Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 411

Tema: Komplikacije (čuvanje trudnoće)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    45

    Početno Komplikacije (čuvanje trudnoće)

    Ispričavam se na otvaranju nove teme, ali ne mogu naći mjesto gdje bi stavila ovo pitanje, ako admini znaju neka please prebace .-)... Zanima me jesu li godine starosi (u mom slučaju 38) dovolja indikacija za otvaranje komplikacija? U prvoj trudnoći sam radila do kraja, ali ovaj put ne želim (malo me uistinu strah komplikacija, ali mi i ugovor ističe i neće mi ga produžavati). Koliko često ginekolozi 'zezaju' s otvaranjem komplikacija?! Hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    godine same po sebi nisu indikacija za otvaranje komplikacija
    ja sam 38,5 i soc. giniću nije palo napamet me slati na bolovanje sad kad je sve u redu
    na komplikacijama sam bila prvih par tjedana dok sam bljuvala i bila u bolnici na infuziji
    čim je povraćanje prestalo i ja došla u normalu, svi ostali nalazi u redu, počela sam raditi
    bitno je naravno mjesto i priroda posla, to me dakako pitao, al obzirom da radim "sjedilački" posao, za računalom, nije bilo razloga da me ostavi doma
    vjerujem da bi mi otvorio bolovanje bez dvoumljenja da radim fizički zahtjevne poslove za trudnicu (znam curu koja je u istom tjednu ko i ja, konobarica je, ona je bez da je sama trazila stavljena na bolovanje)
    meni osobno je draže da radim, ne mogu zamislit da do kraja trudnoće sjedim doma...+ naravno financijski faktor koji nije zanemariv, obzirom na naknadu koju dobivaš na komplikacijama
    Posljednje uređivanje od buba klara : 05.09.2014. at 13:51

  3. #3
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Ovisi o doktoru...neki bez problema otvaraju bolovanje na trazenje a neki ne! uglavnom svaka trudnica ima pravo na komplikacije...
    mogu biti pod dijagnozom mucnine ili prijeteci pobacacaj...kasnije prijeteci prijevremeni porodaj!
    Dakle ako kazes sa imas mucnine dr ti MORA otvorit komplikacije...I to se produzuje svaka 2 mj!

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Amari prvotno napisa Vidi poruku
    Ovisi o doktoru...neki bez problema otvaraju bolovanje na trazenje a neki ne! uglavnom svaka trudnica ima pravo na komplikacije...
    mogu biti pod dijagnozom mucnine ili prijeteci pobacacaj...kasnije prijeteci prijevremeni porodaj!
    Dakle ako kazes sa imas mucnine dr ti MORA otvorit komplikacije...I to se produzuje svaka 2 mj!
    svasta.
    komplikacije se otvaraju ako postoje komplikacije , a ne zato sto netko kaze doktoru . Pogotovo dokror NE mora otvoriti nista ako trudnica nema zdravstenih problema , ali ona ( eto ) kaze da bi radije bila doma.

  5. #5
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Mozda ste krivo shvatili a ja krivo napisala
    Dakle, ako trudnica doktoru kaze da ima mucnine I zeli na bolovanje, doktor joj mora otvorit bolovanje tj komplikacije u trudnoci! Isto tako se bolovanje moze otvorit zbog 100 drugih stvari npr krvarenja, itd.

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Jasno da trudnica moze na bolovanje ako ima problema u trudnoci.
    to nije upitno.
    ali cak je i povremeno povracanje i mucnina normana, samo previse povracanja jest komplikacija.
    naravno da se moze otvoriti i zbog drugih komplikacija, ako postoje.
    Posljednje uređivanje od sirius : 06.09.2014. at 16:52

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    A sto se pocetnog posta tice.
    godine , same po sebi , nisu komplikacija niti razlog za otvaranje bolovanja.

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zanimljivo kako su americke trudnice sve mahom zdravije od hrvatskih.

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo kako su americke trudnice sve mahom zdravije od hrvatskih.
    Rekla bih da su jednako ( ne)zrave, samo americke nemaju pravo na bolovanje .

  10. #10
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    moja gin.kaze da joj je od 650 trudnica koje su kod nje pacjenti...njih 600 na komplikacijama

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Amari prvotno napisa Vidi poruku
    moja gin.kaze da joj je od 650 trudnica koje su kod nje pacjenti...njih 600 na komplikacijama
    Mislim da to nije za ovaj
    prvo -to nije realno.
    drugo-komisije hzzo-a u zadnje vrijeme " cesljaju" ginekoloske ordinacije , pa ce brojka uskoro biti drugacija.

  12. #12
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Hm, u nas će ti skoro svaki ginekolog otvoriti, po želji. Mene bi osobno svaki put dosad pitao - želite li na bolovanje, čim mi je potvrdio t
    Ja isto ne bi išla ako ne moram, a oba puta sam morala - grozna povraćanja po 10 puta dnevno uz infuzije punih 5 mjeseci, a onda povremeno i do poroda. Užas

    Da nije bilo toga ne bi mi palo napamet ić na bolovanje, što zbog financija što zbog radnih navika, ali ne osuđujem nikog, nije svima ista situacija ni doma ni na poslu
    Posljednje uređivanje od Danonino : 06.09.2014. at 19:09

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Sad cete vjerojatno drvljem i kamenjem, ali moram ovo napisat.
    Osobno sam protiv tog trenda otvaranja komplikacija u trudnoci cim se pokaze plus na testu. Znaci ne zbog stvarnih komplikacija, nego zbog vlastite ugode, biti doma, uzimati primanja od drzave i uzivati.

    Ako se radi teski fizicki posao koji je zaista prijetnja zdravlju nerodjene bebe ili zaista postoje komplikacije-bez razmisljanja bi svakome ginekolog otvorio bolovanje.

    Mislim da je to jedan problem u mentalitetu, a ne u trudnoci.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    meni je bio najbolji odgovor trenerice aerobika za trudnice kad sam pitala zašto su im termini samo ujutro - kaže žena da im je za te termine najveći interes jer da je većina trudnica ionako na bolovanju (da ironija bude veća, koristila je termin: na mirovanju )

  15. #15
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Da odmah kažem, i meni je taj odlazak na bolovanje od početka i bez razloga stvarno bez-veze. Ali s druge strane, ženi koja ima plaću ispod 4500kn se više isplati biti doma. Nema trošak prijevoza, gableca, eventualno manji trošak vrtića za starije dijete jer će dijete biti doma... uštedi se tu 500-1000 kn. Sorry, ali tako je. Možemo mi pričati o moralnome i poštenome, ali ako netko ima plaću 2500kn, i te kako će gledati uštedjeti gdje god stigne.
    Žalosno je to što je tako sustav postavljen, pa onda ode brdo novaca za naknade po nepotrebnim komplikacijama, a onda tamo gdje novac zaista treba - nema. Ja ne osuđujem niti jednu trudnicu koja nepravedno koristi mogućnost komplikacija, nego loš sustav jer to dozvoljava.
    Vjerujem da na "komplikacije" idu uglavnom žene koje zaista financijski nemaju što izgubiti, nego samo dobiti.

  16. #16
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    meni je bio najbolji odgovor trenerice aerobika za trudnice kad sam pitala zašto su im termini samo ujutro - kaže žena da im je za te termine najveći interes jer da je većina trudnica ionako na bolovanju (da ironija bude veća, koristila je termin: na mirovanju )


    takav sam odgovor i ja dobila od primalje kad sam pitala zašto je pobogu dio predavanja trudničkog tečaja radnim danom u podne. Aaaa ono, trudnice ne rade

  17. #17
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Ja evo i drugu trudnocu radim skoro do kraja tj dok izdrzim . Iako me i za prvu odmah pitalo da mogu ostati na cuvanju jer sam ivf trudnica, ali otisla sam samo 2-3 tjedna prije onih 45 dana jer mi skocio tlak- pokusala se vratiti na posao al tlak skocio u roku par sati. Mislim da cu i sada slicno, a iako mi sjedalacki posao - dosta mi je stresno al opet neda mi se biti doma po cijeli dan i financijski bi me dotuklo zbog kredita za stan. Ono sto je interesantno , meni u firmi su sve cure koje imaju manje place tj blizu onih 4500 odmah isle na cuvanje po defaultu.

  18. #18
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Pa jasno...ja sam u pocetku imala gadne mucnine I otisla na komplikacije! Nakon 3 mj su se smanjile mucnine al sam ostala sam na bolovanju!
    Nije mi padalo na pamet ici se zivcirat na posao, zivjet na sendvicima, bit stalno umorna a dobila bi 800 kn vise!
    Fino sam uzivala doma, isla na kave...kuhala...napravila veeeliko pospremanje stana...bavila se hobijima! I ne razumijem ljude kojima doma moze biti dosadno!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Uopce se ne radi o tome je li nekome doma dosadno nego o OPRAVDANOSTI bolovanja iliti cuvanja trudnoce. To je jedan od problema ovog drustva i stava "idem iskoristiti drzavu gdje god stignem", pa se za prave probleme i time srodno ostvarivanja prava na iste olaksice ili pomoci nema novaca jer se crpi od tamo gdje se ne bi trebalo. Za vrijeme komplikacija u trudnoci i mirovanja se ne bi trebalo baviti hobijima i cistiti stan i ici na kave..to se inace zove neplaceni godisnji ili se radi na placenom godisnjem za vrijeme trajanja radnog odnosa. Nemoj me krivo shvatiti, ali to nije poanta bolovanja.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 08.09.2014. at 20:38

  20. #20
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Mislim da je nepravedna granica od maksimalno 4500 jer svi sa manjim placama odu na komplikacije bez obzira da li je opravdano ili ne i nema kontrole. Onaj tko ima vecu placu i mjesecno mu se od bruto place odvajaju poveci iznosi za zdravstveno postaje zakinut i onda kad ima opravdano stanje da ide na bolovanje

  21. #21
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Radije bih da se drugih 6mj porodiljnog dobije neka veća naknada (npr. tih 4500 kn), a za komplikacije onda manje (ili barem da se nekako drugačije to odredi, ali ni sama ne znam kako točno). Lakše bih prošla na komplikacijama sa 2600 kn nego sad kad oblačim i hranim bebu

  22. #22
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Uopce se ne radi o tome je li nekome doma dosadno nego o OPRAVDANOSTI bolovanja iliti cuvanja
    trudnoce. To je jedan od problema ovog drustva i stava "idem iskoristiti drzavu gdje god stignem", pa se za prave probleme i time srodno ostvarivanja prava na iste olaksice ili pomoci nema novaca jer se crpi od tamo gdje se ne bi trebalo. Za vrijeme komplikacija u trudnoci i mirovanja se ne bi trebalo baviti hobijima i cistiti stan i ici na kave..to se inace zove neplaceni godisnji ili se radi na placenom godisnjem za vrijeme trajanja radnog odnosa. Nemoj me krivo shvatiti, ali to nije poanta bolovanja.
    Jasno ...ali ja sam se osvrnula na one koje govore da ne zele na komplikac.zbog radnih navika I dosade doma!
    Ruku na srce rade zato sto im je premalo 4250 kn! Da se dobije puna placa 99% zena ne bi radilo u trudnoci!
    Mozete se ljutit koliko hocete ali nismo mi na komplikacijama krive dr to sami nude, a gore sam napisala zasto sam bila...dakle mucnine ...stres na poslu, isto tako losa prehrana kad radim 8 sati I osudena sam na pekaru ili sendvic

  23. #23
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Radi takvih koje "komplikacije u t" koriste za hobije i aerobik cure koje stvarno imaju problema i moraju lezat od 0-24 drugi osuduju i idu na komisije i kaj sve ne. Treba uvesti sankcije za te koji iskoristavaju takve stvari. Novcane kazne u istom iznosu za koji su zakinuli drzavu(tj.neku drugu t zenu ). Kak vas uopce nije sram pisat da idete na kave i sta sve ne a na komplikacijama ste???
    Meni je to ne shvatljivo. I onda se cudimo kaj se sve raspada i kad se vratite na posao dobijete otkaz i jos se bunite!
    Naravmo da ces dobit otkaz ako te sefova zena ili kolegica vidi na aerobiku ili u zadimljenom bircu a kao strogo mirujes doma...
    Posljednje uređivanje od nivesa : 08.09.2014. at 22:52

  24. #24
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Pa niti jedna zena ne otvori sama sebi komplikacije...zasto je to tako tesko shvatit?
    Isto tako zena koja u trudnoci miruje smije na kavu..mislim da svatko tko je bio trudan zna sta npr znaci jednoj frizerki provesti 8 sati na nogama I skvrcena iznad necije glave, I tako svaki dan, s trbuhom...I svim teskocama koje nosi trudnoca...cesti odlasci na wc...oteceni zglobovi...bolovi u ledima itd!
    Sta tu nije opravdano?
    Ili med.sestra I da ne nabrajam...puno teskih poslova koje je problem obavljati u trudnoci....I sad zasto I ne bi takva jedna trudnica 3x tjedno otisla na aerobik... nije isto ko crnit 8-10 sati!

  25. #25
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla bih da su jednako ( ne)zrave, samo americke nemaju pravo na bolovanje .
    E to sad vec ovisi o poslodavcu - dobar dio nudi bolovanje kao opciju, ali nece ga svi platiti. Ali na bolovanje stvarno mozes samo i iskljucivo ako si bolestan, sto trudnoca sama po sebi apsolutno nije.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 09.09.2014. at 07:32

  26. #26
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Amari prvotno napisa Vidi poruku
    Pa niti jedna zena ne otvori sama sebi komplikacije...zasto je to tako tesko shvatit?
    Isto tako zena koja u trudnoci miruje smije na kavu..mislim da svatko tko je bio trudan zna sta npr znaci jednoj frizerki provesti 8 sati na nogama I skvrcena iznad necije glave, I tako svaki dan, s trbuhom...I svim teskocama koje nosi trudnoca...cesti odlasci na wc...oteceni zglobovi...bolovi u ledima itd!
    Sta tu nije opravdano?
    Ili med.sestra I da ne nabrajam...puno teskih poslova koje je problem obavljati u trudnoci....I sad zasto I ne bi takva jedna trudnica 3x tjedno otisla na aerobik... nije isto ko crnit 8-10 sati!
    Nije, pogotovo kad svaki mjesec sjeda placa, pa kakva god. I ja bih na aerobik i sedam puta tjedno.

    Ok, sasvim mi je jasno sto temeljno ne valja u drustvu. Ali uz to, stvarno ne valja ni stav da se po defaultu nikoga nista ne tice jer, eto, ne lupa njega direktno po dzepu. U nekom idealnom svijetu, trudnica kojoj ne odgovara osmosatno radno vrijeme na nogama, radila bi recimo cetiri sata. A ostala cetiri na dan vjezbala aerobik i pila kavu. Ove ostale bi sretno radile svoj posao svih osam sati, a nakon toga isle na aerobik ili kavu, dok bi one kojima stvarno treba mirovanje mirovale kod kuce ili u bolnici, gdje je bolesnima i mjesto.

  27. #27
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Kad se ne bi dobivala puna plaća do 4500, nego npr. 70%, onda bi itekako bilo manje "komplikacija". Nadalje, nije niti OK to što ako žena mora ipak ležati prvo tromjesečje, dvaput će razmisliti hoće li se vratiti na posao jer će joj taj iznos ući u prosjek naknade poslije. Itekako će staviti računicu na papir i vidjeti. A govoriti ljudima da ne gledaju samo sebe, nego cijelo društvo... to je utopija - barem na ovim prostorima.
    Jednostavno, sve je krivo posloženo. Da ne govorim o 2660 kn za drugih 6 mjeseci - to mi dođe kao kazna.

  28. #28
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Amari prvotno napisa Vidi poruku
    Pa niti jedna zena ne otvori sama sebi komplikacije...zasto je to tako tesko shvatit?
    Isto tako zena koja u trudnoci miruje smije na kavu..mislim da svatko tko je bio trudan zna sta npr znaci jednoj frizerki provesti 8 sati na nogama I skvrcena iznad necije glave, I tako svaki dan, s trbuhom...I svim teskocama koje nosi trudnoca...cesti odlasci na wc...oteceni zglobovi...bolovi u ledima itd!
    Sta tu nije opravdano?
    Ili med.sestra I da ne nabrajam...puno teskih poslova koje je problem obavljati u trudnoci....I sad zasto I ne bi takva jedna trudnica 3x tjedno otisla na aerobik... nije isto ko crnit 8-10 sati!
    Odakle ti ova ideja da smije na kavu? Ne smije. Žena koja miruje u trudnoći smije na wc i to je sve. A ako se toga ne pridržava, završi u bolnici. I ne pitaj kako znam - iz iskustva vlastitog. Imala sam bebu od 6 mjeseci kad sam drugi put ostala trudna, nisam hodala po kavama, ali sam si tako ugrozila drugo dijete noseći starije (nije još hodao) da su me po kratkom postupku poslali u bolnicu i tamo zavezali za krevet (prepar intravenozno). Ne mogu zamisliti bolovanje bez debelog razloga za to.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.09.2014. at 08:07

  29. #29
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Potpis. I ja sam mirovala, nikakva kava nije dolazila u obzir. Samo ona doma u krevetu

  30. #30
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    I ja sam mirovala...zbog pravih razloga a ne zbog naknade. Nisam se digla sa kreveta osim za wc ili kad sam isla kod dr. Komplikacije nisu za ispijanje kava. I ja radim na fizicki zahtjevnom poslu gdje stojim 8 sati i nosim teske stvari. Ali i zene prije nas su to radile pa su trudne isle na posao. Danas se trudnice ponasaju kao da su bolesne pa brzo sjedi doma i hopsaj po kavama a lova sjeda na racun. Onda ako nemozes odradit cjelu smjenu odradi pola. A ne se izvlacit na glupe stvari. I nije isto bit med.sestra i natezat ljude od 80-100 kg i sisat nekog. Ne podcjenjujem nikog, ja sam zaposlena u cvjecarni gdje je kanta od 15 l vode svaki cas u mojim rukama al kao sto sam rekla ...radile su druge prije mene taj posao i s posla malte ne isle u rodiliste. A ovo sto se danas radi je apsurd.
    Posljednje uređivanje od nivesa : 09.09.2014. at 09:33

  31. #31
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Zvucite ko moja baka....dakle valjda vam zdrav razum govori da postoje razne dijagnoze za mirovanje...neke su prikovane za krevet a neke cak smiju sjesti sat-dva... vjerovale ili ne! Ne morate odmah ici iz krajnosti u krajnost! I podcjenjivat zene koje ne mogu stajat 8 sati trudne....samo zato sto su to mogle vase bake!
    Hvala Bogu ne moraju....I zato postoji bolovanje...neke zene jako tesko dodu do trudnoce I bit ce doma pa makar ne dobivale ni kunu!
    I nije ih briga za drzavu isto kao sto tu drzavu nije briga za njeno dijete!

  32. #32
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    I za ne povjerovat je koliko zene mogu biti jedna protiv druge... mislim ako trudnica trudnicu ne razumije....sta se vise uopce ima za reci!
    Kako ocekivati da bi neki muskarac mogao razumjeti....svi bi se snebivali damuskarac kaze trudnici ako ne dizes ljude od 80-100 kg nrmas sta bit na bolovanju...bio bi muska svinja I sovinist!
    Al"zene" si sve mogu dozvolit, neke su sramota!
    Sta ne perete pelene na potoku...I vase bake su to radile...bolje je za okolis! Zasto se vozite u autu ili javnom prijevozu... zagadujete drzavu!? Vase bake su kilometrima hodale do doktora s djetetom u rukama!

  33. #33
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Amari skocio ti je tlak pa svasta pises.

  34. #34
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Nisam ja rekla da trudnica koja dize 100 kg ne treba na komplikacije!
    Nego da ima zena koje iskoristavaju komplikacije bezveze! Niti sam spomenula svoju baku.
    A meni o teskom dolazenju do trudnoce i ocuvanju iste i porodu nemoj ni pricat . Sve ja to jako dobro znam iz vlastitog iskustva na zalost!!!
    Bilo koji opravdani razlog ja ne spominjem..Rijec je bila o zenama koje to rade bezveze! A takvih ima puno na zalost.

  35. #35
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Dobro, pa jel vama stvarno isto raditi u trudnom i netrudnom stanju?

    U 3. trudnoći sam radila do 6 mjeseci, više nisam mogla sjediti u autu, dobila vene, mjehur otišao u pm, noge kao balvani, svako malo stajem i povraćam...
    Sve normalne trudničke tegobe ali su mi debelo smanjili funkcionalnost. U razredu počnem rečenicu, već na pola nemam pojma što sam uopće željela reći.

    Zašto sam radila? Jer mi je bilo financijski isplatljivije. Ne zato što sam društveno korisna.

  36. #36
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Sad bi bilo dobro da se stane malo na loptu, ovo nema smisla. Pa svi znamo u kakvoj državi živimo, trudnice bi to trebale mijenjati?!? Daljnji su komentari suvišni.
    Ja sam maksimalno iskoristila sustav i nije me sram. U svojoj 40-oj sam otišla na komplikacije nakon prvog UZV kad se potvrdila srčana akcija i ostavila sve stresove za sobom. Dobivala sam naknadu manju od plaće i da odgovorim na pitanje iz prvog posta: godine su mom ginu bile dovoljne da mi otvori bolovanje i uz to je bila prva ostvarena spontana trudnoća nakon xy neuspješnih postupaka.

  37. #37
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj piki prvotno napisa Vidi poruku
    Sad bi bilo dobro da se stane malo na loptu, ovo nema smisla. Pa svi znamo u kakvoj državi živimo,
    trudnice bi to trebale mijenjati?!? Daljnji su
    komentari suvišni.
    Ja sam maksimalno iskoristila sustav i nije me sram. U svojoj 40-oj sam otišla na komplikacije nakon prvog UZV kad se potvrdila srčana akcija i ostavila sve stresove za sobom. Dobivala sam naknadu manju od plaće i da odgovorim na pitanje iz prvog posta: godine su mom ginu bile dovoljne da mi otvori bolovanje i uz to je bila prva ostvarena spontana trudnoća nakon xy neuspješnih postupaka.
    Nekima su I 3 kune vaznije od vlastitog djeteta!
    A niti ne pokusavaju shvatit da nije bzvz to sto skoro svatko moze na komplikacije!
    Dakle trudnoca je drugo stanje I nije sve isto kao kad je nema! Samo je cudno sto se to trudnicama mora objasnjavat!

  38. #38
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Amari prvotno napisa Vidi poruku
    Nekima su I 3 kune vaznije od vlastitog djeteta!
    A niti ne pokusavaju shvatit da nije bzvz to sto skoro svatko moze na komplikacije!
    Dakle trudnoca je drugo stanje I nije sve isto kao kad je nema! Samo je cudno sto se to trudnicama mora objasnjavat!
    Ne moze svako na komplikacije.
    a u buducnosti sigurno ce moci jos manje.
    kontrole hzzo-a su krenule po po ordinacijama.

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne moze svako na komplikacije.
    a u buducnosti sigurno ce moci jos manje.
    kontrole hzzo-a su krenule po po ordinacijama.
    Pa tako i treba biti. Kome treba - nek ide, ne vidim tu zaista ništa sporno.

    Ali nisam za to da se svaka trudnoća smatra trudnoćom s komplikacijama jer to nije.

  40. #40
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne moze svako na komplikacije.
    a u buducnosti sigurno ce moci jos manje.
    kontrole hzzo-a su krenule po po ordinacijama.
    i s razlogom.
    drugo stanje nije isto što i bolesno stanje.

  41. #41
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro, pa jel vama stvarno isto raditi u trudnom i netrudnom stanju?

    U 3. trudnoći sam radila do 6 mjeseci, više nisam mogla sjediti u autu, dobila vene, mjehur otišao u pm, noge kao balvani, svako malo stajem i povraćam...
    Sve normalne trudničke tegobe ali su mi debelo smanjili funkcionalnost. U razredu počnem rečenicu, već na pola nemam pojma što sam uopće željela reći.

    Zašto sam radila? Jer mi je bilo financijski isplatljivije. Ne zato što sam društveno korisna.
    mislim da je velika razlika raditi do 6.mj trudnoće i ne raditi od početka. a i bitna stavka je treća trudnoća.tako da se tu nema što za zamjeriti.
    uostalom, nikome sigurno nije važniji novac od djeteta, ali te iste majke imaju već obitelji i možda i djecu koju također treba zbrinuti.da ne spominjemo kredite i sl. tako da raditi zbog veće plaće ako nemaš komlikacija (pravih) po meni je sasvim opravdano.

  42. #42
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Draga Sirius kontrole po ordinacijama su odavno, a postrozile su se prije 2 godine od kad dolaze samo lijecniku l! Prije su I trudnice isle do kontrolora a to vise nije praksa!
    Dakle dok se ne promijeni zakon bit ce kako je...svidalo vam se ili ne!

  43. #43
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Amari prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Sirius kontrole po ordinacijama su odavno, a postrozile su se prije 2 godine od kad dolaze samo lijecniku l! Prije su I trudnice isle do kontrolora a to vise nije praksa!
    Dakle dok se ne promijeni zakon bit ce kako je...svidalo vam se ili ne!
    O kakvom zakonu pricas?
    onom u kojem pise da pravo na bolovanje ima bolesna osoba?
    trudnoca sama po sebi nije bolest.
    osim ako postoje komplikacije.
    i onda trudnici treba prepisati postedu od rada.
    a ne zbog toga sto je u " drugom stanju".

  44. #44
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Meni je svejedno kak se zove! Posteda..bolovanje..komplicirano.... nekomplicirano!
    Da tog nema bilo bi jos manje trudnocau ovoj drzavi!

  45. #45
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj piki prvotno napisa Vidi poruku
    Sad bi bilo dobro da se stane malo na loptu, ovo nema smisla. Pa svi znamo u kakvoj državi živimo, trudnice bi to trebale mijenjati?!? Daljnji su komentari suvišni.
    Ja sam maksimalno iskoristila sustav i nije me sram. U svojoj 40-oj sam otišla na komplikacije nakon prvog UZV kad se potvrdila srčana akcija i ostavila sve stresove za sobom. Dobivala sam naknadu manju od plaće i da odgovorim na pitanje iz prvog posta: godine su mom ginu bile dovoljne da mi otvori bolovanje i uz to je bila prva ostvarena spontana trudnoća nakon xy neuspješnih postupaka.
    na tvom mjestu bi i ja otisla na komplikacije.. prvenstveno zbog godina i svega sto si prosla...
    nisam ni rekla da treba svima ukinut..samo da velika vecina ide na komplikacije zato kaj im se hoce..
    Procitala sam da je netko napisao da su nekoj trudnici-buducoj majci vaznije 3 kune od djeteta??? Da mi je takvu upoznat...pocele su se gluposti pisat vidim.
    Trudnoca i je drugo stanje Amari,a ne bolest!Svidjelo se to tebi ili ne!

  46. #46
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Mislim da se u zakonu razlikuje posteda zbog uvjeta na poslu i komplikacije u trudnoci pa ih ne bi trebali izjednacavati. Isto tako sigurno su i razlicite komplikacije .. Ja sam recimo par tjedana prije onih 45 dana morala i ici na bolovanje zbog visokog tlaka, pa kad mi se spustilo ja se vratila na posao al isti tren opet skocio.
    Zalosno je sto je u nasem drustvu sasvim normalno varati i jos si i glup i budala sto to ne radis jer kao vecina radi ili da ima priliku onda bi

  47. #47
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Zato i postoje poštede za trudnice,a ne odmah na komplikacije.

  48. #48
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj Zeljka33 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da se u zakonu razlikuje posteda zbog uvjeta na poslu i komplikacije u trudnoci pa ih ne bi trebali izjednacavati. Isto tako sigurno su i razlicite komplikacije .. Ja sam recimo par tjedana prije onih 45 dana morala i ici na bolovanje zbog visokog tlaka, pa kad mi se spustilo ja se vratila na posao al isti tren opet skocio.
    Zalosno je sto je u nasem drustvu sasvim normalno varati i jos si i glup i budala sto to ne radis jer kao vecina radi ili da ima priliku onda bi
    BRAVO! Pa ocito smo mi budale koje bi ipak rade na posao nego sjedile doma a zdravlje ti dopusta da radis barem dio posla.
    Kome treba neka ide i nema govora o tome. radi se samo o tome da velika vecina iskoristava sustav koji kao i sve ostalo u drzavi ne funkcionira bas najbolje

  49. #49
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne moze svako na komplikacije.
    a u buducnosti sigurno ce moci jos manje.
    kontrole hzzo-a su krenule po po ordinacijama.
    Nadam se da hoce! I da ce ove takozvane komplikacije ukinut onima kojima nije potrebno"!
    Jer kad zena kojoj stvarno treba ode na komplikacije svi ju osuduju zbog takvih! I da nije isto dali sjedis u toplom i mozes prosetat kad god pozelis i otic na wc kad god trebas ili radis fizicki posao gdje nema wc a i grijanja ili klime...

  50. #50
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nevjerojatno kako neke osobe mogu biti zle!
    Kako je to država oštećena ako je trudnica na bolovanju? Tako što će joj ona isplatiti naknadu, a ne poslodavac? Pa, svaka žena uplati u tu državu mnogo puta više od tih nekoliko naknada.

    Svaka trudnica ima sva prava da bude doma i ne radi, ako se tako bolje osjeća. Ima pravo da spava do kada hoće, da bude u toplom, da ne juri, neka samo odmara i brine o bebi u trbuhu.
    Država bi trebala biti itekako sretna što joj se rađaju novi građani i svakoj trudnici omogućiti da joj trudnoća prođe lijepo, željala ona raditi ili ne.

    To što je trudna sasvim je dovoljna komplikacija, ma kako zdrava ona bila

Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •