Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 174 od 174

Tema: Roditeljsko vijeće

  1. #151

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Dapače, još sam i reklamirala autoricama vježbenica (našla im email na webu njihove škole) jer su neki matem. zadaci bili nerješivi, a dio za vježbanje pravopisa pun pogrešaka .
    Bravo, odlična si!!!

  2. #152
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Molila bih pomoć.U razredu je 20 učenika (5.-8. raz. je u pitanju), po prilagodenom programu ih ide njih 3. Od nedavno još jedan učenik je krenuo po prilagođenom programu ,znači njih 4 sad završava 5. razred po prilagođ. prog.
    Od sljedece škol. god.će ih dijelit na 2 razreda zbog 4 ucenika po pril. progr. I upisat će se još jedna učenica znači biti će ih 21 u razred.
    Pa Vas molim da li netko zna gdje mogu pročitati nešto više o tome....tražila sam zakone ali ništa nisam našla.
    Ne moram ni pisati da negoduju najviše djeca a naravno i roditelji.
    Posljednje uređivanje od genius : 23.05.2017. at 12:55

  3. #153
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj genius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa Vas molim da li netko zna gdje mogu pročitati nešto više o tome....tražila sam zakone ali ništa nisam našla.
    Ne moram ni pisati da negoduju najviše djeca a naravno i roditelji.
    o čemu bi htjela pročitati i oko čega negoduju djeca i roditelji, ne kužim pitanje
    što će podijeliti djecu? njih 20 će što, podijeliti u 2 razreda, pa će ih opet biti 20?
    ne kužim uglavnom.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 23.05.2017. at 13:06

  4. #154
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2009_10_124_3065.html

    (5) U redoviti razredni odjel mogu se uključiti najviše 3 učenika s teškoćama kojima je utvrđen primjereni program obrazovanja, na sljedeći način:
    – odjel s jednim učenikom s teškoćama može imati najviše 26 učenika– odjel s dva učenika s teškoćama može imati najviše 23 učenika– odjel s tri učenika s teškoćama može imati najviše 20 učenika.(6) Ako neki od učenika iz stavka 5. ovoga članka ima osobnog pomoćnika ili pomoćnika u nastavi, broj učenika se ne smanjuje.

  5. #155
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kako ti nije jasno cvijeta? Negoduju jer će ih podijeliti na dva razreda.

  6. #156
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Samo da dodam za svaki slučaj: učenik s teškoćama ne znači da taj učenik ima prilagođeni program.

  7. #157
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj genius prvotno napisa Vidi poruku
    Molila bih pomoć.U razredu je 20 učenika (5.-8. raz. je u pitanju), po prilagodenom programu ih ide njih 3. Od nedavno još jedan učenik je krenuo po prilagođenom programu ,znači njih 4 sad završava 5. razred po prilagođ. prog.
    Od sljedece škol. god.će ih dijelit na 2 razreda zbog 4 ucenika po pril. progr. I upisat će se još jedna učenica znači biti će ih 21 u razred.
    Pa Vas molim da li netko zna gdje mogu pročitati nešto više o tome....tražila sam zakone ali ništa nisam našla.
    Ne moram ni pisati da negoduju najviše djeca a naravno i roditelji.
    Traži Pravilnik, a ne zakon.

    Nemam sad vremena tražiti linkove, ali dokument se zove otprilike ovako: Pravilnik o broju učenika u redovnom ili kombiniranom razrednom odjelu u osnovnoj školi

    Unutra bi to trebalo pisati. Ne znam što se eventualno mijenjalo u zadnjih 2 godine, ali po tome sam jahala dok je moj mlađi bio u osnovnoj školi.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.05.2017. at 13:52

  8. #158
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Evo, našla: http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._124_3065.html

    Ali PROVJERI da ne bi bilo nekih novih izdanja.

    Ovo ti je bitno: Članak 3
    (5) U redoviti razredni odjel mogu se uključiti najviše 3 učenika s teškoćama kojima je utvrđen primjereni program obrazovanja, na sljedeći način:
    – odjel s jednim učenikom s teškoćama može imati najviše 26 učenika
    – odjel s dva učenika s teškoćama može imati najviše 23 učenika
    – odjel s tri učenika s teškoćama može imati najviše 20 učenika.
    (6) Ako neki od učenika iz stavka 5. ovoga članka ima osobnog pomoćnika ili pomoćnika u nastavi, broj učenika se ne smanjuje.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.05.2017. at 13:54

  9. #159
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Jesu li ovi vaši na prilagođenom ili individualiziranom programu?

  10. #160

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Pa sto su ta druga dva razreda tako mali da mogu primiti 10 učenika od kojih su dva po prilagođenom programu ?

  11. #161
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Problem je što će ih razdvojit...znači u jedan razred 10 u drugi 11 učenika i svaki razred će imati 2 učenika po prilagođenom programu....jer navodno ih je punooo i nastavnici nemogu s njima. Izaci na kraj.

    koliko znam na prilagođenom (provjerit ćemo i to)

  12. #162

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Pa koliko ima ucenika u ta dva razreda da mogu primiti toliki broj učenika ?
    Ako sam dobro shvatila oni ce od tri razreda napraviti 2?
    Kod nas su u jednoj generaciji isto ukinuli jedan razred pa su ostala samo tri razreda.

  13. #163
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Ne od 1 razreda biti će 2razreda. odnosno biti će a i b razred od sljedeće šk. God.
    Posljednje uređivanje od genius : 23.05.2017. at 18:19

  14. #164
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Napravit će razrede od 10 odnosno 11 učenika. Od jednog razreda dva.

    Kad promisliš hladne glave, genius, to su fenomenalni uvjeti školovanja za tvoje dijete. Desetero djece u razredu - pa to je kao neka fensi privatna škola!

    Jasno mi je da se djeci ne sviđa ideja o razdvajanju, ali nije baš da vam prijeti nešto loše, dapače.

    Inače mislim da ovaj Pravilnik govori o djeci sa teškoćama u razvoju, bez obzira na način školovanja (individualizirani/prilagođeni)

  15. #165
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    10 učenika u razredu s 2 djece po prilagođenom, pa to su fenomenalni uvjeti! Ja bih odmah ubacila dijete u to.

  16. #166
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    10 učenika u razredu s 2 djece po prilagođenom, pa to su fenomenalni uvjeti! Ja bih odmah ubacila dijete u to.
    vau, ima nas još.

    kome se to ne svida kao ideja mozda mu se cini zgodnije razred od 28 ucenika i dvoje sa teskocama.
    dvoje koji imaju papire, a ako se mene pita jos dvoje (uz ovih dvoje ) bi ih mogli imati.

  17. #167
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku

    Kad promisliš hladne glave, genius, to su fenomenalni uvjeti školovanja za tvoje dijete. Desetero djece u razredu - pa to je kao neka fensi privatna škola!
    istina!
    ovo su fakat uvjeti za poželjeti

  18. #168

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Genius, sumnjam da će se ta podjela realizirati jer razredi samo iznimno mogu biti manji od 14 učenika:

    II. REDOVITI RAZREDNI ODJEL
    Članak 3.
    (1) Redoviti razredni odjel je razredni odjel sastavljen od učenika istoga razreda u kojem se izvodi nastava prema redovitom ili posebnom nastavnom programu.
    (2) Redoviti razredni odjel ima od 14 do 28 učenika.
    (3) Iznimno od stavka 2. ovog članka, područni razredni odjeli, razredni odjeli u bolnicama, razredni odjeli u malim otočnim, planinskim i seoskim školama te razredni odjeli sa specifičnim uvjetima rada, uz prethodnu suglasnost ministarstva nadležnog za obrazovanje, (u daljnjem tekstu: Ministarstvo) mogu imati i manje od 14 učenika.


    Sve ovisi o specifičnostima pojedinog djeteta i konkretnoj teškoći, ali načelno učiteljima je puno lakše pripremiti prilagođeni nego li individualizirani program.
    Tako da 4 prilagođena ne moraju imati veću "težinu" od 4 individualizirana u razredu.

  19. #169
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Nažalost to se realiziralo,a mi smo dovedeni pred gotovi čin...samo i dalje nisam dobila informaciju. "točnu" od ravnatelja dali je individ. Ili prilagođe.

  20. #170
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    To je za vama potpuno svejedno. Razumijem da je djeci velika promjena, ali će dugoročno svi profitirati.

  21. #171
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Iskreno ne vjerujem....dao Bog....u maloj sredini....gdje se gledaju osobni interesi....uglavnom svi nastavnici koju godinu pred morovinu (3 mlada s faksa našima ništa ne drže).....u razgovoru s mamom i tatom ova 2 učenika po prilagođ. programu uvidjela sam da je
    škola njima lakša samo po pitanju posebnih ispita i provjera.Ništa više ,nikakav veći napor učitelja na žalost nije usmjeren na tu djecu...njihovi roditelji bar tako tvrde....iako škola misli da se čini sve što je u njihovoj moći.
    Posljednje uređivanje od genius : 24.05.2017. at 04:36

  22. #172
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    To je za vama potpuno svejedno. Razumijem da je djeci velika promjena, ali će dugoročno svi profitirati.
    x

  23. #173

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Razumijem ja i genius donekle i njenu perspektivu. Nije uvijek mali razred sreća.

    Uostalom imamo i mi u Zagrebu malih školica, s brojčano malim razredima, koje rade u jednoj smjeni, pa se iz njih bježi glavom bez obzira i upisuje u druge škole. Svejedno što je u drugoj školi, po izboru roditelja, dijete 23, 24, 25, 26... u razredu.

    Što bi Peterlin rekla puno toga ovisi o sastavu razreda, kako djece tako i roditelja. U razredu od 20tak učenika mnoge poteškoće i krajnosti se nekako amortiziraju, dok u malom razredu mogu neprestano biti u prvom planu.

    I još jedna stvar o kojoj se baš i ne govori u javnosti: osim kroničnog nedostatka liječnika, Hrvatskoj nedostaje i učitelja. Što se itekako negativno odražava izvan Zagreba i većih gradova.

  24. #174
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa mi zapravo ne znamo što se genius ne sviđa, razdvajanje djece, mali razred ili nešto treće.

    Očito se radi o malenoj školi, pa bi recimo bilo zanimljivo znati i to koliko sada imaju viših razreda.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •