Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 300

Tema: Prvašići 1979/1980

  1. #251
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    šuti. ni ne otvaram to tamo. pritajila sam se
    pratimo mi tebe ko OZNA

  2. #252
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    gdje se čeka cvijeta
    čovkjek ne može ni raditi, odmah nešto propusti

  3. #253
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ih znas i ti di

    obznanila na onom bolesnom topicu, da ne zeli ko mujin konj doci do zeljene figure vec zeli prvo progovoriti sa kraticama i cudnim izrazima

  4. #254
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a ne znam
    od katastrofe s koljenima ne idem tamo
    a taman savladala svu terminologiju

  5. #255
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    šuti. ni ne otvaram to tamo. pritajila sam se
    Samo se ti iza mene sakrij

  6. #256

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Pod utjecajem filma Igmanski marš barbiki sam odrezala nogu.

    mama je poludila, a baba mi je zabranila gledanje eksplictinih filmova i kupila drugu .

  7. #257
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    da se maknemo malo od partizana, kako stojite sa sjećanjima na scene seksa (a bilo ih je lol) u yu filmovima?
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 18.09.2014. at 18:34

  8. #258
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Pisala sam o sceni seksa kad je tito umro

  9. #259
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    ja 91. rodila prvo dite. to ni jedna ne može nadmašiti

    i svega se ovog navedenog sjećam. a i na petrovoj gori sam bila više puta. starci su mi radili u prosvjeti pa su me često vodili na te svoje ekskurzije "putevima revolucije". urezala mi se scena na sutjesci di sam mamu vidjela prvi put u životu di plače kad je na onoj spomen ploči pročitala ime svog oca koji je tamo poginuo. i to me je šokiralo jer nisam imala pojma da i mame plaču. moja barem nije nikad do tada u našem prisustvu, a i poslije tog događaja sam je možda valjda još 2 put u životu vidjela sa suzom u oku.

    od muzike mi je naravno osim čorbe i njihove "volim, volim žene" koju smo pjevali negdje u 1. osnovne, a najupečatljiviji mi je bio onaj sarajevski val sredinom 80tih. baš sam neku noć preslušavala prvi album c. jabuke sa pokojnim pjevačem kojeg je nakon njegove tragične smrti zamijenio žera. taj njihov album sam imala naravno na kazeti koja se od pustog slušanja bila izlizala, a par puta ju je kazetofon prožvakao pa bi je namotava olovkom ko i svi u to vrijeme.

    sad mi je pomalo smiješno, ali onda sam ih obožavala. http://www.youtube.com/watch?v=nQiWyR-V2_Y

    a što se tiče raškovića i mladića, mm je u onoj bivšoj jna čuvao stražu ispred karađićeve kuće na dedinju i onda je jednom njegova žena rekla "vidi veljko, ovako stasitog i zgodnog momka majka rijetko rađa"

    i da, obožavala sam "hit meseca" i htjela sam kad narastem biti ista ko voditeljica duca marković.

    a od sexi scena se sjećam pok. ene begović u nekom od domaćih filmova, ali mi isparilo o kojem je točno riječ. možda okupacija u 26 slika?

  10. #260
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    i nevjerojatno, ali sam od otvaranja ove teme počela po kući pjevati "konjuh planinom" i vidim da nisam jedina

    a i ove se ne mogu nikako otarasiti http://www.youtube.com/watch?v=JXM6JRBJEP8

  11. #261
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ako je veljko onda valjda kadijevićeve

    ena begović nije glumila u Okupaciji u 26 slika. Moguće da se sjećaš filma Pad Italije.

  12. #262
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    eh da, kadijević. ma svi su mi se pomiješali u glavi.
    Posljednje uređivanje od Bodulica : 18.09.2014. at 19:41

  13. #263
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    sad tek vidim da sam karađića ni krivog ni dužnog uplela u priču. nek on stoji tamo di je.

    onda je sigurno "pad italije". kažem, malo su mi se pobrkali svi ti pojmovi.

  14. #264
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ako je veljko onda valjda kadijevićeve

    ena begović nije glumila u Okupaciji u 26 slika. Moguće da se sjećaš filma Pad Italije.
    pa zar nije ona sisa gurnuta kroz prozorče bila njezina?
    ja mislim da je ona, ne neki način, debitirala u tom filmu

  15. #265
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    u pravu si apri. gugl kaže da je u okupaciji statirala s 18 godina. to je biće ta scena. ali ona koje se ja sjećam je ipak iz filma "pad italije"

  16. #266
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    pa zar nije ona sisa gurnuta kroz prozorče bila njezina?
    ja mislim da je ona, ne neki način, debitirala u tom filmu
    Nije, nego od Tanje Bošković.

  17. #267
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    moram se povući
    mima je bolja poznavateljica sisa od mene

    ali sam sigurna da je bila u tom filmu

  18. #268
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Možda je bila kao statistica, to naravno ne mogu znati, ali nije imala ulogu.
    Tanja Bošković je glumila prostitutku sa početka filma, koja je gurnula cicu kroz prozorčić.

  19. #269
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja sam uvijek mislila da su Eninu sisu stavili kao "dublericu"

  20. #270
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, Tanja Bošković je bila previše čedna da bi pokazala cicu.

  21. #271
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    cvijeto, OZNA sve dozna!

  22. #272
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    nakon svega ovog, sretna sam što mogu reći: ivo lola nije sam!

  23. #273
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    jeste li i vi dobivali one "zlatne" značke Ivo Lola Ribar za sve petice u knjižici (ili je to bilo na kraju OŠ tko je imao sve pet?)

  24. #274
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pih, kasnim sto godina. Ali svejedno, isla sam u Anku Butorac (84/85) koja je pred sam kraj osnovne skole promijenila ime u nekoga tko nije bio narodni heroj. S Ankicinom bistom je odnesena i ona Pavla Papa iz parkica iza skole.

    Nitko me nije tukao, osim jednog Marija koji bi povremeno mlatnuo sve redom, a meni je uz to poderao i slovaricu. Kasnije je otisao u drugu skolu, za kaznu. Sjecam se njegove mame, sad pokojne, koja je za njegove rodjendane donosila najvece torte na svijetu. U razredu smo imali i brata i sestru blizance ciji su roditelji radili u Krasu pa smo cesto jeli i cokolade (netko je iz TOZ-a donosio olovke), a mene je dugo mucilo zasto (jedino) moja mama ponekad govori da nemamo toliko novaca, a radila je u banci.

    Imala sam ogromnu zelenu cetvrtastu torbu s nekakvom formulom i bila sam prilicno nesretna zbog toga. Htjela sam neku takvu 'tvrdu' i stari je obecao da ce donijeti iz Njemacke, a na kraju se pojavio s tom zelenom i zapravo mi ni dan danas nije jasno gdje li ju je samo izvukao. Bljak. Jednoj je prijateljici tata radio u Njemackoj tako da smo se svi uvijek divili njezinoj pernici i Herlitz torbi. Cak se sjecam da je bila zuto-crveno-plava. (Takvu sam si i ja valjda zamisljala da ce stici iz Njemacke, ali drek, dosla mi je grozna s formulom.)

    Imala sam na sebi bez majicu sa Strumfetom kad me jedna od najboljih prijateljica, Ana, toliko naljutila pod satom likovnog da sam je polila crvenom vodom u kojoj sam ispirala kist - crtali smo lubenice. Sjedila sam s njom, Anom, u nekoj od zadnjih klupa i na razrednim slikama nosim tamno plavu majicu (koju sam imala i na rodjendanu, vlastitom, kad mi je ujak poklonio zelenu 'znojnicu' za oko glave i ruke). Bila sam jedna od najvisih u prvom razredu, a onda i jedna od najnizih u osmom.

    Primali smo se u pionire u dvorani za tjelesni, i grozila sam se suknje, bijelih strampli i lakastih cipela u koje me mama uglavljivala kad god bi za to imala priliku. Zvijezda na kapi je bila nekako presijavajuca i obrubljena metalom, a znam da je mama u ormaru u spavacoj sobi imala svoju, drugacije plavu kapu s tamnije crvenom, plasticnom zvijezdom. Imali smo one neke pomagace koji su nas pripremali za veliku priredbu i uzasno sam bila ponosna, tamo negdje u sestom razredu, kad sam na slikama vidjela da je jedna od njih bila sestra decka iz osmog razreda u kojeg smo valjda svi redom bili zaljubljeni.

    Nisam isla u dnevni boravak jer sam zivjela odmah iza ugla i cuvala nas je baka. Ponekad sam jela dorucak u skoli, nakon drugog sata, ali jedino se sjecam griza na vodi posipanog s tri tockice gorkog kakaa i brda kristalnog secera. Griz je bio serviran u istim posudama kao u vrticu, metalnim s malim ruckicama sa strane. Puno cesce sam nosila u skolu sendvic s abc sirom i snitom presane sunke, u onoj kifli u obliku polumjeseca. Bio je uvijek zamotan u aluminijsku foliju, a onda pakiran u vrecicu za zamrzavanje. Ponekad bih takav sendvic pronasla u torbi... spresan tezinom knjiga i malo dlakav od raznoraznih zelenih zivih bica koje bi se na njemu nakotile.

    E, i jos jedna stvar koju pamtim i koju sam uzasno htjela jer su sve starije face imale, a meni mama nije htjela kupiti: http://g31.picoodle.com/ltd/img31/2/...em_85a925e.jpg (Ja sam bila osudjena na crne gimnasticke slape i/ili Startasice.)

  25. #275
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    a meni mama nije htjela kupiti: http://g31.picoodle.com/ltd/img31/2/...em_85a925e.jpg (Ja sam bila osudjena na crne gimnasticke slape i/ili Startasice.)
    ajme kaae, zepe

  26. #276
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    na zepe sam otkinula, a MM ova mama je isto prodavala novce a nikad ih imali nisu

  27. #277
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Prošle godine dok je bila ona štrumpfomanija u konzumu ja sam sređivala tavan i našla svoj album štrumpfovi sa samoljepljivim sličicama iz 84 i lektiru za 2. razred osnovne škole "Nove priče i basne" iz 81, sad ju čitam svome prvašiću i oduševljen je. Omiljeni gablec u školi su mi bili neki ogromni okrugli medenjaci, po 2 pakirana u tankim prozirnim pvc vrećicama. A hit slatkiši su bili tops keksi, grozni su mu bili i onda i sada, i munchmallow, bazooka žvake, pa kasnije kokice sa karamelom ili čokoladom. Iz dućana se sjećam nekih slovenskih bonbona,bili su mi dugo vremena misterij, valjda su sadržavali alkohol pa je na ambalaži pisalo "ni za otroke" ja sam mislila da to znači da nisu za crijeva pa mi nije bilo jasno kog vraga ih uopće proizvode i prodaju. Uz njih zeleni tvrdi mentol, pa 505 sa crtom i dimnjačar ( njih se sjećam iz bakine torbe).
    I sjećam se redukcija struje, sjedenja 2-3 x tjedno uz svijeće, pa kako sam 5 x na dan morala biciklom do dućana da vidim jel stiglo ulje, šećer,kava, najlonke kojih je isto bila nestašica pa se kupovalo uz predočenje nekih bonova.
    Omiljena igra pod odmorom , prije i poslije škole je bila gumi gumi, igrali smo svi, i cure i dečki, dečki su kasnije prešli na trulu kobilu

  28. #278
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj vida prvotno napisa Vidi poruku
    album štrumpfovi sa samoljepljivim sličicama iz 84
    munchmallow, bazooka žvake, pa kasnije kokice sa karamelom ili čokoladom.
    dimnjačar
    skupljala taj album
    obožavala munchmallow, to mi je bio najslatkiš , i bazooke, a te kokice su bile potpuni hit!
    Voljela sam dimnjačar bombone, ali i one slovenske s alpskim mlijekom, ti su mi bili najfiniji.

  29. #279
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj vida prvotno napisa Vidi poruku
    P
    I sjećam se redukcija struje, sjedenja 2-3 x tjedno uz svijeće,
    uuu, te večeri sam obožavala. cijeli kat u zgradi se skupio, odrasli i djeca, svaki put kod drugoga i igrali smo tombolu. u novce
    male naravno, al da začini igru. strašno nam je to bilo zabavno. ciiinkviina!

  30. #280
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    obožavala munchmallow, to mi je bio najslatkiš , i bazooke, a te kokice su bile potpuni hit!
    joj vec smo na forumi pricli o tim kokicama, a one od sira plavo pakiranje sam mrzila.
    munchmallow mi je i danas samo mi je jedan dovoljan, ne mogu vise tu silu secera u sebe ugurati

  31. #281
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    jeste li i vi dobivali one "zlatne" značke Ivo Lola Ribar za sve petice u knjižici (ili je to bilo na kraju OŠ tko je imao sve pet?)

    a na kraju osmog na revelinu dobila Gospođu ministarku

  32. #282
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Koju glazbu ste slušali?
    ja se sjećam Riblje čorbe i pjesama Pekar,lekar, apotekar; Volim, volim žene, Na Zapadu ništa novo...
    Ali ih ne mogu smjestiti u točnu godinu ...

    sjećam se ..."kakva strašna gnjavaža u životu doživjeti stotu"...
    odlazaka u po mlijeko u vrećicama i prvo moraš provjeriti curi li negdje...
    a i kako bi znali dati stari kruh čim vide djecu, a onda bi mama išla u trgovinu da kaže koju prodavačici
    Posljednje uređivanje od crnkica : 22.09.2014. at 00:57

  33. #283

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ajme kaae, zepe
    to je kod nas došlo tek u srednjoj školi, ali onda su ih svi imali i u svlačioni je bilo 26 pari takvih šlapa
    mene, sa spuštenim stopalima, cijelo vrijeme boljela kičma..

  34. #284

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    to je kod nas došlo tek u srednjoj školi, ali onda su ih svi imali i u svlačioni je bilo 26 pari takvih šlapa
    mene, sa spuštenim stopalima, cijelo vrijeme boljela kičma..
    Sad si me podsjetila na skoro najveću "traumu" iz osnovnoškolskih dana - papuče!
    Iz nekog razloga, preferiralo se da učenici nose one školske crne šlape na nazuvanje (nalik baletankama), a ja sam imala jaki platfus i bilo mi je zabranjeno nositi takvu obuću.
    Pa smo početkom svake školske godine imali pregovore sa školom... išli su roditelji na razgovor kod direktora, razrednica me vodila čistačicama da me "upoznaju" i da me ne gnjave ujutro (jer čistačice su stajale na hodniku, patrolirale i slale učenike bez šlapa doma). Naravno, šefica od čistačica bi svaki put promrsila da mogu staviti uloške u crne šlape - ne'š ti ortopedskog autoriteta.
    Kasnije, kad sam odrasla, najveći gušt mi je bio otići na izbore u svoju bivšu školu i prošetati se hodnikom u cipelama

  35. #285
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ahahahahahahahaha, tanja

    ti ko mujo koji gazi crtu dok mu supermen troši ženu
    LOOOOL

    genijalno!

  36. #286

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ahahahahahahahaha, tanja

    ti ko mujo koji gazi crtu dok mu supermen troši ženu
    LOOOOL
    Eh, sad molim i cijeli vic jer tog još ne znam

  37. #287
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa, pokupio supermen sve muškarce po donjem vakufu, nacrtao im na cesti kredom crtu, postrojio ih i rekao:
    ja ću sada da vam ..bem žene, a vi da niste slučajno prešli tu crtu, inače vas pobijem

    i, radi supermen posao zbog kojega je došao, taman sa mujinom fatom, a mujo se kida od smijeha
    pitaju ga ovi: jesi lud, mujo, šta ti je bolan. ovaj ti hebe ženu, a ti crče od smijeha
    a ovaj, padajući u nesvijest od šege: dok on meni ..be ženu, ja mu po crti gazim.


    eto, to ti je meni jedan od dražih viceva
    pravi bosanski!

  38. #288

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Baš je tipičan bosanski

  39. #289

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    A, sjećate li se i jeste li lizale Gringo sok u prahu? Ne mogu naći sličku, ali mi smo to obožavali. Ne znam kako nismo, od tolike, kemije imali prob.problema. Svaki dan, nakon škole, smo u kiosku kupavali ili to ili slane koštice.

    Evo jedna retro fotka (da mi se dokopat ovakvih bakinih kutija):

    http://www.kulinarika.net/userdata/s...ss/555page.jpg
    Posljednje uređivanje od Val : 22.09.2014. at 12:33

  40. #290
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Gringo su svi lizali, jednom ili dva puta sam probala i u obliku soka, na nekom rodjendanu.
    meni omiljeni bio je od borovnice

  41. #291
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moja prva "muzika" u mislim 5.r. bio je neki kazetofon stigao iz inozemstva, mogao je i snimati iz prostora. Pa sam ga prislanjala uz tranzistor kad bi išla neka top-lista i presnimavala na kazetu...usput bi uhvatilo i malo prometa, kućnih rasprava ili zvonjave telefona . Sjećam se da sam prvu kazetu sklopila od ABBA-inih pjesama, a sestri je hit bio Vlado Kalember .
    Posljednje uređivanje od čokolada : 22.09.2014. at 13:25

  42. #292
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    pa, pokupio supermen sve muškarce po donjem vakufu, nacrtao im na cesti kredom crtu, postrojio ih i rekao:
    ja ću sada da vam ..bem žene, a vi da niste slučajno prešli tu crtu, inače vas pobijem

    i, radi supermen posao zbog kojega je došao, taman sa mujinom fatom, a mujo se kida od smijeha
    pitaju ga ovi: jesi lud, mujo, šta ti je bolan. ovaj ti hebe ženu, a ti crče od smijeha
    a ovaj, padajući u nesvijest od šege: dok on meni ..be ženu, ja mu po crti gazim.


    eto, to ti je meni jedan od dražih viceva
    pravi bosanski!
    je, to me i nasmije i rastuži... duhoviti do bola, ali uvijek na svoju štetu!

  43. #293
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Naišla sam na ovo pa me podsjetilo na ovu temu, malo za ilustraciju: http://pijamasurf.com/2011/05/25-mon...en-del-futuro/

  44. #294

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, šefica od čistačica bi svaki put promrsila da mogu staviti uloške u crne šlape - ne'š ti ortopedskog autoriteta.
    Čistačice=podvornice

    a tko se sječa onih plastičnih federa na kojima su se nosili ključevi?
    to je bio jedan od apsolutnih hitova.
    i za one odrasle oko kvatrića - roba iz valentina (kiosk u maksimirskoj).

  45. #295
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    al ih ima ružnih, bože sačuvaj
    ko da nisu spomenici NOB-u, žrtvama... nego armiranom betonu

  46. #296
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    i za one odrasle oko kvatrića - roba iz valentina (kiosk u maksimirskoj).
    kiosk?!
    kiosk?!
    pa to je bio jedan od većih butika u gradu!

    bio si faca ako si se tamo oblačio

    ali, `82., `83...

    moguće je da je kasnije postao manji
    u moje doba je bila cijela ona zgrada sa polukružnim prozorima
    sve je to vilo valentinovsko

    kasnije su se prodavali dinamovi dresovi

  47. #297
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ne dirajte mi u djelo bogdana bogdanovića

  48. #298

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    kiosk?!
    kiosk?!
    pa to je bio jedan od većih butika u gradu!

    bio si faca ako si se tamo oblačio

    ali, `82., `83...

    moguće je da je kasnije postao manji
    u moje doba je bila cijela ona zgrada sa polukružnim prozorima
    sve je to vilo valentinovsko

    kasnije su se prodavali dinamovi dresovi
    Jeste, dobro zboriš, ali mi smo slinili na valentino kiosk (valentino-junior) koji je bio preko puta.

  49. #299

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Ja sam imala startas tene umjesto crnih šlapa jer ih nije bilo u mom broju. Od obuće pamtim i jugoplastikine gumenjače, žute i plave i kasnije must-have puma visoke tene.
    I 84. sam imala yassa jaknu sa zvjezdicama.

  50. #300
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    generacija 80/81
    Škola OŠ Braće Lovrić
    Sjećam se divne učiteljice Jele, natjecanja "Titovim stazama revolucije", izleta na obližnja brda, KRAŠ slatkiša i kolumbo čokolade i cedevite koju sam lizala iz poklopca dok sam bila solo u kući... sjećam se plavih kapica i crvenih marama... jedan tjedan ćirilica drugi tjedan latinica... sjećam se "polivene", sjećam se čunga-lunga žvaka, jabuka u šećeru na štapiću, kragnica na košuljama i pufastih rukava, te tajica sa linijama kričavim sa strane... Serije "Bolji život"... filma "Lov na zelene dijamante" i onih domaćih partizani-njemci... pripredbe engleskog jezika na kojoj smo pjevali yesterday... zatim skorog rata, masovnog iseljavanja mojih dragih drugarica i drugara od kojih većinu više nikada nisam vidjela ni čula...

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •