Stranica 3 od 10 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 486

Tema: Sitna djeca

  1. #101
    Nadina

    Početno

    Izgleda da smo otkrili u čemu je problem. Moja Kiki ima alergijsku reakciju na kravlje i adaptirano mlijeko. Ali to je sad već tema za drugi podforum. Pusa!

    7.5 mj 5750 g i 66.5 cm

  2. #102

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    Curke, koliko bi bebaci trebali dobivati od 4mj. pa nadalje.
    Moja curka je do sad relativno dobro dobijala na kilazi, al raste u duzinu ajme pa je uvijek s kilazom donja granica, a duzinom gornja. sa 4mj. i tjedan dana imala je 6400g, 66.5cm. sad nakon 2 tjedna dobila je samo 150g, sto me poprilicno uplasilo.
    u ta dva tjedna izbila su joj 2 zubica donja i sad joj idu i gornji, sve se tjesim da je to zbog zubica. kako je rodena sa 3100g, a u rodilistu pala na 2700g i zbog toga zavrsila na pedijatriji ja sam jako opterecena njezinim dobijanjem na kilazi.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Pa to ti super napreduje
    Moj se rodio sa 2720,na izlasku iz rod. imao 2500 sa 4 mj imao 6,200 i 61 dug a sa 7 mj imao 7700 i 67 dug.Ped zadovoljna pa i ja sada ima 9 mj i ima 9 kg :D .Kako raste više će ti se kretati a manje dobivati na težini.

    ____________

    D 1998.
    I 2007.

  4. #104
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    evo i nas
    Greta ima 7 mjeseci 70cm i 6900kg
    zadnja je dva mjeseca varirala od 6300 do 6500- malo dobije, pa rota virus -vrati sve u nazad,
    pa opet dobie 200grama, pa bronhitis...
    sad je dobila 400grama u zadnjem mjesecu i mi presretni
    Doc, točnije gastroenterolog nam je dala Pedia sure napitak u kojem 200ml ima 200kalorija i to dad Greta pije
    Ona inače odbija mlijeko i dohranu... rjetko jede bez nagovaranja ili zavaravanja, a specijalnost joj je preskakanje obroka- pogotovo mliječnih

  5. #105
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj Irena001 prvotno napisa
    I mi se javljamo među "sitnu" dječicu
    Ella je rođena sa 3.080 i 48 cm. Sada sa 4 mjeseca je velika 64 cm i teška oko 6 kg. (Idemo na sistematski u ponodjeljak)
    Možda smo sitni, al smo elegantni :D
    I još jedna mrvica :D
    Helena- rođena sa 2600gr. doma nas otpustili sa 2450, evo nakon mjesec dana ima 3500kg

  6. #106
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    ohoho
    pa Helena je dobro dobila na težini, svaka čast

    Greta je rođena sa pristojnih 3400
    a samo je jednom dobila 750g u mjesecu, sve ostalo od 0 do 520

  7. #107
    anna avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    287

    Početno

    I mi smo "sitni": sa 6 mj. i 3 tjedna 6300 g, dugi 68 cm. Ira je imala lijepu porodjajnu tezinu 3420 g i 52 cm, ali do nedavno ju je mucio refluks pa je slabije dobvala na tezini. Sad smo krenuli s konkretnom papicom i ne bljucamo previse :D pa cemo se valjda malo i popuniti.

  8. #108
    Nadina

    Početno

    Mi smo bili na kontroli prije par dana.
    Još smo sitni.
    Sada sa 9 mj imamo težinu 6 600 g i dužinu 72 cm.
    Poslaće nas dječijem gastroenterologu na konsultaciju.
    Moja Kiki prekrasno jede ali nam se ne prima.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    28

    Početno ĐEPNA VENERA

    napokon, nakon 8 mjeseci opterećivanja kilažom moje malecke(pa slijedi i nadimak đepna venera) malo mi je lakše jer vidim da nas ima još.
    naime, mi smo startali izvrsno i od početnih 2800g sa 3 mjeseca došli na 6400g i stali.
    sa 10 mjeseci jedva se dovukle do toliko priželjkivanih 8 kila, dakle 1600g u 7 mjeseci!!!!!!!!!!
    posjetile gastrića u klaićevoj, napravile brdo pretraga, dodale silom i adaptirano (koje je nakon mjesec dana sama izbacila), sve bez rezultata.
    ona je jednostavno zdrava mala đepna venera.

  10. #110
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno Re: ĐEPNA VENERA

    Citiraj darsim prvotno napisa
    ona je jednostavno zdrava mala đepna venera.


  11. #111

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    28

    Početno

    VIDIM SPOMINJE SE NEKI TOPIC O BUCKIĆIMA.
    JEDINO ŠTO MOGU REĆI DA JE MOJA ĐEPNA VENERICA DO 3 MJESECA SPADALA U TU SKUPINU, BILA JE EKSTA PAPATAČ, RODILA SE S 3 KILE PALA NA 2,8 I S 3 MJESECA STIGLA DO 64OOg.
    A S DESET MJESECI SVEGA 8 KILA.
    DAKLE VI MAME KOJE STE RODILE LAGANE BEBE NEMOJTE IH TRPAT MEĐU NAS SITNE AKO FINO DOBIVAJU. NE MOGU NI BIT NAKON MJESEC DVA KAO BEBE ROĐENE VEĆE ILI VELIKE

  12. #112
    danchi79 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Klenovnik
    Postovi
    141

    Početno

    Evo i nas kod vas

    Dora je rođena sa 2910g i 47 cm
    Imamo punih 9 mjeseci i samo 8100g i 72cm 8)

  13. #113
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    curke, kad pročitam vaš post puno mi je lakše. Mislim si, nekaj nije u redu, dijete ima 7 mjeseci i samo 7.400, ali vidim da ima takve djece još, pa sam malo odahnula. Idem spavati, napokon mirno.

  14. #114
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Rođen je sitniji 2850 g i 50 cm
    Sa 6 mjeseci: 7770 g i 71 cm, to nije tak malo kg, ali jednostavno je duži od ostalih pa izgleda dodatno šlank, a vidim da i ovdje na 3 stranice sa 6 mjeseci je samo jedna beba bila duža (ako se ne varam).

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    28

    Početno

    cure moja đepna venera s 11,5 mjeseci nosi babylove pelene broj 3!!!!!!! i većinu robe 68

  16. #116
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    da se ubacim, moj mis sa 20 mj. nosi velicinu 80

  17. #117
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    da se i ja ubacim mi sa 11 mjeseci imamo 9600 g i dr ka\e da smo super s obzirom na popčetnih 2 500 g. S tvarno jede sve živo i u velikim količinama, a još je ovaj mjesec imala i rota virus Još malo pa neću smjeti pisati ovdje jer mi dijete neće biti sitno. Dia kad ćeš do Zd da popijemokavicu napokon

  18. #118

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    moji klinci imaju 9, 8,5 i 8,2 kg, a imaju skoro 14 mjeseci ....B je danas imala štramlice koje sam greškom kupila i dobre su joj....veličina od 3 do 6 mj.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    28

    Početno

    pale,
    ne trpaj svoju bucu među nas male, ispadamo još manji.
    s početnih 2500 na gotovo 10 kila s gotovo godinu dana?!!!!!!
    pa vi ste kraljice
    draga njoj ti tu nije mjesto

  20. #120
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    bruni, super ti je avatar

    pale... da, ti imas debeljucu 8)
    zd, vidit cu pa ti javim

  21. #121
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    sa 8 mjeseci 7400
    pa slijedeći dan ujutro 7300 8) 70 cm duga!
    napredujemo....
    a rođena je sa pristojnih 3400g

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    28

    Početno

    nego da vas pitam , je li netko imao situaciju kao i mi, super smo počeli i onda odjednom apsolutno stali s kilažom, pa se vagale svaki tjedan , da bi od 3, do 10. mjeseca dobile svega 1600 grama.
    čitavo to vrijeme je ona bila super dakle nije bila gladna, nastavile smo dojiti i ne mislilmo prestat brzo.
    dohranu sam uvela već s 4.5 mjeseci, dodala i flašu poslije podoja a sve da kilaža krene, nije pomoglo, dobila bi eventualno 200 g.
    kroz mjesec i pol je sama odbila flašu (dijete ipak najbolje zna, jedva sam ju prisilila da je stavi u usta i onda mi je sama baci) i nastavila dojiti idanas kad ima gotovo godinu je cica nezamjenjiva stvar bar 3x dnevno + noć naravno.
    sad jede sve, krade iz mog tanjura, trpa, doduše sve to skupa su male količine.
    svojedobno je ped rekla da mala ne jede dovoljno, jer da jede vidlo bi se na kilaži!!!!!!
    da vidim ko će je nahranit kad vrti glavu, žmiri i pljuje.

  23. #123
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    moja Greta dobiva relativno malo na kilaži,
    sad je dobila 30 grama- tto je nama puno, a uz prehranu uzima i medicinski napitak Pedia sure (koji ima 200kalorija u 200ml)
    ja mislim da je bitno da dobiva, da ne stoji na istom ili gubi....
    nama je gastroenterolog neki dan rekla da nema ni grama masti u potkožnom tkivu i da to treba popraviti...
    unazad 10-tak dana bolje jede ali je i jako aktivna, pa valjda sve potroši....
    sve u svemu- moj zaključak je da ipak dobro napreduje...
    mislim da mi malo bolje poznamo svoju djecu nego pedice,
    pa ak ose ti ne brineš.... onda je sve ok

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    28

    Početno

    da,da i nama su rekli o tom masnom tkivu, rekla gastrić da ga zasad još ima od zaliha(do 3 mjeseca je bila stvarno pravi buco), ali se boji da bi mogla postat pothranjena.
    moram priznat da ne kužim na osnovu čega je to zaključila obzirom je mala u to vrijeme jela jako lijepo.
    sad nešto brlja, zadnjih 10 dana, ali mala zna da će uvijek dobit cicu ak traži pa se ni ne trudi jesti, a ja s druge strane, da budem sigurna daa je bar nešto pojela dam cicu kad god hoće.
    čovječe, mali mi je s 11.5 mjeseci imao cicu samo u 6 ujutro, a ova mala dudla naokrug.
    ta bu cicala do škole, ne krenem li u hitan preodgoj.
    no dobro, poanta svega je, kao što i ti kažeš, da ipak mi najbolje poznamo svoju djecu.
    a ovaj dodatak što spominješ, to je preporuka pedice?
    mogle bi i mi probat, di to kupim, u ljekarni?

  25. #125
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Evo jedne siće: 15 mj,72 cm i 7150,00 g.
    Rođena je sa 2870,00 g i 48 cm.

  26. #126
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    evo i nas, sa 4,5 mjeseca 5 450 gr i 64 cm, rodjen sa 50 cm i 3400 gr, pao na 3100 . U odnosu na prijatelje vršnjake smo bar dva mjeseca manji

    Ali te mame svoju djecu ne nose jer su im "preteška" hehe

  27. #127
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj darsim prvotno napisa
    da,da i nama su rekli o tom masnom tkivu, rekla gastrić da ga zasad još ima od zaliha(do 3 mjeseca je bila stvarno pravi buco), ali se boji da bi mogla postat pothranjena.
    moram priznat da ne kužim na osnovu čega je to zaključila obzirom je mala u to vrijeme jela jako lijepo.
    sad nešto brlja, zadnjih 10 dana, ali mala zna da će uvijek dobit cicu ak traži pa se ni ne trudi jesti, a ja s druge strane, da budem sigurna daa je bar nešto pojela dam cicu kad god hoće.
    čovječe, mali mi je s 11.5 mjeseci imao cicu samo u 6 ujutro, a ova mala dudla naokrug.
    ta bu cicala do škole, ne krenem li u hitan preodgoj.
    no dobro, poanta svega je, kao što i ti kažeš, da ipak mi najbolje poznamo svoju djecu.
    a ovaj dodatak što spominješ, to je preporuka pedice?
    mogle bi i mi probat, di to kupim, u ljekarni?
    čuj teško ti je reći ja se ne bi zabrinjavala jer je i moja mrvica i itekako brinem, ali ak dijete jede i nije bolesno ne znam kaj pedijatrica hoće. Imam ti ja frendicu, 45 kg s krevetom, al može pojesti više neg ja kaj sam fakat predebela (posebno nakon poroda ). To su ti takve količine klope da mi ostali samo :shock: I zavidimo joj na kilaži. Niš se ti ne brini curkica bu manekenka.

  28. #128
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    ma Greta je preaktivna i takav joj je i metabolizam.
    a masno tkivo je provjeravala tak oda joj je sa palcem i kažiprstom pipala donji trbuh i kaže -sama koža.
    Napitak se zove Pedia sure- okusi su čokolada i vanilija
    pakiranje 2 dcl u tetrapaku sa slamkom
    cijena oko 12 kuna a na recept oko kunu.
    Mi smo zadnji put na recept dobili 60 komada
    uglavnom se naručuje u ljekarni jer se ne koristi često
    a da bi ga dobili na recept potrebno je mišljenje gastroenterologa i nalaz na kojemu je dijagnoza nenapredovanje, slabije tj. napredovanje ili nesrazmjer visine i težine... nama gastro svaki put da nekakvu tablicu i krivulje da pokažemo u ljekarni ako budu pravili probleme... još nisu

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj darsim prvotno napisa
    nego da vas pitam , je li netko imao situaciju kao i mi, super smo počeli i onda odjednom apsolutno stali s kilažom, pa se vagale svaki tjedan , da bi od 3, do 10. mjeseca dobile svega 1600 grama.
    kod nas je bilo slicno, rođena je s 3050g i s 6 mjeseci je koliko toliko uspjela udvostruciti tezinu, no od 6-12 mjeseci je dobila samo 1600g, tako da smo s godinu dana bili daleko od utrostrucenja tezine.
    Doktorica nas je s 11 mjeseci poslala kod gastroentrologa, na srecu sve je bilo u redu.

  30. #130
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    mali manekeni, šta reći

  31. #131
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Adrian je rođen s 3300g i prva 2 mjeseca je dobio čak 2700g :shock: i onda je stao, dobivao je po cca 300g mjesečno i evo s 10 mj. je imao 8250g tako da s godinu dana nema šanse da ima 9900 koliko bi bila utrostručena težina ali ja se time uopće ne zamaram...pa nisam ni ja baš neki reprezentativni primjerak iz tablica pa zašto bi bilo i moje dijete

  32. #132
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj Engls prvotno napisa
    Evo jedne siće: 15 mj,72 cm i 7150,00 g.
    Rođena je sa 2870,00 g i 48 cm.
    uf Engls, to je stvarno premalo
    a sad i čitam o utrostručenju s godinu...
    što vam kaže ped??

  33. #133
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da, u prosjeku ce vecina djece (sto znaci da neka nece) utrostruciti svoju tezinu, ali ne porodjajnu vec onu najmanju.
    sigurno je beba i izgubila nesto u rodilistu, pa je to onda to. a i vjerojatno je Engls bila na redovnoj kontroli kod pedijatra, nemoj tako plasiti zenu

  34. #134
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pedijatri cesto gledaju stare tablice rasta.
    nove su radjene prema dojenoj djeci jer je dojenje standard.

    darsim, dojena djeca drukcije dobivaju na tezini od djece koja nisu dojena.
    pogotovo u drugih 6mj.
    razlog tomme je sto dojena djeca doje (jedu) koliko zele. uzmu onoliko mlijeka koliko im je potrebno, a sastav mlijeka je prilagodjen upravo tom djetetu.
    sto nije slucaj kod nedojene djece tj. hranjene adaptiranim.
    naime, nisu ni sva djeca ista, nemaju iste genetske predispozicije i neke imaju brzi a neke sporiji metaolizam.

    dokle god dijete jede DOhranu, ono zapravo dobiva kalorije iz mlijeka jer je ono jos uvijek glavna i osnovna hrana. faza dohrane je upoznavanje i zagrijavanje.
    a ako dijete doji na zahtjev znaci da uzima upravo onda kada zeli i koliko zeli.
    a takodjer se sastav mlijeka mijenja kako beba raste tako da je mlijeko nakon godine dana puno masnije i kaloricnije nego mlijeko majke novorodjenceta.
    takodjer je koncentracija svih sastojaka majcinog mlijeka visa kako diejte raste, tako da ono i dalje dobija sve potrebno izz njega makar mozda kolicinski pojede manje.


  35. #135
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    da, u prosjeku ce vecina djece (sto znaci da neka nece) utrostruciti svoju tezinu, ali ne porodjajnu vec onu najmanju.
    sigurno je beba i izgubila nesto u rodilistu, pa je to onda to.
    a vidiš, stalno se priča o utrostručenju porođajne težine ali ovo mi je puno logičnije...
    to znači da bi on ipak mogao biti u prosjeku jer je iz rodilišta izašao s 3060 g
    a gdje se mogu naći na netu te tablice koje su bazirane na dojenoj djeci?

  36. #136
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    WHO, nove tablice http://www.who.int/childgrowth/en/

    malo pojasnjenje- imamo 2 tezine, porodajnu i najnizu tezinu. beba izgubi 7-10% porodajne tezine mokrenjem, stolicom i relativnim gladovanjem. Nakon uspostavljanja hranjenja, beba nadoknadi porodajnu tezinu u prosjeku za 2 tjedna.

    Prirast se mjeri od najnize tezine, ne od porodajne. I svaki daljni napredak bi se trebao voditi od te najmanje tezine, no kako je cesto mjerilo za otpust iz rodilista povratak na porodajnu tezinu (ili blizu nje), govri se o porodajnoj tezini.

    Teorija da dijete mora u prvih 6 mjeseci udvostruciti a do kraja prve godine utrostruciti porodajnu tezinu proizlazi iz starih tablica i u prosjeku odgovara djeci hranjenoj adaptiranim, no kod dojene djece to cesce nije slucaj. Naime, djeca hranjena adapt. dobivaju odredene ml jer se obroci doziraju po dobi, dok je dojenje vrlo individualno i velike su razlike od bebe do bebe ( na forumu imamo dojenje djece "teskasa", i vitkih beba.)

    Omjer rasta i tezine ovisi vise o tome kakve je grade i kakav ima metabolizam.

  37. #137
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Idemo u ožujku kod endokrinologa,vezano za hormon rasta.Tko ju vidi golu nema primjedbi,osobito kada ju vidi u akciji...
    Problem nastaje kada se pojavi mm koji ima 190,00 i nije baš mršav.I on i ja smo bili sitni do srednje škole.Pretposljednji i posljednji u vrsti (sjećate li se pionira? U toj vrsti smo držali začelje!).Otac mu je 170,00 cm,baka oko 150,00 cm. Ima na koga povući gen,ali ima i na koga biti visoka...Možda problem leži i u činjenici da nije baš zainteresirana za povrće.Probrlja krumpir i mrkvu,ostalo nikako ne mogu podvaliti.Žitarice i slana peciva hoće,slatko rijetko,ali meso...MESOOOOOO uvijek i svuda! Kada se najede nema potrebu za jelom slijedećih nekoliko sati.Voćni međuobrok,što je to? Voće je prije doručka i nešto prije večere za pod zub.Da se nju pita,samo bi meso jela...
    Ped.nas je slala vaditi krv i nedostaje joj željeza i to smo još malo pa sanirali,ostalo je ok.Sada ćemo pričekati što će reći endokrinolog 10.03.2008.

  38. #138
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Nedostaje mi edit!
    Da li je veći problem težina ili visina?Pedica nam nije ništa rekla za težinu,već nju brine visina.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    28

    Početno

    darsim, dojena djeca drukcije dobivaju na tezini od djece koja nisu dojena.
    pogotovo u drugih 6mj.
    razlog tomme je sto dojena djeca doje (jedu) koliko zele. uzmu onoliko mlijeka koliko im je potrebno, a sastav mlijeka je prilagodjen upravo tom djetetu.
    sto nije slucaj kod nedojene djece tj. hranjene adaptiranim.
    naime, nisu ni sva djeca ista, nemaju iste genetske predispozicije i neke imaju brzi a neke sporiji metaolizam.
    ma ja to sve znam.
    ali prirast od 100 g od 3. do 4. mjeseca je prestrašan, a i nastavak dalje u istom tonu.
    pa kad ti pedica počne bacat priče da nemaš dosta mlijeka poludiš.
    ideju o slabom mlijeku mi nije ni pokušala ubacit jer je vidla da sam tak nabrijana na dojenje da bi grizla na samo spomen tako nečeg.
    ma zapravo nije više ni važno, namučila sam se , s malom, sa sobom, pedicom, okolinom, uspjela nastavit dojenje, uspjela prestat bit opterećena i zabrinuta, najgore je prošlo, curica je zdrava, pokušava hodati, veselo i vedro dijete i to je najvažnije.
    brat nam je bio bomba, i ona je tako dobro krenula (prvi mjesec 1520 g !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) da je bio šok kad je zapelo.
    najgore je kaj sam prošla pravu buru sukobljavajući u sebi mišljenja i ideje doktora i svoje.
    na kraju je ispalo po mom.
    i dalje dojimo i ne žurimo se prestati.

  40. #140
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    Ja sam se vec javila, sad update, dijete mi je u 15 dana dobilo 10 deki, dakle s pet mjeseci 5550 gr, pedica se ipak sa mnom slozila da nije mlijeko slabo niti ga ima malo (uostalom ima ga u zamrzivacu ako treba dodati) ali je predlozila da probamo s kasicama, da mu mozda metabolizam brzo to trosi, ipak je mlijeko lako probavljivo. Pa cemo viditi za nekih misec dana, ako ne krene bar malo bolje, salje nas gastroenterologu na pregled

  41. #141
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    engls, M. je sa godinu dana imao 70 cm (porodajna 41 cm)
    kak sam gore napisala sad je cca 80 cm, a uskoro ce 21 mj.

    uzasno je zgoljav oduvijek, masno tkivo :? sto je to???
    noge su mu ful misicave i cvrste
    nekad jede, nekad ne jede, nekad zivi samo na vocu
    ma ja se uopce ne brinem...

  42. #142
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Moja je rođena sa 2870 g,48 cm.Službeno sam rodila 41+5,a procjenjena joj je starost za 39 tjedana. Nije ni mene brinulo dok mi i tete na dežurstvu u vrtiću nisu napomenule da su se jako iznenadile koliko je sitna.Strah me tamo dijete voditi zbog virusa,a trenutno je hit crijevna viroza,zbog gubitka na težini...

  43. #143
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    A gdje je taj topic o velikim bebama? Ja ga ne mogu naći :/ .

    Meni se čini da Hana dobiva previše na težini. Rođena je sa 3560 g i 50 cm, otpuštena iz rodilišta sa 3130. Na prvoj kontroli imala je već 4600 g i 54 cm.
    Neki dan sam je vagala i ima 6 kg :shock: , a tek 8.02. će imati dva mjeseca.

    Da li je to previše? Ima tko slično iskustvo?

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    28

    Početno

    zara, jel dojiš?
    ako da samo ti vadi cicu i ne brini, beba je bucko, prirodni busko i nema zime.
    uostalom kak buš joj dala manje cice!?

  45. #145
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj darsim prvotno napisa
    zara, jel dojiš?
    ako da samo ti vadi cicu i ne brini, beba je bucko, prirodni busko i nema zime.
    uostalom kak buš joj dala manje cice!?
    dojim, hvala na odgovoru

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Evo i nas u klubu minijatura:

    9 mjeseci - 7340g i 69cm!

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    28

    Početno

    Citiraj SpOOklica prvotno napisa
    Ja sam se vec javila, sad update, dijete mi je u 15 dana dobilo 10 deki, dakle s pet mjeseci 5550 gr, pedica se ipak sa mnom slozila da nije mlijeko slabo niti ga ima malo (uostalom ima ga u zamrzivacu ako treba dodati) ali je predlozila da probamo s kasicama, da mu mozda metabolizam brzo to trosi, ipak je mlijeko lako probavljivo. Pa cemo viditi za nekih misec dana, ako ne krene bar malo bolje, salje nas gastroenterologu na pregled
    već ti par x pokušavam odgovorit i uvijek zapne u slanju.
    dakle, mi ćemo za tjedan dana imat 1. ročkas, i sad kad su nedaće koje ti imaš iza nas lako nam je bit pametan.
    dojimo čitavo vrijeme, nisam se u tome dala pokolebati.
    ubacile dohranu već 4,5 mjeseci, čak i adaptirano poslije svakog podoja ( nakon mjesec i pol kontroliranja dojenja), sve to skupa nije donijelo pomak kazaljke na vagi. adaptirano je mala sama odbacila, znači nastavile dojenje i kašice.
    čitavo vrijeme je veselo i živo dijete, čak ni ne pretjerano živahna.
    trebalo mi je dugo da prestanem bit opsjednuta i preopterećena njenim hranjenjem i kilažom. jako, jako dugo.
    hoću ti reći nemoj očekivati čuda od dohrane, ako su vam svi nalazi uredni kod gastrića, kao nama.
    glavno da je bebač zadovoljan, a ti to najbolje možeš znati.
    držim fige da što prije prestane taj bojkot kilaže, ja sam pop....ludila.... doslovno nisam funkcionirala, i nije mi pomoglo. zato taj dio probaj preskočit, ne pomaže

  48. #148
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Evo mi upravo s kontrole s godinu dana, i prije nego pređemo na sljedeći pdf da se upišemo među minijature...

    T 74 cm i 8660g - rođen sa 49cm i 3040g, iz bolnice izašli sa 2640g i cijeli mjesec nam je trebalo da se vrati na porođajnu težinu. Strogo se drži svojih percentila i dr je zadovoljan. Prvih 6 mjeseci isključivo dojenje, od tada na ovamo dohrana i dojenje paralelka.

    I mm i stariji braco skoro dvometraši

  49. #149

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj danchi79 prvotno napisa
    Evo i nas kod vas

    Dora je rođena sa 2910g i 47 cm
    Imamo punih 9 mjeseci i samo 8100g i 72cm 8)
    samo Leona ima s skoro 9 mjeseci 7750g i 70.5 cm

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Bochum/Beograd
    Postovi
    86

    Početno

    Evo da se upisemo6:
    Nellie je imala 54cm i 3150 na rodjenju. Sada, sa 5.5 meseci ima 65cm i 6320gr. Jeste da po onim krivuljama rasta spada skoro u prosek, ali kada cujem za one bebe od 7, 8 kg...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •