Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 375

Tema: Mobitel u školi

  1. #101
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Nema šanse da ne skužiš mobitel ili slušalice preko nastave. Vidiš mu po stavu tijela, pogledu da nije uronjen u sat. Skuži se i vrludanje misli, gdje neće mobitel!

    Nisam za zabrane, ali jesam za jasno definirana pravila. Svojim učenicima ih ne dam koristiti niti preko malih odmora a kamoli na satu. Koga vidim da tipka preko sata upozorim i uputim da ga odloži na moj stol da ne dođe u iskušenje ponovno.

    Ali isto tako mogu mi na početku sata reći ako očekuju važan poziv (mama. tata, rođenje, svašta je znalo biti do sada) i tad dozvolim da je mobitel stišan. Isto tako uzimam i sebi za pravo nazvati kući preko sata i provjeriti je li mi dijete sretno stiglo iz škole kući. Naravno da se i ja na početku sata ispričam i objasnim što trebam napraviti.

    Najvažnije mi je da nitko od nas to ne zloupotrebljava, to su stvarno iznimne situacije.

    Inače, offt, ja često čukem mobitele odraslih kako zvone u crkvama, bolnicama, kinnima...vrhunac mi je bila zvonjava usred mise zadušnice (i razgovor na mob. da xtvar bude gora).

  2. #102
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ti dakle isto telefoniraš za vrijeme sata? Što ako ti se dogodi da ti se dijete ne javi na telefon?

  3. #103
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    a što?
    očekujem od profesora da zna riješiti tu situaciju, pa to je srž njegova zanimanja, očekujem da ima autoritet. Očekujem da preuzme odgovornost za to što mu se na satu događa.
    Nitko se ne pita što bankar treba napraviti ako ja ne platim ratu kredita!

  4. #104
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Naravno da se ne pita jer bankar ima jasno postavljene pripise koji mu kažu što da napravi ako ne platiš ratu.
    A učitelj nema tako postavljene propise, vidiš i sama da se i na ovoj temi javljaju oni koji tvrde da učitelj ne smije oduzeti mobitel i oni koji tvrde drugačije.

  5. #105
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Mima, a što bi ti da ti se dijete ne javi?
    Ja bih nazvala ponovo malo kasnije (pod odmorom).
    Posljednje uređivanje od NetkoMiOteoNick : 16.10.2014. at 09:28

  6. #106
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    mima, a kako ti zamišljaš da ide daljnji razvoj događaja ako djetetu na satu zazvoni mob?
    da mrtvo hladno nastavi pričati?
    da mobiteli non stop zvone i nitko ne ferma profesora?
    u razredu od j svi imaju mobitele i nastava se normalno odvija i možda jednom godišnje nekome na satu zazvoni.

    I skola ima dvoriste , ali visi razredi bas i ne mogu po odmorom van - odmor traje 5 minuta i zato vrijeme trebaju spremiti se , doci od jedne do druge ucionice i pripremiti se za iduci sat. A da i ne moraju - dok se preobuju i izadju, proslo je pet minuta . Di to ucenici stignu po idmorom van i jos se i stignu igrati?
    pa za vrijeme velikog odmora, ne ovih malih koji služe da se presele iz razreda u razred.

  7. #107
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da mi se dijete ne javi bila bih uzrujana i ne znam kako bih nastavila držati sat. Vjerojatno bih pokušala zvati opet za pet minuta, pa opet za pet itd. Zato i pitam, jer pokušavam zamisliti kako učiteljica u toj situaciji nastavlja sat.

    Osnovni problem mobitela - meni koja nisam iz generacije navučene na igrice jest ta navika koju smo stvorili da smo uvijek dostupni, i da je nama svatko uvijek dostupan. Poremećaj u toj navici mene osobno jako uzrujava.

  8. #108
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    mima, a kako ti zamišljaš da ide daljnji razvoj događaja ako djetetu na satu zazvoni mob?
    da mrtvo hladno nastavi pričati?
    da mobiteli non stop zvone i nitko ne ferma profesora?
    u razredu od j svi imaju mobitele i nastava se normalno odvija i možda jednom godišnje nekome na satu zazvoni.



    pa za vrijeme velikog odmora, ne ovih malih koji služe da se presele iz razreda u razred.

    A zašto se onda uopće u pravilnike škola unose propisi o korištenju mobitela?

  9. #109
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto se onda uopće u pravilnike škola unose propisi o korištenju mobitela?
    da pravila budu jasno definirana.
    ne razumijem točno tvoje pitanje, pa ja se slažem da se trebaju unijeti.

  10. #110
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Da mi se dijete ne javi bila bih uzrujana i ne znam kako bih nastavila držati sat. Vjerojatno bih pokušala zvati opet za pet minuta, pa opet za pet itd. Zato i pitam, jer pokušavam zamisliti kako učiteljica u toj situaciji nastavlja sat.

    Osnovni problem mobitela - meni koja nisam iz generacije navučene na igrice jest ta navika koju smo stvorili da smo uvijek dostupni, i da je nama svatko uvijek dostupan. Poremećaj u toj navici mene osobno jako uzrujava.
    Meni je dobitak na lutriji kad mi se dijete javi na mob. Zvuk je obično isključen, jer tako mora biti na nastavi i kasnije ga zaboravi uključiti.

  11. #111
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    A zašto bi itko zvao svoje dijete dok mu je dijete na nastavi, odnosno dok mu traje sat (osim u hitnim slučajevima nedajbože nesreće ili nešto gore)?
    Moji klinci imaju sa sobom 1 mobitel, javljaju mi se porukom ili pozivom kada kreću kući poslije nastave, i eventualno ako ostaju na nekom sportu ili je možda iz nekog razloga nastava završila prije vremena.
    Ja ih ne zovem dok traje nastava, imam kod sebe njihov raspored i znam kada su im odmori, ali opet - ne zovem ih dok ne završi nastava prema rasporedu ili dok se oni meni ne jave.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Valjda sam i ja srca kamenog ali meni nije u redu niti da uciteljica pod satom naziva dijete. Moze nazvati malo kasnije. Ili imati dogovor da dijete posalje sms pa skicnuti. Ali zvati usred sata, bez neke hude sile, mi je...neprofesionalno. Zamislite da svi tako? Prekidaju sastanke, operacije...?
    Isto tako ne vidim neke potrebe da dijete bas mora primiti rodjendansku cestitku usred sata ili saznati da je dobilo brata.

    Moje cure su jos male i mozda stoput promijenim misljenje dok krenu u skolu. Ali sada prizeljkujem neku skolu tipa internata, strogu, ma kakvi mobiteli pod nastavom....

  13. #113

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Osnovni problem mobitela - meni koja nisam iz generacije navučene na igrice jest ta navika koju smo stvorili da smo uvijek dostupni, i da je nama svatko uvijek dostupan. Poremećaj u toj navici mene osobno jako uzrujava.
    Ovo je istina
    Podsjetio me ovaj tekst na to: http://www.forum.tm/vijesti/dan-kad-...rla-mater-2345

    Jednom sam tako zabrijala da mi je muž sigurno negdje stradao, prvo se nije javljao a onda mu je valjda iscurila baterija. Ostavila sam mu nekoliko plačnih poruka na sekretarici Onda je došao normalno doma, bio na pivi s frendom.

  14. #114
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Valjda sam i ja srca kamenog ali meni nije u redu niti da uciteljica pod satom naziva dijete. Moze nazvati malo kasnije. Ili imati dogovor da dijete posalje sms pa skicnuti. Ali zvati usred sata, bez neke hude sile, mi je...neprofesionalno. Zamislite da svi tako? Prekidaju sastanke, operacije...?
    Isto tako ne vidim neke potrebe da dijete bas mora primiti rodjendansku cestitku usred sata ili saznati da je dobilo brata.

    ..
    charlie, pa napisale smo da se to niti ne tolerira niti ne dešava.
    da je to slučajnost, iznimka.

    nitko ne zagovara mobitele pod nastavom. nema mobitela pod nastavom.
    ako je to još u nekoj školi problem, onda ga pod hitno, naravno, treba riješiti.

    a u slučaju da se ipak desi da zazvoni, učenik eto ne treba na koljenima klečati.
    a ja se inače stvarno ježim tih strogih internata, brrrrr.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Razumijem ne bih ni ja nikoga na koljena. Samo sam reagirala na neke postove koji su razdragani takvim epizodama, jer ja nekako nisam.

    Meni se inace "stroge" skole svidjaju. I fakulteti. I mislim da kod nas fali ozbiljnosti u pristupu obrazovanju (nije to jedini problem i nije uopce tema topica ali palo mi ja na pamet...). Ali kazem, to su moja iskustva nakon skole doma i vani, a kad krenu moja djeca tko zna sto cu misliti.

  16. #116
    coolerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    382

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ali šta bi se dogodilo da je taj mali saznao za brata 45 minuta kasnije (u najgorem slučaju, ako se braco rodio baš u prvoj minuti školskoga sata)
    ništa se ne bi desilo. isto kao što se ništa nije desilo što je saznao tada. i kao što se ništa ne desi kad netko zaboravi stišati mobitel. 2 sekunde zvona,dijete odbije poziv,stiša mob i to je to. desi se. nekad i jednom mjesečno. pravilo o nekorištenju mobitela postoji da se to ne dešava svaki dan,al da ću poluditi kad se desi da netko zaboravi, neću. i ja sam rekla svojim učenicima da ću se,u slučaju poziva iz vrtića, i ja javiti. i bi,javila bi se. moj sat traje 90 minuta bez pauze, bilo bi neodgovorno da na poziv iz vrtića odgovorim nakon 90 minuta. znam da je to kršenje pravila i da sa sobom povlači onu: ako smijem prekršiti jedno pravilo zašto ne bi prekršio sva i da se to dešava češće od 5-6 puta godišnje, znači u većini razreda niti jednom godišnje razmislila bih. ovako sam mirna.

    i moram primjetiti da je to prije 5-6-7 godina bila puno učestalija pojavnost. tad smo mobitele oduzimali i roditelji bi ih pokupili petkom popodne. ove generacije ni ne znaju za to pravilo (ne prakticiramo ga jer ne smijemo) pa svejedno ne koriste mobitele. mislim da se bonton o mobitelu ipak uvukao u nas.

    a za potrebe nastave (3 puta godišnje) ću dopuštati korištenje podatkovne mreže dok god ne dobijem internet u učionicu.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    jučer sam bila po dužnosti u školi , između ostalog je jedna profesorica rekla kako recimo na izletima više nema pjesme u busu nego svi tipkaju po mobitelima.
    No to je jednostavno danak novim tehnologijama
    Posljednje uređivanje od larmama : 16.10.2014. at 10:59

  18. #118
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Mislim da je manjim dijelom danak novim tehnologijama, a više odgoju i općoj kulturi odnosno socijalizaciji.

    U moje vrijeme na izlete se nosilo walkmane pa je ipak bilo i pjesme i kartanja u busu i kalodonta itd...

  19. #119
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto bi itko zvao svoje dijete dok mu je dijete na nastavi, odnosno dok mu traje sat (osim u hitnim slučajevima nedajbože nesreće ili nešto gore)?
    nedreća se dogodila djedu moje prijsteljice iz OŠ
    prilikom sječe stabala, drvo je palo na njega
    u mjestu 2,5 sata udaljenom od zg

    sjećam se ko jučer
    ravnateljica je ušla u razred i rekla: R., spremi stvari i siđi dolje, mama i tata te čekaju, hitno morate na put
    i ona je sišla
    uspjelu su joj djeda vidjeti živoga, ali na nekoliko minuta

    a mi smo saznali što se dogodilo tek kad se vratila
    danas bismo znali još dok ni u auto nije ušla

  20. #120
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ti dakle isto telefoniraš za vrijeme sata? Što ako ti se dogodi da ti se dijete ne javi na telefon?
    Da. Svaki drugi utorak preko petog sata.

    Doduše sve rjeđe, sad kad je drugašić čini se odgovorniji i ne ostaje više. na neplaniranoj polusatnoj igri ispred škole, brijem baš zato što zna da ću ga u određeni sat zvati na kućni telefon.

    Da mi se ne javi zvala bih susjeda (imamo dogovor) a on bi dalje rješavao stvar.

    Sat bih bez problema održala do kraja, na neku foru mogu odvojiti privatne probleme od posla. Ovo se ne hvalim, zaista mogu-kad mi je vrlo bliski član obitelji umirao (o satima se radilo) bila sam sasvim funkcionalna u razredu (van razreda recimo nisam).

    A na pozive iz vrtića recimo ne reagiram tokom nastave, znam da su zbrinuti i da se ma šta dogodi mogu pričekati do malog odmora.

  21. #121
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    nedreća se dogodila djedu moje prijsteljice iz OŠ
    prilikom sječe stabala, drvo je palo na njega
    u mjestu 2,5 sata udaljenom od zg

    sjećam se ko jučer
    ravnateljica je ušla u razred i rekla: R., spremi stvari i siđi dolje, mama i tata te čekaju, hitno morate na put
    i ona je sišla
    uspjelu su joj djeda vidjeti živoga, ali na nekoliko minuta

    a mi smo saznali što se dogodilo tek kad se vratila
    danas bismo znali još dok ni u auto nije ušla
    Pa zato i jesam napisala "u slučaju nesreće ili nedajbože nečeg gorega".

  22. #122
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    znam, ja te podržavam

    a na ovo trampolinino nemam što reći
    meni se to ne sviđa
    svi mi imamo djecu i zabrinuti smo za njih
    ali red je red

  23. #123
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Mislim da je više nego jasno da u obrazovnim institucijama nema reda i discipline kakav je vladao nekada, i moram priznati da mi se to baš i ne sviđa.

  24. #124
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    šta ti se ne sviđa, da dva puta mjesečno tijekom jednog sata nazove malog doma?
    ja mislim da debelo pretjerujete.
    naši profesori su znali pročitati novine tijekom sata, kad bi mi nešto pisali.
    ili bi izašli iz razreda.
    ili bi zakasnili na sat.

    a mi smo saznali što se dogodilo tek kad se vratila
    danas bismo znali još dok ni u auto nije ušla
    ne kužim, šta želite vi, nazad? ne mere nazad

  25. #125
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Moja apricot, šta da ti kažem, ni meni se ne sviđa. Rađe bih da ne moram. Al eto, tješim se da moji poluminutni razgovori na mobitel preko sata dvaput mjesečno neće gurnuti školski sustav preko ruba.

    Kad kažem preko sata mislim van učionice, u kabinetu.

  26. #126
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    jasno je meni to
    ne kažem da možda i ja ne bih
    ali mi se ne sviđa

    zamisli da imaš desetoro djece

    i svatko od nas misli kako njegov sitni postupak neće nešto ili nekoga gurnuti preko ruba
    eh, da je taj tvoj poziv jedino

  27. #127
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Da imam desetero djece valjda mi ne bi bili prvaši svi istovremeno

    Kažem da je takav režim bio u jednom periodu, sad već pomalo puštam okove. Ovo zvuči kao da se pravdam, a nisam majkemi, sasvim sam u dobre sa svojim (ne)djelima

    I da, od mene je jedino :narcis:

  28. #128
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Ajmo ovako postaviti priču - nastavnik zada djeci zadatak, sjedne za katedru i uzme tipkat sms ili zvrcne svoje dijete (koje je možda u tom trenutku isto tako na nastavi) da ga pita za zdravlje.
    Da li je to dobar primjer njegovim učenicima?
    Može li taj nastavnik očekivati da će dijete koje je završilo zadatak umjesto da još jednom pregleda napisano, prelista knjigu ili gleda kroz prozor, uzeti tipkat sms ili zvrcnut roditelja ili prijatelja da ga pita za zdravlje, uz argument "ali ja sam završio zadatak i što sad da radim?"
    Da li vam je to prihvatljivo?

  29. #129
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Meni je prihvatljivo da nastavnik preko sata ode na pola minute u kabinet. Ako je dvaput mjesečno razlog tome to da mora provjerit dijete, to mi je isto prihvatljivo.

  30. #130
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Da imam desetero djece valjda mi ne bi bili prvaši svi istovremeno
    ne bi
    ali jedno prelazu cestu, drugo ide na cijepljenje, treće jutros zabolio zub...


    evo, upravo sam saznala da orkin frend iz klupe (inače je među najboljim učenicima u razredu) dobiva poruke od mame: kak ti je u školi?
    i, javi mi odmah kada dobiješ neku ocjenu.

    sve se dešava za vrijeme sata.

  31. #131
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    mobitel na satu je katastrofa. evo meni nije jasno kako se to uopće može dogoditi. Ok dijete je bolesno. Najaviš da imaš hitsn slučaj da će mobitel biti na vibri i da ćeš možda morati izaći na minutu obaviti razgovor. i to dva put godišnje je puno ako nemaš malu bebu. ako profesori ne poštuju nastavu zašto bi đaci.

  32. #132
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    u našoj bivšoj školi prof igra igrice na tabletu za vrijeme sata i kaže on da nije jedini pa svi to rade. meni nije okni čitanje novina ni ništa to mi je kao da se glumac javi na mobitel usred predstave. Alo Hamlet ođe dođem na pivu samo da ovo riješim

  33. #133
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Možda sam bila nedorečena, ne zovem ja doma da bih umirila svoju zabrinutost (jer nisam zabrinuta, pa mi sve ove zubobolje, cijepljenja i ostalo ne predstavljaju razlog za zvanje preko sata) nego da zna da ću ga zvati.

  34. #134
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ma nije niš osobno. ja već 40 godina imam mamu koja radi u školi koja ne prepričava situacije iz života učenika ne javlja se na mob nego moramo nazvati u tajništvo ako je hitno pa odu po nju ne čita novine nego predaje i konunicira s 30 ljudi koji su joj povjereni na obrazovanje i odgoj i zato sam ja u šoku od kad mi djeca idu školu. odnos prema radu....

  35. #135
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    mislim sad smo promjenili šklu između ostalog i radi ovakvih stvari

  36. #136
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je prihvatljivo da nastavnik preko sata ode na pola minute u kabinet. Ako je dvaput mjesečno razlog tome to da mora provjerit dijete, to mi je isto prihvatljivo.
    Naravno da će u nekom trenutku zafalit krede ili nečega drugoga i da će nastavnik u toku sata izaći par minuta, i mislim da mu nitko ne bi zamjerio da u tom trenutku zvrcne dijete,.
    Čini mi se da je ovdje naglasak na mobitelu u toku sata u razredu, pred učenicima.

  37. #137
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Pa ne bih rekla, meni se čini da je naglasak na prekidu nastave u privatne svrhe.

    Mislim, mogu ja njih maslati da mi nedostaje kreda, cd, ovo-ono, ali čemu?

    Iskrena ja, iskreni oni, i meni stvar funkcionira.
    Ionako sve pokušaje muljanja nanjuše k'o psi tragači. I dobro da je tako, slušajući ih možemo puno toga naučiti.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Joj pikula ja bih svoju djecu u skolu kod tvoje mame!

    Ozbiljno, da sam ja ravnatelj, ne bih tolerirala koristenje mobitela pod nastavom ni ucenicima ni uciteljima, a prekrsaji bi se nekako sankcionirali da nikom ni ne padne na pamet. Opomena, nesto, ne znam, ali strogo. Ne bi izazivalo simpatije to sto je netko dobio brata - cestitali bi pod odmorom.

    Nece se nista strasno desiti ako nekad nekome i zazvoni mob i prekine nastavu, to se slazem, ali po mom misljenju to je stvar principa.

    Za hitne slucajeve postoji tajnistvo, a sve drugo moze pricekati kraj sata. Govorimo samo o 45 min, u najgorem slucaju. Nastava je vazna. Skola je vazna. Takvu poruku bih ja zeljela poslati.

    Ali eto nisam nikakav ravnatelj niti cu biti Ali voljela bih naci takvu skolu svojoj djeci.

  39. #139
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Nisam mislila da će nastavnik smuljati da mu treba kreda a zapravo želi telefonirati, nego da će ukoliko bude trebao izaći po kredu ili imenik ili nešto treće tu priliku iskoristiti za zvrcne dijete kako ne bi to radio pod satom, a baš je tada hitno i bitno da čuje svoje dijete jer je ono: samo kod kuće pod temperaturom, ili nešto slično.

    Meni ovo tvoje ispada da je bolje da nastavnik kaže: "sorry djeco bit ću iskren, baš sad želim zvrcnut svoje dijete da ga pitam je li dobio neku ocjenu", umjesto da tijekom 45 minuta bude posvećen svojim učenicima i svojim primjerom ih odgaja da poštuju red i nastavu.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    dođe meni jednom moja i kaže da je profesor rekao da na njegovom satu moraju mobitele ostavljati u ormariću i netom što je to rekao zazvonio mu je mobitel na koji se on javio
    Posljednje uređivanje od larmama : 16.10.2014. at 13:15

  41. #141
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ne bi
    ali jedno prelazu cestu, drugo ide na cijepljenje, treće jutros zabolio zub...


    evo, upravo sam saznala da orkin frend iz klupe (inače je među najboljim učenicima u razredu) dobiva poruke od mame: kak ti je u školi?
    i, javi mi odmah kada dobiješ neku ocjenu.

    sve se dešava za vrijeme sata.
    ne stignem pisati, alo ovo mi je

  42. #142
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Nastava je vazna. Skola je vazna. Takvu poruku bih ja zeljela poslati.

    .
    pa je važna, al ipak je važnije ako je dijete dobilo brata ili sestru, oprostićete mi. :D

    ove poruke od roditelja djeci pod satom mi nekako u urbanu legendu spadaju, al eto, valjda ima i takvih bisera. šta reć drugo.

    meni je bitno i ugodno me iznenadilo da sve učiteljice/profesorice koje su se ovdje javile u principu nemaju problem mobitela. coolerica, suncokret, trampolina, maria...

  43. #143
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Dobro, mamasch, nisam baš toliko iskrena :D

    Dam zadatak, kažem moram hitno obaviti poziv, izađem i vratim se. Cijela priča oko toga traje ispod minute.

    Veći mi problem izaziva to što sam nedavno pomiješala kad imam pauzu (okrenula sat za sat). Čekaju oni, čekam ja-ali ne čekamo istu stvar

    Šalu na stranu, to je meni recimo za opomenu ravnatelja, takve se stvari ne bi smjele događati.

  44. #144

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ne bi
    ali jedno prelazu cestu, drugo ide na cijepljenje, treće jutros zabolio zub...


    evo, upravo sam saznala da orkin frend iz klupe (inače je među najboljim učenicima u razredu) dobiva poruke od mame: kak ti je u školi?
    i, javi mi odmah kada dobiješ neku ocjenu.

    sve se dešava za vrijeme sata.
    Najbolje da škole pretvorimo u Big Brother kuće

  45. #145
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Valjda sam i ja srca kamenog ali meni nije u redu niti da uciteljica pod satom naziva dijete. Moze nazvati malo kasnije. Ili imati dogovor da dijete posalje sms pa skicnuti. Ali zvati usred sata, bez neke hude sile, mi je...neprofesionalno. Zamislite da svi tako? Prekidaju sastanke, operacije...?

    ma ja mislim da je ovo pretjerivanje. ne omalovažavam ničiji rad božesačuvaj, ali nije isto izaći kardiokirurgu i učiteljici na 20 sekundi?

    pa nije to svaki sat?

    od vas nitko nikad nije kratko izašao sa sastanka?

    ja volim pravila, ali nikad nisam protiv malih pomaka izvan zacrtanih granica.
    nedosljednost mi je vrlina

  46. #146
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Itekako se slažem s boldanim.
    Moj osmogodišnjak ima odličnu koncentraciju, ALI ima i ovisnički potencijal. Primjećujem da je dosta nervozan nakon igranja na mobitelu ili kompu, a čak ni ne igra nikakve pucačine. Pa se trudim takvo igranje svesti na najmanju moguću mjeru. Sad je 3. razred i svoj mobitel još nema i neće ga imati dokle god ne bude sam išao okolo.
    Isto tako i moj devetogodišnjak, što nije čudno s obzirom na nas sve jel.

  47. #147
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj coolerica prvotno napisa Vidi poruku
    ništa se ne bi desilo. isto kao što se ništa nije desilo što je saznao tada. i kao što se ništa ne desi kad netko zaboravi stišati mobitel. 2 sekunde zvona,dijete odbije poziv,stiša mob i to je to. desi se. nekad i jednom mjesečno. pravilo o nekorištenju mobitela postoji da se to ne dešava svaki dan,al da ću poluditi kad se desi da netko zaboravi, neću. i ja sam rekla svojim učenicima da ću se,u slučaju poziva iz vrtića, i ja javiti. i bi,javila bi se. moj sat traje 90 minuta bez pauze, bilo bi neodgovorno da na poziv iz vrtića odgovorim nakon 90 minuta. znam da je to kršenje pravila i da sa sobom povlači onu: ako smijem prekršiti jedno pravilo zašto ne bi prekršio sva i da se to dešava češće od 5-6 puta godišnje, znači u većini razreda niti jednom godišnje razmislila bih. ovako sam mirna.

    i moram primjetiti da je to prije 5-6-7 godina bila puno učestalija pojavnost. tad smo mobitele oduzimali i roditelji bi ih pokupili petkom popodne. ove generacije ni ne znaju za to pravilo (ne prakticiramo ga jer ne smijemo) pa svejedno ne koriste mobitele. mislim da se bonton o mobitelu ipak uvukao u nas.

    a za potrebe nastave (3 puta godišnje) ću dopuštati korištenje podatkovne mreže dok god ne dobijem internet u učionicu.
    Odlično napisano.
    Odrasli su s mobitelima i očito imaju razvijeniji bonton od odraslih.
    KOliko puta sam bila na sastanku da se netko javi ko da je doma, a nije neobično to doživit i na konferencijama sa 100 ljudi.
    Očito i ovi koji rade gluposti tipa zivkaju doma - nisu uzrok tome sami, uzrok su im roditelji.

    Meni ovo pričanje o tome što je bilo prije 30godina uopće ne odgovara. Danas je danas, ima svoje uvjete i odnose.
    Nisu djeca ista, nije okolina ista, a bome nije ni Zagreb (ako ćemo o tome) isti.

    I da, meni je važno da znam jesu li išli na izlet jer je bilo dilema zbog vremena, jeli otišao doma ili ostao ispred škole i slično. Ta informacija mi je važna. Odmah sad.
    Isto kao što bi mi bilo važno da djeca znaju da im dida umire ili da im se rodio brat.

    To što prije 20 godina nije bilo tako mi-opet- ne znači ništa.

  48. #148
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Da dodam, mobitelska dostupnost mi ne izaziva stres.
    U nekim vremenima kad nije bila potrebna jača kombinatorika da svi u obitelji odrade svoje zadatke u jednom danu, nije ni dostupnost bila nužna.
    Kad se treba dogovoriti ko mora ostat duže na poslu, di treba čekat kojeg roditelja nakon nastave ili ko će pokupit koje dijete- pa ne trebati mobitel je blagoslov, a ne odluka.

  49. #149
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ove poruke od roditelja djeci pod satom mi nekako u urbanu legendu spadaju, al eto, valjda ima i takvih bisera. šta reć drugo.
    eto, ja ti garantiram da nije urbana legenda
    imali smo roditeljski s tom temom
    i nije upalilo

    (tada nisam znala za ovoga dječaka, nego za neku drugu djecu)

  50. #150
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Da dodam, mobitelska dostupnost mi ne izaziva stres.
    vezano za djecu ili za život općenito?

Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •