Pokazuje rezultate 1 do 46 od 46

Tema: Surogat majke

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1

    Početno Surogat majke

    Zelim biti surogat majka i dal'je to dopusteno u RH??

  2. #2
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Nije.

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Neki dan je o tome pisalo u Novom listu http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...o-roditeljstva

    Moje je mišljenje da bi surogat majčinstvo trebalo odobriti, pa makar u okviru obitelji. Recimo, roditi dijete sestri koja to ne može.

    Znam, sve je to emocionalno teško, ali kada se može donirati bubreg, zašto se ne bi mogla i iznajmiti maternica?

  4. #4
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Proci ce jos puno god dok se u hrv to dozvoli.
    Ja bi isto bila surogar da nekom mom treba.

  5. #5
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ovo bi moglo na filozofski kutak, ako već nema..

    Ja nikad nebi mogla biti surogat majka. Ne znam. Imat dijete, nosit ga 9 mjeseci u sebi, rodit ga i onda ga dat nekom.. Uh. Pa nebi ga mogla dat nikad..
    Stvarno sam otvorena uma za sve, al ovo a-a.
    Isto tako, nisam sigurna da bi ikad tražila nekog da mi bude surogat majka.

  6. #6
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Hm, ja sam isto tako zeljela biti surogat majka kad sam bila mladja, ali onda sam pocela razmisljati sto ako ta osoba bude odgajala to dijete na meni neprihvatljiv nacin,pa simo, pa tamo...na kraju sam skuzila da ocito ne bih mogla pustiti to dijete koje sam nosila 9 mjeseci i dati ga drugoj osobi, bez obzira na DNK...

  7. #7
    Dilek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Malmo
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nikad nebi mogla biti surogat majka. Ne znam. Imat dijete, nosit ga 9 mjeseci u sebi, rodit ga i onda ga dat nekom.. Uh. Pa nebi ga mogla dat nikad..Stvarno sam otvorena uma za sve, al ovo a-a.
    Isto tako, nisam sigurna da bi ikad tražila nekog da mi bude surogat majka.
    Potpis.

  8. #8
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku

    Ja nikad nebi mogla biti surogat majka. Ne znam. Imat dijete, nosit ga 9 mjeseci u sebi, rodit ga i onda ga dat nekom.. Uh. Pa nebi ga mogla dat nikad..
    Stvarno sam otvorena uma za sve, al ovo a-a.
    Isto tako, nisam sigurna da bi ikad tražila nekog da mi bude surogat majka.
    To je tvoj izbor i imas pravo na njega
    Ali bi pravo izbora trebali imati i oni koji to zele/trebaju

    Ja bih svojoj sestri sutra bila surogat majka da treba, a sigurna sam da bi i ona meni

  9. #9
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Jasno, jasno, uvijek sam za to da svi trebaju imati pravo izbora!
    Samo sam se zamislila pa odgovorila samoj sebi na pitanje

  10. #10
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Jasno, jasno, uvijek sam za to da svi trebaju imati pravo izbora!
    Samo sam se zamislila pa odgovorila samoj sebi na pitanje
    I to je ok
    Nije to laka stvar...kao ni puno toga u zivotu...netko to moze, netko ne...

  11. #11
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Ja sam za to da se zenama da da izaberu!
    Ja osobno ne bih mogla... mozda da nemam problema s plodnoscu, da... ali ovako kad ne mogu ni svoje malo cudo dobit, tesko bi psihicki izdrzala nosit drugome, pogotovo dat ga poslije drugome

  12. #12
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Slazem se, ivana, to bi trebao biti neciji osobni izbor. Ipak, kad bi se zakon uveo, mislim da bi ga trebalo jako dobro izdefinirati kako se zene ne bi iskoristavale u tu svrhu. Spominjem to jer mi se gadi slucaj Sir Elton Johna, koji je surogat majci platio samo 20000£. To govorim zato sto je to u UK zapravo niska godisnja placa za 8-satni rad. Kako ovdje govorimo o poslu koji je 0-24, tome da je zena morala paziti na ishranu sve to vrijeme, prosla kroz porod, a i oporavljala se nakon toga od gubitka djeteta ta mi se prica bas ogadila.
    Mislim, kad si vec Sir Elton, pa, plat zeni milijun, da bude dozivotno zbrinuta! Mislim da njegove dizajnerske naocale i odijela su skuplja od djeteta.

  13. #13
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Yummy, nadam se da zelis reci da se nebi trebalo događati da se dijete uopce kupuje, a ne da bi trebalo kostati puno vise od spomenute cifre

  14. #14
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Jednom je u Opri gostovala obitelj gdje je majka nosila djete svoje kćeri i zeta. Žena preko 50 godina.
    Ja to ne bih mogla tražiti od nekog drugog, niti se nuditi. Sa novcima ili bez njih u igri. Koliki je to rizik???!!! Ja na to ne bih bila spremna. Evo, kao sa ovom trudnoćom je sve ok (poslje svega), večeras sam letila po stepenicama, pred malo došla s hitne.

  15. #15
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Yummy, nadam se da zelis reci da se nebi trebalo događati da se dijete uopce kupuje, a ne da bi trebalo kostati puno vise od spomenute cifre
    Moj osoban stav je da je to ok, ako sestra nosi dijete svoje sestre, ili to napravis za najbolju prijateljicu isl., ali kad vidim kako se zvijezde preseravaju i kupuju djecu i to jos po povoljnim cijenama, onda mi se riga!
    Protiv sam takve trgovine, ali, ako cijena mora postajati, onda neka bude visoka! Pogotovo za doticne celebrityje

  16. #16
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mislim da vam rasprava i nema nekog smisla
    Nazalost, onima koji imaju previse para je previse toga i dozvoljeno, u bilo kojem smislu
    Hajmo zabranit posvojenja, jer je to, eto, medju selebrtijima postalo jako popularno
    Ne bi to bas imalo nekog smisla, zar ne?

    I nije uopce bitno tko bi od nas/vas to htio/mogao
    Jer nitko vas na to ne bi ni silio
    Pitanje je prava na izbor

  17. #17
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Optimisticna, nadam se da si dobro

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    Jednom je u Opri gostovala obitelj gdje je majka nosila djete svoje kćeri i zeta. Žena preko 50 godina.
    Ja to ne bih mogla tražiti od nekog drugog, niti se nuditi. Sa novcima ili bez njih u igri. Koliki je to rizik???!!! Ja na to ne bih bila spremna. Evo, kao sa ovom trudnoćom je sve ok (poslje svega), večeras sam letila po stepenicama, pred malo došla s hitne.
    Ufff, pazi na sebe...

    A sad odgovor na temu - ne znam za druge, ali ja isto ne bih mogla tražiti od drugih da to obave za mene, a isto se ne bih usudila biti surogat majka. Bilo bi mi preteško kasnije se odvojiti od djeteta, bez obzira na to što dijete biološki ne bi bilo moje...

    Pitanje je - gdje je tu zapravo granica etike?

  19. #19
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    mislim da je s razlogom to zabranjeno, jako je teško regulirati da to ne postane još jedno područje izrabljivanja ženskog tijela

    što se tiče tog famoznog izraza "pravo na izbor", često nešto izgleda kao slobodan izbor a da to ustvari baš i nije

  20. #20
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Pa sad, tesko je regulirati i doniranje organa pa ga ne bi trebalo zabraniti
    A postoji trgovina organima, zaradjuju neki i na tome i pri tome stradavaju neduzni ljudi
    Sve se moze okrenuti na lose,ako to netko zeli...

  21. #21
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Optimisticna, nadam se da si dobro
    sve je ok. bila sam na pregledu

  22. #22
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je s razlogom to zabranjeno, jako je teško regulirati da to ne postane još jedno područje izrabljivanja ženskog tijela

    što se tiče tog famoznog izraza "pravo na izbor", često nešto izgleda kao slobodan izbor a da to ustvari baš i nije
    Potpis! Apsolutno se slaem. Bas sam zato i napisala slucaj doticnog celeba. Ta zena koja mu je rodila dijete je morala biti u jaako teskoj financijskoj situaciji da je odlucila pristati na takvu ponudu za tako male pare. Ono sto me najvise u cijeloj situaciji vrijedja je tako niska cijena. To je totalno obezvrijedivanje zenskog tijela. Mislim da je najmanja satnica u UK za honorarni rad kojih 7£, nocne i vikendi mislim da su poduplani. Ako ima koja dobra matematicarka ovdije, bas me zanima koja bi cifra iizasla za 40 tjedana trudnoce.

  23. #23
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    ne razumijem koja je točno poanta ove rasprave cijene postupka sa surogat majkom u svijetu? cijena bebe sir eltona? zašto nije dopušteno u Hr...ili?

  24. #24
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Meni je ideja kupovanja djeteta neprihvatljiva.

  25. #25
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ideja kupovanja djeteta neprihvatljiva.
    Pa to zapravo i nije kupovanje djeteta nego najam maternice zapravo... U slucaju surogat roditeljstva, druga zena nosi tvoje dijete....

  26. #26
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Razumijem, ali meni je i posvajanje djeteta kupovanjem u Etiopiji, Indiji, Rusiji...također neprihvatljivo.

  27. #27
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Razumijem, ali meni je i posvajanje djeteta kupovanjem u Etiopiji, Indiji, Rusiji...također neprihvatljivo.
    I meni i čini mi se da opet imamo trola, odnosno neko novinarsko istraživanje jer se pokretačica teme ne javlja, ne sudjeluje u raspravi i sve mi se čini da je samo bacila kost.

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Odmah sam pomislila kao Tanči - mislim, prvi post pa odmah surogat majka? i pristup - ja bih to htjela biti, na razini - ja bih voljela biti pjevačica, Lastane, smijem li?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Kod nas u mk je dozvoleno surogat majcinstvo I neznam zasto ne big bila surogat majka

  30. #30
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    postoji nesto sto se zove epigenetika, izvan genetike, gdje na nasljedne promjene (koji ce se geni exprimirati) ne utjece samo DNA. (kompliciranije od toga, mozda ce se naci koji biolog da bolje objasni). dakle surogat majka nije samo inkubator, pecnica, nego ona svojim ponasanjem, navikama utjece na to kakvo ce to dijete biti. mislim da bi to trebale obje strane znati.

  31. #31
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj boogie woogie prvotno napisa Vidi poruku
    postoji nesto sto se zove epigenetika, izvan genetike, gdje na nasljedne promjene (koji ce se geni exprimirati) ne utjece samo DNA. (kompliciranije od toga, mozda ce se naci koji biolog da bolje objasni). dakle surogat majka nije samo inkubator, pecnica, nego ona svojim ponasanjem, navikama utjece na to kakvo ce to dijete biti. mislim da bi to trebale obje strane znati.
    Hm, zanimljiv podatak. Nisam za to prije cula, ali ima smisla. Utjecemo mi na druge svojim ponasanjem, a posebno na zivot koji nosimo u sebi. Danas sam bas gledala prijatelja sa svojim posvojenim sinom i pomislila: isti su! Zamisli, tata je bijelac, mali azijat, ali iste frizure imaju, mimike lica, govor tijela... pravi otac i sin

  32. #32
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Meni je jako žao što nije dozvoljeno surogat majčinstvo. Voljela bi da mi netko može roditi dijete...

  33. #33
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Dodirko
    Ja razmišljam slično kao i Ginger zašto ne dopustiti ako se mogu donirati organi...a što se tiče plaćanja ja to ne gledam kao na kupovanje djeteta, plaća se žena za svoj rad, uslugu. Mislim ako možeš platiti spremačici da ti počisti kuću zašto ne bi platio ženi koja će ti 9 mj. nositi dijete i koja se mora hraniti malo drugačije, uzimati vitamine itd. meni tu uopće nije neetički i mislim da to ne bi trebala biti neka ogromna cifra pa da bude dostupno samo najbogatijima
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 08.02.2015. at 07:57

  34. #34
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Nedavno je izašao tekst u Jutarnjem:

    http://www.jutarnji.hr/ispovijest-pa...-bebu/1284956/

  35. #35
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Dodirko
    Ja razmišljam slično kao i Ginger zašto ne dopustiti ako se mogu donirati organi...a što se tiče plaćanja ja to ne gledam kao na kupovanje djeteta, plaća se žena za svoj rad, uslugu. Mislim ako možeš platiti spremačici da ti počisti kuću zašto ne bi platio ženi koja će ti 9 mj. nositi dijete i koja se mora hraniti malo drugačije, uzimati vitamine itd. meni tu uopće nije neetički i mislim da to ne bi trebala biti neka ogromna cifra pa da bude dostupno samo najbogatijima
    X

    složila bih se u potpunosti. Samo bojim se da ćemo na takvo što čekati još jako, jako dugo. U ovoj zemlji su i puno banalnije stvari tabu.

  36. #36
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Evo članak iz današnjeg Jutarnjeg, o surogat majkama u Ukrajini.

    http://www.jutarnji.hr/jutarnji-u-kl...jine-/1294934/

    Mislim, da je ovakvo gledanje na surogat-trudnoću sasvim OK. To nije majčinstvo, to je trudnoća koja će jednoj ženi donijeti neopisivu sreću, jer će dobiti svoje dijete i postati majka, a drugoj zadovoljstvo da je učinila silno dobro dijelo i riješila svoje financijske probleme.

    No, stvarno treba jako dobra psihološka obrada, jer ovako gledati na sve nije ni malo lako. Za obje žene.

  37. #37
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ja sam za surogat majke. Ovo o epigenetici (nemam upoće pojma koji je to vrag)... ali to se nešto spominjalo i vezano za donaciju js (tipa onda isto i žena koja nosi nešto malo genetski utječe??), ali nisam sigurna koliko je to dokazano, a koliko marketinška spika koja nema veze s dokazanom znanošću.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ina33,
    epigenetika postoji sigurno, a podrazumijeva aktivaciju/inaktivaciju gena ovisno o okolisnim cimbenicima.
    Posljednje uređivanje od bubekica : 14.02.2015. at 13:15

  39. #39
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    dva članka o surogat trudnicama u dva tjedna. mislim da je dobro da se i o toj problematici piše. ali nekako bih voljela da se novinari više posvete samim svim važnim aspektima koji prate mpo i surogat trudnoću i tako donesu kompletniji članak (istina, znam da je to često neizvedivo zbog pristiska brzih rokova u kojima tekst za dnevne novine mora biti gotov, ali ipak...)

    evo, npr., ali meni bilo bi zaninljivo pročitati iz kojeg je puta biološkim roditeljima uspio mpo postupak.

    koliko je embrija transferirano, koliko su puta žene (buduće surogat trudnice) išle na transfer prije nego je došlo do vitalne trudnoće.

    ni u jučerašnjem članku, ni u onom od prije dva tjedna o tome nema niti riječi. ispada da ivf uspijeva iz prvog pokušaja. ali mi na ovom podforumu znamo da to nije uvijek tako.

    u ovom članku koji je izašao prije dva tjedna, par koji čeka dijete kojeg nosi surogat trudnica u rusiji je u srednjim četrdesetim godinama.

    http://www.jutarnji.hr/ispovijest-pa...-bebu/1284956/

    jasno mi je da je novinarka vjerojatno morala promijeniti neke osobne činjenice para kako bi im osigurala anonimnost. pretpostavljam da je radi toga u tekstu promijenjena dob para koji očekuje bebu od surogat trudnice u rusiji. odnosno da je promijenjena dob žene. ako jest mijenjanja dob žene, bilo bi vrlo pametno da je napisano da je žena npr. u srednjim 30-tim godinama, ili u srednjim 20-tim godinama.

    jer ako jest žena zbilja u srednjim 40-tim, može li se napisati da su "njene jajne stanice zdrave i sposobne za oplodnju"?
    kolika je vjerojatnost da je žena koja recimo ima npr. 43, 44, 45 ili 46 godina (što su po meni srednje četrdesete) otišla u rusiju na "uzimanje jajnih stanica" i da je iz tih njenih stanica nastao vitalni embrij koji se razvio u vitalni plod?

    mi u mpo-u znamo koje su šanse žene u "srednjim 40-tima" da u ivf-u sa vlastitim stanicama dobije vitalan embrij koji će se zdravo razvijati... tako da mi je ovaj dio priče vrlo, vrlo tanak. sklona sam vjerovati da ako je žena zbilja u srednjim 40-tim godinama da se nije u pitanju samo surogatstvo već i o donaciji jajne stanice...

  40. #40
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Ina33,
    epigenetika postoji sigurno, a podrazumijeva aktivaciju/inaktivaciju gena ovisno o okolisnim cimbenicima.
    Evo sam provjerila s prijateljicom znanstvenicom i pokušat ću prenijeti što mi je rekla.

    Odgovor je da epigenetika postoji, ali da to nije nešto što bi se tumačilo kao "komunikacija" gena žene koja nosi dijete koje nema njen DNA s plodom pa da na taj način i ona nekako utječe na gene djeteta. Znači, to nije "tajna komunikacija gena te žene s genima majke donorice jajne stanice".

    Nego, to znači da žena koja nosi dijete koje nema njen DNA utječe, ali ni više ni manje kao i svi drugi faktori iz okoliša, tipa na način tipa ako puši to utječe na plod, ako je pretila to utječe na plod itd. Tipa, sve što žena koja nosi dijete proživljava u trudnoći (pušenje, prehrana i bilo što drugo) može utjecati na zdravlje djeteta (što i nisu neke nove vijesti). Novo je da se danas zna da ti faktori iz okoliša mogu djelovati i na način da određuju koji će se geni aktivirati i da se zna zašto onda izloženost u ovom periodu može imati lifelong utjecaj na nerođeno dijete. Primjerice, pothranjenost ili pretilost majke tijekom trudnoće, zbog epigenetskih promjena npr. može imati veze s rizikom za razvoj dijabetesa u odrasloj dobi.

    Pojednostavljeno: zapisivanje tih faktora iz okoliša u gene čovjeka je 'epigenetika'.

    Odnosno... dovoljno je znati da je surogat majka relativno zdrava, da ne puši, da nije pretila ili pothranjena itd. The usual stuff.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.02.2015. at 10:16

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Yup, da mi se dalo tipkati tako nesto bih i ja natipkala

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    kod nas u makedoniji nije zabranjeno surogatstvo

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj hulija prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas u makedoniji nije zabranjeno surogatstvo
    Da da...ja sam vec davno pisala da je surogatstvo dozvoljeno u Makedoniji.

    Hulija ti si isto kod dr. Lazarevskog?? Al nikada nisi pisala kakve si protokole imala i iskustva. Ima tema mpo u Makedoniji.
    Ja sam njegova pacijentica!!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Opet izgleda imamo trola!!!!
    Odgovara na post od pokretacice teme koji je napisan 10/2014.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Imala sam dolg protokol da bila sam njegova pacijentica sad vec nisam sigurna dali cu opet produziti kod njega ili ne

  46. #46
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    S obzirom da je surogatsvo zabranjeno u RH mislim da je ovo tema za kljucati.
    Ukoliko administratori ovg podforuma nadju da je tema ipak nesto sto treba biti tu nek odkljucaju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •