Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: govorno pragmaticni poremecaj

  1. #1
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno govorno pragmaticni poremecaj

    Ima li netko dijete sa ovom poteškoćom?
    Nisam našla sličnu temu pa ako postoji molim da me usmjerite

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Ne znam, ali znam tko zna:

    Time se bave logopedi na ERF (Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet): http://free-bj.t-com.hr/logoped/materijali/ara_pp.htm

    Našla sam nešto o tome i na web stranici Specijalne bolnice Krapinske toplice:

    http://sbkt.hr/djecji/index.php?opti...d=57&Itemid=65

    http://sbkt.hr/djecji/index.php?opti...d=58&Itemid=66

    Ako želiš pitati logopeda iz SB Krapinske toplice - imaju oni svoj forum. Nije tako brz i prometan kao ovaj, možda ćeš malo dulje morati čekati odgovor, ali probaj: http://www.sbkt.hr/djecji/phpBB3/index.php

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Zaboravih Suvag, oni se isto bave rješavanjem smetnji usporenog razvoja govora.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.10.2014. at 08:37

  4. #4
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    Hvala na info
    Dosta o teoriji znam,rado bih da mi se jave roditelji djece sa istom dijagnozom sa iskustvom

  5. #5
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Sanjaneo, jel mozes napisati kako se manifestira taj poremecaj? U cemu je tocno problem? Onako laicki... I s koliko godina je postavljena dijagnoza?
    Moje dijete je jos malo, ima problema s govorom, za sada ga prati logoped, a najvise mi poticemo doma.
    Kako smo sad usli u tu problematiku i puno sam citala o govornim poremecajima zanima me o cemu se radi kod vas.

  6. #6
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    Pa to je recimo komunikacijski poremecaj.vrlo dobro objašnjen na prvom linku koji je Peterlin stavila.
    Petar ima problema s govorom od najranijih dana.usporen razvoj govora,nerazumijevanje govora,govorne teškoće
    Dijagnoze se mijenjaju.neke nestaju a dolaze neke nove
    Imamo problema sa dijagnostikom jer nas svi šetaju od jednog do drugog.
    Pokušati ćemo se naručiti u Suvag

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj sanjaneo prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je recimo komunikacijski poremecaj.vrlo dobro objašnjen na prvom linku koji je Peterlin stavila.
    Petar ima problema s govorom od najranijih dana.usporen razvoj govora,nerazumijevanje govora,govorne teškoće
    Dijagnoze se mijenjaju.neke nestaju a dolaze neke nove
    Imamo problema sa dijagnostikom jer nas svi šetaju od jednog do drugog.
    Pokušati ćemo se naručiti u Suvag
    Ufff, uvijek ista priča - svi pričaju i pišu o ranoj intervenciji, a kad ju čovjek stvarno treba, vrlo ju je teško dobiti.

    Što se tiče Suvaga - oni imaju vrtić i školu za takvu djecu. Nemam iskustva (iako je malo falilo da ga steknem, jer je moj L. bio kandidat za to prije dosta godina, ali se sve ipak riješilo kod običnog logopeda).

    Nebitno... U vrtiću u Suvagu imaju odlične radne terapeute koji s djecom kojima kasni govorni razvoj rade baš na način koji svakome od njih odgovara. I to je dobro za većinu klinaca. (Za ilustraciju - te metode opisane su u knjizi Renate Rade "Poticanje govorno-jezičnog razvoja").

    sanjaneo, sretno! Nadam se da će Suvag biti dobro rješenje za tvoje dijete. Ako ne bude - nadam se da ćeš naći nekoga tko može pomoći.

  8. #8
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Hvala, super je objasnjeno na prvom linku.
    Sretno na suvagu!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •