Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Bolest dlanova, stopala i usne šupljine (Hand, foot & mouth disease) i dojenje

  1. #1
    ancica11 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    6

    Početno Bolest dlanova, stopala i usne šupljine (Hand, foot & mouth disease) i dojenje

    Hitno trebam savjet ili iskustvo drugih roditelja. Bebač od 9 mj dobio mi je virusno oboljenje dlanova stopala i usta tj. Hand, foot and mouth disease kako ga popularnije zovu. Sad kako se sav osuo po tim dijelovima sa nekim prištićima neće sisati jer ga to peče po ustima i grlu. Ne znam šta da radim. Izdajem se ručno pa mu dam, a kad mu ponudim cicu samo se nasmije i malo je gricne pa se odmakne, niti ne plače baš niti niš. Bili smo na hitnoj da nam daju dijagnozu bolesti (jer nam se baš virus navukao za vikend) pa su rekli da mu našpricam sa Tantum Verde sprejem za djecu i to smo danas malo špricnuli, ali svejedno nije htio. Možda ja prebrzo očekujem neko poboljšanje, možda ga još to jako smeta. Ne bi voljela izgubiti mlijeko ako ne počne cicati uskoro. Help

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ancice, nećeš tako brzo izgubiti mlijeko, ne brini.

    jede li nešto drugo?
    važno je da ne dehidrira, a hranu će nadoknaditi.

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    HFMD moze jako smetati, a simptomi mogu trajati i po dva tjedna. Bit ce poboljsanja svakako, samo nekad bas i ne ide izuzetno brzo. Bitno je samo tretirati simptome (olaksati bol, ako bole ranice/pristici) i ne tjerati da sise/jede onako kako mu ne odgovara. Vazno je voditi racuna o hidraciji, ako se izdajas, daj mu mlijeko u casi, na zlicicu, kako god mu je lakse. Mlijeko nece nestati, ali ako uopce ne sisa, nastavi se izdajati, pogotovo ako simptomi sporo prolaze.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 20.10.2014. at 21:44

  4. #4
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ima tu ona reklama za žlicu za davanje sirupa ako neće drugačije možda s tim da probaš spilly ili tako nešto

  5. #5
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Moj srednji je imao tu bolest. Mučili smo se preko dana sa dojenjem ali uspjela sam mu uvaliti noću dok bi spavao.
    Možda da mu probaš tako dati. Preko dana sam se izdajala jer su mi dojke bile prepune.
    Nakon par dana je počeo normalno sisati i preko dana.

  6. #6
    ancica11 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Joj već sam sva luda. Sisu neće ni pod razno. Jučer sam malo slabije izdajala, nisu mi se činile tako pune i tvrde, pa mi je na desnoj sisi koju nije tako već 3 dana došlo do zastoja. Tvrdo je, boli, a danas se i zacrvenilo. Mislim da je crveno jer sam puno masirala? Ne znam, uglavnom sam skroz nesretna...
    @Apricot: jede kašice 2 puta dnevno, voćnu i povrtnu, sad sam mu uvela i večeru, popije ono šta izdojim (nije puno) i pije tekučine. Mislim da je gladan da ne bi mogo spavat, a bome super zaspi sam i jednom se možda probudi.
    Više me zbunjuje jer siše na bočicu, imamo i onu za učenje pijenja na čašu od NUK-a i ništa mu ne smeta, a sisu neće. Strah me da mu se nije zamjerila i da on misli da mu je bol radi sise.
    @Sani1612: pokušala sam noću, ali isto neće. Možeš mi još malo napisati kako je to kod vas išlo. Malo smo mu špricali sa Tatum Verde sprejem da mu se bol ublaži, ali ne vjerujem da ja baš pomoglo.
    Uglavnom hvala svima za savjete

  7. #7
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Imam ja doma neki cudotvoran gel za djecu. za afte.

    Umrtvi im bol pa mogu jesti. Nas je spasilo kad je malena imala afte.
    kad dodjem doma, javim ti ime gela.

  8. #8
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    ancica11 uvalila sam mu cicu u polu snu,tj.čim bi se počeo meškoljiti. Preko dana sam izvodila čudesa sa špricom i žlicom.
    Hm..da li koristiš izdajalicu ili to radiš ručno?
    Ja sam izdajala ručno, tako da sam ruke namazala kremom pa je lakše klizilo po koži. Ili pod tušem, usmjeriš mlaz tople vode po dojci i tako mlijeko lakše krene.
    Sve će bebač nadoknaditi čim mu bude lakše. A i ovo što migulica piše za gel bi moglo upaliti.

  9. #9
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Sad možda bubam bezveze, ali možda je položaj jezika kod sisanja drugačiji nego kod bočice pa mu jezik nadraži ranicu.

  10. #10
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Aftamed!

  11. #11
    ancica11 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Moj cicko se vratio i odmah nadoknadio sve dane koje nije cicao. Eto sad je opet sve kako treba. Osip je povlači po rukicama i nogicama. Ja sam isto bolje šta se tiče zastoja mlijeka. Da nije počeo sisati ne znam kako bi to završilo, baš me bolilo, a i neka groznica me počela trest. Ne znam stvarno kako efikasno ručno izdajati, nadam se da više neće biti potrebe za tim. Hvala još jednom svima

  12. #12
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Bravo za cicka

  13. #13
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Ajde super ste prošli.... mi smo radi tog završili u bolnici na skidanju temperature, dijete je prošlo što bi se reklo lišo (dva tjedna lječenja), onda je to čudo pokupio muž koji je bio doma preko mjesec dana. On je pak dobio isto plikove samo što odrasli dobiju krvave plikove po dlanovima, stopalima, licu i hm-hm međunožju.
    Tokom dojenja koje smo isto blokirali sam se izdaja i nastavili za četiri dana ko da ništa nije bilo.
    Posljednje uređivanje od Optimisticna : 24.10.2014. at 11:32

  14. #14
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    super!

  15. #15
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno Prištići na dlanovima, ali ne i na ustima

    Nisam sigurna imamo li ovo. Ona papa kao inače. Nema temperaturu, ali eto danas sam joj zamjetila sitne plikiće na dlanu lijeve ruke. Na desnoj ništa. Žvače si ruke jako puno. Je li od sline? Nemam pojma gdje je mogla pokupiti virus jer joj otac i ja nemamo to, a nije bila s drugom djecom.

  16. #16
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Bilo gdje, bolest se siri jednako lako kao i prehlada. Ne mora doci uz temperaturu, jedini simptom moze, a i ne mora biti, taj karakteristicni osip (tj. plikovi). Moze biti i da je od sline.

    No opcenito, s obzirom da je kod HFM rijec o virusu, ne mozes nista napraviti, kako god. Tretiraju se samo simptomi, ako ih ima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •