Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 411

Tema: Komplikacije (čuvanje trudnoće)

  1. #51
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Beti...lijepo si to rekla!
    Po njima sam ja valjda trebala ici na posao s vrecicom u ruci I povracati unutra I na poslu isto tako imat pod bradom jednu 8 sati .. jer sta imam ici na bolovanje ako smijem sjediti!

  2. #52
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Amari dramatiziras. Nitko nije rekao da sa vrecicom ides na posao. Nego da ima zena koje iskoristavaju svoju poziciju. I to masu zena. A ako povracas od nula do 24 naravno da neces ic na posao. Preuvelicavate i dramatizirate. Naravno da si svatko iz konteksta izvuce sto mu pase. Pa samo izvolite. Ja imam pravo na svoje misljenje kao i vi. I da isla sam na posao dok god nisam pocela povracat u svim mogucim trenutcima dana i dok god dr nije rekao da vise ne smijem...i nije mi pomoglo to kaj sam lezala doma. Ko voli nek izvoli. A zena ak je trudna nije invalid. Briga mene za drzavu i tko kako sta iskoristava. I da nije isto zdravoj trudnici na toplom i sjedit i trudnici koja radi npr na placu po svim vremenskim uvjetima.

  3. #53
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    I da se nadovezem....ako mislis da bih ja ili bilo koja trudnica riskirala djetetov zivot radi 3 kn koje si navela par postova prije stvarno si podcjenila sve majke koje su radile u vrijeme t. Zalosno da je normalnije lagat nego ic na posao i jos ispadas budala jer zelis radit. Stvarno podcjenjivanje.
    Posljednje uređivanje od nivesa : 09.09.2014. at 18:01

  4. #54
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Zapravo ispada da bi trebala postojati kategorija "bolovanje/odmor u trudnoći" i "komplikacije u trudnoći". Pa nek sve žene ne idu raditi, ali da ona koja nema stvarne komplikacije dobiva drugačiju naknadu. A pod stvarne komplikacije mislim bilo što uz što može ići na aerobik i kavu svaki dan

  5. #55
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    A hodanje po kavama i aerobiku,generalno pospremanje kuce i ko zna kaj sve ne nije mirovanje i cuvanje toliko zeljene trudnoce negobubijanje dosade. Pa tibreci kaj god hoces. Jer ako povracas svaki cas cjeli dan nemas snage za nista od toga.

  6. #56
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo ispada da bi trebala postojati kategorija "bolovanje/odmor u trudnoći" i "komplikacije u trudnoći". Pa nek sve žene ne idu raditi, ali da ona koja nema stvarne komplikacije dobiva drugačiju naknadu. A pod stvarne komplikacije mislim bilo što uz što može ići na aerobik i kavu svaki dan
    Trebali bi uvest puno toga al na zalost to se nece dogodit.

  7. #57
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Ja šumom vi drumom!
    Ja sad vise ne znam da li niste citale ili stvarno ne razumijete! Al nije ni bitno!

  8. #58
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ocito ti ne razumijes.Zena je pitala jelbok ic na cuvanje ako ima 38 godina. A druga da je njoj super bilo doma jer je mogla na aerobik kave i pospremat kucu cjeli dan. To su dva razlicita pojma di jedna treba bit doma jer ima gosine za rizicnu t a ne moze jer joj dr ne da . A druga je doma jer joj se hoce! O tome se radi

  9. #59
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Ja šumom vi drumom!
    Ja sad vise ne znam da li niste citale ili stvarno ne razumijete! Al nije ni bitno!

  10. #60
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    Ocito ti ne razumijes.Zena je pitala jelbok ic na cuvanje ako ima 38 godina. A druga da je njoj super
    bilo doma jer je mogla na aerobik kave i pospremat kucu cjeli dan. To su dva razlicita pojma di jedna treba bit doma jer ima gosine za rizicnu t a ne moze jer joj dr ne da . A druga je doma jer joj se hoce! O tome se radi
    Dakle ta druga sam ja ...pokusavam vam objasnit da nisu komplikacije samo za one koje moraju strogo lezat...eto ja s mucninama cijelu trudnocu isto sam bila na kompl....I isla na kave... ma koliko god vama bilo zao zbog toga!
    Iako je nekima tesko shvatit ali postoje razne dijagnoze za komplikacije!

  11. #61
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Da..postoje. ali postoje i one koje idu na komplikacije samo zato sto su trudne.i to je to. Bez komplikacija. ! I to nije uredu koliko god se vi uvjeravali da je. I ja sam sjela na kavu kad sam isla kod dr ali sigurno mi nebi palo na pamet radit generalku ili ic na aerobik. A to su dva razlicita pojma.

  12. #62
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Jer ak ti je t na prvom mjestu kao sto bi trebalo i bit onda se cuvas ak si na komplikacaijama iz bilo kojeg razloga. A akcti nisu bitni novci onda ti je jos manje bitno da li ti je kuca besprjekorno cista.

  13. #63
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    nije ovo prvi put da se prepiremo oko bolovanja.
    ja sam povraćala 4 mjeseca i radila, ali sam prestala vježbati i kafenisati jer mi je bilo izuzetno loše. ako bi osjetila miris kave ili potrčala povratila bih odmah. mučnina je bila cjelodnevna bez obzira na sve. da sam sjedila doma povraćala bi jednako kao i u uredu. nisam gubila na težini i nije mi trebala infuzija.
    radila sam zato jer cijenim sebe i svoj posao - od njega živim, a ne od potkradanja sustava.
    u prvoj trudnoći nekoliko sam mjeseci strogo mirovala. isto nisam vježbala i izlazila, nego ležala cijeli dan. istuširala bi se, išla na wc i izlazila jednom mjesečno na pregled. tu strepnju i brigu ne bi nikom poželjlela. nitko mi na poslu nije zamjerio, često bi me zvali i brinuli za mene. nekad bi me obišli i čak mi otišli u dućan dok je mm bio na putu.
    bila sam puno sretnija dok sam povraćala usred gradilišta, nego doma s telefonom u ruci razmišljajući trebam li zvati hitnu ili ne.

  14. #64
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    nije ovo prvi put da se prepiremo oko bolovanja.
    ja sam povraćala 4 mjeseca i radila, ali sam prestala vježbati i kafenisati jer mi je bilo izuzetno loše. ako bi osjetila miris kave ili potrčala povratila bih odmah. mučnina je bila cjelodnevna bez obzira na sve. da sam sjedila doma povraćala bi jednako kao i u uredu. nisam gubila na težini i nije mi trebala infuzija.
    radila sam zato jer cijenim sebe i svoj posao - od njega živim, a ne od potkradanja sustava.
    u prvoj trudnoći nekoliko sam mjeseci strogo mirovala. isto nisam vježbala i izlazila, nego ležala cijeli dan. istuširala bi se, išla na wc i izlazila jednom mjesečno na pregled. tu strepnju i brigu ne bi nikom poželjlela. nitko mi na poslu nije zamjerio, često bi me zvali i brinuli za mene. nekad bi me obišli i čak mi otišli u dućan dok je mm bio na putu.
    bila sam puno sretnija dok sam povraćala usred gradilišta, nego doma s telefonom u ruci razmišljajući trebam li zvati hitnu ili ne.
    Potpisujem...

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Amari prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle ta druga sam ja ...pokusavam vam objasnit da nisu komplikacije samo za one koje moraju strogo lezat...eto ja s mucninama cijelu trudnocu isto sam bila na kompl....I isla na kave... ma koliko god vama bilo zao zbog toga!
    Iako je nekima tesko shvatit ali postoje razne dijagnoze za komplikacije!
    Da, postoje. Dijagnoza za komplikacije je prekomjerno povracanje u trudnoci. A trudnica s takvom dg nije u stanju ici na kave.

    Nadam se da ce kontrole bolovanje biti i jos stroze. Neka uvedu odmaranje u trudnoci bez naknade i bok. Ovo vrijedja sve trudnice s realnim komplikacijama.

  16. #66
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Da, postoje. Dijagnoza za komplikacije je prekomjerno povracanje u trudnoci. A trudnica s takvom dg nije u stanju ici na kave.

    Nadam se da ce kontrole bolovanje biti i jos stroze. Neka uvedu odmaranje u trudnoci bez naknade i bok. Ovo vrijedja sve trudnice s realnim komplikacijama.
    X

  17. #67
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Pa da...to sam I ranije rekla!
    Omalovazavanje onih koje ne moraju strogo lezat!
    Pune ste podrske samo kad je nekoj gore nego vama... inace drvlje I kamenje!
    Tipican hrvatski jal!

  18. #68
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Draga Amri ako prekomjerno povracas onda nisi za nista i nikud. A jal ide od tebe jer ne zelis prihvatit cinjenice.

  19. #69
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    Da..postoje. ali postoje i one koje idu na komplikacije samo zato sto su trudne.i to je to. Bez komplikacija. ! I to nije u redu koliko god se vi uvjeravali da je.
    Zašto gledaš samo iz jednog kuta? I sve vi ostale.


    Pogledaj moj "slučaj". Bila sam posve zdrava trudnica, ali od prvog dana trudnoće doma, na "komplikacijama". Zato jer mi je u prethodnoj trudnoći dijete umro tokom nekompliciranog poroda na termin. Nakon trudnoće bez "komplikacija", poroda bez "komplikacija". I ja sam mogla ići na kave, nikad nisam imala mučnine, osjećala sam se super, samo sam živjela u groznom strahu od rezultata te trudnoće. Shvaćate li?

    Pokušajte uvijek malo šire gledati. Jedina "komplikacija" je bio rezultat prethodnog poroda.
    Tko zna zašto baš ta neka trudnica mora biti doma, tko zna zašto je na "komplikacijama", iako je inače ponosna na svoj posao, iako joj inače treba svaki novčić...A možda ju ta "kava" drži da ne izludi od straha narednih mjeseci, ili to pospremanje kuće...ma, dozvolite joj i aerobik, budite ljudi, dozvolite da trudnica ide na bolovanje.

    I da, nije u redu trudnici spočitavati bolovanje, ma koliko god se vi uvjeravali da je.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 09.09.2014. at 19:40

  20. #70
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Daj mi reci sta je gore od toga da ne mozes ostat t!? Pa kad ostanes nekim cudom povracas cim otvoris oci na svaki pogled na hranu kavu sok...i mirujes od 0-24 i onda radas mrtvo djete? Nemoj mi pricat o teskom i nebteskom.
    Ja sam povracala stalno i nije mi palo na pamet ic u birc osim na terasu nasuprot petrove dok sam cekala nalaze. I nije istina da svaka treba bit doma.
    Samobzato sto si t ne znaci da si nesposobna. A tvoja opravdanja sa hrv.jalom su apsurdna. I podcjenjuje svaku koja je a razlogom lezala doma na komplikacijama. I svaku koja je odeadila svoje do onih 45 dana. I moja mama je radila dok je mene nosila a trece djete sam. I to u tvornici. Pa evo i nje i mene zive! Pricate gluposti. Hocete reapekt od muskih i svih ostalih a same aebe podcjenjujete. To se zove feminizam.

  21. #71
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Cuj , ako joj kao dijagnoza pise " prijeteci pobacaj" ili " prijeteci prijevremeni porod" tesko da je to za gimnastiku, seljenje ormara i visesatnu setnju po kavama.
    Jasno da dozvoljavam bolovanje.
    Svatko tko je bolestan ima pravo na bolovanje ( hvala bogu jos uvijek).
    ako trudnica ima problem i treba bolovanje , neka i bude na njemu.
    ali tvditi da zena treba i ima pravo na bolovanje ( samo ) zato sto je trudna ( bez problema) meni je sasvim izvan svake logike.
    Posljednje uređivanje od sirius : 09.09.2014. at 19:51

  22. #72
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Amri ako prekomjerno povracas onda nisi za nista i nikud. A jal ide od tebe jer ne zelis prihvatit cinjenice.


    je, imaš pravo, uzasno sam jalna i grozna sam osoba, fuj ja i sve zene koje su zbog mucnina na komplikacijama!
    eto, sad možete mirno spavati!

  23. #73
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ja radi takvih stvari nemam problema sa snom nikad. Ne znam za druge.

  24. #74
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    A kaj se tice drugih zena sa mucninama vidim da velika vecina djeli moje misljenje. Da akp imas prekomjerne mucnine ne razmisljas o pospremanju i birtiji.

  25. #75
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    sjest u kafic i popit mineralnu i kroz 7 mj bolovanja pospremit stan, moze se i s mucninama!
    koncentrirat se svaki dan na posao, tesko, pogotovo ako je jako odgovorno radno mjesto! neki mozda mogu na poslu mozak na pašu, ja si to ne mogu dozvolit!
    meni je vas zao koje morate ležat, bez mrdanja, al ja vam ne mogu pomoc! zao mi je i onih koje financijski ne mogu bit doma i moraju radit, a da im nije lako, nije, razumijem, trudnoca nosi razne tegobe!
    i sve vas to onda frustrira!

  26. #76
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ja nista od toga nisam mogla jer svaki moj pokret je znacio novu rundu povracanja.

  27. #77
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Amari prvotno napisa Vidi poruku
    sjest u kafic i popit mineralnu i kroz 7 mj bolovanja pospremit stan, moze se i s mucninama!
    koncentrirat se svaki dan na posao, tesko, pogotovo ako je jako odgovorno radno mjesto! neki mozda mogu na poslu mozak na pašu, ja si to ne mogu dozvolit!
    meni je vas zao koje morate ležat, bez mrdanja, al ja vam ne mogu pomoc! zao mi je i onih koje financijski ne mogu bit doma i moraju radit, a da im nije lako, nije, razumijem, trudnoca nosi razne tegobe!
    i sve vas to onda frustrira!
    Nikog to ne frustrira. Nego mi se cini da su neki na ovoj temi pobrkali loncice.
    bolovanje sluzi bolesnima. Trudnoca bez problema nije bolest.
    Samo stanje normalne zdrave trudnoce nije za bolovanje.

  28. #78
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nikog to ne frustrira. Nego mi se cini da su neki na ovoj temi pobrkali loncice.
    bolovanje sluzi bolesnima. Trudnoca bez problema nije bolest.
    Samo stanje normalne zdrave trudnoce nije za bolovanje.
    Tak je!

  29. #79
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nista od toga nisam mogla jer svaki moj pokret je znacio novu rundu povracanja.
    pa eto zao mi je i zbog toga! ali znate, nije svima tako!

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    201

    Početno

    Ja sam se u prvoj trudnoci redovito ujutro rusila zbog niskog tlaka i niskog zeljeza. Pa sam dogovorila sa sefom da dolazim kasnije na posao jer je to bilo moguce. A sta da nije?! Prijateljica radi u laboratoriju, s kemikalijama.Uredna trudnoca, dr je poslala na bolovanjje. Susjeda u trg.centru, malo na blagajni, malo po odjelima slaze... trebala je dizati kutije ili cijejli dan stajati? Ili netko ko radi sa strankama i ima mucnine... pa ce reci da mora na riganje i ostaviti salter? I isto je kao i kuci jer ce i kuci povracati? Ne rade svi kancelarijske poslove inemaju razumjevanje poslodavca. I sto da rade nego odu na komplikacije?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    201

    Početno

    Sad sam se sjetila i jedne mame iz vrtica. Uredna trudnoca. A ona radi ko komercijalist i cijeli dan je u kombiju. Istra, otoci, Gorski kotar, Kako koji dan. Kisa, snijeg, led... truckanje. Jel to radno mjesto za trudnicu?
    Ali to ne znaci da ne moze na kavu ili priredbu s djetetom iako je na komplikacijama...
    Posljednje uređivanje od a_je_to : 09.09.2014. at 21:49

  32. #82
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nevjerojatno kako neke osobe mogu biti zle!
    Kako je to država oštećena ako je trudnica na bolovanju? Tako što će joj ona isplatiti naknadu, a ne poslodavac? Pa, svaka žena uplati u tu državu mnogo puta više od tih nekoliko naknada.

    Svaka trudnica ima sva prava da bude doma i ne radi, ako se tako bolje osjeća. Ima pravo da spava do kada hoće, da bude u toplom, da ne juri, neka samo odmara i brine o bebi u trbuhu.
    Država bi trebala biti itekako sretna što joj se rađaju novi građani i svakoj trudnici omogućiti da joj trudnoća prođe lijepo, željala ona raditi ili ne.

    To što je trudna sasvim je dovoljna komplikacija, ma kako zdrava ona bila
    A ja kad ovo procitam, odmah mi dodje drago sto ne pridonosim ni kune sustavu u kojem netko iz vlastite komocije hladi jaja na moj racun.

    I bas mi je zao sto se tako osjecam.


    Inace se u potpunosti slazem da svaka trudnica ima prava biti doma i ne raditi ako se tako bolje osjeca. Naravno da svaka slobodna osoba treba imati pravo na to, ne samo trudnica. I biti u toplom, odmarati, brinuti o bebi u trbuhu, psicu u kosarici i maci na kaminu. Na svoj racun, ne drzavni.

  33. #83
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Boze mili zene moje. Tek kad sve koje tipkate shvatite osnovnu stvar: da lazne komplikacije u trudnoci nisu isto sto i prave komplikacije u trudnoci koje se otvaraju po dijagnozama koje su stvarne (od povracanja, hematoma, otvaranja i sl)..tek onda se moze raspravljati na tu temu. Npr da li je pravedno koji su poslovi zakonom zabranjeni za trudnice i sl. Ovako samo iz supljeg u prazno. Minut o aerobiku i kavi, drugi minut o povracanju od 0-24.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    201

    Početno

    Pa stvar i je u tome da neke zene nemaju problema tj dijagnozu, ali zbog svog radnog mjesta i opisa posla u trudnoci ne mogu raditi. Iz tog razloga ih se salje na komplikacije jer drugog nacina nema. I jel takvim zenama treba zabraniti da izlaze iz kuce?! Onen mogu sopingirati, ici na kave, fitnes za trudnice...

  35. #85
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Koje usporedbe od kamiona do slaganja kutija itd...opravdane komplikacije i one iz cistog hira nisu isto. A vi recite kaj hocete.
    Nije isto radit i ne radit u t. Ali isto tako isto produ onebkoje trebaju i koje ne trebaju komplikacije. Glavno da se sjedi doma.
    Ma sjedi ak ces i do penzije ali za nula kuna jer svaka kuna ide iz dzepa radnika ! Ili je to kuna manje za socijalno ugrozene. Glumite velike pravednice pa ako ti ne trebaju komplikacije nemojte ic. A ko mora mora. I nije isto dal sjedis sam u uredu ili radis sa strankama a povracas svake minute. I nije isto ako ti stvarno treba da budeabdoma ili ti to zelis jer eto hoce ti se. I nije fer da onda zena koja je izmislila nesto dobije isto sto i ona kpja ne moze nikud. Da dobijes 1500 umjesto 4000 isla bi na kavu al ne znam s cim. A o ostalim izletima da ne pricam. I nije iato otvorit bo zbog tezine posla i iz hira.

  36. #86
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja znam neke trudnice koje uistinu nisu mogle raditi zbog mucnina. No kad su mucnine prosle, vratile su se na posao. Poznajem i jednu koja je imala mucnine cijelu trudnocu. Ta je isla svako malo na infuziju zbog prekomjernog povracanja i nije joj bilo do fitnesa. Znam i jednu kojoj je otvorena komplikacija zbog mucnina, a njoj ni m od mucnine.

    E da, ova prva sto se vratila raditi placa kavu ovoj trecoj sto ne radi jer nam je takav sustav. Jel to pravedno?

  37. #87
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    A ja kad ovo procitam, odmah mi dodje drago sto ne pridonosim ni kune sustavu u kojem netko iz vlastite komocije hladi jaja na moj racun.

    Inace se u potpunosti slazem da svaka trudnica ima prava biti doma i ne raditi ako se tako bolje osjeca. Naravno da svaka slobodna osoba treba imati pravo na to, ne samo trudnica. I biti u toplom, odmarati, brinuti o bebi u trbuhu, psicu u kosarici i maci na kaminu. Na svoj racun, ne drzavni.
    I onda si mene citirala, ja sam hladila jaja doma, nakon smrti djeteta. Stvarno, pravu si uzela za primjer. Na čiji je...i račun! Čitav život se uplaćuje u proračun, i mama i tata budućeg djeteta, i onda će netko reći da je trudnica doma na nečiji tuđi raćun. Svaka je trudnica na komplikacijama samo na svoj vlastiti račun.

    Vlastite komocije! Koji izbor riječi! Za trudnicu, koja nije sposobna obavljati posao ( bilo koji posao koji ima) zbog trudnoće, reći da hladi jaja na tvoj račun. Ružno je to reći.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    26

    Početno

    Morala sam se sad reg.da odgovorim
    Imala sam jedan spontami i sad sam trudna s blizancima (imala sam ranije i letz sto znaci da je grlic malo skracen) i svaki put kad dodjem kod ginekologa on se cudi kak necu da mi napise komplikacije. Ja kazem jel treba, da li moram lezati..on kaze ne treba jos. I ja onda kazem da cu bit doma kad ce stvarno bit potrebno.
    Zivcira me sto me neki gledaju pa kak ti jos uvijek radis.. Kao da da mi nije stalo ili nesto!? Pa odmah bih lezala nepomicno ako je potrebno, ali ako nije zelim normalno funkcionirati.
    I naravno da ja razumijem sve situacije u kojima nije lako na poslu, koje dizu teske stvari i sl.-ali jako puno njih to iskoristava i onda se jos hvale s tim

  39. #89

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    činjenica je da je većina žena u proteklih nekoliko godinica ostalo doma čim se saznalo da su trudne i to nitko ne može osporiti, hrpa žena sa prvim urednim trudnoćama, bez ikakve prethodne povijesti bolesti koja bi indicirala bolovanje i bez ikakvih komplikacija
    sad se unazad nekoliko mjeseci stvari malo postrožile i malo teže se daju bolovanja
    no najgore je što će sad zbog takvog režima vjerojatno nastradati i one žene koje stvarno trebaju bolovanje
    a onaj tko želi naći rupu u sustavu naći će je, snalažljivi će se opet snaći

  40. #90
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I onda si mene citirala, ja sam hladila jaja doma, nakon smrti djeteta. Stvarno, pravu si uzela za primjer. Na čiji je...i račun! Čitav život se uplaćuje u proračun, i mama i tata budućeg djeteta, i onda će netko reći da je trudnica doma na nečiji tuđi raćun. Svaka je trudnica na komplikacijama samo na svoj vlastiti račun.

    Vlastite komocije! Koji izbor riječi! Za trudnicu, koja nije sposobna obavljati posao ( bilo koji posao koji ima) zbog trudnoće, reći da hladi jaja na tvoj račun. Ružno je to reći.
    Citirala sam tebe jer si napisala nesto sto smatram notornom gluposcu. Procitaj sama svoj tekst prvo.

    Nigdje ne pises o sebi i svojim problemima, dijagnozama ili bilo cemu drugom, vec o "svakoj trudnici". A ja smatram da svaka trudnica treba raditi na radnom mjestu koje je za trudnice prikladno, osim ako je bolesna (dakle ima stvarne komplikacije), ili ako je prekinula radni odnos i ne zivi ni o cijem trosku (partner ili bilo kakav drugi sponzor je njezin problem).

    Sad skaces ama bas ni na sto.

  41. #91
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Snalažljivi... Dok god se takve radnje nazivaju snalažljivošću, nema nam spasa kao društvu

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    snalažljiv u negativnom smislu

  43. #93
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    I ja sam bila doma nakon smrti djeteta ali to ide pod porodiljni ...a ne komplikacije..
    Beti nitko ne zeli osporit ono na sta zene poput nas imaju pravo. Nego one koje bez ikakvog razloga otvaraju bo. I aj sam bila na mirovanju. Pa na porodiljnom nakon smrti/poroda djeteta pa na bo dok nisam obavila konizaciju i sve oatalo. Ali ima njih previse koje iskoristavaju situaciju. Zato sam npr ja isla na 5 komisija...a nakon smrti djeteta nine mi bilo ni do disanja sto na zalost znas i sama a kamoli do tam nekih baba koje me gledaju dok ja tam placem dok im objasnjavam da nisam sposobna hodat po cesti.

  44. #94
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Imam i ja ohoho snalažljivih oko sebe. Ne samo vezano uz ovu temu. Svi su ponosni na sebe, hvale se snalažljivošću, ni ne pokriju se po ušima kad ih se uhvati i suoči sa posljedicama njihove snalažljivosti.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    pa to je ona spika - " zašto ne bi i ja kad tako rade svi drugi ", zato nam je cijela država u banani

  46. #96
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Država je u banani zbog same sebe. Loše nas odgajaju. To je ko roditelj koji ima "nestašnog" tinejđera koji tu i tamo mazne koju kunu mami i tati,a roditelji i dalje ostavljaju novčanik na stolu

    Al ajde,mora se razgovarat i o ovoj temi

  47. #97
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Lajkam vas, Nivesa, Vrci, Sirius, MartinaP, Kaae, Mamitzi, S2000, Dixx, ZO, iSvetica...sve ste rekle.
    Bolovanje i mirovanje samo kome stvarno treba.

  48. #98
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Lajkam vas, Nivesa, Vrci, Sirius, MartinaP, Kaae, Mamitzi, S2000, Dixx, ZO, iSvetica...sve ste rekle.
    Bolovanje i mirovanje samo kome stvarno treba.
    X
    Uostalom koliko ja znam ako uvjeti posla nisu adekvatni poslodavac bi trebao rasporediti zenu na drugo radno mjesto a ako takvo nije dostupno onda bi trebala ici na bolovanje na teret poslodavca. ja sam u sve tri trudnoce isla na komplikacije oko 5 mj trudnoce s debelim dijagnozama.u dvije trudnoce od tri sam bila i hospitalizirana.dvije su mi bile takve da nisam mogla ni tijesto sama skuhati.u prvoj sam trudnoci imala griznju savijesti sto sam na bolovanju a na moru .a to je bilo na preporuku lijecnika .da se zbog tlaka maknem iz uzavrelog zagreba.da nije bilo tako radila bi.
    Ja jednostavno ne mogu vjerovati da netko misli da je pravo trudnice da bude doma i gladi trbuh samo zato sto je trudna.

  49. #99
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Sva sreca niste lijecnici, pa nit ne odlucujete o tome tko moze a tko ne na komplikacije! Glupa je rasprava jer ne vidite dalje od nosa!
    I tuzno je citati da niste svjesni gdje zivite...ali niti malo! Jer u danasnje vrijeme ovo sto pisete...??????
    Ako ne radite u drzavnoj firmi tesko je shvatiti da poslodavac nema razumijevanja za .... jooj trudna sam... mogu radit 4 sata? Ili....danas se lose osjecam...mogu doma ranije?
    Ili osvrt na zadnji post I odmah mi je jasnije koliko ljudi nista ne razumiju, pa dobro zeno draga...da su bolovanja na teret poslodavca nitkoosim vas u drzavnim firmama na porodiljni ne bi mogao! Pa vi niste svjesni nekih osnova funkcioniranja drustva, mogu se kladit da sve vi koje ste protiv komplikacija radite u drzavnim firmama, izadete kad vam treba na preglede...idete po nalaze....ako treba radite 4 sata I ako vam je lose buljite u prazno I nikog nije briga koliko ste taj dan napravili!
    Pa lako je njoj reci da nije pravo trudnice da lezi doma I gladi trbuh, kad ona na poslu sjedi I gladi trbuh I vidi samo sebe! Ne vidi ona zenu koja na poslu ima stres, kretenskog sefa, koja ne stigne na wc, koja ne stigne pojest, koja ima veliku odgovornost, koja ne moze dobit dan godisnjeg ili bilo kakav slobodan dan za pregled ...I da... njenog sefa ne zanima sto po zakonu ima pravo na to...ona jednostavno ne moze izac s posla!!!!
    I, da...sve je to zbog trudnih zena, one su krive zasto nam je drzava takva!
    I jos da ponovim...bolovanje na teret poslodavca...wtf?? Prvo se okrenut oko sebe, naime...ovo ipak nije Švicarska!

  50. #100
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Ako je ženi teško u bilo kojem obliku i smislu, ima pravo na mirovanje i točka...ja nisam mirovala iako sam imala sve indikacije za to ( hematom do 5.mj., probleme sa štitnjačom itd. da ne nabrajam) ali kad mi je u 7 mj. postalo teško dizat se iz kreveta rekla sam da ne mogu više raditi jer ne mogu toliko dugo sjediti..i otišla na mirovanje...

    S druge strane, jedna cura koju znam je dobila mirovanje u obje svoje trudnoće a to vrijeme je iskoristila da ljetuje na moru, putuje u Slovačku itd. itd...naravno da sam se osjećala ko kreten jer sam tako mogla i ja a ne patit se bezveze na poslu i skupljat tu sirotinjsku plaću da mogu dijete s nečim i dočekat ... što je najbolje idemo istom ginekologu pa mi nikako nisu bile jasne njezine indikacije za "mirovanje" i moje (realne). Ali eto, ja si doslovno nisam mogla priuštiti mirovanje.

Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •