Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Isplata place

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    33

    Početno Isplata place

    Pozdrav
    Nadam se da ce mi netko pomoci u sljedecem - od 5 mj sam na bolovanju zbog djeteta. Radim skraceno radno vrijeme(pola place firma+pola HZZO). U 6 mj smo imali op,tada mi njezina pedica nije dala bolovanje vec u 7 mj dala na dva tjedna. Moj dr mi je izasao u susret,a kako imam i ja hrpu dg ajde i to je proslo od mj mj do 8 mj. i prosli mj njena pedica mi da bolovanje za cijeli mj i sad dobijem placu od firme gdje pise obracun na teret hzzo,kontaktirala sam u racunovodstvu i ona meni to objasnjava da sam prosli mj bila na teret poslodavca,a sad sam na teret hzzo. Placa mi je do sada bila ok,skoro pa koliko dobijem i kad sam radila,zadnji mj je bila nesto niza jer je i 8 mj imao manje radnih dana,ali sad ovaj mj jako mala placa i sad si mislim pa koliko cu dobit jos od hzzo-mozda nista
    Nadam se da me je netko shvatio u ovoj prici...zar placa toliko pada nakon nekog vremena s tim da bolovanje nije u kontinuitetu za mene vec i za dijete. (bilo bi sve na dijete da je pedica dala). Sljedeci mj krecem radit da vidim kako ce ic,ako ne opet doma. Da se onda pripremim za manju placu.
    Hvala vam

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    malo mi je kompilicirano sto si sve napisala, ali na racun HZZO ti ide bolovanje za dijete. i to u odredjenom postotku od proracunske osnovice, a ne tvoje place (1-3 god. 100%: 3-7 god. 70 % itd.). mislim da je max koji se racuna oko 4500 kn. mozes provijerit tocan iznos.
    a za svoje bolovanje si odredjeno vrijeme na racun poslodavca, a za dulje isto prelazis na HZZO.
    e sda za iznose koji se dobijaju za njegu i sl. ne znam. ovo sto ja pisem su iskljucivo bolovanja.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 09.10.2014. at 11:14

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    U mojoj firmi ne dobijem 100 %bolovanja za svoje dijete- tako je propisano kod nas
    Znaci od 15.05. - 10.07. (okvirno datumi,) - bolovanje na mene
    10.07 - do kraja 7 mj - na dijete
    cijeli 8 mj bolovanje na sebe
    9 mj i sad dva tj u 9 na dijete
    I do sada je uvijek bilo da mi dio isplati firma + bolovanje sto ide preko HZZO. A sad mi dosao obracun sve na teret HZZO,firma nista nije uplatila doprinose i sve je 0.00kn,osim bolovanje na teret HZZO - iznos koji je uplacen. Sad sam dobila otrpilike zbog pola radnog vremena 1800 kn,a inace dobijem oko 2500-3000 kn . i + HZZO bude uvijek manje(od kada sam na bolovanju razlika bude do 1000 kn. Pa me to sve zbunilo. Cim dobijem manji iznos iz firme racunam 1000 kn manji drugi dio od HZZO. i to mi sve zajedno
    Placa mi je inace 5000 kn,kuna gore - dolje

  4. #4
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    a ne znam sta da napisem.
    vrstu bolovanje odredjuje kod mene (javna sluzba) lijecnik a ne poslodavac. dakle jako je bitna sifra bolovanja, koja ti pise. i nije isto da li si na bolovanju do 7 dana ili dulje. mozda da nazoves HZZO i njih pitas tocno sto te muci.
    ali kao sto rekoh trebala bi znati sifre bolovanja.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    Zvala sam sad HZZO( napokon se netko javio) , oni ce obracunati po dobivenom obrascu iz moje firme kad budu isplacivali svoj dio. U kratko toliko si dobila i to ti je to. Meni i dalje nije jasno,a moguce da je tako odredjeno kolektivnim ugovorom u firmi da je tako i mogu sad pjevat.... Hvala spajalice
    Tjesim se bit ce bolje, ne znam koliko bi dobila da sam i dalje na bolovanju,a sto je tu je...najvaznija mi moja curka...
    A,da bolovanje je pisao onu prvu kucicu za mene A0,a za dijete - dijete do 3 godine starosti...

  6. #6
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    meni zna placa biti i do 1000 kn manja kad sam na bolovanju za klince. oni su sad 7 i 9. placa mi je neznatno visa od tvoje.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    Negdje sam naletila di spominju da kad si na bolovanju zbog djeteta da ti placu isplacuje HZZO,a ne firma...To je valjda stvar sa privatnicima, nista kod nas nema...Dobro da mogu radit pola radnog vremena.

  8. #8
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pa to sam ti i ja napisala gore, da bolovanje za dijete ide u cijelosti na trosak HZZO.
    od 1-3 godine 100% proracunske osnovice
    od 3-7 godine 70% proracunske osnovice

    koliko se ja sjecam ta osnovica je oko 4500 kn.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •