Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 158

Tema: Obiteljski tjedan na Plitvicama

  1. #1
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno Obiteljski tjedan na Plitvicama


  2. #2
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    super

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    joj, samo da sljedeću nedjelju bude lijepo vrijeme, jer jedino tad možemo ići

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ovo je stvarno jako povoljno (premda ne razumijem zašto se zove obiteljski tjedan).

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Prošle godine se zvao "hrvatski tjedan". Mislim da je to ime zato jer popust nije namijenjen organiziranim turističkim grupama, nego su ciljana skupina obitelji koje bi inače odustale od posjeta Plitvicama zbog skupih ulaznica.
    Uostalom, na stranici i piše da se popust ne odnosi na putničke agencije i organizirane grupe.

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma nema veze, ali baš sam raspravljala sa kolegom koji nije oženjen odnosi li se popust i na njega. I ja se sjećam da je lani bio hrvatski tjedan.

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nema veze, ali baš sam raspravljala sa kolegom koji nije oženjen odnosi li se popust i na njega. I ja se sjećam da je lani bio hrvatski tjedan.
    nek uzme moju djecu - da barem imam malo mira. Dati ću mu novce za ulaznicu

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    baš sam se pitala jel netko stavio link, mi se spremamo svakako iskoristiti ovu akciju.

  9. #9
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    bit će gužve

  10. #10
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    bit će gužve
    Ma da, i mene to odbija...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    bit će gužve
    Pa sad, moj dojam je da je u toplijem dijelu godine (proljeće - jesen) ondje stalno gužva. Samo je pitanje tko napravi gužvu - strani ili domaći turisti.
    Mi smo Plitvice dosad zaobilazili iz dva razloga - gužve i skupih ulaznica, ali sad mi je već malo žao da nikako ne odlazimo onamo.
    Prošle godine imala sam plan da odemo u 11. mjesecu, kad ne očekujem gužvu, a i ulaznice su jeftinije, ali onda sam shvatila da tada ne vozi ni brod, ni "vlakić", niti su dostupne sve staze koje bismo možda obilazili.
    Prošle godine smo baš htjeli ići u tada hrvatskom tjednu, ali je bilo loše vrijeme.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    ma neka malo gužve, sad se dogovaramo s prijateljima i baš se veselim, mislim da ćemo mi ići 8. ili 11. Malo pratimo i prognozu, pa ćemo vidjeti. Bili smo prije par godina, moram pogledati slike da vidim kolika je bila Šefica tada, mislim da je ipak bila malo starija od Zmajice sada, bit će nosanja, aaaa, ali od same pomisli mi se vraća onaj osjećaj kad te priroda gane do suza, rijetko mi se to desilo, osim na Plitvicama na samo još možda dva-tri mjesta.

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Gužva na Plitvicama vam baš i nije bezazlena stvar; ja kad sam bila Velikom slapu se prilazilo u redovima, a na brod se čekalo sat vremena.

    Možda je bolje odabrati manje popularnu rutu kad se ide na ovakve dane.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ima li itko informacije, kakvo je stanje na Plitvicama s obzirom na nedavne poplave? Prije mjesec dana su javljali da je dio šetnica poplavljen ili oštećen...

  15. #15
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    prije par godina sam vodila neke irođake na Plitvice - i nisu bile poplave kao ove, ali već putem prema tamo sam skužila kako svugdje ima vode. uglavnom - nije se moglo puno šetati - samo do velikog slapa a i dotamo smo bili mokrih nogu. aLi na ulazu smo već doznali da nije sve otvoreno jer su nam naplatili dječje ulaznice.

    Meni je to sve bilo jako fora, jer sam na Plitvicama bila u raznim godišnjim dobima, ali baš nikada kada je bilo tako puno vode

  16. #16
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    mi smo bili prošle godine kad je bio Hrvatski tjedan
    bila je gužva, ali nije bilo prestrašno, lijepo se prolazilo, ali nisi mogao bilo gdje stati da bi, recimo, malo duže fotkao

  17. #17
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    7 kuna sat parkinga?
    Kaj bum skuplje platila parkiranje nego ulaznice za nas troje?
    Inače, akcija hvale vrijedna jer kad vidim da su inače ulaznice 180kn po osobi ne znam kaj bih rekla?
    Onda nije ni čudno da je više Japanaca vidjelo Plitvice nego Hrvata.
    Ja sam tamo zadnji puta bila neposredno nakon oslobođenja, a moja kći nikada.
    Trebali su ići lani sa školom i odustali baš zbog skupoće.

  18. #18
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ako idete danas ponesite kabanice.
    Na Plitvicama pada kiša, ali nije hladno.
    Gužve nema.

  19. #19
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Akcija je vrijedna hvale, ali pitam se što je s onima koji ovaj tjedan baš ne mogu ići, zašto su normalne cijene ulaznica uopće tako jako visoke (za prosječnu hrvatsku višečlanu obitelj), pa kad još pribrojiš i parking, benzin, neku hranu...dođeš lako do 900-1000kn. Po hladnoći, snijegu, ledu ili kiši (kad su cijene niže) uz dvoje djece meni stvarno nije do višesatnog obilaska Plitvica (da, da, znam, ne moramo ni ići).

  20. #20
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Akcija je vrijedna hvale, ali pitam se što je s onima koji ovaj tjedan baš ne mogu ići, zašto su normalne cijene ulaznica uopće tako jako visoke (za prosječnu hrvatsku višečlanu obitelj), pa kad još pribrojiš i parking, benzin, neku hranu...dođeš lako do 900-1000kn. Po hladnoći, snijegu, ledu ili kiši (kad su cijene niže) uz dvoje djece meni stvarno nije do višesatnog obilaska Plitvica (da, da, znam, ne moramo ni ići).

    x-am

  21. #21
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a sve to stoji, al opet, koliko bi vi naplatile ulaz u nacionalni park kakav su plitvice?
    hebi ga, nek naplatimo bar ono što možemo naplatiti. kavu na stradunu i plitvice.
    i zato je super ovakav tjedan, da se omogući i hrvatskim prosječnim obiteljima da svi vide plitvice. bilo je i lani, jedne godine ćete valjda uspijeti potrefiti taj tjedan

  22. #22
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Gužva je bila, bili danas. Bilo je i magle i vlage ali svejedno nam je bil lijepo. Jedan dio šetnica je bio poplavljen ali manji dio. U restoranu Poljana je bila gužva užasna pa smo išli u Borje, tamo je bilo ok. Ugodno nas iznenadili dečkki koji voze brodove po Kozjaku, kako je bila gužva za cekati (jako puno stranaca, Kineza, Japanaca) izvukli nas par obitelji s djecom iz mase i uveli u brod da ne čekamo drugi. Sve u svemu meni Plitvice uvijek prekrasne, pa i po magli....

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi smo zadnji put bili prošle godine na Plitvicama i to baš u tom hrvatskom tjednu. Zadnjih pola sata uhvatila nas je kišica. Taman je bio vodeni ugođaj kod velikog slapa, voda svuda oko nas. Bilo nam je jako lijepo.
    Obukli smo gojzerice, a i kišobrane smo nosili. Neki stranci su bili u japankama .
    I ne znam jel to slučajnost no u dva zadnja navrata (tih se sjećam ) smo imali sreće što se tiče gužve, gužva je bila u suprotnom smjeru. Sparkirali smo se kod hotela tako da nam je veliki slap bio na kraju rute.
    Posljednje uređivanje od larmama : 05.10.2014. at 20:43

  24. #24
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Čoksa, u pravu si.
    Zato sam ja danas odvela moje dijete da napokon vidi Plitvice.
    Gužva?
    Mi smo došli u 8 ujutro i osim nas i još jednog autobusa s njemačkim umirovljenicima nije bilo nikoga.
    Lijepo u miru sam popričala s iznimno ljubeznim djelatnicima na ulazu u parkiralište i park.
    Sve su nam objasnili i tako smo se kretali.
    Auto smo ostavili na ulazu 2 i tamo ušli u park.
    Spustili se do jezera, brodićem prešli na drugu stranu i nastavili pješice, nekih 2-3 sata oko Velikog, Malog jezera, slapova Prštavac...
    Zatim na vlak pa do ulaza 1 i dalje pješice, ali zbog poplave nismo mogli skroz do Velikog slapa.
    Vidjeli smo ga odozgora, ali smo se dogovorili da iduće godine svakako opet dolazimo i obilazimo tu stranu.
    Sve zajedno smo hodali oko 4-4,5 sati.
    Ljudi je bilo, ali ne mogu reći da je bila gužva.
    Prevelik je to prostor za gužvu.
    Jedino gdje je bilo malo više ljudi je ulaz 1, ali došla su dva vlaka po sve nas i komotno smo stali pa je i praznih sjedalica ostalo u vlaku.
    Ono što me začudilo jest da je danas bilo pola Azije na Plitvicama, a po riječima konobara iz hotela Grabovac, tako je svaki dan.
    Mi smo ručali u hotelu Grabovac i u početku bili jedini gosti u ogromnoj sali i to u vrijeme ručka nešto malo prije 14 sati.
    Osoblje je bilo odlično; dvije gospođe koje su nas posluživale bile su savršene u svakom pogledu.
    Hrana također.
    Uzeli smo oba menija iz ponude i sve je bilo fino, toplo, mekano i friško. I zaista za samo 40kn svaki.
    Nismo ni mogli sve pojesti.
    Negdje na pola našeg ručka su navalili Japanci u restoran. Nekoliko autobusa.
    Ono što me fasciniralo i u hotelu, a posebno na jezerima jest što su iznimno neljubazni, guraju se, viču cijelo vrijeme. Baš čudno. Ja sam mislila da su oni kulturniji.
    Poneki naši ljudi isto. Jedna ženturača u srednjim godinama je na sav glas opsovala Boga i majku božju nama i psima i to zato jer se naš pesek njuškao s drugim pa ih je ona, jadna morala zaobići i eto, usput nam opsovala ekipu s neba bijesno vukući djevojčicu od nekih 7 godina za ruku. Strašno.
    Uvijek se šokiram kad ovako nešto čujem i vidim i pitam se odakle izgmižu takve spodobe?
    Nasuprot ovome, svi djelatnici su bili savršeno ljubazni, govorili engleski kak spada, a ne rukama i nogama i baš sam ponosna na sve njih.
    I gospođe na ulazu i prodaji ulaznica i djelatnici na parkingu i djelatnici na brodu i vlaku te djelatnici na održavanju čistoće su zaista na ponos tvrtke i sviju nas.
    Nema nervoze, ljubazni, spremni pomoći, ma sve, baš sve, a znam da im je već svega dosta, ali to se na njima ne vidi.
    Njima je svaki gost jednako važan i mi po 25kn i stranci po 110kn koliko sada košta ulaznica.
    Mi smo se vratili doma umorni i sretni.
    Još da nas je vrijeme poslužilo, ali na to nismo mogli utjecati.
    Magla je bila cijelo vrijeme i sitna kišica.
    Ako planirate otići, svakako se dobro obujte. Blatno je i mokro, a neke staze su pod vodom.
    Unatoč tome je prekrasno i treba otići i vidjeti to čudo prirode.
    Prekrasna je naša Hrvatska

  25. #25
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja bih umrla da napišem ovoliko koliko tanči

    i mi bili
    bilo krasno
    došli oko podne, bili do 18
    bile gužve, ali sve ok
    nije nam trebao ni kišobran ni kabanica

  26. #26
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Apri, namjerno sam se raspisala da potaknem one neodlučne da odu i iskoriste ovu akciju.
    Zbilja se isplati otići.
    Mnogi se boje vlage, hladnoće...pogotovo roditelji male djece, ali nema straha.
    Vidjela sam dosta beba u raznim nosiljkama pa i u kolicima i svi su se kretali bez problema.
    Za djecu do sedam godina je ulaz besplatan.
    Psi se mogu voditi na uzici.
    Mi smo našeg vodili cijelo vrijeme.
    Pustili su nas i u vlak i u brod, jedino ga u hotel Grabovac nismo ni pokušali uvesti jer je zaspao u autu pa smo ga ostavili da odmara.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a sve to stoji, al opet, koliko bi vi naplatile ulaz u nacionalni park kakav su plitvice?
    hebi ga, nek naplatimo bar ono što možemo naplatiti. kavu na stradunu i plitvice.
    i zato je super ovakav tjedan, da se omogući i hrvatskim prosječnim obiteljima da svi vide plitvice. bilo je i lani, jedne godine ćete valjda uspijeti potrefiti taj tjedan
    slažem se. meni se zaista čini da to /redovna cijena/ nije puno, već je prosječnoj obitelji, nažalost, nedostupno. kad usporedim s cijenom karte za koncert neke "zvijezde", mjesečnim troškom za mobitel, ne znam... naša prosječna obitelj je jednostavno presiromašna. ako nam prekosutra bude bar 1/2 dobro kao zadnji put, ja sretna.

  28. #28
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da, nije 110 kn po osobi puno, pa to je 15 eura
    u njemačkoj je ulaz u dvorac - 19
    ipak je tu cjelodnevni izlet i vlakić i dva broda...

    ali, da, teško je izdvojiti 330/440/550 kn za obitelj
    plus ručak
    i plus parking

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    da, nije 110 kn po osobi puno, pa to je 15 eura
    u njemačkoj je ulaz u dvorac - 19
    ipak je tu cjelodnevni izlet i vlakić i dva broda...

    ali, da, teško je izdvojiti 330/440/550 kn za obitelj
    plus ručak
    i plus parking
    + gorivo , ispadne 1000 kn najmanje....

  30. #30
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Nasuprot ovome, svi djelatnici su bili savršeno ljubazni, govorili engleski kak spada, a ne rukama i nogama i baš sam ponosna na sve njih.
    I gospođe na ulazu i prodaji ulaznica i djelatnici na parkingu i djelatnici na brodu i vlaku te djelatnici na održavanju čistoće su zaista na ponos tvrtke i sviju nas.
    Nema nervoze, ljubazni, spremni pomoći, ma sve, baš sve, a znam da im je već svega dosta, ali to se na njima ne vidi.
    Njima je svaki gost jednako važan i mi po 25kn i stranci po 110kn koliko sada košta ulaznica.
    Ja sam odmah sinoć poslala mail pohvale, baš vezano za djelatnike i ugostitelje.
    Sjajni su!

  31. #31
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa Vidi poruku
    + gorivo , ispadne 1000 kn najmanje....
    a na gorivo ionako računaš
    ne možeš s mjesta a doći do mjesta b - džabe
    sve ovo ostalo je podložno promjenama

  32. #32
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ulaznice za djecu su 55 kuna, znači osim u top sezoni za četveročlanu obitelj 330 kuna. Pa, svakako nije malo, ali nije niti prestrašno.
    Ja bih inače utrostručila cijene karata i ograničila broj turista (to dok se ne sjetim afera sa ravnateljicom i terencima)

    Inače, je li netko možda bio na gornjim jezerima ovih dana, da mi javi kakva je situacija?

  33. #33
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    gornja su skroz ok, može se gdje god hoćeš

    donja su kritična i zatvorena, do velikog slapa se odozdo ne smije, samo odozgo

  34. #34
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Mislim da je ideja nacionalnog parka da se taj dio krajolika sačuva od ljudskih intervencija, pa i prevelikih posjeta, i da cijena ulaznice u nacionalni park ima svrhu obeshrabrivanja dolaska, a ne poticanja.

    A, ako netko već toliko voli, nek izvoli (platiti).

  35. #35
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    mi smo obiteljski bili po punoj cijeni - i slažem se s apri - dođeš negdje van i bez problema platiš ulaznicu 20 eura. Ok, nije jeftino ući na Plitvice, ali niti ne ideš tamo svaki dan. Pa ulaznica za glupo, bučno kino je 40 kn. Za juge su postojale dvije cijene, odnosno jedna, a domaći su imali -50% - ja sam sa svojim roiteljima na Plitvice išla valjda jednom godišnje, plus skoro svake godine na školski izlet. Tak da podržavam ideju hrvatskog i obiteljskog tjedna i to barem nekoliko puta godišnje.

    na gornjim jezerima sam bila samo jednom

  36. #36
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Plitvice su ipak najljepše ljeti.
    Barem meni.
    Jučer smo cijelo vrijeme bauljali po magli, a ja em mrzim maglu, em imam astmu i magla me ubija. Non stop sam kašljala, ali ok, s tim sam računala i dobar dio parka je bio zatvoren zbog poplave.
    Ljeti je to sasvim druga priča, ali tada ulaznica košta 180kn.
    Za nas troje 540 kn samo za ulaz.
    Parking je 7kn po satu i već smo na 600kn i to bez goriva, cestarine i hrane.
    Ne znam kak vi, ali ja si to ne mogu priuštiti za jednodnevni izlet.

  37. #37
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kad vidim današnje vrijeme, dođe mi da u srijedu opet idemo

  38. #38
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Apri, jučer u 6 ujutro sam gledala prognozu na netu i pisalo je da je u Zg 12, a na Plitvicama 16 stupnjeva i sunce cijeli dan s temperaturom do 22.
    Sreća da sam ponijela kaputić za psa.
    Sreća da se mala dobro i slojevito obukla, a muž uzeo deblju jaknu....
    Jer kad smo prošli Karlovac cijelim putem nas je pratila magla, a desetak km od cilja i sitna, dosadna kišica, a na radiju spiker cijelo vrijeme priča kak je u Zg sunčano i lijepo.
    Tako da mislim da ništa od sunca na Plitvicama. Previše je vlage u zraku.

  39. #39
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Pa i mi smo zbog toga krenuli!
    I vjerojatno jest bilo sunčano... gore negdje iznad magle

    Ali, meni je to sasvim ok, pa jesen je.
    Kada budem htjela potpuni doživljaj, ići ću u lipnju.
    I to zadovoljstvo platiti 180 kn po osobi.

    Samo što mi jučer nismo imali ni kap kiše.
    Valjda smo došli dovoljno kasno da je izbjegnemo.

  40. #40
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je ideja nacionalnog parka da se taj dio krajolika sačuva od ljudskih intervencija, pa i prevelikih posjeta, i da cijena ulaznice u nacionalni park ima svrhu obeshrabrivanja dolaska, a ne poticanja.

    A, ako netko već toliko voli, nek izvoli (platiti).
    Na Plitvicama ta ideja očito nije uspjela

    Broj posjetitelja je, naime, blago rečeno ogroman.

  41. #41
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    I na Krki je tako, ali zamisli koliko bi ih tek bilo da je jeftinije.
    Ovako su to uglavnom turisti, a da je jefitnije, mi bismo se barem svaki drugi vikend tamo nacrtali.

  42. #42
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    I na Krki je tako, ali zamisli koliko bi ih tek bilo da je jeftinije.
    Ovako su to uglavnom turisti, a da je jefitnije, mi bismo se barem svaki drugi vikend tamo nacrtali.
    Ja i moji ju još nismo vidjeli.
    Preskupo.
    460 kuna samo ulaznice.
    Na Plitvice isto nismo išli obiteljski a s obzirom na prognozu mislim i da ne budemo.

  43. #43
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da, i mi smo Krku propustili zbog cijene
    doći će i to na red

  44. #44
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    nismo niti mi išli na Krku - ali kod ans u školi imaju plan obići NP- ne uspiju sve. za sada su odrađene Plitvice i Brijuni

  45. #45
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    A Kornate, koje obožavam, i koji su u mojoj županiji, nisam vidjela 17 godina

    I imamo brod.

  46. #46
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Javit ću onda kad bude slična akcija na Krki; prethodnih godina je to bilo tijekom cijelog ožujka.

  47. #47
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Eh, da i sad se vraćamo na ono moje da je više Japanaca vidjelo Plitvice nego Hrvata...
    Zapravo je to grozno.
    I slična je situacija s Brionima, Kornatima, Krkom pa čak i Postojnom iako nije u RH.
    Kaj je preostalo da možemo pokazati djeci, a pritom ne bankrotirati?!?

  48. #48
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Zbog te cijene sam ja plitvice vidjela tek oko tridesete.
    Zato je moje dijete do sedme godine bilo dva puta
    Istina je da su cijene visoke. Ali, obitelj koja si moze priustiti cijenu puta i parkinga (a kako Apri veli, s tim racunas) skuca i za ulaznice. Da, nije povoljno, ali to je NP. Ne moze badava. I neko je gore napisao, cijena za kino 4d, kokice, sokici ispadne ko ulaznica za Plitvice koje vrijedi vidjeti u bilo koje doba godine.
    Mislim, mogu oni dati gratis ulaznice za obitelji s cetvero, petero djece i tu sigurno ne bi bili na nekom gubitku, jos bi si i reklamu napravili. Budimo realni, koliko si takvih obitelji moze priustiti put do Plitvica? I financijski i organizacijski.

  49. #49
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ma daj, mi povremeno nekamo odemo - pa novci cure na sve strane, neovisno o timulaznicama. sada se ne mogu sjetitti koliko je ulaznica u postojnu, ali smo tamo bili prošle godine - i djeci se jako dopalo, a još i više Predjamski grad u kojem niti ja prije nisam bila.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj je preostalo da možemo pokazati djeci, a pritom ne bankrotirati?!?
    Npr. Bijele i Samarske stijene - nema naplate ulaza, a strogi prirodni rezervat.
    Prekrasno nešto.
    Zapravo, cijeli Gorski kotar.
    Samo to zahtijeva sasvim drugačiju pripremu i opremu.

    Ima još dosta toga. Npr. Postojnska jama je skupa, ali u Istri i po Sloveniji ima puno sličnih jama sa znatno jeftinijim ulaznicama (prvo mi pada na pamet jama Baredine).
    Za NP Sjeverni Velebit se plaća ulaznica, ali ni blizu ovakvoj cifri kao što su Plitvice. Bitno je jeftinije, a ostavlja bez daha.
    Srednji, a pogotovo južni Velebit su divljina samo takva, bez turista i bez naplate ulaza. A predivno nešto.

    Mi smo s djetetom obišli dosad 5 od 8 nacionalnih parkova po Hrvatskoj. Nismo bili na Plitvicama, ali tu nas od cijene više odbija gužva. Ni na Brijunima, ali oni mi zaista nisu nešto posebno, to ćemo ako nam bude usput jednog dana. Ali kad smo u Istri, radije biramo Učku - koja je besplatna, a više nas oduševljava prirodom i pogledima.
    Kornati su nam nedostupni iz logističkih razloga

    Ma otići ćemo mi i na te Plitvice, kad-tad, možda ove godine, možda iduće...

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •