Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 411

Tema: Komplikacije (čuvanje trudnoće)

  1. #101
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Amari, tvoji postovi odisu gorcinom i uopce ti nisu na mjestu. Iz svake recenice ti cutim neku frustriranost. Svicarska necemo biti sve dok je nesto "lazno"-"normalno".

    I da, ima nas koje radimo kod privatnika, na zahtjevnim i odgovornim mjestima, koje nikad na poslu ne buljimo u prazno, koje nemamo minut slobodnog hoda, koje nemaju slobodan dan za pregled itd.

    Pa da barem kazes da nije fer da trudnice izvlace zemlju iz gov***, da barem kazes realno da te boli briga za drzavu.
    Nego uz sve napisano spremna si govoriti nama da ne znamo kako funkcionira drzava. Da funkcionira po tvom, vjerujem da ne bi ni postojala.

    Uh, jako rijetko sudjelujem u ovakvim raspravama jer ne volim se spustati na svadjalacki nivo.

    Tvoji postovi nisu argumentirani nicim osim ljutnjom, a ja nasjela na to.

    Jaooo.

  2. #102
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Ja sam odmah rekla da me nije briga za drzavu kao sto ni drzavu nije briga za nasu djecu!
    I jos bi se osvrnula na gospođu koja se hvali da ne zeli na bolovanje a ima skracen cerviks I blizanacku trudnocu!
    E pa ja joj zelim srecu!
    I imas pravo ne isplati se s takvima raspravljat...a ipak je to dokaz da su moji postovi itekako argumentirani, jer to sam ranije I spomunjala!
    A sve ove koje su protiv, bas su na komplikacijama!
    I frustria me I to jaako, kad zene ne razumiju zene!
    Sretno vam svima sa vasim trudnocama, nadam se da ste odlucile sta je najbolje za vasu djecu!
    I dalje mislim da je bolje odmoriti nego se forsirati za vrj trudnoce za sitnu kunu vise na racunu!

  3. #103
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    joj amari, nije nama teško u državi zbog trudnica, i svi znamo da ovo nije švicarska, bez brige, ali nikad nam ni neće biti bolje upravo zbog ovakvog načina razmišljanja.

  4. #104
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    vidim da je S2000 već napisala što samja htjela, pardon što se ponavljamo.

  5. #105
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nevjerojatno kako neke osobe mogu biti zle!
    Kako je to država oštećena ako je trudnica na bolovanju? Tako što će joj ona isplatiti naknadu, a ne poslodavac? Pa, svaka žena uplati u tu državu mnogo puta više od tih nekoliko naknada.

    Svaka trudnica ima sva prava da bude doma i ne radi, ako se tako bolje osjeća. Ima pravo da spava do kada hoće, da bude u toplom, da ne juri, neka samo odmara i brine o bebi u trbuhu.
    Država bi trebala biti itekako sretna što joj se rađaju novi građani i svakoj trudnici omogućiti da joj trudnoća prođe lijepo, željala ona raditi ili ne.

    To što je trudna sasvim je dovoljna komplikacija, ma kako zdrava ona bila
    Potpisujem! Vrlo lijepo rečeno! I onako smo dovoljno zakinute, evo meni 3. trudnoća i čisto sumnjam da ću si moći priuštiti sve tri godine ostati doma, a vrlo rado bih ostala- jedno dijete mi je školarac, drugo vrtićarac, treće će biti beba koja će svako malo biti izložena raznim bolestima ako rano krene u vrtić, to je tako, mora steći imunitet.. I da se razumijemo, tek sada, 8 dana prije porodiljnog sam otišla na bolovanje...i dalje sam u pogonu od jutra do sutra, ali mi je radno mjesto takvo gdje odgovaram za 30-ak malene djece..i jednostavno se ne želim još tih nekoliko dana nepotrebno izlagati stresu...odlazila sam na posao gdje sve vrvi zarazama, preko mjesec dana liječila jaku upalu sinusa...a radi koga/čega?...Borila sam se svim silama da izguram što dulje zbog mizernog iznosa koji mi naša blagonaklona država daje u slučaju otvaranja komplikacija kada nemaš punu godinu radnog staža...pa o čemu pričamo? Trudnica treba prvo misliti na sebe, jer nitko drugi neće..

  6. #106
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj tigrić prvotno napisa Vidi poruku
    joj amari, nije nama teško u državi zbog trudnica, i svi znamo da ovo nije švicarska, bez brige, ali nikad nam ni neće biti bolje upravo zbog ovakvog načina razmišljanja.
    E, svaka čast! To je trebalo reći!

  7. #107
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Potpis na S2000. Amari, ti jedina ovdje vičeš, ako nisi primijetila.

    Evo, ja nisam na komplikacijama, u 7. mjesecu trudnoće sam, radit ću do zadnjeg trenutka. Bila sam kratko na bolovanju kad je baš trebalo, ali vratila sam se na svoj zahtjev. Otkako su mi prestale mučnine, ni dan nisam poželjela ostati u krevetu, da u vrijeme dok nisam trudna imam ovakvu razinu energije, ne znam gdje bi mi bio kraj.
    Pitana sam svaki put kad odem kod ginićke treba li mi bolovanje (imam dosta godina), odbijam. Želim raditi i neugodno mi je biti na bolovanju, a osjećam se sjajno i produktivno. Znam da bih mogla ići po kavicama, ali to mi je baš odbijan state of mind.

    S druge strane, da moram čuvati trudnoću, naravno da bih je čuvala.

  8. #108
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Amari prvotno napisa Vidi poruku
    I frustria me I to jaako, kad zene ne razumiju zene!
    Ovako cijelo vrijeme optužuješ i napadaš.

    Ako tebi razumjeti žene znači povlađivati svemu što neka žena tvrdi, onda krivo razumiješ žensku solidarnost.
    Razlika je u podupiranju žena u borbi za ravnopravnost, protiv diskriminacije, u pravu na rad, školovanje, napredovanje, u pravu na roditeljstvo i sl. i tu nam treba solidarnosti jer je ima premalo.

    Ali solidarnost u laganju, varanju, životu na proračunu kad to nije opravdano - e pa to toga, na žalost, u Hr ima i previše, ali nemoj to tako javno tražiti. Jer to ide upravo nauštrb žena. Dijelom i zbog zdravih trudnica koje podrazumijevaju odlazak s posla čim zatrudne, poslodavci imaju otklon prema zapošljavanju mlađih žena.

    Tražiš solidarnost za krive stvari.

    Onaj tko misli da ima pravo biti na bolovanju zdrav, ne mora biti trudnica. To je naprosto pojava koja kod nas ima dulji vijek trajanja i ima svoje ime.

    Uvijek ću braniti javni zdravstveni sustav, pod cijenu bilo kakvog građanskog angažmana. Javno zdravstvo, solidarnost u njegovom financiranju, vrijednosti su 20. stoljeća na koje trebamo biti ponosni, a Hrvatska ima zanimljivu povijest još od Štampara i na to možemo biti ponosni.
    Ali zloupotrebljavati takav sistem upravo je put prema njegovom ukidanju.

  9. #109
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    I super ste mi vi koje ze zalazu za "komplikacije svima" a kad idete rec sljedecu recenicu spomenete neke bolesti. Pa naravno da ako si bolesna da neces raditi. Naravno da ako tvoj organizam nesto ne moze podnijeti, da te nitko nece prisiljavati da radis. To nije poanta. Poanta je da nije uredu klimati glavom i govoriti zenama da je u redu da zdrava trudnica ne treba raditi nego biti na proracunu. Dok je takvih puno puno tisuca zena, onima koje stvarno trebaju na komplikacije naknada ce biti limitirana.
    Stvarno se veselim tim kontrolama. Cula sam da moj soc ginekolog vise ne pita na prvom pregledu "da li vam treba bolovanje". I to je pomak naprijed.

  10. #110
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Da, to je to sto ranije napisah... procitajte si samo zadnje postove!
    Jal!
    "Ak nemrem ja teeba zabranit I susedi Mari"

  11. #111
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Po tvom je "ak kradem ja, nek krade i Mara". Platit ce s2000, kudri i ostala ekipa

  12. #112
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    A jeste svašta nadrobile.

    Sustav nam je sasvim naopak. Na komplikacije može tko hoće od plusića na testu, ići na aerobik i kave, a majka hospitaliziranog djeteta ne može dobiti bolovanje. Sad recite da je to ok

  13. #113
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    I ja radim kod privatnika do nema setanja kava i ko zna cega. I da sam zdrava radje bi isla na posao nego doma lezala bez micanja iz kreveta. A ti amari brkas loncice.
    Poanta svega je da zdrava trudnica bez ikakvih dijagnoza i sa normalnim radnim mjestom nema razlog lezat tj pit kave i hodat po cjelom gradu na racun drzave i onih koji rade.
    Ako je na bilo koji nacin ugrozena onda treba ostat doma. Ali ne samo zato sto je trudna jer to nije hendikep niti bolest.
    Nije ni cudo sto je prvo pitanje na razgovoru za posao da li imate djece?ili Da li mislite imati djece???!!!!

  14. #114
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj kristina_zg prvotno napisa Vidi poruku
    I onako smo dovoljno zakinute, evo meni 3. trudnoća i čisto sumnjam da ću si moći priuštiti sve tri godine ostati doma, a vrlo rado bih ostala- jedno dijete mi je školarac, drugo vrtićarac, treće će biti beba koja će svako malo biti izložena raznim bolestima ako rano krene u vrtić, to je tako, mora steći imunitet..
    I još nešto moram reći. Ovdje se provlači teza da su trudnice i nove majke u Hrvatskoj u nečemu zakinute. Može li to netko obrazložiti?

    Jer ja ću dati kontraargumente s ozbzirom da tu tezu smatram potpuno pogrešnom.

    Prvo, smatram da su u ovoj zemlji zaknuti svi. Rezultatima loših vlasti, lošom vladavinom, lošom ekonomskom situacijom, klijentelizmom, korupcijom. U ovoj zemlji zakinuti su građani kao takvi. A potom i brojne druge grupe. Zakinuta su djeca s pp. Zakinuti su nadareni. Zaknute su osobe s rijetkim bolestima. I tako dalje.

    No, ako itko nije zakinut, to su trudnice i majke. Hrvatska ima jednu od najboljih politika koje se tiče zaštite trudnica i majki. Raspitajte se malo kako je u drugim državama.

    U Hrvatskoj trudnica može na čuvanje trudnoće o trošku države i kad nema stvarne i ozbiljne opasnosti. Vani to baš nije tako. Kaae, evo, može o tome nešto reći.
    U Hrvatskoj trudnica cijelo vrijeme trudnoće i nakon poroda ima pravo na besplatnu skrb, sve moguće preglede i pretrage. Ima zapadnih zemalja u kojima se to ne podrazumijeva, odnosno, daje se osnovni minimum. Kaae?
    U Hrvatskoj, trudnica može na redovan porodiljni (o svojoj plaći) 45 dana prije poroda i ostati doma 6 mjeseci, dobivajući iznos svoje plaće. U većini drugih zemalja riječ je o 3 tjedna do 4 mjeseca.
    Ovdje čak i nezaposlene trudnice dobivaju naknadu od države. U mnogim zemljama ne dobivaju ništa.
    One žene koje odluče, mogu ostati doma još 6 mjeseci, uz smanjenu naknadu. U mnogim zemljama to nije slučaj. Žene mogu ostati doma, ali o svom trošku. U nekima se ni ne može uzeti neplaćeno.

    Ove tri godine ostanka doma nakon troje djece u Hratskoj se smatra maltene prirodnim pravom. Ne, to nije pravo, to nije nešto što se podrazumijeva. To je mjera populacijske politike. To je mjera kojom se žene potiču da rode treće dijete. To je, dakle, nešto što je dodatno i što se sutra jednako tako može ukinuti. U zemlji nulte stope prirasta (ili čak minusa) poput Hrvatske, najvjerojatnije neće. Ali važno je razlučiti što su osnovna prava, a što su dodatne mjere.

    I samo za informaciju, u socijalizmu sve su te mjere bile mnogo restriktivnije. Porodiljni je trajao kraće. Pravo na porodiljni i novčanu naknadu nisu imale žene obrtnice, poljoprivrednice ili nezaposlene, već samo žene zaposlene u organizacijama udruženog rada (radnice). Dio današnjih prava stekao se tijekom 90-tih, a pravo svih žena na porodiljnu naknadu, neovisno o statusu zaposlenja, zajamčeno je zakonom tek početkom 2000-tih (mislim 2001., ali ne da mi se viriti u knjigu).

    Znam da je u Hrvatskoj in tvrditi da je netko zakinut za nešto, ali prije te tvrdnje uvijek je dobro provjeriti i kako je npr. drugdje. A ponekad je dobro i razmisliti zašto nam je tako kako je i zašto nam nije bolje.

  15. #115
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    a na koga bi smo mi to trebali biti jalni?! ne kužim. ako si pretpostavila da sve mi koje drugačije razmišljamo od tebe radimo u državnim firmama i gladimo trbuhe na poslu, izlazimo kad hoćemo i sl. onda možemo i na komplikacije kad hoćemo...nama je još i bolje. nemamo straha i uživamo...zarađujemo a niš ne radimo....ma kakva švicarska

  16. #116

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    neugodno mi je biti na bolovanju, a osjećam se sjajno i produktivno. Znam da bih mogla ići po kavicama, ali to mi je baš odbijan state of mind.

    S druge strane, da moram čuvati trudnoću, naravno da bih je čuvala.
    potpis
    upravo tako se i ja sada osjećam, nakon proživljenih infuzija i bolnica prvih 12 tjedana radi prekomjernog povraćanja,
    sada sam puna energije, nekako mi je potpuno normalno da radim... štoviše, čini mi se da radim koncentriranije nego prije jer znam koliko stvari moram pozavršavat do porodiljnog
    ona nemoć koju sam osjećala vezana za bolnički krevet i bocu infuzije prvih tjedana trudnoće, jako me psihički dotukla, sada sam tako sretna da mogu normalno funkcionirati...
    s time da mi je potpuno identično bilo i u prve dvije trudnoće (do 3 mj. infuzije, a poslije do kraja sve super, radila sam 28 dana do pred porod)
    naravno, da mi već na idućem pregledu dr. ustanovi da je potrebno mirovanje - to bih prihvatila i otišla na bolovanje
    Posljednje uređivanje od buba klara : 10.09.2014. at 10:56

  17. #117

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    ja ću samo potpisati pametnu zusku,

    i ponovo zaključiti koliko smo različiti,
    jer moj način razmišljanja se
    toliko dijametralno razlikuje od nekih ovdje
    da je to jednostavno za ne povjerovati,

    uglavnom ja sam odahnula kad su se trudnička
    bolovanja preselila kod ginekologa

  18. #118
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nevjerojatno kako neke osobe mogu biti zle!
    Kako je to država oštećena ako je trudnica na bolovanju? Tako što će joj ona isplatiti naknadu, a ne poslodavac? Pa, svaka žena uplati u tu državu mnogo puta više od tih nekoliko naknada.

    Svaka trudnica ima sva prava da bude doma i ne radi, ako se tako bolje osjeća. Ima pravo da spava do kada hoće, da bude u toplom, da ne juri, neka samo odmara i brine o bebi u trbuhu.
    Država bi trebala biti itekako sretna što joj se rađaju novi građani i svakoj trudnici omogućiti da joj trudnoća prođe lijepo, željala ona raditi ili ne.

    To što je trudna sasvim je dovoljna komplikacija, ma kako zdrava ona bila
    Meni je Beti ovo jako lijepo rekla. U mom idealnom, naravno zamišljenom i u ovoj državi nemogućem svijetu, svaka trudnica bi trebala imati mogućnost otići doma sa posla isti tren kada vidi plus na testu. Ako to želi naravno.
    Osobno sam bila na komplikacijama od početka trudnoće, i stvarno ne bi to vrijeme doma mijenjala za stres na poslu ni za živčanoću i negativnu energiju drugih ljudi.

    Ja sam imala hematom, odmah stavljena na mirovanje tako da mi je ginekologica dala doznake i uz njih mi je rekla rečenicu- "svaki mjesec do kraja dođi po doznake." Nakon što sam 3 mjeseca provela doma u svom miru i tišini, hematom je nestao a ja sam dobila zeleno svijeto da mogu hodat. Nije mi palo na pamet vratiti se na posao. Niti mi je doktor rekao da idem, iako je sve bilo u redu.

    Želim reći, ima žena koje vole raditi, koje njihov posao ispunjava i koje trudne žele raditi. S druge strane, ima žene koje su nezadovoljne svojim poslom, koje se boje za svoju trudnoću, koje rade jako stresan posao, i u mom idealnom svijetu sve one bi trebale provesti trudnoću, koja je ne bolesno, nego drugo stanje -doma, ne jer su bolesne, nego su u drugom stanju, u prekrasnom drugačijem stanju a ne u stanju posla i nervoze.

    Moja trudnoća je bila predivna, pamtim ju po smirenosti, po dugom spavanju i odmaranju, po šetnjama u šumu i oko jezera, pamtim ju po predivnom osjećaju koji nikako ne bi imala da sam bila na poslu. I svaka trudna žena to zaslužuje, koliko god vas/nas je država uvjerila da nije tako i da žena time krade državu/vas, a kao što je Beti rekla, i ta trudnica i njen muž i njena cijela obitelj su već platili njenu ne jednu, nego 5 komplikacija.

    A to ako je netko od vas tko je stvarno imao problema i trebao na komplikacije, naišao na glupog ginekologa koji mu je radio probleme, to mi je žao da se dogodilo, i takve stvari se ne bi trebale događati.

  19. #119
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ako zdrava trudnica zeli uzivati u drugom stanju, u prekrasnom drugom stanju i biti doma i moze si to priustiti- nitko joj ne brani. Dadne otkaz i ceska se po pupku. Kad istekne porodiljni trazi novi posao i svi sretni.
    Zasto da zdrava trudnica koja zeli ceskati pupak ide kod doktora, rjesav papire na kojima ce pisati izmisljena dijagnoza bolesnog stanja na temelju kojeg vara sebe i ostale?? Ma ne moze biti pravedno. Ne-mo-ze.

  20. #120
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    I svaka trudna žena to zaslužuje, koliko god vas/nas je država uvjerila da nije tako i da žena time krade državu/vas, a kao što je Beti rekla, i ta trudnica i njen muž i njena cijela obitelj su već platili njenu ne jednu, nego 5 komplikacija.
    Apsu, ozbiljno te pitam, osim što maštaš (na što imaš pravo), na osnovu čega tvrdiš da svaka trudna žena zaslužuje 9 mjeseci ne raditi ništa? Je li to zaključak nekakvih istraživanja? Ili samo tvojeg maštanja da bi bilo lijepo kad bi bilo tako?
    Razumijem tvoje iskustvo vlastite ugode na "bolovanju", ali mnogim je ljudima (i kad nisu trudni) ugodno biti na bolovanju i ne raditi ništa. Zapravo mnogima je ugodno ne raditi, ali na posao ih tjera borba za egzisteniciju.

    Država me u ništa nije uvjerila, u većini slučajeva mi smo ti koji trebamo uvjeravati državu da se neke stvari moraju promijeniti.

    A za izjave o cijeni i tko je što platio, voljela bih vidjeti izračune. Nekih 14-15 godina plaćam sve poreze i prireze i ne mislim da sam išta preplatila. Jer ja to nisam uplaćivala ZA SEBE. Naš sustav temelji se na solidarnosti. Svi uplaćuju, a ide kome treba (tako bi trebalo biti). Dakle, ono što sam uplaćivala, dijelom je išlo mene, a većim dijelom na one bolesnije od mene. I to mi je ok. U idealnom sustavu ako ja jednom budem teško bolesna, dio će ići na mene. Daleko više, vjerojatno, nego što sam ikad uplatila.
    Ono što me peče je da je dio mojih davanja išao kome nije trebao - stranačkim i inim uhljebima, na kupnju aparata koji stoje neiskorišteni jer je kupnja izvršena radi pogodovanja, na lažna bolovanja itd. Jedino smo to preplatili.
    A opravdavati se da je netko nešto preplatio i da zato može neovlašteno uzimati urušava principe javnog zdravstva u svojim temeljima.

  21. #121
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    S2000 ne znam dal znas ali na komplikacije idu zene koje su zaposlene, tako da mi ti ne placas nista, vec sam ja to sve zaradila dugogodisnjim izdvajanjem u drzavni proracun!
    Nivesa...nikakve loncice ja nisam pobrkala, ako procitas vidjet ces da se mene napadalo zato sto ssm otvorila komplikac."samo"zbog mucnina, a doktorice s foruma vjeruju da je to dozvoljeni samo za one koje moraju lezat I nikako sjedit!
    inace nisam za rasprave ali u ovom slucaju cu I 1000 x ponovit onima koji tesko shvate!

  22. #122
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Amari prvotno napisa Vidi poruku
    S2000 ne znam dal znas ali na komplikacije idu zene koje su zaposlene, tako da mi ti ne placas nista, vec sam ja to sve zaradila dugogodisnjim izdvajanjem u drzavni proracun!
    Nivesa...nikakve loncice ja nisam pobrkala, ako procitas vidjet ces da se mene napadalo zato sto ssm otvorila komplikac."samo"zbog mucnina, a doktorice s foruma vjeruju da je to dozvoljeni samo za one koje moraju lezat I nikako sjedit!
    inace nisam za rasprave ali u ovom slucaju cu I 1000 x ponovit onima koji tesko shvate!
    Zuska ti je dala odgovor
    Tnx zuska.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Amari, tvoji postovi odisu gorcinom i uopce ti nisu na mjestu. Iz svake recenice ti cutim neku frustriranost. Svicarska necemo biti sve dok je nesto "lazno"-"normalno".

    I da, ima nas koje radimo kod privatnika, na zahtjevnim i odgovornim mjestima, koje nikad na poslu ne buljimo u prazno, koje nemamo minut slobodnog hoda, koje nemaju slobodan dan za pregled itd.

    Pa da barem kazes da nije fer da trudnice izvlace zemlju iz gov***, da barem kazes realno da te boli briga za drzavu.
    Nego uz sve napisano spremna si govoriti nama da ne znamo kako funkcionira drzava. Da funkcionira po tvom, vjerujem da ne bi ni postojala.

    Uh, jako rijetko sudjelujem u ovakvim raspravama jer ne volim se spustati na svadjalacki nivo.

    Tvoji postovi nisu argumentirani nicim osim ljutnjom, a ja nasjela na to.

    Jaooo.

    Slažem se s tobom kao i s Zuskom. Nikad promjene u državi s ovakvim načinom razmišljanja. Sestrična mi je u Švicarskoj i jako se čudi kako kod nas to funkcionira, kod njih porodiljni traje 4mj., što uključuje i vrijeme ako odeš prije poroda. Ali svi rade i država super funkcionira. Kod nas se samo gleda kako nešto smuljati... žalosno. Radila sam do kraja jel sam mogla i nije mi žao..komplikacije bi trebale biti komplikacije ako to stvarno jesu. Pozz

  24. #124
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Amari prvotno napisa Vidi poruku
    moja gin.kaze da joj je od 650 trudnica koje su kod nje pacjenti...njih 600 na komplikacijama

    Citiraj Amari prvotno napisa Vidi poruku
    Fino sam uzivala doma, isla na kave...kuhala...napravila veeeliko pospremanje stana...bavila se hobijima! I ne razumijem ljude kojima doma moze biti dosadno!
    Ja uistinu vise nemam komentara na tvoje postove. Sve si sama sebi odgovorila jos na pocetku teme.

    Uistinu mislim da u sustavu postoji ljudi kojima je daleko potrebnije biti na drzavnoj pomoci, ali nema se. Nema se za djecu s pp, nema se za invalide, nema ... ja bi krenula od sebe i stvarno bi mi bilo neugodno da naustrb mog mastanja o zelenilu i mirisu cvjeca u trudnoci, da potrebitiji ostanu zakinuti. A zasto? Jer tvoja ginekologica ima 600 takvih! I puno ostalih ginekologa to radi.

    Ovako javno poticati zene da krse zakon - nedopustivo. Radije svoju energiju usmjeri na aktivno sudjelovanje u promjenama, da novi zakoni sto ce biti u buducnosti budu ovakvi ili onakvi.
    Budi drustveno korisna kad se vec zalazes za prava zena, barem eto, kad drugi put budes na komplikacijama i budes imala vremena.

  25. #125
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Strašno, strašno kako neki ljudi razmišljaju i ponašaju se. A djeci s posebnim potrebama ukidaju asistente u nastavi jer nema sredstava. Strašno

  26. #126
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Apsu, ozbiljno te pitam, osim što maštaš (na što imaš pravo), na osnovu čega tvrdiš da svaka trudna žena zaslužuje 9 mjeseci ne raditi ništa? Je li to zaključak nekakvih istraživanja? Ili samo tvojeg maštanja da bi bilo lijepo kad bi bilo tako?
    Kao što rekoh, da, ja maštam
    ( Pa ajmo podijelit moju maštariju): Na osnovu čega svaka trudna žena zaslužuje 9 mjeseci ne raditi ništa? Na osnovu toga što je trudna. Na osnovu toga što u sebi nosi novi život, i na osnovu toga što ženine emocije i misli utječu na taj novi život. Ako želiš znanstvene dokaze, znanstveno je dokazano da voda kupi naše emocije. http://www.masaru-emoto.net/english/water-crystal.html
    http://www.ivantic.net/Ostale_knjiig...ene_u_vodi.pdf

    Mi smo sačinjeni od vode, dijete 9 mjeseci živi u vodi, i kad ja pomislim na to kako mi jedan stresan dan na poslu čini tijelu da se sva tresem, sve me strah što jedan stresan dan na poslu čini malom biću u meni.

    Nadalje, moja maštarija je svijet u kojemu se uopće ne radi, jer imamo takvu tehnologiju da bi to bilo apsolutno moguće. Ne da ljudi sjede pred televizorom i ne rade ništa, nego da ljudi imaju mogućnost raditi ono što vole, a ne da pola svoga života troše na posao koji ih ne ispunjava. To za mene nije život, to je traćenje života i ako neka trudnica ima mogućnost na tih nekoliko mjeseci odmoriti od takvog posla i uživati u tome što stvara novi život, bravo, neka odmori.
    Letimo na mjesec, kloniramo ovce, nema aparata koji nismo izmislili, rastavljamo atome na kvarkove, a sve to radimo u svrhu toga da još više radimo i potrebno nam je još više novaca, a ne pada nam na pamet da malo stanemo i predahnemo. Mislim, stali bi mi i predahnuli kada na svijetu ne bi bilo tolko ega.

    (Isuse. Samo da napišem da sam se toliko razmahala i napisala još sigurno 30 redova al sam stala i pobrisala. Nek sam si ja sama sa sobom popričala malo )

  27. #127
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Pa da!
    Bolje da sam povracala na poslu, bila pod stresom, nisam isla kod dr...jer ne mogu dobit slobodan dan kad mi treba I dovela u opasnos sebe I dijete! A izdvajat cu od place za druge!
    Isto tako uvijek ali bas uvijek uplatim novce kad su humanitarne akcije... kad ljudima stvarno treba...Imam I nije mi problem! Nadam se da ti je srce bar malo mirnije kad to znas!
    A vremena, priznam nemam, ali financijski jako puno pomazem!
    Opet cu ponovit...da sam ponovo trudna, opet bi isla na komplikac...I ne placate mi vi...vec sam dugo porezni obveznik! I velike novce izdvajam za drzavu! Sva sam ja to I trostruko vratila!

  28. #128
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Danonino prvotno napisa Vidi poruku
    Strašno, strašno kako neki ljudi razmišljaju i ponašaju se. A djeci s posebnim potrebama ukidaju asistente u nastavi jer nema sredstava. Strašno
    Za to nisu krive trudnice koje leže doma na bolovanju opravdano ili ne, nego smo krivi svi mi koji ležimo doma i ne poduzimamo ništa protiv ove države. Strašan je mentalni sklop onih na vlasti koji su dopustili taj poredak da veća prava ima trudnica koja nije bolesna nego bolesno dijete i njegovi roditelji.

  29. #129
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Danonino I S2000...Jedino strasno je to sto ne mislite na tu svoju djecu u trbusima! Jer vi ste im prve, ako necete vi, tko ce?
    Nemojte da vam drzava I nvac budu na prvom mjestu! Moralizirajte oko neceg sto ne utjece na zivot I zdravlje vase djece!

  30. #130
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ma najbolje da si odmah rijesis i kakvu laznu mirovinu, sigurno si vec i nju zasluzila.

    Amari probudi se! Rade ginekolozi i u drugim smjenama.

    Drzave ne funkcioniraju tako. I tocka.

  31. #131
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Amari, s tobom je teško raspravljati jer ti zapravo ne raspravljaš, ne nudiš i ne uvažavaš argumente nego ponavljaš svoje - ja imam pravo, ja imam pravo..
    Ovdje nitko nije rekao da bolesne trudnice nemau pravo na bolovanje, a ti to uporno tvdiš. Tvrdimo da zdrave trudnice ne bi trebale imati to pravo. Tvrdiš li ti suprotno, poput Apsu?

    S2000 izdvojila je tvoje prpošne postove, prije nego si počela vikati i nisi stala, koji baš ne ostavljaju dojam bolesne trudnice. No, tebi na savjest. Ali, ponovit ću ti još jednom - tvoja izdvajanja u zdravstveni, kao i mirovisnki sustav 1. stupa, nisu TVOJA. Ni moja. Već zajednička i trebali bi ići potrebitima.
    No za sustav solidarnosti, potrebna je i određena razina svijesti koje, očito je, nema...


    Apsu, ovo što linkaš nije znanost, već pseudoznanost, proguglaj malo osnovne razlike.
    I sad ne raspravljamo o maštarijama, možeš otvoriti poseban topic o tome. Ovo je tema o komplikacijama u trudnoći.

    Tvoja rečenica "Na osnovu čega svaka trudna žena zaslužuje 9 mjeseci ne raditi ništa? Na osnovu toga što je trudna." ide ka diskriminaciji žena, odnosno vraćanju u prošlost - žena općenito ne bi trebala raditi jer je žena, ljepši nježniji spol, u sebi će nositi novi život i ne bi se trebala trošti na druge stvari...i zna se koja je njena funkcija, da rađa i da skrbi o djeci, a radit i privređivat ćemo mi, muškarci, i misliti o drugim ozbiljnim stvarima...
    Po tvojoj logici ako idemo dalje, ako žena treba ostati doma jer je trudna (i zdrava), onda može ostajati doma i dok nije trudna i pripremati se za svoju ulogu života.

    Pri tome, ako se nekome ostaje doma jer želi uživati u trudnoći, šetnjama, vodi i bilo čemu - neka ostane. To smo više puta rekle. Ali bilo bi pošteno da to ne zove komplikacijama ni bolovanjem.

  32. #132
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Amari, s tobom je teško raspravljati jer ti zapravo ne raspravljaš, ne nudiš i ne uvažavaš argumente nego ponavljaš svoje - ja imam pravo, ja imam pravo..
    Ovdje nitko nije rekao da bolesne trudnice nemau pravo na bolovanje, a ti to uporno tvdiš. Tvrdimo da zdrave trudnice ne bi trebale imati to pravo. Tvrdiš li ti suprotno, poput Apsu?

    S2000 izdvojila je tvoje prpošne postove, prije nego si počela vikati i nisi stala, koji baš ne ostavljaju dojam bolesne trudnice. No, tebi na savjest. Ali, ponovit ću ti još jednom - tvoja izdvajanja u zdravstveni, kao i mirovisnki sustav 1. stupa, nisu TVOJA. Ni moja. Već zajednička i trebali bi ići potrebitima.
    No za sustav solidarnosti, potrebna je i određena razina svijesti koje, očito je, nema...


    Apsu, ovo što linkaš nije znanost, već pseudoznanost, proguglaj malo osnovne razlike.
    I sad ne raspravljamo o maštarijama, možeš otvoriti poseban topic o tome. Ovo je tema o komplikacijama u trudnoći.

    Tvoja rečenica "Na osnovu čega svaka trudna žena zaslužuje 9 mjeseci ne raditi ništa? Na osnovu toga što je trudna." ide ka diskriminaciji žena, odnosno vraćanju u prošlost - žena općenito ne bi trebala raditi jer je žena, ljepši nježniji spol, u sebi će nositi novi život i ne bi se trebala trošti na druge stvari...i zna se koja je njena funkcija, da rađa i da skrbi o djeci, a radit i privređivat ćemo mi, muškarci, i misliti o drugim ozbiljnim stvarima...
    Po tvojoj logici ako idemo dalje, ako žena treba ostati doma jer je trudna (i zdrava), onda može ostajati doma i dok nije trudna i pripremati se za svoju ulogu života.

    Pri tome, ako se nekome ostaje doma jer želi uživati u trudnoći, šetnjama, vodi i bilo čemu - neka ostane. To smo više puta rekle. Ali bilo bi pošteno da to ne zove komplikacijama ni bolovanjem.
    X

  33. #133
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    zuska, dobro da te ima.

    meni je jasno da to varanje i zaobilazenje zakona, nece tako prestati, i oni bez dijagnoze, ce tvrditi da je imaju.

    ali nalazim izuzetno bezobraznim opisivanje svoga odmora, kavica i slicnog kao prava!!!, a jos bezobraznijim nalazim, napadanje onih koji to stvar zovu pravim imenom - a to je prevara.

    a za one koje se brinu za natalitet, podsjetila bih da recimo drzave zapadne europe imaju bolji natalitet od hrvatske, a komplikacij sluze opravo tome - komplikacijma i bolestima u trudnoci.

    iz sveg kruga zena u austriji koje su bile trudne, ne poznam nijednu koja je cijelu trudnocu bila na komplikacijama. par ih je par tjedana bilo na bolovanju, zbog gripe ili mucnine.

    u hrvatskoj pak ni jedna od poznanica ili prijateljica nije radila u trudnoci - od prvog pregleda dobile su bolovanje.
    ali su prijateljice bile bar iskrene i rekla da im nije nista, ali to eto svi to rade, pa onda i one.

  34. #134
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Ne mislimo na zdravlje svoje djece jer nismo otišle na neopravdane komplikacije? LOL
    Baš zato što mislimo na zdravlje svoje djece ne želimo 'izazivati vraga' s lažnim dijagnozama na papiru. Kužiš, dr ti mora napisati razlog otvaranja komplikacija. Jesi li pogledala što ti je napisao? Ok je izmišljati prijeteće pobačaje i prijevremene porode? Tebi jest, meni nije.

  35. #135
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Amari prvotno napisa Vidi poruku
    Danonino I S2000...Jedino strasno je to sto ne mislite na tu svoju djecu u trbusima! Jer vi ste im prve, ako necete vi, tko ce?
    Nemojte da vam drzava I nvac budu na prvom mjestu! Moralizirajte oko neceg sto ne utjece na zivot I zdravlje vase djece!
    ma stvarno ne mislimo na svoju djecu? i ti to kao znas?

  36. #136
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Smatram da upravo stavom koji zastupam mislim na svoje dijete, odnosno djecu. Dugoročno.

  37. #137
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Amari prvotno napisa Vidi poruku
    Danonino I S2000...Jedino strasno je to sto ne mislite na tu svoju djecu u trbusima! Jer vi ste im prve, ako necete vi, tko ce?
    Nemojte da vam drzava I nvac budu na prvom mjestu! Moralizirajte oko neceg sto ne utjece na zivot I zdravlje vase djece!
    Kako mi je samo ovo promaknulo

    Prva cu nauciti svoje dijete da bude moralno, da ne vara i da ne krade.
    Sigurna sam da ce mojoj djeci to biti veca lekcija nego li da ih ucim suprotno, kako ti propagiras.

    Svi mi koje smo radile u trudnocama smo bezobrazne prema svojoj djeci jer nismo izmislile dijagnozu, bas smo zle.

    Ja se iskreno ne bi dobro osjecala na laznim komplikacijama prvenstveno i zbog svojih kolega, koji bi umjesto mene trebali trenirati moju zamjenu barem mjesec dana, i zbog toga ostajati prekovremeno. A da se zna da ja pijem kavu i da mi nije nista. Samo zato jer je onda plodna voda pozitivnija.
    Bas bi se iza toga imala gdje vratiti raditi. Mozes mislit.

  38. #138
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Eto..opet ne citate I opet moram pisati isto!
    Ma ponovit koliko treba dok ne shvatite!
    Meni je dijagnoza bila prekomjerno povracanje, I tako je I bilo, nazalost!
    Izgubila sam 3 kg u tjedan dana I otisla na bolovanje!
    Mucnine su trajale cijelu teudnocu, nakin 4.tjedna s povremenim povracanjem!
    Znaci, mzda 2-3 x tjedno...nista strasno...I bila sam nesto malo otvorena!
    Nije mi padalo na pamet ici raditi!

    Zivcirat se, iscrpljivat...itd!
    I da, uzivala sam doma! Jesam! I opet bi!
    a vi I dalje pisite neistine, samo to znate!

  39. #139
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Kako si mogla uživati doma, piti kave i renovirati stan pored toliko povraćanja i mučnina?
    Sorry, ali ispadaš malo smiješna i kontradiktorna
    Posljednje uređivanje od Danonino : 10.09.2014. at 13:11

  40. #140
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Danonino, opet pišeš neistine

  41. #141
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Omg... al kako sad renoviranje stana?
    Pa svaki put nesto dodate!
    Pa jel moguce da jednostavnu recenicu ne razumijete!??
    Al stvarno!
    Znaci 3.x
    Zao mi je I ispricavam se svima sto sam sa mucninama isla u birtiju pit mineralnu I sto sam po malo dovodila kucu u red u tih 7 mj!
    I da...uzivala!
    Eto, pozderite se!
    Dajte jos nesto izmislite kad vec tesko citate!

  42. #142
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Za one kojima sam nejasno napisala...ovo 3x ... bi bilo treci put!
    Da ne bi ispalo da sam 3 kuce zidala!

  43. #143

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    amari, ja stvarno mislim da sam tolerantna i
    volim razgovarati argumentirano

    ajde probaj bez upitnika i uskličnika
    navesti tko je i gdje napisao kakvu neistinu,

    cijelo vrijeme se navodi samo to da stvari treba zvati svojim imenom,
    nitko ne spori otvaranje bolovanje kod komplikacija u trudnoći,

    ja imam problema sa prevarom odnosno otvaranjem lažnog bolovanja,
    a s obzirom da radim u toj struci znam i koliko ih je

  44. #144
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    E da, nekome ko puno radi I odmaranje s mucninama je uzivanje!
    Sta mozete, nismi svi na drzavnoj cici!

  45. #145
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj studena prvotno napisa Vidi poruku
    amari, ja stvarno mislim da sam tolerantna i
    volim razgovarati argumentirano

    ajde probaj bez upitnika i uskličnika
    navesti tko je i gdje napisao kakvu neistinu,

    cijelo vrijeme se navodi samo to da stvari treba zvati svojim imenom,
    nitko ne spori otvaranje bolovanje kod komplikacija u trudnoći,

    ja imam problema sa prevarom odnosno otvaranjem lažnog bolovanja,
    a s obzirom da radim u toj struci znam i koliko ih je
    Neistina je da sam renovirala kucu, bila na laznim komplikacijama I bila na bolovanju s dijagnozom prijeteci pobacaj. Dovoljno
    Eto, bez upitnika.
    A da se ja ne bi morala ponavljat, pokusajte citat.

  46. #146
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj amari prvotno napisa Vidi poruku
    pa jasno...ja sam u pocetku imala gadne mucnine i otisla na komplikacije! Nakon 3 mj su se smanjile mucnine al sam ostala sam na bolovanju!
    Nije mi padalo na pamet ici se zivcirat na posao, zivjet na sendvicima, bit stalno umorna a dobila bi 800 kn vise!
    fino sam uzivala doma, isla na kave...kuhala...napravila veeeliko pospremanje stana...bavila se hobijima! I ne razumijem ljude kojima doma moze biti dosadno!



  47. #147
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Pa da! Smanjile su se! Nisam napisala nestale!
    I sori ak sam napisala kave...nisam ih pila u trudnoci...to uvijek kazem kad idem u birtiji...idem na kavu!

  48. #148
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    a jos po betinom savjetu pokusavam stvari sagledati u sirem kontekstu:
    pa evo:
    ako kod ginekologa x je od 650 trudnica njih 600 za komplikacijama, to bi moglo biti istrazivanje koji bi sigurno imalo silnog odjeka, mozda bi dovelo i do nobelove nagrade.
    jer mi smo hrvati ocito jedna izuzetno endemska vrsta, pa je i pravo cudo da se uz toliki broj komplikacija i rizicnih trudnoca uopce radaju djeca kod nas.
    mora da svi imamo neki cudnovati gen, ili moze biti neki metaboliticki poremecaj.

  49. #149
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A to je ta kalkulacija. Imas placu 5000kn, na komplikacijama 4250. Ne da ti se radit za tu razliku od 750kn. Drzava ce to financirat, svih 4250.

    S druge strane je jako nepravedno da onaj tko ima npr 8000kn, i stvarno zeli raditi ali ne moze jer mora na mirovanje, e njega ce drzava kazniti i dobiti ce svega pola od place, iako je uplacivao vece doprinose nego li ta od 5000kn place.

    A kad smo vec kod toga da trudnice samim drugim stanjem zasluzuju da budu doma i uzivaju, zasto ne bi i tate. I njima je to poseban period u zivotu, i oni brinu za te bebe. I oni uplacuju u proracun.

    Amari, o tvojim komplikacijama ne bih. Koliko je opravdano da cijelu trudnocu budes na komplikacijama samo ti znas. Ja ti vjerujem da si cijelu trudnocu povracala i imala mucnine. Vec sam pisala da poznajem jednu takvu, i stvarno nije bila sposobna za rad. Cesto je zavrsavala na infuzijama i vecinom je mirovala.

    Iz tvojih postova se iscitava da je ok ici na komplikacije u trudnoci za bilo sto. Ne kazem da je u tebe bio taj slucaj, iako se tako i to dalo protumaciti.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    201

    Početno

    Meni veliko spremanje stana i renoviranje nije isto. Pod veliko spremanje mislim na preslagivanje ormara, odvajanje viskova robe, knjiga i igracaka, organiziranje kuhinjskih ormarica, zacina, zaliha u spajzi, ormarica u kupaoni... sve ono za sta u redovnih okolnostima i radnim danima nemam vremena. Renoviranje mi je nesto totalno drugo.
    Posljednje uređivanje od a_je_to : 10.09.2014. at 13:49 Razlog: krivi citat

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •