Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 261 od 261

Tema: Četrnaestogodišnjakinja-izlazak s dečkom

  1. #251
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam zašto bi dijete prije poslušalo zabranu nego savjet, meni se baš čini suprotno.
    Tj. zašto bi zabrana bila efikasnija od razgovora i savjeta djevojčici da ne mora raditi ono što drugi rade.

    Isto tako ne znam kako ti Fila znaš da 15 godišnjakinje koje nisu tvoja kći vode aktivni seksualni život ?!
    Taj dio mi stvarno nije jasan.
    Ja imam šest nećakinja dobi 15-20 godina, bliska sam i sa njima i sa njihovim roditeljima, znam da imaju dečke, pa stvarno nemam informacija o njihovom seksualnom životu.
    Ne znam ima li kakvih statistika o tome koliko djece sa 14-15 godina danas stupa u seksualne odnose, ja osobno ne bih rekla da je to tako veliki broj, u moje vrijeme su cure imale dečke i sa 13 i 14 i 15 godina, pa to nije značilo da se sa njima seksaju. I stvarno ne znam kako bi bilo moguće zabraniti nekome da ima dečka, tj. niti jedan takav pokušaj za koji znam nije uspio.
    Mislim da je i danas slično.

    Uostalom, uvijek je bilo cura koje ništa drugo nisu imale ponuditi osim seksa (zapravo, ne samo cura, da budemo korektni), ali vjerujem da su i dan danas takve u debeloj manjini. To što takvih ima, ne znači da SVE djevojke u 15. godini jedva čekaju da rašire noge pred prvim klincem koji naleti. Meni su u toj dobi strašno išli na živce dečki koji su samo gledali kako da mi opipaju atribute. Puno više su me zanimali oni koji su imali štogod pametno za reći. Tako je i danas. Da bi se klinci svidjeli jedno drugome, moraju imati nešto za ponuditi - nešto o čemu se može razgovarati. Uostalom, daleko je do seksa... Treba proći fazu gledanja, pa držanja za ruke, pa prvog poljupca... Pretežni dio tih veza ni ne dođe do seksa. A seks nije jedina opasnost koja prijeti ovoj generaciji, iako mnogi roditelji vide samo to.

    Glasam za savjet i otvoreni razgovor. Zabrana izlazaka može donijeti samo zlo. Ograničenje (vremensko) mi je prihvatljivo, ali dijete mora dobro razumjeti roditeljske razloge - recimo, moj sin bi rado na Ultru. Ali to ne znači da onamo može sam... Da je bilo prilike i da je bilo bliže, netko od nas bi ga OTPRATIO tamo, bar za prvi put, da dijete vidi da li mu se to i dalje sviđa (jer jedno je svijet kroz društvene mreže, a drugo gužva i vrućina na stadionu).

    I tako... Vidjet ćemo kako će biti. Ja nemam kćeri, pa me nije ništa manje strah ovih prvih koraka vlastite djece u samostalnost, ali nema nam spasa. Moraju odrasti. Amen.

  2. #252
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    mima, razumno i pametno.
    ne moš djetetu od 15 godina koje ti prizna da se zaljubilo i hoće u kino s dečkom, krenuti sa seksom. ne pristoji se
    pa onda zabranama seksa, kina, poljubaca, rezanja u korijenu. ne možeš.

    kad ti se već povjerila, a to je već jako puno, pa pitaj ju malo tko je taj, u koju školu ide, s koliko je prošao lol što trenira, kakav je. i tako. a ne odmah - nemojte se seksati. a oni skupljaju hrabrost za poljubiti se. pa vi nimalo romantični niste, samo na nekakav seks mislite. i to neki ružni seks, onako, meni se nekako smuči kad čitam, a kamoli prosječnoj curi od 15 godina, jadna ne bila.

    sad sam se sjetila moje mame , njoj je uvijek prvo pitanje bilo, i meni i sestri, kao nekakav test ispravnosti valjda - jel idu u gimnaziju a nikad nisu išli lol

  3. #253
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    S koliko je prošao - to sam i ja pitala za trenutnu simpatiju .

  4. #254
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Slazem se, ja niti tren nisam mislila da se radi (samo) o spolnim odnosima. Mnogo je situacija za koje pubertetlije nisu jos psihofizicki spremni. Sve se to mora pažljivo procjenjivati i to svako malo iznova

  5. #255
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Danas je na žalost trend takav da je fora biti sexi, oblačiti se i ponašati provokativno i zato je najvažnije na vrijeme početi graditi odnos u kojemu će dijete znati da vam uvijek može doći po savjet, jer nije dovoljno samo obaviti "the razgovor". Imam slučaj bliske prijateljice koja ima blizanke (sada imaju 17 godina). jedna još uvijek nije pretjerano zainteresirana za dečke a druga je stupila u intimne odnose sa nepunih 16. Nije mama znala kada se to točno dogodilo(točan datum) ali je znala da će se dogoditi i pripremila ju je maksimalno koliko je mogla. Mala je imala dečka od svoje 13. i to je bila velika ljubav. Njih dvoje su dakle u tom trenu bili zajedno oko 3 godine, imali su lijepu vezu i sve je nekako vodilo k tome. Iako je prijateljica smatrala da je i dalje prerano-ona je znala da ako mala odluči da će to napraviti bez obzira na sve. Oduvijek one imaju dobar odnos, a sa 14. ju je prvi put odvela ginekologinji na upoznavanje i dala joj njezin broj za sva pitanja koja joj bude neugodno pitati mamu. I tada kada je mala odlučila da će uskoro stupiti u intimne odnose otišla je sa njom kod ginekologinje da joj još i ona ponovi sve oko kontracepcije i zaštite od spolnoprenosivih bolesti.
    Moja još za sad ne pokazuje neku želju za izlascima sa dečkima, nekako joj je to "bezveze" još, no puno pričamo općenito o odnosima među mladima, o njezinim prijateljicama i poznanicama. Par puta sam joj dala svoje mišljenje o nekim djevojčicama što se ticalo karaktera i ponašanja pa kad je ispalo po mome čudila se kako sam ja znala da će ispasti tako. Učim ju i upućujem -valjda bude nešto i ostalo u glavi

  6. #256
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    i cvijeta je to jako lijepo opisala
    potpisujem
    Posljednje uređivanje od dodagoda : 20.07.2015. at 16:54

  7. #257

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Hvala vam na odgovorima, malo ste mi olakšale situaciju. Mi smo imale uvijek otvoren razgovor o svemu pa tako i znam za te slučajeve o kojima sam ranije pisala. Povjeravala mi se uvijek.
    Još prije mjesec dana sama je govorila uvjerena da neće rano imati dečka. Kako je završila škola tako se promijenila. Dečko je ipak klinjo , njena generacija, ali čini se vrlo napredan.
    Razgovarale smo mi o seksu i sada. Nije još došlo do te faze ali ona se mijenja drastično kako se zaljubljuje. Ili je to neko dokazivanje, želja za odrastanjem. Teško je dokučiti. Uglavnom ruši svoja uvjerenja velikom brzinom. Ta nagla promjena me najviše šokirala pa si mislim što bi se još moglo dogoditi a da se ne stignem niti okrenuti.

  8. #258
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Nemoj se toliko brinuti, bitno je da budeš u toku i da znaš šta se događa.
    To da se mijenja,to je normalan dio odrastanja. Ja se sjećam da je pomisao na ljubljenje meni bila najodvratnija stvar na svijetu.. tipa: izmjenjivanje sline sa nekim- veeeliko bljak, sve dok se nisam zaljubila .

  9. #259
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Fila, to što tebi kći prepričava nekakve slučajeve djevojčica koje se seksaju možeš slobodno staviti pod veliki upitnik; uvijek postoje djevojčice o kojima se svašta priča, kao što postoje i djevojčice koje namjerno svašta pričaju o sebi naivnim prijateljicama - tako da te priče iz druge ili treće ruke o divljem seksualnom životu petnaestogodišnjakinja treba uzimati sa velikom dozom opreza.

  10. #260

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Mene strašno smeta poopćavanje.

    Nit su sve curice promiskuitetne, niti sve čekaju 25 rođendan.

    da je manje pritisaka i maltretiranja žena seksom svaka bi cura za sebe odlučila kad joj paše.

    nekima sa 15, nekim sa 25.

    ono što je najbitnije u svemu je znanje o reprodukciji i kontracepciji.


    ne ulazim u rasprave s onima kojima vjera određuje kad će se seksati.

  11. #261
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Eto, i mene je dočekalo pitanje moje 14,5 godišnjakinje smije li van s dečkom... Rekla mi je i da se je poljubila s njim. Sve je to ispričala i tati, čak i prije nego meni. Namjeravaju "izaći" jedno popodne na sat-dva. Dala sam joj dozvolu bez problema. Puno razgovaramo, pričamo i o sexu, njoj to za sada nije na pameti, no, kada (ako) će "veza" postati ozbiljnija, i naši će se razgovori o sexu produbljivati.

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •