Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Prodaja u skoli

  1. #1
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno Prodaja u skoli

    L. evo vec treci puta nosi iz skole nesto za kupiti, prvo bio neki cd za engleski, pa olovke sad neka vjezbenica.....
    cd smo kupili, ali ovo ostalo nismo...i naravno suze i svi ostali ce to kupiti i moljakanje, na kraju skuzi da je to bezveze, ali ide mi na zivce to
    najbolje da im jos dodju prodavati i stvari sa top shopa
    i zivcira me to kaj ja moram glumiti babarogu koja nece djetetu kupiti stvari koje joj "trebaju" za skolu
    ima li toga jos u kojoj skoli
    I kako to prekinuti? Da probam preko vijeca roditelja ili da idem na ravnatelja
    Posljednje uređivanje od llella : 15.10.2014. at 09:02

  2. #2
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Imali smo već raspravu o tome.
    Vidi http://forum.roda.hr/threads/48407-p...m-u%C4%8Denika

  3. #3
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    U ovom postu Anci citira Zakon o zaštiti potrošača gdje piše da te nenaručene stvari možeš zadržati bez plaćanja.

  4. #4
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    auuu, kako ovo nisam prije vidjela. m došla doma s nekom vježbenicom. da sutra mora odnijeti u školu 40,00 kn. i dala sam joj, šta ću, bez obzira na objašnjavanja kako je nepotrebno, izjavila je da to tako mora i da bez toga teško da će imati 5 iz matematike

  5. #5
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    I kod nas svasta nose doma ( to dali ce se prodaja dopustiti ili ne ovisi o ravnatelju, a nasa ravnateljica dopusta svasta) ali sam ja uciteljicama zabranila da moji ista nose doma jer mi je koma - i ovako jim je torba preteska i onda jim jos to utrpaju unutra, pa moram ja doma pazit da se ne unisti jer onda moras kupit...ma , nema sanse.

  6. #6
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    E da sam vidjela taj ancin post prije, ostala bi vjezbenica doma...
    Izgleda da cu morati do ravnatelja, ali kako je on inertan ne bi rekla da bude ista od toga

  7. #7
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Također u nastavku topika o zaštiti potrošača piše kako nitko od nas nije iskoristio to svoje pravo jer nam bilo žao to pravo tražiti preko leđa djece.
    Pa smo ili vratili ili platili.

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ja sam lani zadržala vježbenicu, a nisam je platila (istina zadržala sam je samo zato jer sam bila uapanjena količinom pogrešaka u njoj, ali kasnije nisam imala živaca nadmudrivat se s nastavnicom koja ju je pisala i kolegicom joj koja je lektorirala). Interesantno da nitko nije pitao zašto nije donijela novce, a zadržala je. Dakle, znaju oni dobro koja su naša prava.
    Mlađa je prvašić pa je nisam htjela drugi dan škole izlagati tome, ali starija je podučena.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 15.10.2014. at 10:57

  9. #9
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Ma ne bi ja nju poslala samu, isla bi ja sa njom i to rijesila preko u uciteljice

  10. #10
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam lani zadržala vježbenicu, a nisam je platila (istina zadržala sam je samo zato jer sam bila uapanjena količinom pogrešaka u njoj, ali kasnije nisam imala živaca nadmudrivat se s nastavnicom koja ju je pisala i kolegicom joj koja je lektorirala). Interesantno da nitko nije pitao zašto nije donijela novce, a zadržala je. Dakle, znaju oni dobro koja su naša prava.
    Mlađa je prvašić pa je nisam htjela drugi dan škole izlagati tome, ali starija je podučena.
    Ja sam svom četvrtašu objasnila kako stvari stoje, i on se na prvu oduševio da će besplatno nešto dobiti, ali se kasnije ipak prepao i vratio.

  11. #11
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Sa zadnjom koju sam dobila, napravila sam isto kao i čokolada. I nikom ništa. Bila sam spremna reći da se zahvaljujemo na poklonu, ali nitko me nije ni pitao, niti su D. pitali zašto nije vratio.

  12. #12
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    čini li se meni da tih prodaja ima puno više u razrednoj nastavi nego u predmetnoj, znaju svi da stariji neće pasti na to da su im neki dodatni zadaci neophodni za zdrav i sretan život

    ii je naš ravnatelj ukinuo te predstavnike, pa ih zadnjih godina nema. Ja sam se na ovu temu bila pobunila na vijeću roditelja, mislim da je ravnatelja dresa na kojoj to treba rješavati....

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Usprkos tome što smo se već nekoliko puta na Vijeću roditelja bunili i donijeli zaključak da ne želimo da nam u školi djeci guraju knjige u torbu sa onim: do sutra odlučite, ili vratite ili donesite novac ponovno se ove godine iste stvari događaju.
    Prekjučer prvašić sav sretan donio vježbenicu nekakvu doma, 40kn, ja objašnjavam da je to nepotrebno, ovo, ono....krokodilske suze...ali on to želi...na kraju se dogovorili da ćemo vratiti, da ću mu ja kupiti ono što želim, a ne ono što mu netko nametne.
    Na kraju muž došao kasno doma, mali ga presreo u hodniku i ovaj mu dao novac.
    To mi je najgadljiviji način prodaje, ići na sentiment male djece...ako ovo uzmeš, dobit ćeš Spužva Boba ili kemijsku olovku....mislim fakat koma.

  14. #14
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Moj je opet donio vjezbenicu "Cvrčak" i kad sam rekla da ni onu od prosle godine nije rijesio rekao mi je da je ova bolja jer lani su dobili samo cd s igricama uz nju. A ove godine ce dobiti cd, ljigavca i jos nesto ( nije se mogao sjetiti sta).

    Ovaj put ne saljem novce niti vjezbenicu nazad. Ako budu inzistirali od djeteta na novcima onda cu napisati zakon na papir i u koverti im poslat po djetetu

  15. #15
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Evo nakon malo vise od 2 mj oni opet šalju vježbenicu i opet "cvrčak"

    Prošli put ga nisu tražili vjezbenicu nazad, a ni mene nisu zvali, a napisala sam im pismo

  16. #16
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Kod nas je ovo praksa od kada su moji klinci krenuli u skolu. Bas cu reci predstavniku roditelja da na vijecu spomene jer to je nepodnosljivo vec. Toliko dajemo za skolu tj.prehranu i boravak...pa izleti malo malo pa kino i kazaliste i onda jos i ti razno razni casopisi, plesne i glazbene skole, vjezbenice....muka mi vise. I onda dijete to donese doma znas mama dobit cemo uz to ako uzmemo jos i ovo....strasno...

  17. #17
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moran priznati da mene ne diraju previše te prodaje. Kažem da nećemo uzeti i vratimo nazad. Iako ove godine sam platila vježbenicu, jer mi se činila zgodnom i vidjela sam koja je koma mlađem 3 mjeseca bez škole, njemu je sve isparilo iz glave nakon ljeta, pa da malo vježba ovo ljeto do trećeg razreda.

    I može 1000x pisati u zakonu da možemo zadržati a ne platiti meni to nije ok i ili platim ili vratim. Znamo svi da pravo i pravda nisu isto. a nije da je ne znam kako često 1-2x godišnje. Ove godine recimo nismo uzeli časopis jer starijoj su oni stari “bezveze” a mlađi ionako ništa ne želi čitati pa je pao dogovor da ako želi čitati ima 4 godine smiba i 2 godine još nekog (zaboravila sam kako se zove) za pročitati, pa onda može dobiti pretplatu na nove časopise

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ili hrpu toga posuditi u knjižnici

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •