Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Gasi li se najveći MPO centar u Hrvatskoj, Vuk Vrhovac?

  1. #1
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno Gasi li se najveći MPO centar u Hrvatskoj, Vuk Vrhovac?

    Večernji list od petka:

    http://www.vecernji.hr/moje-zdravlje...abetesa-963346

    prof. dr. Željko Metelko, ravnatelj VV, u članku pod nazivom "Političari i kriminal krivi su za loše ocjene u liječenju dijabetesa", dotaknuo se je i situacije na VV što se tiče liječenja neplodnosti:

    – Iznenada su se 2010. godine udružili političari, željezni lanci, petokrake, privatni interes, kriminal, lažljivci, naivni odgovorni bolesnici, poltroni, psihički bolesnici i histerična egocentričnost te lažnim obećanjima uništili nešto što je 80 godina kontinuirano razvijano, bilo međunarodno prepoznato i izvozilo znanje i edukaciju. I tako danas, umjesto da smo svjetsko učilište, nalazimo se prema rezultatima liječenja osoba sa šećernom bolešću blizu dna u Europi. Najjačeg centra za liječenje bračne neplodnosti praktički više nema – poručio je prof. Metelko.
    Znamo da dr. Alebić odlazi s Vuk Vrhovca, znamo da se ne zna da li će ga doći tko zamijeniti, znamo da trenutno dr. Jukić preuzima pacijente (ili dio pacijenata dr. Alebića), no što se to stvarno događa na Vuku, kad Metelko, ravnatelj na Vuku, govori ovako o "najjačem centru za liječenje bračne neplodnosti"?

    Što se događalo iza kulisa proteklih par mjeseci? Zašto Alebić baš sad odlazi?
    Da li je istina da su ga skinuli kao voditelja humane reprodukcije na Vuku ranije? Da li je to razlog njegovog odlaska? I koja je budućnost Vuka kao MPO centra? MOžda je dugo najavljivana prijetnja iz krugova u Petrovoj bolnici (Šimunić, Vrčić) sad isplivala? MOžda stvarno gase Vuk Vrhovac?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ne znam da li ih gase, ali objedinili su razne bolničke centre, pa je tako na primjer Traumatološka bolnica dospjela pod Sestre milosrdnice (Vinogradsku) i tako im ide centralno naručivanje.

    Za Vuk Vrhovec centralno naručivanje ide preko KBC Merkur, znači objedinili su i to.

    Ne znam što se događa kod takvih situacija ako se neke službe preklapaju - ne bi me začudio ni najcrnji scenarij... Nadam se da se to ipak neće dogoditi i da je ovo "objedinjavanje" samo sa svrhom smanjenja birokracije (iako je to upitno...)

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ovako kratko s moba...
    Ne bih rekla da ce ih gasiti, pogotovo sad kad su krenuli i s biopsijama testisa.
    Mislim da su alebica skinuli s pozicije voditelja nakon najave o odlasku, navodno se to zna od veljace.
    Tko zna sto je metelko time mislio - mozda na lucingera i zlatne dane?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    Kako god bilo, mislim da pacijenti time svime najviše gube...

  5. #5
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Potpis na TD. Gasilo se ili ne, pacijenti su ti koji ispaštaju. U svakom slučaju ne ide na bolje...

  6. #6
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Mislim da Alebić nije ni sanjao u veljači da odlazi s VV-a.

    ova priča je stara maksimalno 3 mj.

  7. #7
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Mi samo nagađamo što se zapravo dogodilo!!

    U krivom smjeru ide nagađanje!!

  8. #8
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Njegov odlazak nema veza sa objedinjavanjem bolnica ni sa željom (nečjom !!) da se uništi MPO na VV-u.
    A niti s tim da želi veće novce pa da ide zato u privatnike, da je htio to bi i prije napravio, možda čak i otišao van!!

    Kažem nagađamo i to u krivom smjeru!!

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Siskica slazem se s tobom u potpunosti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •