Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 82 od 82

Tema: Kad idu leći?

  1. #51
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Po tome, ja bi svoje trebala i ranije slati leći, jer zaspu čim dotaknu krevet. Pogotovo najstariji koji se najviše buni.

    Ma sve ja to znam, sve je meni jasno, rano je to a on je veliki...ali sebična sam, mislim na sebe, to je jedini dio dana kad mogu imati malo mira, kad se mogu zavaliti na kauč i gledati tv, pričati s mužem..kod nas je čitav dan toliki kaos, buka, sa svih strana vika, priča, muzika, crtići..aaaaaaa...da sve te priče o njegovom kasnijem odlasku u krevet padaju u vodu.

  2. #52
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ja sam svojima obznanila prosle godine da ja radim do 21 sat. dakle mamakat, pomoc molit, vecera bilo sto mogu im pomoci do 21 sat.
    takodjer moraju mi radti 30-45 min za vjezbanje, bez mamakanja i ostalog.

    i meni je pomoglo za moj mir, navikli su se, nije to tako strogo da bas u 21:01 necu ugrijati milijeko ili tako nesto, ali generalno ja mir dobijem. MM ionako nikad nema, pa mi to ne pomaze za nase druzenje. ja tad mogu gledati TV, citati, surfati sto god, jer moje radno vrijeme je proslo.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 19.09.2014. at 09:10

  3. #53
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kad je moja bila beba, išla je spat u 19,30 i to je štimalo tako do njene treće godine kad sam se ja vratila na posao.
    I to mi je odgovaralo.
    Imala sam večer za sebe.
    Sada je to sve drukčije.
    I ne smeta me pretjerano.
    Ali ja imam jedno dijete i razumijem Trinu da pored četvero jedva čeka da odu leć pa da ona malo odahne.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ali vidiš da zaspi
    vi je samo stimulirate
    da ostane skakati i buljiti u strop... i da znaš da joj je dosta 8 sati sna... vraga bi je tjerala
    naravno da ne bih
    ali fora je u tome što sam ja dugo mislila da se njoj ne spava
    a ona se samo dobro folira

  5. #55
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Tako i moja. 3.5 godina. Nikad ona ne izgleda nešto umorno. Al ako slučajno sjedne, u auto, il ju nagovoriš na priču, zaspe za minut i po.

  6. #56
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    e to je onda po meni odgovornost roditelja
    jer, šta bre dete zna šta je 100 kila

    pa sam ja sebi stavila pod odgovornost da ih u 21 sprašim u krevet
    jer bi oni bauljali tko zna do kad
    i drugo jutro/dan bili podgrijani leševi

    a ovako, zaspe odmah i ujutro se dignu nasmijani i fantastično raspoloženi

  7. #57
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Točno tako. L je sinoć išao u 10 spavat jer je imao dodatni trening, zadnji u karijeri što se mene tiče, i jutros je sjedio 10 minuta u kuhinji na stolici s patikom u ruci i gledao u prazno.

  8. #58
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    kod nas isto povečerje u 21h zatvara se hotel, ne radi kuhinja. moji se dizu u 6.20 za skolu tako da se svojevoljno spremaju na spavanje, cesto citaju u krevetu do 22h i to im ne branim. Nije se lako presaltat s treninga npr na spavanje. Mala cesto ranije zaspi i prije je bilo svađe zbog svijetla sad smo im kupili led nocne lampice koje usko svijetle pa si vise ne smetaju. e da mob moraju parkirat kao i tablet u 20h u dnevni boravak. moji ak su pred ekranom navecer brbljaju u snu tako da je i tv navecer iznimka. radije im skidamo filmove pa gledaju na kompu poslje rucka vikendom
    Ne znam sto bih bez knjiznice ovako je spavanje = knjiga

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas isto povečerje u 21h zatvara se hotel, ne radi kuhinja. moji se dizu u 6.20 za skolu tako da se svojevoljno spremaju na spavanje, cesto citaju u krevetu do 22h i to im ne branim. Nije se lako presaltat s treninga npr na spavanje. Mala cesto ranije zaspi i prije je bilo svađe zbog svijetla sad smo im kupili led nocne lampice koje usko svijetle pa si vise ne smetaju. e da mob moraju parkirat kao i tablet u 20h u dnevni boravak. moji ak su pred ekranom navecer brbljaju u snu tako da je i tv navecer iznimka. radije im skidamo filmove pa gledaju na kompu poslje rucka vikendom
    Ne znam sto bih bez knjiznice ovako je spavanje = knjiga
    Isto, na ormarić u predsoblju, izvan sobe u kojoj spavaju.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Moji idu u 9, rijetko oko 9 i po, 10, ako ja gledam nešto zanimljivo na tv-u, a muž još nije došao doma da ih uspava Sad mi je sasvim svejedno, jer su doma, ali kad ja opet krenem na posao, a oni u vrtić, spavanje u 9 je imperativ. Njima treba puno sna, a često se bune da ne žele ići spavati, pa zahrču prije nego dotaknu jastuk.
    Trina, nemam neki pametan prijedlog za tebe jer znam kako sam ja mrzila u toj dobi kad su me tjerali da idem rano spavati, a ja bih rado pogledala nešto na tv-u, ostala s njima sjediti i slično... Rekla bih ti da im staviš tv u sobu, da pogledaju nešto prije spavanja, a da ti imaš svoj mir u kući, ali grozim se elektronike u dječjim spavaćim sobama, a drugog rješenja nemam. Vole li čitati prije spavanja ?

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    P, jednostavno, ako dijete ima manju potrebu za snom a želiš navečer imati mira moraš se ranije ujutro buditi s djetetom. I meni je uistinu nejasno da ima toliko djece kojoj je u 7. razredu dovoljno 7 do 8 sati sna. Gledam po razredu mog najstarijeg gdje većina ide u krevet oko 11 navečer a budi se zbog škole u 7, pa ako ne zaspu istog trena to je manje od 8 sati. Čini mi se da često djeca spavaju manje nego im je potrebno.

  12. #62
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    . moji se dizu u 6.20 za skolu
    zašto se dižu tako rano?

  13. #63
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    I moji su se u toj dobi dizali tak rano - ja radila od 7, a djeca išla u boravak. Odahnula sam kad je boravak završio, iako su moji bili utrenirani jer su se i za vrtić tako dizali.

  14. #64
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    e, ali pikula ne radi, doma je s bebom

    moji se dižu u 7
    a ne idu u lokalnu školu

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Možda im škola ne počinje u 8? Mom sinu škola počinje u 7 40 zbog putnika.

  16. #66
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    možda
    zato pitam

  17. #67
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    aj mi recite... kako se dijete može prisiliti da ide spavati?!
    jel im se šivaju kapci... kako?
    pa lijepo apri stavis dijete u krevet u mrak i tako lezi 2h dok ne zaspi.Ne zaspu sva djeca cim ih polegnes.
    Od frendice mala tako svaku vecer mora i lezi dijete budno u mraku svaku vecer po 2h nekad 1h.
    Meni je to prisila a ujutro je lijepo raspolozeno s tim svojim brojem odspavanih sat (cca 8h) al mama zeli mir navece.
    Mislim tko ga ne zeli taj laze al ne bih mogla dijete drzat tolikou krevetu da bulji u strop. Mrzila sam to ko dijete.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.09.2014. at 16:17

  18. #68
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa zašto da džabe leži 2 sata i bulji u strop
    bolje da radi nešto pametnije ako mu se fakat ne spava

  19. #69

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    A dijet ene čiat , crta, gleda kartu u krevetu nego baš mora ležat u mraku? Ne želim vjerovati da toga ima...

  20. #70
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Jednostavno nemaju svi istu potrebu za snom. Moja djeca imaju. Što se potrebe za spavanjem tiče mirne duše bi mogli zaspati i prije devet pa da ih opet ujutro teškom mukom izvlačim iz kreveta. Vole spavati na majku.
    U praksi najranije u 9,30 su u krevetu, češće u 10, jer treninzi traju do 9, nismo doma prije barem 9,15, a onda bi još jeli, tuširaju se....Prijatelj mog sina (sin moje prijateljice) otkad je beba bio nije mogao zaspati prije 11, pa i kasnije, a budi se . prije 7. I onda kad nam dođe na spavanje svi klinci pozaspu a on i ja sjedimo i pričamo u dnevnoj do ponoći.

  21. #71
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    pa zašto da džabe leži 2 sata i bulji u strop
    bolje da radi nešto pametnije ako mu se fakat ne spava
    pa to ti i kažem.

  22. #72
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    A dijet ene čiat , crta, gleda kartu u krevetu nego baš mora ležat u mraku? Ne želim vjerovati da toga ima...
    da draga moja casa, dijete ima 5 god a bolje da ne kažem koja je mamina struka, počinje na slovo o... ili t.... u v....
    kad sam je pitala zašto to radi, kako bi njoj bilo da joj to netko radi, rekla je da njoj i mužu treba navečer mira a da se dijete ne buni (mo's mislit).

    iako mi se čini da u zadnje vrijeme razmišlja o promjeni te (sulude) prakse

  23. #73
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    zašto se dižu tako rano?
    idu u skolu na drugi kraj grada i bus im krece prije 7. kad su isli u kvartovsku skolu dizali su se u 7.15

  24. #74
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a, kužim

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi se polako prešaltavamo na što bliže 22. No teško ide, najviše zbog tv-a a neke dane i vanškolske aktivnosti utječu orkestar, izviđači. I još k tome kad je popodne u školi 21 joj je preblizu od dolaska iz škole. Npr. dođe iza 19 i tada se neke dane prvi put vidimo.
    Tako da ni ne možemo imati isti ritam svaki dan jer je u školi u smjenama.

  26. #76
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mi smo zborovođu žicali da ide u raniji termin, bez obzira što nije njezin glas
    pa sad pjeva šta joj dođe pod ruku i pod grlo
    sreća pa je dobra, pa sve može

    jer bi inače zbor bio do 21, legla bi oko 22... a to je za nju prekasno

    odbojka je, na sreću u super terminu, od 18:30 do 20.

  27. #77
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas isto povečerje u 21h zatvara se hotel, ne radi kuhinja. moji se dizu u 6.20 za skolu tako da se svojevoljno spremaju na spavanje, cesto citaju u krevetu do 22h i to im ne branim. Nije se lako presaltat s treninga npr na spavanje. Mala cesto ranije zaspi i prije je bilo svađe zbog svijetla sad smo im kupili led nocne lampice koje usko svijetle pa si vise ne smetaju. e da mob moraju parkirat kao i tablet u 20h u dnevni boravak. moji ak su pred ekranom navecer brbljaju u snu tako da je i tv navecer iznimka. radije im skidamo filmove pa gledaju na kompu poslje rucka vikendom
    Ne znam sto bih bez knjiznice ovako je spavanje = knjiga
    Ovako je nekako i kod nas, 21:00 h u krpe, medjutim sad se jos uskladjujemo sa novim rasporedom, npr. jedan dan u tjednu dolazimo doma s baleta u 20:30 - i dok se pospremi torba od baleta, vecera, otusira...
    Taj dan nije imala zadace i ucenja, pa ne znam kako ce biti slijedeci tjedan, kada toga bude bilo... Jer od kuce odlazi u 17:00h, pa zapravo ima samo 2 sata za zadacu...

    Jos se uskladjujemo.

  28. #78
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    moja (13,5) je definitivno najgora (odnosno, Apri bi rekla da sam ja najgora, jer to je moja odgovornost)

    dakle nikad ne legne prije ponoći
    a po cijeli dan je u akciji
    i svako jutro se diže u 7:00 jer ide u dvije škole (jednu osnovnu i jednu srednju) i još svaštanešto

    no, s druge strane, ona je dijete koje nikad, ali fakat nikad, nije voljelo/htjelo spavati
    (čak je i u nekoj dječjoj emisiji o djeci nespavačima svojevremeno poslužila kao primjer )

    što reći? (koju posluku porati? :D )

    mi ovako kao cvijeta, uživamo svi u ono malo vremena što nam je dano kad smo zajedno, a to je najčešće upravo navečer
    eto

  29. #79
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    osim što si propustila pročitati da svakome djetetu treba drugačije
    da smo svi isti, ja bih sa svoja 3 sata spavanja bila odavno mrtva
    jer mnogi spavaju po 8 i ne mogu živjeti sa manje

    tako i moje dijete treba više, tvoje manje

    a odgovornost se odnosila na djecu koja JESU umorna, fali im sna... ali ne žele ići spavati
    Posljednje uređivanje od apricot : 20.09.2014. at 15:01

  30. #80
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Apri, pobogu, malo sam se šalila, šta si se tako nabrusila!?

  31. #81
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    jesam, da

  32. #82
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    oprosti, nisam te namjerno htjela "snervati"...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •