Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 82

Tema: Kad idu leći?

  1. #1
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno Kad idu leći?

    Dakle, to nam je najveći problem i uzrok pobune i negodovanja. Imam ih četvero, mala obično zaspe najranije a od njih troje (8, 12 i 13,5) zahtijevam da idu leći skupa jer spavaju u istoj sobi. Najstariji se buni i smatra da on može najkasnije, što mi je nemoguće izvesti jer se onda buni i sestra, koja je samo godinu ipo mlađa, a uz njih dvoje nema šanse da osmogodišnjak ide sam u sobu. neću napisati kad ih tjeram u krevet jer me zanima kako ste se vi organizirali.

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kod nas mala radi rusvaj, toj se nikad ne spava, uvijek bi još jednu priču, pjesmicu il pusu. Dvojici srednjih koji su zajedno u sobi gasim svjetlo u 9. Odu oni u krevet ranije pa čitaju. Ako oduže, a zna se i to dogodit, onda idu direkt na spavanje. Najstariji se sam brine o svom spavanju.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Fajrunt je najkasnije u 21.30 kad se idući dan trebaju dići za školu (jednosmjenska nastava, jutarnja). U 21h je vrijeme za raspremanje kreveta i kupaonicu, a nakon toga krevet.

    Vikendom zna ponekad biti malo duže. Radnim danom se često dogodi da samoinicijativno odu ranije ako je bio naporan dan.

  4. #4
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    O bolne li teme...

    Nama se sve poremetilo otkad tata nije kući. Do sad je bilo svako u svoju sobu o za pola sata spavaju.

    Sad oko 9 objavim da JA idem na spavanje, a oni kako hoće. As u rukavu mi je što ne žele sami ostati nakon gašenja svjetla u dnevnom pa svi idu za mnom.

    Za desetak minuta pozaspu, rasporedim ih po sobama a ja ustajem. Nisam baš zadovoljna ovim rasporedom :/

  5. #5
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    moji su 7 i 9. ovo stvorenje od 7 odlazi sama oko 20-21 na spavanje, ovisno kakav nam je raspored, a ovo cudo od 9 bi jos ovo jos ono. zapravo ceka uvijek oca koji kasno dolazi doma, da uzica pricu o patuljcima. MM ne moze doci ranije nego dodje, na zalost, ali i on je u krevetu najanjkasnije oko 21:30 radni dan, vikend zna zaruziti i do 22.

  6. #6
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    isuse meni muka dode kad vas citam

  7. #7
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kad sam sama s njih troje ide super, idu spavat izmedu pola 9 i pola 10

    kad je md doma nema sanse da zaspu prije 10, pola 11, nekad 11 (8, 6 i 3 godine) uz moje neizbjezne zivcane slomove

    budenje u 7

  8. #8
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    pa onda smo mi najgori . ja ih jeeedva uspijem strpati u 22 u krevet. naravno redovno uz dramu, nekad vecu nekad manju.

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj *meri* prvotno napisa Vidi poruku
    pa onda smo mi najgori . ja ih jeeedva uspijem strpati u 22 u krevet. naravno redovno uz dramu, nekad vecu nekad manju.
    Ma i mi ostali smo imali tih problema dok su djeca bia ovak mala ko tvoja (iako sam ja svoje uvijek trpala relativno rano u krpe, da JA imam malo mira). Ovo ti je topic za školsku djecu. Škola ih prisili da idu u krpe u neko normalno vrijeme.

  10. #10
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    moj mali se dize u 6,15 i svejedno nikako u krevet prije

    zato me i strah sta ce biti kad budu veci.
    Posljednje uređivanje od *meri* : 17.09.2014. at 12:33

  11. #11
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam svjesna da je problem u tome što su njih troje skupa u sobi i onda idu svi u isto vrijeme. Ja npr nikad nisam išla rano leći kao dijete, vrijeme mi uopće nije bilo ograničeno, mogla sam gledati tv koliko me volja i zato mi je žao njega da traži malo kasnije a ja to ne mogu izvesti. Mogu ali to bi značilo da će svi troje biti budni, raspravljati, vikati, gledati tv..(ja nemam tihu ni mirnu djecu) a meni je ta večer potrebna ko hrana i voda, treba mi mir i tišini a to je jedini dio dana kad to sebi mogu priuštiti. Idu u 9, 9 ipo najkasnije leći. Vikendom kasnije a ljeti nikad prije ponoći.

  12. #12
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    kod nas je to i radnim danom i vikendom između 22 i 22.30. u stvari, vikendom i kasnije.
    s iznimkom m i to ona tri dana u tjednu kad ima trening, a od ove godine to je 2 sata u bazenu, od 18-20. dođe doma i zaspi ko klada. jedva se presvuče i umije.
    j u 10 - 10 i pol ode u sobu i zatvori vrata.
    ne sekiram se radi toga uopće.
    imam filing da im je dosta spavanja tako, nikad nisu bili neki od previše spavanja, naročito j. da mu jadnom u devet zagasim svjetlo, ne znam šta bi taj radio u krevetu, brojao ovce do deset i pol.
    buđenje i kod nas u 7.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Sve dosad je fajrunt bio u 21.15 (onih 15 minuta je užicano ). Ove godine mu je raspored takav da većinu nastave u glazbenoj ima do 20 h, ponekad i dulje, i to skoro svaki dan, pa je tehnički neizvedivo da bude u krevetu u 21 h Granica se tako pomaknula na 21.30, ajde, i nije neka drastična promjena. Ima 10 godina.
    Najveći problem je što se on navečer razvlači, slaže krevet 100 godina, pa se zaigra u sobi nečim bezveze, pa onda ode u kupaonu i tamo sjedi i bulji u zid bar 10 minuta, i slično. Zapravo sam sebi uzima vrijeme. I ne mogu ga ubrzati. Vjerojatno je to od umora, samo što ne želi priznati.

  14. #14
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Trina, kod tebe je nezgodnije jer je među najstarijima mala razlika. Mislim da bi ja njih dvoje držala u paketu, a malom od osam bi rekla da je miljama daleko po dobi i da tu nema raspave.
    Znam da je lakše reći nego učiniti, ali mi smo tako s našima napravili pred neko vrijeme, a isto su svi u jednoj sobi. Prihvatili su, a nije da sam baš očekivala da hoće. Ali šta ću - veliki je stvarno momak, ne mogu ga držat na istom režimu kao male. Pobuni se srednji, ali ne damo mu prostora, kao ni maloj.
    Nama je gušt s A. provodit večeri, ali malo postajem zabrinuta oko našeg ljubavnog života kao para (u svim njegovim dimenzijama). Donedavno smo imali večer za nas. Doduše, ljetos je bio baš raspašoj, sad je drugačije i ipak ranije ide u krevet, ali opet...

  15. #15
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    meri skola ih slomi, i moji se dizu rano oko 6-7 najkasnije.

  16. #16
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a viš trina, meni je ta večer jedino vrijeme da smo svi zajedno. i zato ne forsiram spavanje. a što kaže vertex, totalni mi je gušt biti s j od kad je u pubertetu. na njega za sad to dobro lupilo, duhovit je, stalno ima neke provale i super mi je s njim pričati.
    on pak s treninga dođe najranije u osam i pol. svaki dan.
    a m isto, tri puta tjedno.
    a kad nije na treningu onda divlja po parku do 8, čak i do 9, sad dok je još toplo.
    onda guštam bar tih sat vremena kad smo svi skupa u istoj prostoriji

  17. #17
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moji idu spavat u 9 jer pokrepaju. Zapravo, krenu se ponašati ovako kako tanja opisuje, zavlače i razvlače od umora, samo ih je više pa imamo i element svađe.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    kod nas je kao i kod cvijete, s time da se još nismo ušaltali pa bude i bliže 11.
    Kad ide ujutro u školu dizanje je u 7, a kad je popodne ovisi jel ima nešto od aktivnosti ili neki izborni predmet odmah u 8 pa je opet u 7.

  19. #19
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    cvijeta, yes, obožavam pubertet (ne urekla se, kuc kuc kuc!).
    I slično je i s drugim kao kod tebe, i mlađi su makli spavanje sve bliže desetki, jer nam bude lijepo navečer. Ali držim da ipak treba vodit računa da spavaju dovljno (koliko je njima dovoljno, je'l). Još se nismo sasvim ustrojili u školske prilike, ali 9, 9:30 mislim da treba bit vrijeme za spavanje mojim mlađima.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Moji idu spavat u 9 jer pokrepaju. Zapravo, krenu se ponašati ovako kako tanja opisuje, zavlače i razvlače od umora, samo ih je više pa imamo i element svađe.
    Ma to je uvijek tako čim je broj djece veći od jedan. Kod nas nije baš svađa, ali je natezanje... Dođe na isto.

  21. #21
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Kod mene je bio problem ali sada svako dijete ima svoju sobu i puno je lakše.
    Najmanje dijete ide spavati između 21,30-22.00 a starija između 22,30-23.
    Ali oni imaju treninge do 21-22h, kako kada pa ranije niti ne mogu.
    Najmanje pokušava užicati kasnije spavanje ali mu ne dozvoljavamo.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Moj najstariji, 13, mora u krevet nakon tv dnevnika jednako kao i braća od 5 i 4 godine. Najstariji je sam u sobi i smije čitat neograničeno, ali obično zaspe do 9. A ovaj mlađagni dvojac možda brblja 10 minuta i utone u san. Dižemo se oko 6 i po, iako bi zapravo mogli kasnije, ali nekako smo svi ranoranioci i meni je baš super provest s njima to vrijeme ujutro. Moj pubertetlija isto valja fore i jede doručak poooooolako, pa oblači tenisice poooolako i mislim da je bar 5 puta dosad zakasnio u školu iako realno digne se prerano i sigurno je naspavan.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I najiskrenije mislim da bih da oni idu spavat oko 10 ja umrla. I divim se svima koji se odriču tog večernjeg mira, a najviše onima koji to čine svojevoljno. Ja iza 9 navečer grizem...

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    12,5 godina sad kad je skola ide spavati u 22 ( treninge ima skoro svaki dan i nije kod kuce prije 21 30).

  25. #25
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moja, 14 g, ide spavat oko 23-24 sata i svaku večer ratujemo oko toga.
    Često ja znam prije nje zaspati i nemam pojma kad legne.
    Ustaje u 7 kad je škola.
    Kad nije, onda najčešće oko 10 sati.

  26. #26
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Moja, 14 g, ide spavat oko 23-24 sata i svaku večer ratujemo oko toga.
    Često ja znam prije nje zaspati i nemam pojma kad legne.
    Ustaje u 7 kad je škola.
    Kad nije, onda najčešće oko 10 sati.
    Ja ratujem sa MM. Neki dan je djetetu (14) izletilo kako je bio dobar Dr. House.
    Ja legla u 22h a muž dozvolio gledanje serije.

  27. #27
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kod nas gašenje svjetla u 21
    u 21:05 oboje već spavaju

    vikendom... rijetko iznimke
    ona je takvo dijete da ako ne odspava 10 sati - razboli se
    fizički

    problem nam je kad imamo prijateljice na sleepoveru
    onda se prilagođavamo tom djetetu
    ali i kad ona ide prespavati negdje, opet se prilagođava
    pa sutradan glavinja

  28. #28
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Prije oko 22 ili kasnije, sad kad je krenuo u školu, pomičemo na 21:30. Ustvari oko 21:10 ide leći, pa kad zaspi.

  29. #29
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Moja, 14 g, ide spavat oko 23-24 sata i svaku večer ratujemo oko toga.
    Često ja znam prije nje zaspati i nemam pojma kad legne.
    Ustaje u 7 kad je škola.
    Kad nije, onda najčešće oko 10 sati.
    Imamo i mi ovakvih situacija. Meni je to propali dan. Jer nakon čitavog dana u petoj brzini, tihu večer čekam ko ozebli sunce, a ne da ja idem leći prije njih. A i kao što je netko napisao, i bračni život pati. Morat ću sinu pokazati što ste napisale, jer on misli da samo oni idu oko 9 leći.

  30. #30
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    malac ide u 21:30, E u 22, buđenje ujutro u 6:30
    nema previše natezanja, u isto vrijeme su u kupaoni, i onda prvo on legne potom ona...
    spavaju u istoj sobi

    što se tiče samog kretanja na spavanje, kažem jednom, ako ne reagiraju, gasim TV, komp, svjetla i palim samo u kupaoni...
    ne pada mi na pamet prepirati se s njim, samo ih sprašim...
    22-24 je vrijeme za MM i mene

  31. #31
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Moje su još malene, neznam kako će to izgledati kad uđu u pred pubertetsku ili pubertetsku dob, ali sad idu spavati od 21-21.30.Kad se promjeni ura sad u 10 mjesecu, onda idu na spavanje u 20h. Nije da ih tjeram, ali starija se diže u 7 za vrtić, a mlađa više ne spava preko dana tako da su do tog sata naveliko spremne za spavanje. Ljeti se to odvuče i to 22-23sata, jer smo na moru do iza 8 tako da ih ne stignem potrpati u krevet do 21.

  32. #32
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja ide oko deset i tad jedva zaspe, nikad joj nije trebalo puno spavanja. Nije mi baš zamislivo da ju šaljem ranije pa da leži u krevetu.
    Posljednje uređivanje od Mima : 18.09.2014. at 09:28

  33. #33
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    E da, ja isto jako cjenim tih par sati mira i tišine navečer..mogu biti najumornija, ali nakon tih par sati samo za sebe ili za sebe i muža kad je on doma, a ne na brodu ja sam ko nova..puni mi baterije...ne moram čak ništa posebno ni raditi, mogu i buljiti u plafon tih 2-3 sata, ali taj mir mi je baš potreban i baš dobro mi dođe...tek nekih zadnjih godinu dana to prakticiram, jer dok je mlađa još dojila, to mi nije bilo izvedivo, doslovno se nisam mogla maknuti od nje iz kreveta, a za nešto manje od 3 mjeseca nam stiže braco, tako da opet na neko vrijeme mogu zaboraviti na to svoje vrijeme, pa koristim tu privilegiju dok mogu

  34. #34
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Moja, 14 g, ide spavat oko 23-24 sata i svaku večer ratujemo oko toga.
    Često ja znam prije nje zaspati i nemam pojma kad legne.
    Ustaje u 7 kad je škola.
    Kad nije, onda najčešće oko 10 sati.
    Moja (9g) nikad navečer nije pospana, tako da jedva ode u krevet oko 23h, a kad ima školu popodne i oko ponoći.

    I sličnog sam mišljenja kao i cvijeta, to razdoblje navečer, kad mali braco zaspi (iako nije ni on baš da ide rano, on ode obično oko 22-2230h) mi je prilika da budem s njom i da si malo popričamo... inače, pa ne znam kad bi joj se mogla posvetiti baš 1 na 1.

  35. #35
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mi imamo sreću u nesreći s tim razvažanjem
    tako da svaki dan imam s njom barem sat i pol jedna na jednu

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Pa da, taj raspored ovisi o navikama obitelji.

    Ali treba voditi računa i o potrebama djeteta.

    Moj E. nikad navečer nije pospan, ali ujutro bude koma ako ne ispuni kvotu spavanja - onako kako apri kaže za svoju kćer... To rješavamo tako da se izdovolji vikendom (petak ili subota) a ostale dane zna i sam da mora u krpe, inače zaspi i zakasni na prvi sat.

  37. #37
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi baš zamislivo da ju šaljem ranije pa da leži u krevetu.
    brojala bi ovce do 11 zajedno s mojim j

    ja stvarno mislim da nisu svi isti kad je riječ o potrebama za snom. i da je njemu 8 sati spavanja skroz dosta.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Obje idu spavati u 21 sat preko vikenda (buđenje ujutro je u 06:40), petkom i subotom mogu ostati duže (do 22, 22:30)
    mi imamo sreće da obje vole spavati (pogotovo starija) i kad su jako umorne same kažu da bi išle spavati.

    ujutro ih uvijek moramo buditi, a vikendom znaju opako produžiti, da nadoknade izgubljeno preko tjedna (starija bez problema može odspavati do 10, 11 ujutro).

  39. #39
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Radnim danom oko 21.30,vikendom do 22.30
    Mada mali vrlo često sam traži da id leći već oko 21.
    Starija bi do ponoći da joj dozvolimo ali nema šanse.Pogotovo sada kad je krenula u školu.

  40. #40
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moja si i popodne odspava sat- dva pa nije umorna, a ni pospana navečer.
    Ako ju i nagovorim da legne ranije, tne zaspi, već se digne i dođe k meni u krevet pa mi ju bude žao i prestala sam se previše sekirat.
    Kaj da radim?
    Dobra je, ispunjava svoje obaveze, ujutro ustane bez problema, odličana učenica... I voli gledat dr House-a pa nek gleda, a ja spavam. Tak je bilo jučer npr.

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Moja si i popodne odspava sat- dva pa nije umorna, a ni pospana navečer.
    Ako ju i nagovorim da legne ranije, tne zaspi, već se digne i dođe k meni u krevet pa mi ju bude žao i prestala sam se previše sekirat.
    Kaj da radim?
    Dobra je, ispunjava svoje obaveze, ujutro ustane bez problema, odličana učenica... I voli gledat dr House-a pa nek gleda, a ja spavam. Tak je bilo jučer npr.
    Dobro je ako ima vremena - moji nemaju. Raspored je tako natrpan da nemaju bitno manje radnih sati od nas, odraslih.

    A istina je da ima serija i filmova u nedoba na televiziji koje bih i ja pogledala, ali su mi prekasno, pa razmišljam da ugovorim onu snimalicu ili nešto slično, da možemo gledati zanimljive stvari u normalno vrijeme, a navečer otići spat kad osjetimo potrebu.

  42. #42
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja se ne mogu načuditi kako vam djeca idu rano spavati, i ovi veliki?
    B nikada nije išao spavati prije 10, 10.30 jer njemu naprosto na večer ne treba san, stvarno bi ležao u kreveti u brojao ovce. F je ranospavalica, njoj kad se spava ide spavati. Sada, s promjenom vrtica, mora nakon dvije godine u vrtiću spavati pa ni ona više nemre zaspat u 8.30 već oko 9.30, 10.

    Njih dvoje spavaju skupa u sobi, ali F nikada nije smetalo što je B još budan i ne mora ići spavati...

  43. #43
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,634

    Početno

    uf uf moja cimavica je oduvik bila teska za zaspat.
    digne se ona ujutro bez problema ali ja smatram da je tih 7-8 sati malo za nju.
    maza ide u krevet sada oko 21-21:30, zimi nekad i prije 20h i ujutro je jedva dize (skola nam je stalno ujutro).
    ona ide lec oko 22-22:30 ali nikad ne zaspe prije 23-23:30.
    liti je to jos kasnije, ja zaspen prije nje ali liti spavaju do 10, 11 pa aj nekako to prozvacem. znalo se desit da mm i ja odemo vanka i vratimo se oko 2 a nju zateknemo budnu!!

  44. #44
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Moji su 13 i 14 god. i spavati idu oko 22, kad je popodne škola možda oko 22,30, ali treninzi su im u večernjim terminima... tako da ranije nije moguće da se pospreme spavati

  45. #45
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    meni je trauma iz djetinjstva rano lijeganje i nikad se nisam na to navikla iako je mama bila u tome više nego striktna. ja sam noćni tip i spasila sam se kad sam konačno sama mogla odlučivati kad ću u krevet. tako ni djecu nisam nikad tako rano slala na spavanje. ako im je škola bila 1. smjena dovoljno je bilo da zaspu do 23 sata i ujutro nije bilo neke razlike kod ustajanja u odnosu ako bi kojim slučajem nekad ranije zaspali.

    ne znam zašto bi dijete od 13 ili 14 godina moralo u 21 h biti u krevetu osim želje roditelja da imaju malo mira. jedino ako to isto dijete samo osjeti da je umorno i da mu se spava. u toj dobi su valjda sposobni to sami skužiti.

  46. #46
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Bodulica, slažem se s tobom.
    Ja jesam za red i neka barem okvirna pravila, ali oko ovoga ne inzistiram previše zato jer nema posljedica i isto kao i ti smatram da je cura od 14 sposobna odredit kad je umorna.

  47. #47
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,469

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    meni je trauma iz djetinjstva rano lijeganje i nikad se nisam na to navikla iako je mama bila u tome više nego striktna. ja sam noćni tip i spasila sam se kad sam konačno sama mogla odlučivati kad ću u krevet. tako ni djecu nisam nikad tako rano slala na spavanje. ako im je škola bila 1. smjena dovoljno je bilo da zaspu do 23 sata i ujutro nije bilo neke razlike kod ustajanja u odnosu ako bi kojim slučajem nekad ranije zaspali.

    ne znam zašto bi dijete od 13 ili 14 godina moralo u 21 h biti u krevetu osim želje roditelja da imaju malo mira. jedino ako to isto dijete samo osjeti da je umorno i da mu se spava. u toj dobi su valjda sposobni to sami skužiti.
    Ja se ne mogu sjetit kad sam išla u krevet u toj dobi al u 21h sigurno nisam. Moja klinčadija (3 i 5 god) ide oko 21:30-22h (ljeti i 22:30h) i stvarno kad čovjek pogleda realno a zanemari svoju potrebu za večernjim mirom, nije mi ok siliti dijete na san ako nije pospano. Kad pomislim da meni to netko radi, sva se naježim, pa nemaju svi ljudi jednaku potrebu za brojem odspavanih sati. Moja djeca recimo su sa 2,5 god oboje izgubili potrebu za dnevnim snom, je bilo mi je teže izdržat cijeli dan s budnom djecom al prilagodila sam se njihovim potrebama i istina imala mir na večer.

    SAd mi recimo f. fakat ima potrebu nespavati po danu al vrtiću sve stavljaju spat pa tako i on zaspe zadnji u grupi i onda na večer veselje, neki dan nije dijete od 3 god. moglo zaspat do 23h , baš se mučio ma mislim za izludit i kad mi jedna mama kaže sva djeca bi trebala do škole spavat po danu ja grizeeem....Jesus ?!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.09.2014. at 01:07

  48. #48
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    aj mi recite... kako se dijete može prisiliti da ide spavati?!
    jel im se šivaju kapci... kako?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ne, ali se može poterati malo ranije u krevet (malo dete nekako izanimirati, starije ubediti). To ja radim, jer moja nikad nije pospana, na njoj se nikad ne vidi. I ona sama nikad ne bi priznala ili uopšte ne oseća.
    I tako smo je mi puštali, pa je legala oko 22-23h kad je išla u vrtić, ali je i ujutru ustajala posle 8.
    Sad kad je pošla u školu, a osam godina će ići pre podne, sat nam zvoni u 6.30 I sad u 21h već spava. Ali ne traži sama, da se nju pita ona bi u to vreme tek pošla iz parka kući. I meni je bilo teško da se prilagodim da SVE aktivnosti moraju da nam se završe do 19h (jer njoj jako treba vreme da se primiri, nije od one dece koja se samo isključe).
    Mnogo je teže bilo nama roditeljima da promenimo taj popodnevno večernji način života, nego njoj.

    I da, ona je kao Orka, ako ne spava dovoljno vrlo brzo se razboli. A očigledno da joj još uvek treba 9-10h sna.
    Posljednje uređivanje od vissnja : 19.09.2014. at 08:18

  50. #50
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ali vidiš da zaspi
    vi je samo stimulirate
    da ostane skakati i buljiti u strop... i da znaš da joj je dosta 8 sati sna... vraga bi je tjerala

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •