Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Klinefelterov sindrom 47xxy

  1. #1
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno Klinefelterov sindrom 47xxy

    Cure, molim pomoć za jednu moju poznanicu koja nema pristup internetu,
    radila je amnio i ustanovljen joj je Klinefelterov sindrom 47 xxy, da li netko zna nešto više o tome ?! :/

  2. #2
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    Osobe kariotipa 47, XXY su muškarci s Klinefelterovim sindromom. Kod tih muškaraca razvijene su grudi (feminizirani muškarac), imaju male testise, te neka mentalna ograničenja, no nisu nužno mentalno retardirani. Većinom su sterilni, jer gamete koje nastaju su vjerojatno nebalansirane i stoga nisu vijabilne. [/i]

  3. #3
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    Klinefelterov sindrom

    Većina muškaraca naslijedi jedan X kromosom od majke i jedan Y kromosom od oca. Muškarci sa Klinefelterovim sindromom naslijeđuju još jedan X kromosom bilo od oca bilo od majke. Njihov kariotip je 47 XXY. Klinefelterov sindrom je prilično čest i pojavljuje se u 1 od 500 do 1 u 1000 muških beba koje se rode. Efekti Klinefelterovog sindroma su prilično različiti, a kod mnogih muškaraca Klinefelterov sindrom nikad nije dijagnosticiran. Jedina karakteristika koja izgleda da je sigurna su mali, čvrsti testisi i nedostatak sperme pri ejakulaciji, što je znak neplodnosti. Osim malih testisa, muškarci sa Klinefeltrovim sindromom rođeni su sa muškim genitalijama. Ali njihovi testisi često proizvode manje testosterona od prosjeka, tako da se oni ne virilizuju, ne rastu im dlake na licu i tijelu, glas im nije dubok, kao što ni penis i testisi nisu tako veliki kao kod drugih dječaka u pubertetu. Mnogima od njih u pubertetu rastu grudi (ginekomastija).

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Tu ima nešto:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Klinefelter's_syndrome

  5. #5
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Cure, hvala vam, zaista ste brze ...

    Ona je sad u 20-tom tjednu trudnoće i trebali bi do utorka odlučiti zadržava li bebu ili ne.
    Htjela bi još s nekim porazgovarati tko je stručan u tom problemu (doktor / ustanova) jer odluka nije lagana.

    Inače, imaju već dijete - zdravu curicu od 4 godine ...

    Ako netko zna kome bi se mogla obratiti i ako je možda netko imao sličan problem puno bi joj pomoglo, hvala.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    Efekti Klinefelterovog sindroma su prilično različiti, a kod mnogih muškaraca Klinefelterov sindrom nikad nije dijagnosticiran.
    Samo da citiram flower. Ova je pojava relativno česta, prema nekim izvorima čak i 1:500 (?)
    Znači da je na svijetu, a samim time onda i u RH, jaaaako puno muškaraca s tim sindromom. Sterilnost je jedna od manifestacija.

    Meni osobno ovo ne bi bila opcija za pobačaj (no svatko ipak odlučuje za sebe na kraju).

  7. #7
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    Jedna cura na našem forumu je imala muža s K. sindromom, išli su negdje vani po donaciju sjemena. Meni bi odluka bila laka - zadržala bih dijete. Ovo zaista nije razlog za pobačaj, strah me da će takve odluke stvoriti vrli novi svijet gdje će se odlučivati za samo superiorne jedinke. Ljudi s K. sindromom žive posvuda oko nas i mi nemamo pojma da oni to imaju.

  8. #8
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Cure, puno vam hvala na pomoći, prenijet ću joj vaše sugestije ...

  9. #9
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Ja sam na US forumima srela dosta zena ciji muzevi imaju K. sindrom. Vecina njih nije bila sterilna, nego su imali mali broj spermija - do 1 mil/ml. Isto se pridruzujem misljenju da ih i na potpomognutoj u HR sigurno ima vise nego sto se zna jer nisu dijagnosticirani. Puno srece prijateljici!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    6

    Početno

    postovanje i kod mene je ustanovljeno da beba ima klinefeltrov sindrom xxy47 mene zanima da li je mozda neko od prisutnih imao takav slucaj i kako beba izgleda da li je normala kao sve bebe unapred zahvalna....

  11. #11
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    nina, dala sam ti par linkova i nešto malo prevela na temi o k. sindromu koju si ti otvorila

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Postovanje da li neko moze da mi kaze da li je rodio dete 47xxy,danas sam dobila rezultate aminosinteze 47xxy

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Poštovane, ako ima koja mama s dječakom XXY voljela bih izmjeniti iskustva.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    2

    Početno Klineferterov sindrom

    Pozdrav, da li ima koja mama da joj je dg u trudnoci KS, ili da je rodila djecaka sa Klineferterom..

    Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •