Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 261

Tema: Četrnaestogodišnjakinja-izlazak s dečkom

  1. #51
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    seni, moj ne ide redovno, al na ove dvije fešte na kojima je bio sam ovu jesen, bio je do 23. kako zakon kaže.

  2. #52
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    djeca, izvinjavam se na pravopisu.

    moja je nesto natuknula, da ce uskoro i ona htjeti poceti izlazizi, ali mislim, a i nadam se da ce nas to dohvatiti ipak sljedece godine. ne ove.
    morat cu se malo s drugim roditeljima iz skvadre porazgovarati, da uskladimo price...

  3. #53
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    seni, moj ne ide redovno, al na ove dvije fešte na kojima je bio sam ovu jesen, bio je do 23. kako zakon kaže.
    moja je starija, ali u toj dobi je bilo otprilike kao kod tebe.

  4. #54
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Joj, cvijeta, zamisli da moraš sve ispočetka...koja ti je najdraža boja, a jelo? što voliš slušati, koje filmove gledaš?

  5. #55
    Kovalski avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Nadala sam se da će bar netko nešto reći, a vi ste me cure svaka na svoj način, razveselile, nasmijale, ohrabrile...Svaka zaslužuje posebnu zahvalu i osvrt..Da ne odgovaram ipak na svaki post posebno, nastavljam s pričom..dobila sam još malo na vremenu. Dolazi nam rodbina i rodica (sam ih Bog šalje)koju dugo nije vidjela, pa smo se dogovorile kino ostaviti za drugu priliku. Da sam tražila još malo vremena, a padalo mi je to na pamet, prešla bih granicu ukusa, a vjerujte da mi treba još.
    Kao što sam rekla, nemam iskustvo veze u ovim godinama, i sve dojenje, pelene, temperature, ispadi dječjeg bijesa i sve što nas prati s malom djecom sa zadovoljstvom sam izgurala, pomalo ponosna, kao „dobro mi ide“. A sad sam stala i ne znam ni što bih joj rekla. Znam i sama da ću je pustiti, jer ako je ne pustim učinit će ono što želi bez mog odobrenja a ja ću zatrpati taj otvor između naših svjetova. Ali, ovaj put nisam sigurna da je to prava odluka. Taj prirodni slijed događanja koje ste spomenule sam i sama očekivala, ali to je u mojoj mašti bilo da će to ostati na pogledavanjima u razredu bar tijekom osmog razreda, ali oni nisu generacija koja ide polako. Između mene i nje je rascjep od milijun godina, ja sam dinosaur koji je u prvu vezu ušao s devetnaest i to me nije poštedjelo milijun pogrešaka, tako da ne mislim da se samim odgađanjem veze čini nešto dobro. Moj strah nije dakle baš od ovog kina, nego od daljnjeg tijeka događaja,(ipak ću je pustiti u kino) eventualnog ranog ulaženja u seksualne odnose. Pekrasno zvuči ono što sam naučila od stručnjaka (u nedostatku vlastitog iskustva gutam knjige), neka to učini kad bude spremna, ali kako joj mogu pomoći da zna kad je spremna? Pa ona ne zna ni kad joj je kosa suha, a ovo vuče sa sobom niz odluka. Možda je drugačije kod djece koja su često u interakciji s drugima, kvartovska druženja i slično, no moja živi kao na otoku, djecu sreće u školi, ovog ljeta je prvi put izašla sama s prijateljicama, a onda dečko-kino????i nespremna mama koja uči samo iz knjiga. (Jednu moram preporučiti svima, meni potpuno zabetoniranoj je pomogla da se bar otvorim i razgovaram s djetetom : Evelyn Resh: Tajni život tinejdžerica.)

  6. #56
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    joj - 11 navečer - mi smo dozvolili 2 puta ljeti i sada svako malo traži - ja ipak mislim da je to prekasno za njihovu dob (iznimka je ljeto).
    A najgore od svega mi je ići po njega - u 11 ja sam već u dubokom snu . MM nije, ali niti njemu se ne da.

    I to uvijek na neko glupo mjesto bez parkinga i s gužvom, tipa Bundek ili WG. Trebala sam mlađa imati djecu

  7. #57

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    palo mi je napamet
    kako se je 12-godišnja frendica od mojih cura ovo ljeto još s njima igrala sa lutkama,
    a ovi sa 13-14 već za ozbač izlaze...

    koji je to razvojni skok između 12 i 14!
    i kako ću ga ja uduplo odjednom preživjeti?

  8. #58
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Kovalski prvotno napisa Vidi poruku
    Moj strah nije dakle baš od ovog kina, nego od daljnjeg tijeka događaja,(ipak ću je pustiti u kino) eventualnog ranog ulaženja u seksualne odnose.
    zato si ti tu, da razgovaraš i da je usmjeravaš.
    i zato je super što je pokazala da ima povjerenje u tebe.

  9. #59
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ne znam - kod nas je to samo došlo, i nismo se snašli. malo popustiš, pa se šokiraš i ne znaš kaj bi

  10. #60
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj techna prvotno napisa Vidi poruku
    palo mi je napamet
    kako se je 12-godišnja frendica od mojih cura ovo ljeto još s njima igrala sa lutkama,
    a ovi sa 13-14 već za ozbač izlaze...

    koji je to razvojni skok između 12 i 14!
    i kako ću ga ja uduplo odjednom preživjeti?
    nije ti to baš tako
    ima i ovakvih i onakvih

    i moje dijete od 12 godina se igra sa schleichovim konjićima
    a u njezinom razredu ima djevojčica koje gledaju dečke, šapuću o njima, dotjeruju se

    nije to samo razlika od 12 i 14
    nego i razlika od jedne od 12 do druge od 12
    pa onda postaje i razlika od jedne od 14 i druge od 14

    ali, najte mi zameriti, pa zar se vi sa 14 godina niste ljubakale po kinima i parkićima?

  11. #61
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni se isto čini da je najčešće velika razlika između 12 i 14, tj. djeca koja su 7,8 razred su stvarno prilično odrasla u odnosu na 5,6 (najčešće).
    Uostalom, i u moje vrijeme je tako bilo.

    Kovalski, nije to baš neka veza ako ode sa dečkom u kino.
    Tj. mislim da imati dečka sa 14 godina ne podrazumijeva ozbiljnu vezi i seksualne odnose.

    Bar se nadam

  12. #62
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kovalski, nije to baš neka veza ako ode sa dečkom u kino.
    Tj. mislim da imati dečka sa 14 godina ne podrazumijeva ozbiljnu vezi i seksualne odnose.

    Bar se nadam
    to je valjda prirodni slijed razmišljanja kod roditelja.
    kad su mali i neće jesti misliš da će umrijeti od gladi,
    kad dobiju prvu temperaturu, gugl-doktor kaže da imaju ozbiljnu boleštinu,
    kad ne spavaju, misliš da nikad nećeš prespavat noć u komadu...
    i onda dođu do prvog kina sa dečkom i odmah se misli roje

  13. #63
    Kovalski avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Pogađaš na pravo mjesto. Moja je ljetos izjavila kako je sretna jer je malo dijete i igra se još uvijek i lutkama i autićima Njezine prijateljice već "duže vrijeme"imaju dečke, izlaze neke čak i navečer a ja sam bila sretna jer smo kao bili daleko od toga. A onda se dogodio taj skok...ali nije razvojni..

  14. #64
    Kovalski avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    21

    Početno

    I ja se nadam. Ali ovaj poziv je bio okidač za sto strahova. Ma lijepo ih je gledati kako iz djevojčica izrastaju u lijepe žene ali bih voljela biti joj podrška, nešto je naučiti, a..pojma nemam, prerano mi je.

  15. #65
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se isto čini da je najčešće velika razlika između 12 i 14, tj. djeca koja su 7,8 razred su stvarno prilično odrasla u odnosu na 5,6 (najčešće).
    Uostalom, i u moje vrijeme je tako bilo.
    kod mog j je baš tako nekako naglo došlo. u šestom dijete, u sedmom mladić

    dobro kaže tash, super si taj state-of-mind detektirala

    stvarno se ne bih seksualnim odnosima opterećivala. ni sebe ni nju.

  16. #66
    Kovalski avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    zato si ti tu, da razgovaraš i da je usmjeravaš.
    i zato je super što je pokazala da ima povjerenje u tebe.
    A zato meni trebate vi, jer očito nisam u stanju sama vidjeti u kojem smjeru bih je slala
    Bez šale, dobila sam još vremena da sročim pametan govor ali pameti nemam.

  17. #67
    Kovalski avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku

    stvarno se ne bih seksualnim odnosima opterećivala. ni sebe ni nju.
    Nju stvarno ne želim, ali sebe bih htjela pripremiti. Ili kad dođe taj dan (baš ću ja za njega znati) da joj kažem:Reci dečku neka pričeka da tvoja mama bude spremna

  18. #68
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Kovalski prvotno napisa Vidi poruku
    Nju stvarno ne želim, ali sebe bih htjela pripremiti. Ili kad dođe taj dan (baš ću ja za njega znati) da joj kažem:Reci dečku neka pričeka da tvoja mama bude spremna
    sprdex - majka (80) iz staračkog doma poručila kćeri (47) da može stupiti u seksualne odnose

  19. #69
    Kovalski avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    zato si ti tu, da razgovaraš i da je usmjeravaš.
    i zato je super što je pokazala da ima povjerenje u tebe.
    A ja sam baš zato ovdje. Jer se ne snalazim, jer su mi potrebna iskustva i stavovi drugih. Da svojim neznanjem ne upropastim to povjerenje.

  20. #70
    Kovalski avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    sprdex - majka (80) iz staračkog doma poručila kćeri (47) da može stupiti u seksualne odnose
    nakon što joj donese potvrdu da je ušla u menopauzu

  21. #71
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, cvijeta, zamisli da moraš sve ispočetka...koja ti je najdraža boja, a jelo? što voliš slušati, koje filmove gledaš?
    ovo mi promaklo

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    nije ti to baš tako
    ima i ovakvih i onakvih

    i moje dijete od 12 godina se igra sa schleichovim konjićima
    a u njezinom razredu ima djevojčica koje gledaju dečke, šapuću o njima, dotjeruju se

    nije to samo razlika od 12 i 14
    nego i razlika od jedne od 12 do druge od 12
    pa onda postaje i razlika od jedne od 14 i druge od 14

    ali, najte mi zameriti, pa zar se vi sa 14 godina niste ljubakale po kinima i parkićima?
    ja sam se prvi put poljubila sa 17.
    i nakon tog dečka sam s MM od moje 19.
    eto to su moja 2 momka u životu s kojima sam se ljubila :D

    što se teme tiče, i ja bi ju pustila.
    i dala do znanja da cijenim iskrenost i da bi tako trebalo i ostati. a ako će se neko vrijeme često družiti s njim, pokreni ozbiljniji razgovor ako procjeniš da bi trebalo.

  23. #73
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Kovalski, ja vjerujem da je onako kako je Tash napisala misli se roje li roje, ali gledaj to kao i kad dojis, svi ti kazu daj se opusti, djete ti je sigurno sito, ali u tebi crv sumnje gricka li gricka.

    ja sam se poljubila prvi put sa 14, poslije toga mi je trebalo godinu i pol - dvije godine da to ponovim . sad idu u kino i bit ce vrhunac ako je on uspije za rukicu primit .

    Probaj se opustiti, jer na bilo koji nas krivi korak mislim da nanjuse na 500 km, a tad postajemo ono vjecito omrazeno roditelji teenagera.

    joj evo me ko cvijeta pocinjem treperiti, ali srecom coksa nas lijepo podsjeti da li slusas rock, metalik ili pop? dalas ili dinastija? tom cruise ili val kilmer (jel ono on bio u top gunu?)

    je evo potrazihlijep isjecak

  24. #74
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    jooj, top gun, bila sam sedmi razred, cijela škola je išla u kino.
    spajalice, ma pusti čokoladu, pazi ovo:
    http://www.youtube.com/watch?v=gKCCz59QtVE

  25. #75
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

  26. #76
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    nije ti to baš tako
    ima i ovakvih i onakvih

    i moje dijete od 12 godina se igra sa schleichovim konjićima
    a u njezinom razredu ima djevojčica koje gledaju dečke, šapuću o njima, dotjeruju se

    nije to samo razlika od 12 i 14
    nego i razlika od jedne od 12 do druge od 12
    pa onda postaje i razlika od jedne od 14 i druge od 14

    ali, najte mi zameriti, pa zar se vi sa 14 godina niste ljubakale po kinima i parkićima?
    Upravo ovako.

    Priznajem da se jesam ljubakala sa 14, iako je mojih 14 bilo jako davno. Iako sam bila i šteberica i povučena . Kakvih crnih 19 za prve izlaske Hormoni prorade rano, ali ako ima pameti, zna se granica. Kada je dijete dobro odgojeno, ono će znati kada treba tu crtu i prijeći. Valjda. Ili neće, ali što mi tu možemo? Zabraniti izlaske? A-ha. Tko se hoće seksati, može to učiniti i pod odmorom, ne trebamo biti naivne.

    Mislim da tu ne igra ulogu par direktnih razgovora o seksu, nego više kontinuitet pričanja o ljubavi, romantičnoj i spolnoj, znači vaši stavovi koje godinama iznosite pričajući o, recimo, filmovima, knjigama, primjerima iz obitelji i tako.

    Do 16 godina su izlasci do 23. Iznimke su jedino ljetne fešte. I to je lako.

    Problem nastaje kad prođu 16. Kad navijate budilicu u 2,3 ujutro da idete po svoga potomka, jer "SVIIII su vani, ne mogu biti iznimka" Pa nekad puštate, nekad ne. Pa vas mrze, sviiii mogu, samo ja ne, ali ni ja ne moguuuuu uvijek.

    Mogla bih o ovoj temi...I o noćnim susretima sa revnim čuvarima reda koji kontroliraju promet usred noći ( naročito kad najnovija ljubav živi 36 km daleko, pa ta noćna vožnja trajeeee), već spremni sa puhalicom, ali kad me ugledaju: Hvala, gospođo! možete ići.

    Ima i dalje. Kad navrše 18, polože vozački...haha...tada nastupa ono najgore: "mogu dobiti auto?" Ono nespavanje kad su bebe male, nije apsolutno NIŠTA prema ovome dok očekujete zvuk auta na prilazu...

  27. #77
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ajme cvijeta, imala sam i poster.

  28. #78
    Kovalski avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Opustile ste me potpuno što se kina tiče, a evo vjerovat ću i da će to sve proći na rukicama i poljupčićima i dozvoliti si da i sama zatitram i slažem se annvilli treba čekati da osjetim da je situacija zrela za dalji razgovor. A valjda ću se pripremiti do tada

  29. #79
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma joj, Kovalski... samo zamisli kako će ona biti sretna
    to ti je dosta

    ali, odmah onda zamisli i kako će biti nesretna kad to pukne
    a onda opet neki drugi

    i tak

    ma to ti je super

  30. #80
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    naravno da ćeš ju pustiti...
    ne znam samo što će tebi donijeti odgoda koju si uzela za razmišljanje?
    nećeš biti niš' pametnija ni sutra, ni za pet dana, ni za mjesec...

    moja (još nema 14, osmi razred) ide u kino obično s društvom, vikendom... a vikendom izlazi s ekipicom u kvart, do cca 21:00
    (po ljeti ima izlaz do 23:00, malo mjesto na moru...)
    i, pazi sad, pati što JOŠ UVIJEK nema dečka

  31. #81
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mene zanima vas odnos prema izlascima za cure i decke. Odnosno imaju li sinovi i kceri izlazak do istog sata. Za koga se vise "bojite"? Ili to ovisi o staristi - starije dijete probija led.

  32. #82
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    evo, "mi" smo ovaj vikend preživjeli prvi izlazak s curom, u kino...što bi netko rekao, jučer još klinac, apsolutno nezainteresiran, danas se dosjetio da bi s curama izlazio

    počeo je s: mama, što ti misliš o tome kad bi ja pozvao....nisam se uopće šokirala, nekako mi to bilo skroz ok iako curu uopće ne poznajem. Onda mi je prepričavao danima kompletne pripreme i dogovore, oduševljen što je cura odabrala akcijski film za gledati (dakle, to ih ne bi odalo ).
    Jučer su išli u kino, vratio se, mi otvorenih usta čekamo komentar, a on šokirano: isuse, ona je s mamom došla Žena je dovezla kćer jer žive nešto dalje - umro je od srama
    dakle, ako je koja od vas dopratila jučer kćer u kino, na sastanak s dečkićem - on je presretan, ko leptirić

  33. #83
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    aaaaaaaaaaaaaaaaa, bubice

  34. #84
    Kovalski avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo ovako.

    Priznajem da se jesam ljubakala sa 14, iako je mojih 14 bilo jako davno. Iako sam bila i šteberica i povučena . Kakvih crnih 19 za prve izlaske Hormoni prorade rano, ali ako ima pameti, zna se granica. Kada je dijete dobro odgojeno, ono će znati kada treba tu crtu i prijeći. Valjda. Ili neće, ali što mi tu možemo? Zabraniti izlaske? A-ha. Tko se hoće seksati, može to učiniti i pod odmorom, ne trebamo biti naivne.

    Mislim da tu ne igra ulogu par direktnih razgovora o seksu, nego više kontinuitet pričanja o ljubavi, romantičnoj i spolnoj, znači vaši stavovi koje godinama iznosite pričajući o, recimo, filmovima, knjigama, primjerima iz obitelji i tako.
    Bojim se da je omjer pameti i hormona u ovoj dobi u velikoj mjeri na strani hormona neovisno o tome kakvi su učenici u školi. I sve ovo što si napisala Beti i je ono što mi u sekundi prošlo kroz glavu, što li me sve čeka??? Ako nije pitanje koje previše zadire u intimu: što podrazumijeva "ljubakanje" s četrnaest godina? Ja u jednom trenutku želim vjerovati da je to držanje za rukicu i možda koji poljubac, ali slušajući ove sadašnje generacije koje osim svoje mašte imaju dostupne mnoge slike, bojim se da si postavljaju "više ciljeve", a sumnjam da su pametniji.

  35. #85
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mi živimo na moru, pa sam ja supercool što se tiče cura, ljeta, kava, vodanja isl. Ono s čime nisam cool nikako, je oziljak koji će A ostati na ruci nakon što mu je jedna cura ljetos na plaži ugrebala svoje ime. Kako dođe do te vrste agresije? Mislim, sad bi ja njoj to isto ime na čelo utisnula.

  36. #86
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Kovalski prvotno napisa Vidi poruku
    Bojim se da je omjer pameti i hormona u ovoj dobi u velikoj mjeri na strani hormona neovisno o tome kakvi su učenici u školi. I sve ovo što si napisala Beti i je ono što mi u sekundi prošlo kroz glavu, što li me sve čeka??? Ako nije pitanje koje previše zadire u intimu: što podrazumijeva "ljubakanje" s četrnaest godina? Ja u jednom trenutku želim vjerovati da je to držanje za rukicu i možda koji poljubac, ali slušajući ove sadašnje generacije koje osim svoje mašte imaju dostupne mnoge slike, bojim se da si postavljaju "više ciljeve", a sumnjam da su pametniji.
    O ovome i ja razmišljam.... ali opet, možda ta razlika od naše generacije i nije tako velika.

    Bitno je djeci objasniti pojam zaštite i sigurnog seksa u trenutku dok još nisu emocionalno angažirani, da to ne dožive kao napad i zabadanje nosa u njihovu intimu.

    Ja imam problem s tim - iako mislim da mojim klincima ne bi škodilo malo znanja o tome, oni baš nisu zainteresirani. Tja, vjerojatno će kao i mi - skupiti informacije sa svih drugih strana osim roditeljske. Sve što mogu učiniti je da im kroz svakodnevni život dajem do znanja kakav je moj stav o tome i zašto je tako.

  37. #87
    Kovalski avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    naravno da ćeš ju pustiti...
    ne znam samo što će tebi donijeti odgoda koju si uzela za razmišljanje?
    nećeš biti niš' pametnija ni sutra, ni za pet dana, ni za mjesec...

    moja (još nema 14, osmi razred) ide u kino obično s društvom, vikendom... a vikendom izlazi s ekipicom u kvart, do cca 21:00
    (po ljeti ima izlaz do 23:00, malo mjesto na moru...)
    i, pazi sad, pati što JOŠ UVIJEK nema dečka
    Odgoda - da sam bilo što drugo rekla u tom trenutku bilo bi krivo jer bi bilo s puno straha.U tom trenutku jednostavno nisam mogla zauzeti stav i odlučiti. To je ono kao kad nestane struje pa ti treba neko vrijeme da se navikneš na mrak i kad se navikneš, možeš se snalaziti i u mraku...I moja je doslovno prije deset dana patila što nema dečka pa je došao maturalac na kojeg je otišla djevojčica i vratila se mlada dama koja me onako ponosno pita može li izaći s dečkom..Pa preskočila je i šetnje s prijateljicama, možda je do sada tri puta bila u kinu i tri puta u popodnevnoj šetnji.

  38. #88
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Mi živimo na moru, pa sam ja supercool što se tiče cura, ljeta, kava, vodanja isl. Ono s čime nisam cool nikako, je oziljak koji će A ostati na ruci nakon što mu je jedna cura ljetos na plaži ugrebala svoje ime. Kako dođe do te vrste agresije? Mislim, sad bi ja njoj to isto ime na čelo utisnula.


    Ovo je strašno...

    Da, mislim da klinci ili ne kuže te stvari, ili još gore - uopće ne mare...

  39. #89
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Ja imam 25god i mozda mi neke od vas mogu biti mame
    Uglavnom...budi sretna sto je iskreno rekla.
    Moji nisu takvi...o deckima se nije smilo pricati,za mog tatu je postojala rijec simpatija.ali nikakvo spominjanje izlaska sa simpatijom.
    Znaci...izmuljala sam ga i izlagala.i sa 16god upoznala danasnjeg muza.uskoro 9god skupa.
    I volila bi da su bili drugaciji.i da smo razgovarali vise.uvik u nekom strahu,lazi di idem i skim idem.kutio je da imam decka ali nikad me nije pitao niti sam smila reci.

  40. #90
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku


    Ovo je strašno...

    Da, mislim da klinci ili ne kuže te stvari, ili još gore - uopće ne mare...
    Imam ja neke frendove koji se se rezuckali po rukama, pa dan danas imaju ožiljke, što na rukama, što na duši, i ta mi je vrsta nekakve autoagresije poznata, misli, objašnjena je.
    Jedan sam došla kući s posla i skužila da mu kemijskom piše ime te cure na vratu. Što on uopće nije skužio. Pa je bilo smiješno. Al onda, par dana kasnije, ta ruka.
    Mene ne brinu ta kina, ljubakanje, drpanje u haustoru, to je benigno. Ko što je netko gore napisao, mislim Beti, ako se baš hoće poseksat napravit će to i na malom odmoru. 'beš ga, nema tu baš nekopg rješenja osim puno razgovora i otvorenosti. Ove destrukcije - to je ono što mene zabrinjava puno više od malo možebitnog seksa.

  41. #91
    Kovalski avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Bitno je djeci objasniti pojam zaštite i sigurnog seksa u trenutku dok još nisu emocionalno angažirani, da to ne dožive kao napad i zabadanje nosa u njihovu intimu.

    Ja imam problem s tim - iako mislim da mojim klincima ne bi škodilo malo znanja o tome, oni baš nisu zainteresirani. Tja, vjerojatno će kao i mi - skupiti informacije sa svih drugih strana osim roditeljske. Sve što mogu učiniti je da im kroz svakodnevni život dajem do znanja kakav je moj stav o tome i zašto je tako.
    Meni je i ovo veliki problem. Sigurni seks i zaštita za početnike i odrasle nikako ne mogu gledati isto. Nemam dobra iskustva i nimalo mi se ne sviđa hormonska kontracepcija. Korištenje prezervativa je OBAVEZNO, ali ne može garantirati sigurnost i nekako se ne vidim kako joj objašnjavam kako će ih koristiti. Da ne idem od sredstva do sredstva, jedino što joj sa sigurnošću mogu reći da je sigurno jeste da se suzdrži "dok dobije moju dozvolu iz staračkog doma".

  42. #92
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Tako muzeva baka kaze: nemoj se, ne boj se!

  43. #93
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Bubice joj ja sam zatreperila

    Kovalski ajd ti prezivi prvo izlazak u kino, pa tek onada lagano dalje, probaj uziavti u njenom prvom izlasku s deckom.

  44. #94
    Kovalski avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Imam ja neke frendove koji se se rezuckali po rukama, pa dan danas imaju ožiljke, što na rukama, što na duši, i ta mi je vrsta nekakve autoagresije poznata, misli, objašnjena je.
    Jedan sam došla kući s posla i skužila da mu kemijskom piše ime te cure na vratu. Što on uopće nije skužio. Pa je bilo smiješno. Al onda, par dana kasnije, ta ruka.
    Mene ne brinu ta kina, ljubakanje, drpanje u haustoru, to je benigno. Ko što je netko gore napisao, mislim Beti, ako se baš hoće poseksat napravit će to i na malom odmoru. 'beš ga, nema tu baš nekopg rješenja osim puno razgovora i otvorenosti. Ove destrukcije - to je ono što mene zabrinjava puno više od malo možebitnog seksa.
    Naravno, slažem se. Kad bi se skupili strahovi od svih stvari kojih se roditelji plaše kad su u pitanju njihova djeca, mogla bi se od njih napraviti bomba koja bi definitivno uništila svijet. Ali stvar je u tome da nešto što je najprije bilo potpisivanje na nečijem vratu može prerasti u zarezivanje, a da malo možebitnog seksa može biti benigno ali može biti i traumatično a može i uzrokovati i bolest i neželjenu trudnoću. Emocionalni život i seksualnost su nam bitni i prilično nas određuju tijekom cijelog života a nerijetko razni oblici agresivnosti izlaze baš iz neriješenih problema na ovom polju.

  45. #95
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Bubice joj ja sam zatreperila

    Kovalski ajd ti prezivi prvo izlazak u kino, pa tek onada lagano dalje, probaj uziavti u njenom prvom izlasku s deckom.
    Ma da, slažem se, ali svejedno me muči kako s djecom napasti tu temu spolnosti i sigurnog seksa. Sve si mislim - mali su, odradili smo ono što je trebalo ranije po temi "kako sam došao na svijet" i sad se ne mogu sama sa sobom dogovoriti što mi je činiti. Sve što sam učinila je da ostavim na dohvatu u njihovoj sobi nešto literature, još iz mojih vremena, ali nisam primijetila da je to itko pogledao.

  46. #96
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    bubice
    dajte nemojte svojim strahovima uništavati tako nešto lijepo kao što je prvi izlazak u kino.
    možda je i bolje da nam ne kažu, jer se pitam jel to uopće moguće, spriječiti te misli.

    marta, ne kužim ništa od ovog što si napisala.
    de, malo pojasni.
    sjećam se tog rezanja po rukama, bilo je par faca koji su to radili, al mi nisu bili prebliski pa u stvari nisam bila u doticaju.
    šta je ta mala napravila?
    i kako joj je ovaj tvoj dozvolio? i zašto? da ispadne frajer, neustrašivi? jel to bilo do krvi? s čim?
    tu sam totalni tudum, daj malo informacija da me ne iznenadi. ne volim kad sam u nečemu ko s marsa pala.

  47. #97
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    [QUOTE=cvijeta73;2677389]

    i kako joj je ovaj tvoj dozvolio? /QUOTE]


    E ovo i mene zanima.

    Sjecam se svoje OS, grebali smo se sibicama, neizgorenim, onim glavicama. I kod vecine nije bila autodestrukcija u igri, nego "gle, bas je fora".
    S vremenom su ti oziljci nestali.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Joj, kud mi iskoči ova tema, stisnuo mi se želudac na samu pomisao, a moja se tek rodila
    Natjerale ste me na razmišljanje, i skužila sam da mene ne bi bilo strah izlazaka, seksualnog odnosa, i sl., nego toga da će naletjeti na neku budalu koja će je omalovažavati, ucjenjivati, ponižavati... Toga danas stvarno vidim sve više, i samo se nadam da ću je uspjeti odgojiti u pametnu, jaku djevojčicu/djevojku koja će imati dovoljno samopouzdanja i samosvijesti da ne pristane na išta manje od onoga što zaslužuje.
    A za prvi odlazak na piće/u kino, samo ću joj napomenuti da opere zube i dođe na vrijeme kući

  49. #99
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima vas odnos prema izlascima za cure i decke. Odnosno imaju li sinovi i kceri izlazak do istog sata. Za koga se vise "bojite"? Ili to ovisi o staristi - starije dijete probija led.
    Kod mene je stariji definitivno probio led. Mlađi je sve smio daleko ranije od starijeg brata. Da li radi toga što je mlađi bio odgovoran od rođenja, a stariji sa glavom u oblacima...ili jer sam shvatila da ih moram pustiti, znate ono, sigurno gnijezdo i slobodan let...
    Dečki i cure, uf, starinska sam. Lakše je pustiti dečke. Ne samo radi sexa, nego i svih ovih loših stvari o kojima pišete. Iako, nisu ni svi dečki isti, pa ni sve cure, ima cijela skala ponašanja.
    Uliti im samopouzdanje, kakvo-takvo znanje o svijetu i - pustiti ih da krenu, da uče na vlastitim greškama, nadajući se da će biti popravljive
    I biti spreman i na noćne pozive hitnih službi, koje će, nadam se, završiti sretno kao moji: gospođo, ovdje dežurni, sin vam je na hitnoj...Sve to ide u staž roditeljstva. Može se, mora se.

  50. #100
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    hvala beti - slično razmišljamo, ali nitko još ništa nije napisao na temi o tom pitanju. Meni je cura mlađa i ona rijetko izlazi i to obično po danu, ali pitam se kako ću reagirati za 2 godine.
    ma, mene je stvarno strah svega - već sam prestajala na balkonu čekajući ga - uvijek neki izgovor oko kašnjenja. Još ovaj moj zbog visine izgleda stariji, pa mi se opet mota po glavi svašta.

    Moja mama je našla mobitel na cesti - kada sam konačno uspjela doći do vlasnika i vratiti mu ga, ispričao mi je priču kako se uopće ne sjeća gdje je ostao bez mobitela, i sve one priče oko stavljanja nešto u piće (za kaj sam ja uvijek mislila da je fobija moje mame) - a dečko je mislim oko 25 godina star.
    Ma, pišem zbrkano - ali kada se samo sjetim neprospavanih noći uz malu bebu i onog : malo dijete mala briga i ovog sad

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •