Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 57 od 57

Tema: problem u teti,ili problem u roditeljima?

  1. #51
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Onda je pedagog u Austriji ono sto mi zovemo vrtickom tetom, zato je doslo do zabune.





    Tim gore. Ako asistentice obavljaju posao tete(pedagoga) onda nije nikakvo čudo da su i one narogušene. Pod uvjetom da sam ja dobro pohvatala konce

  2. #52

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    47

    Početno

    meni je ovo bilo pitanje u naslovu nakon dan dva vrtica. Sad se vise ne pitam,jasno mi je sve kao dan,pa hvala na odgovorima,ali kao sto rekoh,radila sam i sama taj posao,i ne trazim ni slucajno dlaku u jajetu.
    nisam ni sanjala da ce ovako biti pa sam bila i opustena u vezi svega,vise me brinulo kakvu odjecu da mu kupim za vrtic za zimu nego ostalo.
    bas sam imala pozitivan stav,i mislila da u ovako uredjenoj drzavi sve sigurno funkcionira kako treba.
    pa sam se zapitala jesam ja luda.
    sad se vise ne pitam.
    samo moram vidjeti sta dalje.
    situacija je takva kakvu je opisala uh puh.
    mi nismo uopce drsko nastupili,niti sta posebno pitali,ali na obicnu izjavu o tome da znaju sto on voli,da im je lakse raditi nas nekako presjeku.
    naci cemo neko rjesenje,nadam se,ali ovdje ce ostat jedino ako bas nikakve druge sanse ne bude...

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Ne znam kako to tocno funkcionira s dodjeljivanjem vrtica, ali postoji li mogucnost da se zalite? I trazite da vam se dodijeli drugi. Mislim da imate dovoljno osnove, a pitanje je postoji li i netko kome zalbu mozete uputiti.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Ima mjesto gdje se moze zaliti i koliko sam cula, oni zaista obradjuju zalbe, a ne pod tepih.

  5. #55
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Nikaa, imaš dvije opcije: ili ćeš ostati u tom vrtiću (koji po ovome što čitam i nije najsretnije rješenje) i probati se boriti protiv vjetrenjača ili ćeš potražiti trenutno bolje rješenje za sebe i svoje dijete. Svaka opcija je ok. Kod prve će borba vjerojatno trajati i na kraju će ti (ako uspiješ preko nekih institucija dovesti reda u vrtić) tete zamjerati - razmisli o posljedicama toga. Druga opcija je quick win za tebe, ali ne rješava probleme u sustavu koji očito postoje. Ja bih se osobno maknula, a neka netko drugi ispravlja krive Drine.
    Ne razumijem baš komentare tipa da je vrtić besplatan, pa šta se imaš buniti... Vrtić je besplatan jer je tamo takav sustav, tete se plaćaju iz doprinosa ili poreza ili nekako drugačije. I kod nas je škola besplatna, pa ako primjetimo neke nepravilnosti (eno teme o agresiji u prvom razredu i nereagiranju školskog osoblja) naravno da ćemo reagirati i tražiti korekcije u radu ustanove.
    S druge strane, ja ne bih komentirala radno vrijeme pedagogice ili bilo kog drugog. To je između nje i njenog poslodavca. Takvi komentari su mi u rangu komentiranja "beskonačnih praznika u vrtićima". Tko misli da je takav posao super, neka se školuje za taj posao i sve pet, raditi će posao iz snova!

  6. #56

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    47

    Početno

    ma zapravo me ne bi brinulo njeno radno vrijeme da ona ne bude teta nekim danima.
    danas nije bilo ravnateljice,muz je razgoarao s ovom dobrom tetom,monikom,i ovom drugom jednom.
    monika je rekla da nema problema da ona bude s njim,da ce ga odvst gore do paketa,i cak je rekla da ga dovedemo sutra malo kasnije jer joj smjena pocinje kasnije.
    mislim da je zena stvarno super,ali stvarno imam osjecaj da za svu situaciju kriva ravnateljica. ova druga je rekla da nema potrebe za brigom,ima ona iskustva. ali je takodjer rekla da razumije nase strahove i da ce se potruditi da da budu vise uz njega.
    sad kad razmislim,ravnateljice nije bilo u petak i isto je cijela atmosfera bila bolja.
    jutros sam ja otvorila trgovinu,nitko nista nije rekao.
    za razliku od jucer kad je ravnateljica stvarno grubo istjerala djecu iz trgovine.
    na sve muzeve ideje u vezi naseg djeteta,kakav je,sto voli,pazljivo su slusale,zahvalile na informacijama,rekle da ce pokusati sve da ide na bolje.
    iako sam ga ostavila dok je plakao,i ja sam citav sat vani plakala bez prestanka,one su mi ulile nadu da ce se brinuti za njega.
    samo sam to ocekivala.
    ne znam otkud promjena,jel sto nema ravnateljice ili nesto drugo,promatrat cemo jos koji dan pa cemo vidjeti.

  7. #57
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    Citiraj nikaaa prvotno napisa Vidi poruku
    ovako,u vrtic u inozemstvu krenuli prije 3 dana.
    moj sin ima 3 godine.
    ja sam potpuno razocarana,i ne znam samo da li pretjerujem pa cu vam opisati neke stvari i recite mi da li pretjerujem ili da obavim razgovor s nekim u vrticu.
    prvi dan ostali smo jedan sat,i ja i muz bili s njim. on se igrao na katu sam sa kartonskim kutijama,pravio i rusio tornjeve.
    pedagogica nas upozorila da moramo polako,da ne unistimo kutije.
    drugi dan dva sata,mi opet s njim,opet kartonske kutije,ali su se mom djecaku pridruzila i druga djeca i rusili su kutije i super se zabavili.
    jutros dolazimo,pedagogica na zamjeni,jer one nema( a ova na zamjeni ima 19 godina i tek je maturirala) i zatvara vrata od stepenica da se ne moze gore.
    moj djecak me unistio pitanjima zasto ne moze ici praviti toranj od kutija. i mi pitamo,kaze ova da je pedagogica rekla da su djeca jucer divljala i da je taj dio zatvoren do podne.
    znaci,dok smo mi tu.
    on je bio tuzan,ja sam bila ljuta,ali nema pedagogice pa nismo nista pitali.
    dvije djevojcice danas usle ispod stola i vuku jedna drugoj papuce,smiju se i dolazi teta i govori Pssssst.
    zasto psssst? kome smeta buka u vrticu,vesela igra,skakanje?
    moj djecak je kao osoba malo zatvoreniji i treba mu vremena da uspostavi kontakt s novim osobama.
    voli se igrati sam ili u drustvu starije osobe koja nece previse smetati u igri.
    mislila sam da pitam pedagogicu bi li mu se netko od njih mogao pribliziti cisto da iduci tjedan kad ga ostavim nakratko da zna da se moze pouzdati u jednu osobu.
    pedagogica je stalno samo sjedila,nije gledala kako se igra moj sin ( iako je on jedini novi na adaptaciji) nije nas nista pitala,a kad mi pitamo,odgovori sturo.
    nije pokusala nijednom mu se obratiti,nista. prvo sam mislila da je zato jer smo mi bili tu,ali ipak da se ponasa kao da on nije uopce tu mi je cudno.
    svaka imalo bucnija igra se reze u korijenu,djeca crtaju,slazu puzzle,vlakove ili bauljaju okolo bez ikakvog cilja. tako je do pola 11,kad idu van sat vremena.
    ne znam,ako pretjerujem da pokusam ostaviti sve ovako,ili da trazim malo opsezniji razgovor? vrlo sam uznemirena ovih dana,a danas pogotovo...
    Ovo me podsjeća ta tipični vrtić stare škole. I mi smo u takvom...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •