Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Operacija Ahilove tetive

  1. #1
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno Operacija Ahilove tetive

    Moja L. ima skraćene Ahilove tetive, više lijevo i krajem mjeseca idemo kod ortopeda na dogovore za operaciju produljenja. Da li je tko to prošao u Klaićevoj bolnici da nam malo opiše kako sve skupa izgleda, koliko dugo se nosi gips, koliko traje oporavak...

  2. #2
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Pes equinovarus je dijagnoza ili je nesto drugo?

  3. #3
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Hemipareza ili dipareza. U biti se ne zna jer liječnice ne mogu nigdje pronaći uzrok tom stanju obzirom su joj MR mozga i kralježnice bili u redu, EMNG uredan.
    Svi nalazi uredni, a ona hoda na prstićima i nakon 3 godine vježbi. Sada ima 5 god.

  4. #4
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Mi smo radi pes equinovarusa imali ahilotenotomiju na Šalati u dobi od nepuna dva mjeseca starosti. Nakon nje je imao gips 3 tjedna. Znam da starija djeca imaju i 4-5 tjedana. To sve govorim za nasu dijagnozu.
    Ne znam jeste li mozda trazili drugo misljenje. Pristupi lijecenju u Klaicevoj i na Šalati se dosta razlikuju po pitanju nase dijagnoze (kod koje je jedan od problema skracena tetiva). Mi smo na Šalati kod docenta Đapića i jako smo zadovoljni.

  5. #5
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Jeste mozda probali trodimenzionalnu manualnu terapiju stopala?
    U Klaicevoj se moze ici na te vjezbe preko uputnice. Vrlo su jednostavne i ne oduzimaju puno vremena tijekom dana. Ne znam...mozda bi pomoglo pa da ne treba na operaciju ako tetive nisu bas jako zategnute.

  6. #6
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Iz Požege smo pa na vježbe idemo u Slavonski Brod. Radili smo usporedo i Vojtu i trodimenzionalnu terapiju, ali bez rezultata. U biti, Vojta nam je dobra jer održavamo kralježnicu s njom, ali tetive nismo uspjeli nikako opustiti. Ortopedi su od početka bili za operaciju, a fizijatri protiv, ali kako nema već godinama nikakvih pomaka sada i fizijatar daje zeleno svjetlo za operaciju. Idemo na Klaićevu kod dr. Ribičić jer nas je njemu uputila dr. Žutelija.

  7. #7
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    A prije neke dvije godine smo išli u istom danu na Šalatu kod dr. Antičević i on je rekao da je sa djetetom sve u redu (bacio je pogled na nju preko stola) i privatno kod dr. Vrdoljak koji ju je pregledao od glave do pete i rekao da će to morati operirati što prije zbog ostalih zglobova u stopalu koji su zbog hoda na prstima u nepravilnom položaju. Sad više nemam živaca opet ići tražiti neko drugo mišljenje. I njoj je dosta vježbi, snimanja, prepipavanja, rastezanja, pregleda. A i bliži nam se škola pa bi riješili to što prije da se oporavi i nauči hodati do škole.

  8. #8
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Sretno i brz oporavak!

  9. #9
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Evo, operacija je dogovorena za 21.11. Doktor nam je bio super, puno stvari nam objasnio, ali neke detalje sam zaboravila pitati. Recimo do gdje će joj biti gips. Pretpostavljam preko koljena, mislim to mi je nekako logično, ali ako netko zna molim odgovor.
    Onda hospitalizacija, nešto je dr spominjao da bi ja možda mogla biti s njom preko noći ako nije gužva na odjelu i to bi platila nekih dvjestotinjak kuna. Nisam sigurna da li sam ga dobro shvatila. I kakva uopće imam prava obzirom je ona dijete sa posebnim potrebama?

  10. #10
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Moj sin je nakon ahilotenotomije imao gips na cijeloj nozi. Koljeno je bilo malo savijeno i morali smo nogu drzati na povisenom.
    Za ostanaka s djetetom u bolnici moras uzeti ili apartman (jako su dugacke liste cekanja) ili ako taj odjel ima mogucnost da budes s njom u sobi. Najbolje je pitati glavnu sestru odjela.

  11. #11
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Operaciju smo obavili, gips je nosila 53 dana i konačno stoji na cijelom stopalu. Ali hod joj je jako loš i mišići jako slabi pa ju doktor šalje na rehabilitaciju u toplice. Lipik i Daruvar su nam najbliži i trebamo odlučiti gdje da ju upišemo.
    Nigdje ne mogu pronaći nekih iskustava sa tim toplicama i djecom pa ako je tko bio bila bih jako zahvalna da napiše nešto.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    imaš li papir o pravu na njegu ili srv za djete, ako da imaš pravo biti s njom u smještaju

    http://www.hzzo.hr/obvezno-osiguranj...staj-uz-dijete

  13. #13
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Imam, ali nisam ga predavala. Dobila sam odobrenje za pratnju i bez njega.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    nisi na odobrenju dobila u koje toplice ideš ak je tako onda biraj koje više voliš, ili pošalji na obje pa gdi dobiš termin koji ti više odgovara.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •