Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: ovaboost

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno ovaboost

    Zanima da li je netko probao ovaj proizvod?

    Ja ga počela koristiti ovaj ciklus, ali po pola dnevne doze i još je prerano da bilo
    što kažem, osim što sam primijetila nakon dugo dugo vremena onakvu pravu ovulatornu sluz.

    Ono što me zapravo zanima i pitala bih cure - kužera:
    proizvod se preporuča i za PCOS i za žene starije reproduktivne dobi
    pa mene malo zbunjuje kako jedan proizvod može biti i za jedno i za drugo kad su to
    dva toliko različita stanja?

    Ne znam da li smijem staviti link na proizvod(nije ga teško izgooglati) pa evo ukratko sastojaka:
    Vitamin E 100IU,
    Folate 200 mcg,
    Myo-inositol 2000 mg,
    Proprietary blend 242 mg:
    Alpha lipoic acid, grapeseed extract, coenzim Q10, melatonin

    inače, čini mi se da je to nešto slično kao Inofolic.

    a moje glavno pitanje je zapravo:
    da li bi to bilo za žene sa smanjenom rezervom/kvalitetom j.c.?

  2. #2
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Imaš ranije studije s Inofolic plusom, bitne aktivne tvari iste (myo-inositol, melatonin i folna), kod ovaboosta ubacili još i pokoju supstancu koja je u današnje vrijeme trendi u boostanju kvalitete. Uglavnom škoditi neće, a ako pomogne super...

    To su uglavnom plaćene studije od strane proizvođača pa i rezultate treba gledati u tom svjetlu:

    http://www.europeanreview.org/wp/wp-...ploads/780.pdf

    http://clinicaltrials.gov/show/NCT01290432

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj techna prvotno napisa Vidi poruku

    Ono što me zapravo zanima i pitala bih cure - kužera:
    proizvod se preporuča i za PCOS i za žene starije reproduktivne dobi

    pa mene malo zbunjuje kako jedan proizvod može biti i za jedno i za drugo kad su to
    dva toliko različita stanja?
    i mene ovaj dio jako zanima.

    npr. onako laički: zar nije kod PCOS-a testosteron najčešće povišen, a kod starijih koka obično snižen.
    kako jedan proizvod (Inofolic, Ovaboost, svejedno) može pomoći i kod jednog i kod drugog stanja?

  4. #4
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    techna/krojachica, kod starijih žena i žena sa smanjenom rezervom jajnika znaju se ogledati negativni učinci LH induciranjem stromalnih androgena koji onda štetno djeluju na kvalitetu jajnih stanica/zametaka, od tuda i poveznica s primjenom kod PCOS-a i djelovanjem tih proizvoda kod oba stanja.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    techna/krojachica, kod starijih žena i žena sa smanjenom rezervom jajnika znaju se ogledati negativni učinci LH induciranjem stromalnih androgena koji onda štetno djeluju na kvalitetu jajnih stanica/zametaka, od tuda i poveznica s primjenom kod PCOS-a i djelovanjem tih proizvoda kod oba stanja.
    tnx, ljube.
    iskoristit ću te za još jedno pitanje:
    može li onda se onda DHEA, po tvome mišljenju, uzimati zajedno sa ovaboostom/inofolicom?

  6. #6
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Rizik interakcije između melatonina (komponenta ovaboosta) i dehidroepiandrosterona navodi se kao manji, no da li će netko kod nas sugerirati istovremeno uzimanje nisam baš sigurna (u USA da). Mislim da je sposoba pisala da je uzimala DHEA i melatonin (sam) ako se dobro sjećam...probaj ju pitati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •