Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789
Pokazuje rezultate 401 do 411 od 411

Tema: Komplikacije (čuvanje trudnoće)

  1. #401
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Citiraj iva_777 prvotno napisa Vidi poruku
    Snelly85 do 5.5., jer prije 25.4. ne mozes dobiti doznake
    Puno hvala
    Sad sam odahnula jer evo danas idem na 1.uzv vidjet svoje srceko ❤
    Nadam se najboljem.
    I mislila sam si da cu morat jurit ko munjena u firmu i u hzzo .
    Samo jos pitanje,placa za 3.mj koja sjeda 15.4 ne ulazi u prosjek?

  2. #402
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    U prosjek ulaze zadnje tri plaće kada nisi bila na komplikacijama. Dakle, ako se otvaraju s 1.4. - ali komplikacije, ne bolovanje - onda ti je zadnja plaća u prosjeku ona za 3.mjesec, koja je isplaćena u 4.mjesecu, pitaš zbog manje plaće zbog bolovanja, pretpostavljam? Da, meni su u firmi dali ta zadnja tri mjeseca i bez zadnjeg mjeseca jer sam u zadnjem skoro skroz bila na bolovanju ali u HZZO su tražili i tu s bolovanjem. Dobra je vijest što ti računaju po satnici, tako da bolovanje ne smije rušiti prosjek prave plaće.

  3. #403
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Ja ti nisam bila na bolovanju niti dana u ovom postupku.
    Tek bi sad otvorila komplikacije u trudnoci sa 1.4
    Znaci racuna se i ova placa koja ce bit isplacena 15.4?
    Jel meni treba potvrdao placi za zadnjih 6 mj ili 3 mjeseca?

  4. #404
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ti nisam bila na bolovanju niti dana u ovom postupku.
    Tek bi sad otvorila komplikacije u trudnoci sa 1.4
    Znaci racuna se i ova placa koja ce bit isplacena 15.4?
    Jel meni treba potvrdao placi za zadnjih 6 mj ili 3 mjeseca?
    Snelly na stranici ispred je isto to medeja pitala pa su je cure savjetovale i sve objasnile pa je nabolje da procitas
    Znaci vezano za komplikacije.

  5. #405
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Snelly,ne racuna se. Racuna se zadnja uplacena placa u mjesecu pred komplikacije, znaci u ozujku za veljacu.
    Tako su meni rekli,jer neki primaju placu 1.u mjesecu, neki 20., I ne bi svi bili u istom polozaju da ti se prizna uplata u tom mjesecu kad otvaras komplikacije
    Posljednje uređivanje od Vrci : 31.03.2017. at 12:07

  6. #406
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Velim,ja sam u Klovicevu nosila verziju sa i bez zadnjeg mjeseca i oni su trazili taj zadnji mjesec. To je bilo 12/2016. Poslodavac ne mora isplatiti placu da bi napravio obracun, njega radi krajem tekuceg mjeseca, a obracun im nosis.
    Jel razlika od podruznice do podruznice ili kaj, ne znam.
    Posljednje uređivanje od Sybila : 31.03.2017. at 17:45

  7. #407

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    44

    Početno

    Da malo osvježimo temu jedno pitanje. Pokušavam iz svih postova shvatiti ali ne ide. Naime imam ugovor na god dana potpisan od 1.5. U 6 tt sam ( Ivf ) i mislim uskoro na komplikacije/bolovanje zbog težine posla. E sad onaj dio koji ne mogu shvatiti je da bi mi naknada za vrijeme komplikacija bila ako se ne varam oko 800 kn. A čak mislim da sam negdje pročitala da je bolovanje za vrijeme trudnoće 100% od plaće. Dali uopce postoji razlika između bolovanja u trudnoći i komplikacija?

  8. #408

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ja mislim da je to isto.. max naknade su 4000kn..znaci ako ti je placa toliko, toliko i dobijes..ako ti je placa veca, isto dobijes 4000.. to je koliko ja znam..ovo 800kn mi je jako cudno. Ja sam vec 5mj na cuvanju i dobivam 4000kn a prije toga sam radila 2godine na ugovoru za stalno. Najbolje da nazoves hzzo. Cure ce ti sve objasniti jer je mozda razlika u tome koliko dugo radis.

  9. #409

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    44

    Početno

    Da ali ja sam do sada bila sezonski i u 3 mj sam tek potpisala postojeći ugovor ali s početkom od 1.5. Dakle tek je mj dana staža iza mene. A sa prekidima u zadnje dvije godine imam 12 mj.

  10. #410
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mtv u istim problemima sam i ja namjeravala sam otvorit komplikacije i nazvala sam Hzzo da pitam kolika ce mi bit naknada kad mi je zena rekla 800 kn lose mi je doslo,jer proslu godinu nisam radila a oni gledaju zadnje dvije godine,znaci moras imat 9 mj neprekidnog rada ili 12 mj s prekidima.Jos mi je luđe ili gore da necu imat ni pravo na 100 % placu kad otvorim porodiljni, mislim uzas. Pocela sam radit ove godine u 2 mj ,sutra cu se bas cuti s jednom gosp. s Hzzo da mi kaze sta mogu napraviti jer ovo mi je uzas.

  11. #411

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    44

    Početno

    Pa da bas to. Eto jedino sto ja imam 12 mj s prekidima pa me mozda to izvuče, ali opet moram čekati jer nemam isplate place minimalno dvije sto traže!

Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •