bila puna nakon dva dana i sad ceka vec dva tjedna da ju dodu pokupit.

  32. #32
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da, u mojoj ulici/zgradi smo prije dosta vremena dobili i te plave kante za papir. U ulici je jedna zgrada (moja), ostalo su sve obiteljske kuće. Baš sam neki dan prolazila u isto vrijeme kad i taj kamion koji ide 2x mjesesečno, i u cijeloj ulici su sve plave kante bile ispred dvorišta. Znam da sam se čudom čudila kako su se svi sjetili da je baš danas taj dan i svi su izvukli kante.
    Sad kad obično smeće ide 2x tjedno nisu obje kante isti dan vani.
    Naša kanta u zgradi je puna naravno nakon 2 dana, ja nikad ništa ne ubacujem u nju, nego doma, pa kad nakupim vise nego sto bi u tu kantu i stalo odvezemo u kontejner.

  33. #33
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    A tko ce kontrolirati smece po zgradama u zajednickim smetlarnicama tko je razvrstao,a tko ne?
    Sad kad si spomenula kuće u nizu s uskim dvorištima, takve su oko zgrade mojih staraca.
    Ekipa koja je bliže zgradi ni ne koristi svoje kante nego bacaju u kontejner zgrade.
    Slično i kod mene, neki susjedi iz kuća ubacuju u kontejner, svoje kante ni ne izvlače.
    Oni su se snašli .
    Al to je još jedan moment na ovo tko će kontrolirati... nitko rekla bih
    Kako je to vani?

    P.S. Vani se valjda nema koga kontrolirati
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 10.11.2017. at 23:36

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    A tko ce kontrolirati smece po zgradama u zajednickim smetlarnicama tko je razvrstao,a tko ne?
    To sam ja pitala, jer kolko vidim najviše nesmeca radi dućan i birtije, oni sve traju u kontejner.
    Iskreno mislim da je i kod kuća previše po dve tri kante za svaku kuću, kod mojih na brdu postoje kontejneri za komunalno, te malko dalje kontejner za papir i plastiku. To mi je ok, trebaš malko prošetati i ostaviti. I mi u naselju imamo slično rješeno s time da nam je smetlarik pod ključem jer je dio zgrade.

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Bubilo ti u zgradi imaš svoju kantu ili imate zajednički kontejner? U mom ulazu je 11 stanova, veliki dućan, dve birtije,kafeterija, valjda se to tak zove, još tri lokala. Otoci za staklo, plastiku i papir od mene dva na udaljenosti gore dole max. 100m.vjecito puni, s time da na jednom ima čak dva ta plastiku. Ali to nije sve ima i još jedan otok malko dalje.

  36. #36
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Je li netko u međuvremenu našao neku mrak kantu?

    I.... kud s metalnim otpadom? Nigdje nisam vidjela kontejner za to....

  37. #37
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Jelena, to je mala zgrada s 2 ulaza, ukupno 12 stanova. Svaki ulaz ima jednu zelenu i jednu plavu kantu. Nisu pod ključem, svatko može do njih, vani ispred zgrade, u natkrivenoj metalnoj kućici.
    Vidiš, sad mi je palo na pamet, samo 4 kante i stanu unutra. Nemam pojma gdje bi držali još dvije.

    Da, gore sam krivo napisala da susjedi ubacuju u kontejner naše zgrade - u kantu zgrade.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 11.11.2017. at 07:27

  38. #38
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    i kud s bio-otpadom?
    u cijelom kvartu nemamo niti jedan kontejner za bio.
    za tekstil ima jedan jedini, na kraju kvarta.

    oni bi kažnjavali, a nisu osigurali osnovne uvjete.
    hrvatska posla.

    da li netko ima broj nekoga tko odvozi glomazni otpad?
    imam par komada starog namještaja, manjih dimenzija.
    nazvala sam broj s nekakvog letka pa je na kraju ispalo da ipak naplaćuju.

  39. #39
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Bila je udruga Reto. Oni uzmu besplatno ako je to namještaj koji mogu obnoviti i koristiti (prodati?). Ako je baš za otpad, onda naplate odvoz.

    Čistoća ima raspored po kvartovima. Je li već prošao tvoj termin? A možeš i sama odvesti u reciklažno dvorište.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 11.11.2017. at 07:37

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Je li netko u međuvremenu našao neku mrak kantu?

    I.... kud s metalnim otpadom? Nigdje nisam vidjela kontejner za to....
    Imaš otok negdje, kod nas je cca 600metara od nas

  41. #41
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Nama su rekli da cemo mi po kucama u roku od 3mj dobiti kante,do tad nema kazni. Al ne znam kakve tj.za sto ce te kante biti.
    To nije Zagreb jel

    Zgradama vec od prije uvode te otoke pod kljucem gdje je kontejner za mjesoviti otpad, i 4 dodatne kante za papir, plastiku, met otpad i staklo

    Mi od pretprosle godine imamo komposter koji su dijelili tako da nam tu ide biootpad (zivim u kuci s vrtom), sad me jako zanima koje ce nama kucama biti dodatne kante.

    Papir,plastiku i staklo vec ionako i razdvajamo i vozimo il u kontejere za to il na reciklazno

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo vec dobili kantu za papir, sad imam dvije, mijesanu i za papir, a cekamo i tu za plastiku.
    Receno nam je da ta za papir ide dva puta mjesecno, nama je bila puna nakon dva dana i sad ceka vec dva tjedna da ju dodu pokupit.
    Mi je imamo od proljeća. Taman ju napunim u dva tjedna do slijedećeg odvoza.
    Ovu za plastiku nam još nisu najavili...

  43. #43
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Zivim u kuci. Satelitni grad grada ZGB.
    Imamo vec dugo kante za papir, plastiku i komunalni mijesani otpad. Zadnji ide 1x tjedno. Druga dva 1x mjesecno. U pocetku je nezgodno. Al naucis kako slagati papir da ti sve stane.
    Plastiku isto. U taj kontejner kod nas ide tetrapak i konzerce takodjer.

  44. #44
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Nastvaljam jer me mob zeza.
    Zgrade imaju svoje kontejnere.
    Sad su napravili na vise mjesta podzemne kontejnere. U njih stanari zgrada odlazu svoj otpad ali s karticama. Ja ne mogu tamo baciti.
    Imamo na dosta zelenih otoka. Ja ih imam u svojoj okolini dva. Tamo je staklo metal tekstil i ostalo.
    Neko vrijeme traba da se navikne covijek al onda mu je OK.

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Kolko plaćaju karticu? Mada ideja nije losa
    Vidiš kod nas tetrepakide u papir kod vas u plastiku
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.11.2017. at 14:09

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Mislim da treba ljudima dići svjestan odvajanja otpada a ne tura pod hitno kante. Ako se ima volja odvaja će se, ako ne šteta love za kante

  47. #47
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    A kaj vele, kad dobijemo još te dvije kante,hoće li nam i računi porasti?

    Ako da, onda je to zbilja nonsens - trebali bi nam biti niži jer komunalci već razvrstani otpad prodaju i zarađuju.

    Al zbilja, što ako cijeli mjesec ne iznesem kantu za papir ili plastiku van? (Dakle, trpala sam sve ,kao i do sada u miješani otpad.) Tko će to sankcionirati?

    Ne mogu mi dokazati da MORAM svaki mjesec imati papira za baciti u kantu, možda baš skupljam za malog i njegov razred (što i radim)- često imaju te akcije u školi pa onda dobe neke novčeke i odu na izlet i sl.?

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Niko nije reko da treba biti kaj u kutijama, ali mislim da je bezveze ako su ti odlagalištu otoci u svakoj ulici pa nek su i dve dalje, onaj koji je naučenim će odvajati, mi smo i na mom brdskom selu sve uvijek odvajali, istina papir smo samu recikliraju tad u uniju, može se i sad odnesti papir do skupljalista po konzumima.

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Inače sjetila sam se kak je to u jednom oj morskoj destinaciji rješeno. Uz standard u kantu staviš vrećicu plastike i vrećicu papira, kad ide plastika zemeju vreću, kad ide papir presipaju u neki svoj kontejner koji dalje vozi.
    Inače kaj mene muci hoće li i smetlari oni koji čiste ceste isto odvajati, sad je većinom lišće po cesti to pokupe u kolica i bace u prvi slobodni kontejner

  50. #50
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Jelena ne znam koliko placaju. Ja sam u kuci. Pa imam svoje kontejnere.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •