Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Hrkanje muža, operacija septuma

  1. #1
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno Hrkanje muža, operacija septuma

    Tražila sam temu kako ne bih otvarala novu ali sam našla samo "šta je neoprostivo u braku" i "hrkanje" tema koja je otvorena za dječje hrkanje.
    Uglavnom mi se eto spremamo da odemo na operaciju nosa, septoplastika... Dijagnoza mu je devijacija i suženje septuma, i ljevog i desnog, hipertrofične donje nosne školjke. Hrče radi toga nenormalno, po noći ga panično tresem kad ne može udahnuti, zvuči grozno, glasno, mene boli grlo kad ga slušam a on je u nesvjesnom stanju sna i pojma nema da se bori za zrak. Šta reći.... "brak" nam je u krizi. Šalu na stranu, teško ispuhuje i nos i stvarno se čovjek muči.
    Zanimaju me iskustva. Ako je itko operiran, da li je operacija pomogla? Čula sam da se mnogi operiraju ali smetnje ostanu...
    Danas ide kirurgu na razgovor.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Da li ima visak kilograma?

  3. #3
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    O kolikom visku govorimo?

  4. #4
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    nema viška kg

  5. #5
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Evo iz iskustva - MM je imao upravo takve epizode hrkanja, nepodnošljivo jako. Išao je na dvije operacije u Vinogradsku, prvo nosa a onda ždrijela. Na žalost nije mu pomoglo previše. Ali znao je cijelo vrijeme da ima drugi problem - apneu!
    Malo proguglaj ili pitajte dr - od nedavno ta je bolest priznata od strane HZZO-a i sad spava s malim aparatićem koji mu upuhuje kisik na nos. Ima višak kg uz to.
    ALi imao je prave zastoje kod spavanja u snu, gušio se, bilo je prestrašno za slušati.
    Za dobivanje tog aparata mora provesti spavanje u Centru za poremećaje spavanja (u Vrapču npr) kako bi se bolest mogla priznati i dalje se ltretirati aparatićem.
    Sretno i javi da li je na kraju apnea u pitanju.

  6. #6
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Googlala sam poremećaje u snu - sigurno je i apnea - prestaje disati na jedno 15 sekundi i onda počne taj užasni "udah" koji traje i traje na trzaje, sve glasnije i glasnije dok ga ja ne probodim. Onda on kontrolirano opet izdahne pa udahne kako treba, ali moram ga probudit do kraja.

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    O, da, onda pravac u centar za poremecaj spavanja,, prije nego krenete po nosu operirati.

  8. #8
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Već mu je dijagnosticirana deformacije nosne pregrade. Danas će popričati s kirurgom i o poremećaju spavanja.

  9. #9
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    I moja pneumatska polovica ima apneju. Operacija nema smisla jer mu pada vilica kad spava i stišće vrat' pa se doslovce guši (jer diše na usta kad nemre na nos koji je uvijek otečen). Pomaže jedino nakapat eukaliptus na jastuk. Bitno je za apnejce i da NE PUŠE i ne borave u zadimljenim prostorijama, a na poslu da ne borave ispod klime ili pored prozora.

  10. #10
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    naravno - pušač je. Strastven.

  11. #11
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    O kolikom visku govorimo?
    moj je skinuo višak od cca10kg i prestao hrkati.

  12. #12
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    @optimistična- zabrani mu pušenje 2 h prije spavanja. Obećavam da će manje hrkat i manje se davit. Nema operacije ničeg dok u potpunosti ne prestane pušiti. Možda baš to i otkloni cijeli problem jer 80% muških pušača razvije apneju nakon 30.-e i često ukazuje i potencijalni moždani ili srčani udar u roku do 10 g.

  13. #13
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Apnea je ozbiljna bolest i srećom je to i HZZO prepoznao. Svakako zahtijevajte obradu u Centru poremećaja za spavanje u Vrapču, svaka preporuka!
    MM je jedva čekao tamo ići spavati , sjećam se da je to bilo i par noći zaredom. Nakon dijagnoze svakako će dobiti aparat i nastaviti praćenje. Moj muž se s aparatom preporodio, odmoran je i uz kraće spavanje. Najgore uz apneu je što je čovjek stalno pospan, o drugim posljedicama da i ne govorim.

  14. #14
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    E pa ovako... na pregledu mu je doktorica rekla da bi bilo najbolje kad bi ga prosljedila drugom doktoru koji je u Rijeci tata-mata za ovakve slučajeve (ime sam zaboravila), osobno ga je naručla kod tog doktora. Njegova situacija je malo specifičnija jer je pred cca 10 godina ima saobračajku na motoru gdje je jako stradalo lice (dio gornje čeljusne kosti je umjetno plus naravno 1/4 zuba implantati). Udarac je dobio i nos, obrazi i tu je isto nešto smrdano. Znači operacija svakako plus naravo izgleda apneja. Sad sljedi slikanje glave, pregledi, vidjet ćemo šta i kako dalje.

  15. #15
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    pratim temu jer ako spavam s mm ne činim to bez čepića za uši

  16. #16
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Pokusajte se raspitati i o oralnim aparaticima koji izgledaju slicno ortodontskom aparatu, nose se preko noci i donju vilicu povlace malo unaprijed, sto doprinosi prohodnosti disajnih puteva.

  17. #17
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Dobio je za prvu ruku kortikosteroidni sprej rinoco i preporuku da si ispire nos sustavom za ispiranje. Noćas se nisam budila tj. nije me budio.

  18. #18
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

  19. #19
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    ovako: pregledao ga je kirurg i kaže potpuno deformirane i srasle kosti nazalnog septuma. Kaže da mora na operaciju, onda rješavat ostalo.
    Moram priznat da imam problem sa mm. I inače je jako težak za ići doktoru. Ako treba nešto operirat onda ajde de. To se kao "mora". Ali ostali problemi ga uopče ne interesiraju jer ih nije svjestan. Ostaje mi da ga sninim kako pili po noći.
    Gledali smo neki dan prilog na RTL-u mislim o poremećajima spavanja, bio je dosta loš prilog o apneji koji više spominje nesanicu (on s tim dapače nema nikakvih problema- on si je malo odhrkao i u rađaoni dok smo čekali trudove) i pokazali su tipa koji spava s nekakvom maskom na licu s cijevi spojenom na neki aparat. To je rješenje za apneju. Mm kaže da nema šanse da s tim ode u krevet.

  20. #20
    ancica11 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Pozdrav svima,
    i mi imamo takav problem tj. MM. Već sam mu 100 puta rekla da ću ga snimiti kako hrče, jer mi ne vjeruje da je tako glasan. Problem je jer i bebač spava sa nama u sobi pa da ga ne probudi. Čitam vaše objave i nisam znala da hrkanje može značiti i ozbiljne zdravstvene probleme. MM je težak i za kod zubara pa čisto da rješava nešto čega nije niti svjestan, mislim da malo teže. Nisam primijetila da ne može udahnuti zrak u nekom momentu. Morati ću malo bolje promatrati i osluškivati

  21. #21
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Samo ga posalji na operaciju. Nadam se da ce upalit. Ako ne, preseli ga u drugu sobu. Moj muz je hardcore hrkac i nekad mi dodje da ga zadavim od hrkanja. Nekoliko puta sam ga izbacila iz sobe i jedino sam se tad naspavala. Znam tocno kroz sto prolazis.

  22. #22
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Operacija obavljena. 5 dana bolnice. Tek dva dana je doma. Mada je još dosta natečen, definitivno lakše ispuhuje nos. Vidjet ćemo pravo stanje za desetak dana kad splasne. Znam da hrkat prestat neće, bilo bi super kad bi napokon prodisao kroz nos.

  23. #23
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    Operacija obavljena. 5 dana bolnice. Tek dva dana je doma. Mada je još dosta natečen, definitivno lakše ispuhuje nos. Vidjet ćemo pravo stanje za desetak dana kad splasne. Znam da hrkat prestat neće, bilo bi super kad bi napokon prodisao kroz nos.
    Znam da je stara tema, no možda ćeš vidjeti.
    Operirana sam prije 6 dana, drugi dan išla doma, danas vadila tampone i sva sam začepljena, od nadanja da ću odmah prodisati sad lezim sva jadna u bolovima i shvacam da uopce jos nisam dosla k sebi nakon operacije.

    Koliko je njemu trebalo da se oporavi i da li sada diše normalno? Ja nisam hrkala, no operirala sam devijaciju, sinuse i kanali su mi bili jako suženi pa sam dobivala ništa kisika.. curi mi krv, nemam podljeve, ne dišem i realno mi je baš teško..

  24. #24
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    apsu
    proci ce

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •