Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 54

Tema: Lupkanje u trbuhu

  1. #1
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno Lupkanje u trbuhu

    Već danima osjećam lupanje u trbuhu, oko pupka a pokreti su identični kao u trudnoći kad se beba počne micati. Već me paranoje lagano pucaju ali tješim se, da je trudnoća u pitanju, već bi imala velik trbuh i nekakve simptome. Pa što je to? Nije kao zrak, ne izgleda kao inače kad crijeva rade, lastane pomozi.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Napravi test na trudnocu. :D

  3. #3
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Imam Mirenu, nemam trbuh, bebe se počinju osjećati tamo negdje oko 16.tj, dosad bi imala već veliki trbuh, nemam nikakve simptome osim sto se nesto u meni mrda.
    Posljednje uređivanje od Trina : 18.10.2014. at 16:05

  4. #4
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Napravi test na trudnocu. :D
    X
    Ili se bacajte na posao!
    Cujem da je 5 magicna brojka

  5. #5
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Tamn mi to još treba. Da rodim bebu s Mirenom u ruci.

  6. #6
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Tamn mi to još treba. Da rodim bebu s Mirenom u ruci.

    onda su crijevca

  7. #7
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    To je ono ona puzzla koja ti je još falila u slagalici .

  8. #8
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    To je ono ona puzzla koja ti je još falila u slagalici .
    Dajte, žena bu friknula do ponedjeljka ako ranije nije u mogućnosti kupiti test.

  9. #9
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ma neću ni kupovati test jer nisam trudna. Bila sam četiri puta trudna i meni trbuh počne rasti odmah, u vremenu kad počnem osjećati bebu, već odavno se vidi iz aviona. Nije trudnoća. Ali što je? kako mogu biti crijeva tri dana, uvijek na istom mjestu, i to baš lupkanje, nije pulsiranje u pravilnom ritmu.

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam to jednom davno imala, pa prestalo samo od sebe
    nemam pojma što je
    možda ono kao kad ti titra živac u oku ili usni, mene je na to podsjećalo

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    i meni se to nedavno dogodilo, oko tjedan dana mi je povremeno titralo u donjem trbuhu,
    onako kao kad titra očni kapak.
    znam da je titranje kapka (ili bilo kojeg mišića) prvi pokazatelj nedostatka magnezija, pa sam počela
    piti donat mg i za dva dana je prošlo.
    Nedostatak magnezija na dulje staze je jako opasan jer i srce je mišić.

  12. #12
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ovo je malo jače od titranja kapaka, bas mi smeta. Razmišljam s čim se hranim zadnjih dana, ako su crijeva, jeli. Mandarine jedino neuobičajeno. Jel to može spizditi crijeva?

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ja imam točno ovo kaj Trina opisuje, a li ja znam od čega (oštećenje živaca) jer se meni isto događa i u drugim mišićima, npr. mišić na bedru mi se toliko trza ko da imam aliena u nozi. Isto tak je u trbuhu.

    Nedostatak magnezija utječe na grčenje mišića pa bi moglo biti to.

  14. #14
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    i to baš lupkanje, nije pulsiranje u pravilnom ritmu.
    lupka ko da si fest trudna?
    Meni se to godinama događalo, nisam mogla s ničime usporediti i povezati.
    Pretpostavila sam da su crijevca.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    moj ti je savjet, uzmi magnezij (one šumeće tablete: Magnezij 300, to ti je možda najzgodnije)
    skoro da sam sigurna da će ti za 2 dana to proći.

    hoće se i maternica grčiti ( i ona je mišić, jelte), ali to je slučaj kad postoji neki miom, tumor itd., pa
    se grčenjem pokušava riješiti "stranog tijela"

    ako su uzrok crijeva, onda bi vjerojatno imala stalno mekanu stolicu, jer stalno grčenje crijeva omekšava stolicu

    probaj sa vitaminima - magnezij je za mišiće, a B6 za živce.

    nemaš kaj izgubiti

    P.S. ja sam jadna bila u tolikom strahu jer sam pomislila da možda imam trakavicu (a one znaju
    jaaaaaako narasti u crijevima), ali boguhvala prošlo brzo od Mg

  16. #16
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    i meni se to dešava, baš kao pokreti bebe, čak se i vidi na trbuhu oko i malo iznad pupka.
    to su crijeva, nema što drugo biti, bar sam ja sebi tako objasnila

    nemam špeka po trbuhu pa mogu osjetiti tu jaču peristaltiku. probava!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    5

    Početno

    Meni se isto to desava par dana , a nisam trudna .. Hm.. Da li si saznala o cemu je rijec?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je malo jače od titranja kapaka, bas mi smeta. Razmišljam s čim se hranim zadnjih dana, ako su crijeva, jeli. Mandarine jedino neuobičajeno. Jel to može spizditi crijeva?
    Jel prestalo?

  19. #19
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Trina
    i ja sam to imala i to mjesecima npr.legla bi na kauc gledat tv a onda odjednom osjetim ko neko preljevanje izmedju rebara iznad pupka. Bas onako kao kad se beba pomice u trbuhu.imala sam osjecaj da mi je nakon carskog nesto ostalo u trbuhu tipa gaza.i nisam umisljala ja sam to vidjela i pipala.
    Nemam pojma kad i kako, nestalo je, to je bilo kad mi je mladje dijete imalo cca 2-2,5 god, ne svjeze nakon poroda.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.10.2014. at 23:45

  20. #20
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Eh da i zivciralo me beskrajno uz to nemam masnoca po trbuhu pa sam to lijepo mogla svaki put tako dobro osjetit.....grrrrr....izludjivalo me ...trajalo je par mjeseci sigurno.

  21. #21
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Prestalo je. Počela sam piti magnezij i sve je nestalo, pojma nemam jel to pomoglo ili je prošlo samo od sebe. Tih dana jela sam puno liganja a muž kaže da ko da sam najveća seljanka na svijetu pa ne znam što lignje rade crijevima. A pojma nisam imala. Dakle, bio je zrak, podivljala crijeva i nikad mi se u životu to nije dogodilo. I ja sam mršava i vjerojatno takve stvari nebi ni osjetila da imam veliki trbuh ili sala na trbuhu. Sreća da je prestalo jer bi popizdila

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    5

    Početno

    Drago mi je da je prestalo , meni jos traje, povremeno... U srijedu ildem na ultrazvuk trbuha... Nadam se da nije nista...

  23. #23
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ajde pa javi što je bilo

  24. #24
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Jesi išla na uzv?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    5

    Početno

    Jesam. Sve u redu, a meni opet lupka?? Stvarno nemam pojima sta je. On kaze mozda osjetim jer sam slank, a ja sala na trbuhu ni š od šlank ! Hahaha.. Mozda bi i ja trebala Mg piti ..probat cu.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Podižem temu...Sinoć mi počelo to neko lupkanje u trbuhu da si nisam mogla naći poziciju da zaspim...Evo maloprije krenulo opet, ono baš nelagodno i smeta me...Inače u zadnje vrijeme barem jednom tjedno, popodne mi postane mučno cca sat vremena i onda prođe...Mislim si da je povezano s kapsulama željeza koje uzimam nakon gableca...Padaju mi na pamet i paraziti...

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu...Sinoć mi počelo to neko lupkanje u trbuhu da si nisam mogla naći poziciju da zaspim...Evo maloprije krenulo opet, ono baš nelagodno i smeta me...Inače u zadnje vrijeme barem jednom tjedno, popodne mi postane mučno cca sat vremena i onda prođe...Mislim si da je povezano s kapsulama željeza koje uzimam nakon gableca...Padaju mi na pamet i paraziti...
    Može biti da je od željeza, ti preparati mnogima teško sjedaju na probavu. Paraziti će od te količine željeza vjerojatno pokrepati Zezam se malo... Probaj uzeti neki probiotik, naizmjence sa željezom (to ide na prazan želudac, pol sata prije jela, a željezo nakon obroka).

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Od probiotika svi u kući volimo Prolife suspenziju, po uputstvu ona je prije par god.isla na prazan żeludac, sad pise da ide nakon obroka...
    Posljednje uređivanje od cappy : 24.01.2019. at 13:04

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    mi imamo doma VIP, i klinka me pitala daj je bolje da radi s mlakom vodom, pretežno radimo direkt iz pipe, hladnom vodom

    kod nas se probiotik pije većinom poslije jela

  30. #30
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mogu biti unutrašnji paraziti.

  31. #31
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Može biti da je od željeza, ti preparati mnogima teško sjedaju na probavu. Paraziti će od te količine željeza vjerojatno pokrepati Zezam se malo... Probaj uzeti neki probiotik, naizmjence sa željezom (to ide na prazan želudac, pol sata prije jela, a željezo nakon obroka).
    X. Preparati željeza su notorni - ne samo ovi iz apoteke, nego kupinova vina, sokovi od cikle, svi vragovi. Konkretno, meni su bili uvod u sto problema i neposredni okidač kroničnog gastritisa i crijevnih problema (iritabilni kolon). Lupkanje bi vezala na crijevne probleme - plinove. Moj usrdni savjet tebi je da ni slučajno ne slušaš savjet za željezo pa još na tašte uzimaš željezo i C vitamin. Mene je to ubilo.... netko to podnosi. I ja sam podnosila do nekog trenutka (neke godine života). Paraziti - ne bih rekla. Koliko su česti paraziti? A probavni problemi i željezo - vrlo česti.

    Ako ih već moraš uzimati, onda bih ja ipak nešto pojela prije. Čak i ako piješ sokove, pij guc po guc, a ne suknut cijelu čašu cikle ko što sam ja radila. Dok sve skupa nije napravilo kabum.

  32. #32
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Meni je kad ležim na leđima koji put kao da imam aliena u sebi - vidljivo je mjehurić zraka. Da nisam neplodna i perimenopauzalna i da se to ne ponavlja svaku malo, ziher bi bila da sam trudna jer je to točno taj osjećaj. Osjećaj micanja djeteta. Od plina .

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Onda je pitanje kak smanjiti plin

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Onda je pitanje kak smanjiti plin
    Kao i kod beba, čaj od komorča i anisa. I postaviti se povremeno u položaj za izbacivanje plinova, na laktove i koljena. Doma to nije problem.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Muči me činjenica kako to da sam prije cca godinu dana 6 mj. pila Heferol, da bi se željezo nakon cca pola godine bez tableta opet toliko spustilo da opet moram uzimati Heferol...Od kud toliki manjak željeza, prije sam krivila obilne menge, a one su sada stvarno mizerne...Morat ću prvom prilikom porazgovarati s dr., nejde mi se samo zbog toga k njoj...

  36. #36
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Može ti biti s crijevima problem. Chron ili takvo što.

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Muči me činjenica kako to da sam prije cca godinu dana 6 mj. pila Heferol, da bi se željezo nakon cca pola godine bez tableta opet toliko spustilo da opet moram uzimati Heferol...Od kud toliki manjak željeza, prije sam krivila obilne menge, a one su sada stvarno mizerne...Morat ću prvom prilikom porazgovarati s dr., nejde mi se samo zbog toga k njoj...
    Željezo pada ne samo kod menstruacija, nego i bilo kakvih drugih bolesti. zutaminuta je u pravu - može biti nekakvo unutarnje krvarenje, ali ako nemaš krv u stolici (crnu stolicu) vjerojatno nije ništa takvo...

    Čak i viroza ili bakterijska upala može utjecati na pojavu anemije. Često je to nakon operacija (moja mama je nakon operacije kralježnice imala tako nisko željezo da je morala dobivati mjesecima injekcije B12 - najmanje pola godine, možda i dulje). Ja sam prije par godina isto imala veselje (zbog autoimune bolesti bila na kortikosteroidima). Eto, ima uzroka raznih...

    Ako sumnjaš na parazite (ali bilo bi dobro provjeriti i druge uzroke) možeš uzeti Paraprotex kapsule. Ja to povremeno uzmem, recimo jednom u 2 godine, kad se sjetim.

  38. #38
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Onda je pitanje kak smanjiti plin
    Imaš u apoteci Espulmisan. Ali, zapravo, meni se čini da je najučinkovitije napravit kontru od sjedalačkog života - tipa polsatna žustra šetnja dnevno. Ili makar nakon jela neka aktivnost (ali ne vježbe ležećki), nego neka vertikalizirana aktivnost - hodanje.

  39. #39
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Muči me činjenica kako to da sam prije cca godinu dana 6 mj. pila Heferol, da bi se željezo nakon cca pola godine bez tableta opet toliko spustilo da opet moram uzimati Heferol...Od kud toliki manjak željeza, prije sam krivila obilne menge, a one su sada stvarno mizerne...Morat ću prvom prilikom porazgovarati s dr., nejde mi se samo zbog toga k njoj...
    To je bila moja priča - Heferol koji privremeno digne željezo, feritin bez pomaka, par mjeseci nema Heferola - sve isto - feritin šaka jada, željezo opet ajme meni. A added bonus gastro-crijevni problemi (i dodatan izvor krvarenja - erozivni gastritis i hemeroidi, powered by Heferol, među inim stvarima). Mislim da se željezo u kontinuitetu ne smije uzimati više od 3 mjeseca (baš zbog tih gastro-crijevnih problema). Tj. čula sam za takav stav, ali ne znam crno-bijelo reći. Nije se ni meni "samo" zbog željeza išlo dr-u, i uopće pilo željezo jer kao "tako ja cijeli život". Dok nisam dospjela baš u loše stanje, stalno nervozna i premorena. Ja sad živim "time of my life" - po prvi put imam dvoznamenkasto željezo. Divno je tako živjeti. Ali, u pozadini kod mene je ipak neka hemato dg (ništa strašno) koja se morala iščačkati.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.01.2019. at 11:30

  40. #40
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Onda je pitanje kak smanjiti plin
    Alternativno, ili dodatno (ako ne možeš ukomponirati fizičku aktivnost), ako ti je primjenjivo - paziti da ne jedeš što napuhava, ali to te zapravo lišava jako puno zdrave zeleni (brokule, grahovi itd.). Vidi sama koliki je to problem. Nema quick fixa tj. brzog i jednostavnog rješenja, po mom osjećaju. To su neke izmjenjujćue faze - par mjeseci dobro pa toleriraš malo više i raznolikije hrane - par mjeseci lošije itd.

  41. #41
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Cure koje imate problema sa željezom, jeste li primijetile bolju dugoročnu memoriju kada vam se željezo popravilo?

  42. #42
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Vi koje ste duže pile željezo pa imate iskustva da li mogu očekivati da mi se je išta popravilo stanje nakon jedne kutije kendurala c?

    Sad moram imati pauzu 2 tjedna pa na vađenje krvi.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  43. #43
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Pretpostavljam da možeš očekivati porast željeza. Moje je iskustvo sa željezom da je željezo poraslo, ali vrlo brzo i palo (nakon 1-2 maks 3 mjeseca na isto došlo). Feritin mi se nije niti pomakao nakon željeza. Nadam se da su te poslali izvaditi i feritin (rezerve željeza), on je dobar prediktor za koliko će ti brzo iscuriti to što si sad nabildala, ako dobro shvaćam. Ali, mene zeza dijagnoza koja čini menge iznimno dugim i obilnim.

    Meni je kendural c osobno koma bio - ta kombinacija željeza i vitamina C mi je sorila želudac. Poklonila sam svoju kutiju kolegici koja je to normalno podnosila i super joj je bio. Ja ti govorim iskustvo nakon mislim Ferumleka - ne sjećam se što sam više probala od tog dijapazona oralno.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.01.2019. at 13:01

  44. #44
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koje imate problema sa željezom, jeste li primijetile bolju dugoročnu memoriju kada vam se željezo popravilo?
    Sve se popravilo kod mene. Nemam pojma što je to točno dugoročna memorija, ali popravilo mi se sve - funkcioniranje, spavanje, životna snaga, libido, drastično su mi se popravili nokti - morala sam ih po prvi put nakon dugo šišat (inače bi pukli enivej sami).

    Strpljenje i živci - tu sam najveći pomak uočila. Odmah - to i nokti.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.01.2019. at 13:03

  45. #45
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koje imate problema sa željezom, jeste li primijetile bolju dugoročnu memoriju kada vam se željezo popravilo?
    Da, ne samo to nego i više energije općenito - manjak željeza direktno utječe na mogućnost vezivanja kisika u krv, pa se s povećanjem količine željeza u organizmu puno toga popravi, ne samo memorija.

  46. #46
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ne samo to nego i više energije općenito - manjak željeza direktno utječe na mogućnost vezivanja kisika u krv, pa se s povećanjem količine željeza u organizmu puno toga popravi, ne samo memorija.
    X. Ovo mi je rekla opća praksa... jer sam brijala i bila ljuta i tužna da kog će mi vraga Heferol itd. jer samo mi je izazvao gastritis, a s niskim željezom "živim cijeli život". Očito sam s tim živila dok se i feritin (rezerve željeza) nije skroz ispraznio i tad sam se stvarno osjećala grozno, umorno, stalno živčano (u nekom trenu bih bila gledala svoju sveki od 80 god i mislila se, džizs, odkud joj snage i voljel za to)... Tek kad sam dobila željezo, shvatila sam koliko sam se nenormalno osjećala i koliko se drugačije osjeća žena s normalnom razinom željeza. Pomladila se... na poslu me zezalo da sam primila krv mladih djevica.

  47. #47
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Pod dugoročno pamćenje mislim na ono da ne zaboravim kompletno film koji sam gledala prije pet godina tako da mi je kad ga drugi put gledam kao da ga prvi put gledam. I da mi ne ispari apsolutno svo školsko znanje, čak i iz predmeta koji sam voljela i intenzivno učila.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 25.01.2019. at 15:06

  48. #48
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Pod dugoročno pamćenje mislim na ono da ne zaboravim kompletno film koji sam gledala prije pet godina tako da mi je kad ga drugi put gledam kao da ga prvi put gledam. I da mi ne ispari apsolutno svo školsko znanje, čak i iz predmeta koji sam voljela i intenzivno učila.
    To ti nema nužno veze sa željezom, ali ima s činjenicom da imaš malu dječicu... Ja imam doslovce RUPU u memoriji iz tih godina (to mi je kazna, jer sam se rugala kolegici koja je odradila tri porodiljna u razmaku od par godina i svaki put se vraćala na posao doslovce prazne glave). Tako je to priroda uredila - prebaciš fokus na djecu, pa za filmove i knjige ostane manje. Bez brige, stanje nije trajno, doći će to na normalu. Nezgodna vijest je da ćeš u međuvremenu ostarjeti, hehehe....

  49. #49
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    To mi se proteže i na ranije. Mislila sam da nisam upamtila ono što sam morala upamtiti jer sam lijena, jer ne ponovim povremeno, ali onda vidim da se ne uspijem sjetiti niti imena svoje doktorice kod koje sam često išla, ili imena nekih kolega iz srednje, i onda shvatim da to nije baš normalno za moju dob.

  50. #50
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Pretpostavljam da možeš očekivati porast željeza. Moje je iskustvo sa željezom da je željezo poraslo, ali vrlo brzo i palo (nakon 1-2 maks 3 mjeseca na isto došlo). Feritin mi se nije niti pomakao nakon željeza. Nadam se da su te poslali izvaditi i feritin (rezerve željeza), on je dobar prediktor za koliko će ti brzo iscuriti to što si sad nabildala, ako dobro shvaćam. Ali, mene zeza dijagnoza koja čini menge iznimno dugim i obilnim.

    Meni je kendural c osobno koma bio - ta kombinacija željeza i vitamina C mi je sorila želudac. Poklonila sam svoju kutiju kolegici koja je to normalno podnosila i super joj je bio. Ja ti govorim iskustvo nakon mislim Ferumleka - ne sjećam se što sam više probala od tog dijapazona oralno.
    Željezo mi je bilo 4 a feritin 22.
    Kendural c sam pila iza ručka.
    Počela sam ga piti odmah ujutro ali sam povraćala pa sam si ga prebacila. Valjda će se nešto apsorbirati.
    I naravno krenula odmah i sa pilulama zbog obilnih menstruacija.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •