Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: Temperatura bez drugih simptoma - što sad?

  1. #1
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno Temperatura bez drugih simptoma - što sad?

    Kao što naslov kaže, curka 15 mj. ima temperaturu mjerenu pod pazuhom 37,9 bez drugih simptoma. Zubi su nam do sad prošli lišo ili s neprimjećenom temperaturom, ali da je bila ovakva, primjetili bismo.
    Nije nam prva temperatura, imali smo već temp. popraćeno šmrcanjem i sl., ali sad sam malo u panici jer ne znam što i kako dalje.
    Pa, što i kako sad? Kad se temp. spušta i da li se spušta? Kad se ide kod pedice? 3 dana ne? Ili? Hvala!

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ovo ti je baš na granici...ali evo par praktičnih savjeta (logistika, a ne liječenje).

    Ovako - budući da je sutra petak, možda ne bi bilo loše planirati sutra otići pedijatru, da ne moraš preko vikenda na hitnu ako se stvari pogoršaju. Nazovi pedijatra i pitaj za savjet iako se meni ovo ne čini nešto alarmantno (za sada).

    Temperatura nije previsoka - možda je kakva obična viroza, ali nije dobro kladiti se na to. Ako je dijete dobre volje i raspoloženo, možeš spustiti temperaturu prirodnim putem (tuširanje ili kupanje u mlakoj vodi ili vlažni oblozi) ili daš žličicu sirupa na bazi paracetamola (prema težini) i pratiš što dalje. Možda ne bude baš ništa ako je neka jednodnevna viroza, a možda okrene na upalu, pa ćeš trebati poduzeti druge korake (laboratorij, antibiotik) pa je možda bolje ipak sutra otići doktoru.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.10.2014. at 15:40

  3. #3
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Hvala ti, Peterlin! Nekim čudom uspjela sam telefonski dobiti pedicu pa mi je rekla isto što i ti: ako preko noći bude temp., doći sutra upravo zbog vikenda.

    Ono što me još muči je olako davanje antibiotika zbog, npr. upale grla. Mogu li inzistirati na brisu, tj. da li se iz brisa onda može bolje zaključiti koji antibiotik treba, ako treba ili bi trebalo napraviti i antibiogram? Vrijedi li isto i za urin?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti, Peterlin! Nekim čudom uspjela sam telefonski dobiti pedicu pa mi je rekla isto što i ti: ako preko noći bude temp., doći sutra upravo zbog vikenda.

    Ono što me još muči je olako davanje antibiotika zbog, npr. upale grla. Mogu li inzistirati na brisu, tj. da li se iz brisa onda može bolje zaključiti koji antibiotik treba, ako treba ili bi trebalo napraviti i antibiogram? Vrijedi li isto i za urin?
    Na rezultate brisa se obično čeka nekoliko dana, tako da će do tada dijete vjerojatno početi piti antibiotik, ili će pedica procijeniti da ne treba.... Tako da ti nema mnogo koristi od toga.
    Rezultate za urin možeš dobiti isti dan, to vrijedi provjeriti.

  5. #5
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Bris nosa se čeka par dana ali ako bude neke bakterije dobiješ i antibiogram.
    Isto je i sa urinokulturom.
    Vjerojatno ce vas poslati vaditi krv i po tome vidjeti da li je viroza ili nešto bakterijski.

  6. #6
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Hvala vam na savjetima. Zaista ne bih htjela dobiti antibiotike bzvz, barem da izvadimo krv (toga se nisam ni sjetila). Da li je netko od vas čekao nalaz brisa prije nego je dao antibiotik?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Mi nismo nikada čekali nalaz brisa. Ako je temperatura bilo visoka, i dalje rasla (u smislu da je prvi dan najviša bila npr. 38 stupnjeva, a drugi dan se penjala i do npr. 39 stupnjeva), grlo crveno i gnojno, nosić slinav, odmah smo davali antibiotik.
    Ako temperatura nije rasla, nismo davali antibiotik, i najčešće bi sve i prošlo za 2-3 dana.
    Temperature smo skidali odgovarajućim sirupima ili čepićima.
    Sve smo radili u dogovoru s pedijatricom.
    Po mom iskustvu, iz nalaza krvi nećeš mnogo doznati, mislim da se bakterija može dokazati jedino brisom, neka me ispravi netko od medicinara ako griješim.
    Moj savjet ti je da sačekaš još koji dan, ako se stanje pogorša, odvedi malu na hitnu. Iz mog iskustva, ako dijete ima samo temperaturu, bez ikakvih drugih simptoma, obično bude riječ o kratkotrajnoj virozi.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Da pojasnim, u nalazu krvi možda će biti povećani leukociti, sedimentacija i crp, ali to samo pokazuje da postoji upala u organizmu, a ne pokazuje radi li se o virusnoj ili bakterijskoj upali. I opet, neka me ispravi netko od medicinara ako griješim.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, što i kako sad? Kad se temp. spušta i da li se spušta? Kad se ide kod pedice? 3 dana ne? Ili? Hvala!
    Temperaturu moraš skidati.
    Što se skidanja temperature tiče, nama su pedijatri savjetovali ovako.
    Prvo daš dozu paracetamola. Ako paracetamol ne skine temperaturu za koji sat, onda daš Dalsy.
    U najtežim slučajevima, kada je temperatura visoka i nikako ne ide dolje, daje se Voltaren čepić, ali oko Voltaren čepića OBAVEZNO se posavjetovati s djetetovim pedijatrom o doziranju i primjeni.
    Dijete treba biti što laganije obučeno, daji joj dosta tekućine. Ako joj godi kupanje, možeš je kratko staviti u mlaku kupku.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Temperaturu moraš skidati.
    Što se skidanja temperature tiče, nama su pedijatri savjetovali ovako.
    Prvo daš dozu paracetamola. Ako paracetamol ne skine temperaturu za koji sat, onda daš Dalsy.
    U najtežim slučajevima, kada je temperatura visoka i nikako ne ide dolje, daje se Voltaren čepić, ali oko Voltaren čepića OBAVEZNO se posavjetovati s djetetovim pedijatrom o doziranju i primjeni.
    Dijete treba biti što laganije obučeno, daji joj dosta tekućine. Ako joj godi kupanje, možeš je kratko staviti u mlaku kupku.
    Iz iskustva - svaka temperatura koja zahtijeva skidanje bilo čime jačim od paracetamola kod moje djece zahtijevala je i pedijatra.

    Pogotovo što moji nisu baš dobro podnosili Dalsy (ibuprofen) - stariji je znao dobiti takav proljev da smo imali više posla s rehidracijom zbog proljeva nego s osnovnom bolešću. To se ne zna dok ne probaš.

    Od pretraga - običan laboratorijski nalaz će pokazati da li je bakterijska upala ili nije, pa se onda može odlučiti da li treba antibiotik odmah. Tu treba imati povjerenja u iskustvo pedijatra i odvagnuti što je manje zlo, jer i viroze često završe tako da se nakalemi bakterija i potraju dulje nego smo očekivali. Nisu pedijatri automehaničari niti je ljudsko tijelo lako popravljivo, tako da ... treba se konzultirati.

    p(kršitelj koda)y, sretno! Nadam se da je u pitanju jedna od brzoprolaznih jesenskih viroza.

  11. #11
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    zasto se temp mora skidati?

  12. #12
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    pitam jer ja ne skidam temp ni kad bas jako kure, osim ako vidim da se od temp muce/ne mogu spavati, tad dam da se malo odmore. ali moji nemaju sklonost konvulzijama. najcesce se nakon toga (uvijek paracetamol, bojim se ibuprofena jer sam od frendice cula da je njen mali pao u hipotermiju) probude zdravi. osobno mislim da je temp korisna i da ju je steta snizavati bezveze
    Posljednje uređivanje od mikka : 23.10.2014. at 21:16

  13. #13
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    :ina:

    temp 38 mi se cini benigna za snizavanje, ali sve sto pisem je samo moje osobno misljenje i metode koje ja (ne)koristim

  14. #14
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    moja ima 11 godina i kuri danas već treći dan. temperatura se penjala do 39,6 i nismo išli dr. jer nema neke druge simptome. doduše nešto malo prek dana kašljuca. temperaturu smo skidali tek kad je bila dosta preko 38. danas je bolje što se tiče temperature. trenutno ima 38 i ako se ne bude penjala, neću joj niti spuštati niti ću je voditi dr. sutra.

  15. #15
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Kod crp obicno ako je oko 50 je bakterija a oko 100-tke vec se radi o upali pluca,bar je tako kod odraslih.

  16. #16
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ja isto ne skidam temperature do 38 8dvaput je imao, prošle su bez ičega i ikakvih drugih simprtoma za 2-3 dana), jedino ako je baš klonuo (pedica kaže da ih može boljeti glava pa mu čepić ipak olakša onda).
    Ako se nalaz brisa čeka nekoliko dana, koliko je pouzdan onaj aparat u ambulantama što očita bris grla za nekoliko minuta (nama je već tri puta pokazao streptokok)?
    Urinokultura se čeka tri dana, privatno dva dana, sam urin (biokemijski) ne govori puno.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    pitam jer ja ne skidam temp ni kad bas jako kure, osim ako vidim da se od temp muce/ne mogu spavati, tad dam da se malo odmore. ali moji nemaju sklonost konvulzijama. najcesce se nakon toga (uvijek paracetamol, bojim se ibuprofena jer sam od frendice cula da je njen mali pao u hipotermiju) probude zdravi. osobno mislim da je temp korisna i da ju je steta snizavati bezveze
    Baš zbog mogućih konvulzija, ali nisam to htjela napisati da ne preplašim autoricu teme, jer mi se čini neiskusna i činilo mi se da bih je nepotrebno zabrinula. Dijete je malo, a ne možeš napamet znati je li sklono konvulzijama ili nije. Ja bih temperaturu ipak skidala.

  18. #18
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Mi smo upravo odradili trodnevnu virozu s temperaturom bez ostalih simptoma (osim prehlade u podlozi koju ima već mjesec dana otkad je krenuo u jaslice). Išla je do 39,6 bar koliko sam uspjela izmjeriti. Skidali smo tek nakon 38,5 (pročitala na netu, piše na uputama Voltaren čepića, a i pedica je tako rekla). Četvrti dan kad je temp pala pojavio se osip. Možda je tvoja viroza ta ista, čula sam da hara ovih dana...

  19. #19
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    edit: Lupocet čepića, ne Voltaren

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    :ina:

    temp 38 mi se cini benigna za snizavanje, ali sve sto pisem je samo moje osobno misljenje i metode koje ja (ne)koristim
    Ni ja nisam skidala do 38, puštala beštije da pokrepaju.

    Ali ima situacija kad treba skidati i to je individualno. Ako vidiš da dijete pati ili da je malaksalo, skidaš.

  21. #21
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    pitam jer ja ne skidam temp ni kad bas jako kure, osim ako vidim da se od temp muce/ne mogu spavati, tad dam da se malo odmore. ali moji nemaju sklonost konvulzijama. najcesce se nakon toga (uvijek paracetamol, bojim se ibuprofena jer sam od frendice cula da je njen mali pao u hipotermiju) probude zdravi. osobno mislim da je temp korisna i da ju je steta snizavati bezveze
    Potpis, tako i mi.

    Nije nikad imala konvulzije, u biti dosta dobro funkcionira pod temperaturom pa ne skidamo do 38,5, a danju ni do 39 ako nije malaksala. Temperatura znači da se tijelo bori pa ga puštamo neka se bori.

    Prije jedno 3 tjedna imala je 4 dana temperaturu, od čega puna 2 dana čak 40, pa i malo preko. Nikad do tad nije imala tako visoku temperaturu.
    Naravno, kako to obično biva...ta najveća temperatura pala je za vikend. Ali nije imala nikakvih drugih simpotoma, ništa, ni grlo, ni kašljanje, ni nos da curi.
    A mi doma imali samo paracetamol jer je to jedino što se kod nas pije za temperaturu. I bilo me frka, paracetamol jest skidao, ali temperatura je rasla, a piše ne više 4 x sirup. Pa sam u ponedjeljak odmah išla kupiti ibuprofen za neki drugi put, ali magistra nije bila sretna što ga kupujem, rekla je da to ne dajem ako baš stvarno ne moram.

    E, da, došli kod pedice u ponedjeljak, odmah išli dati krv i urin, vratile se kasnije, ona gleda nalaze...pregledava nju i kaže - vaše dijete je zdravo. Očito se tijelo borilo s nečim. I izborilo.

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Temperatura - ne sjećam se kad su je moja djeca zadnji put imala nakon desete godine. Nula bodova. Unatoč astmi, alergijama, ubrzanom rastu - ništ! Ali dok su bili mali, to mi je bila noćna mora - ujutro ih treba spremiti za vrtić, a netko kuri 39... ufff...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.10.2014. at 23:12

  23. #23
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Ne podnosi svako dijete temperaturu jednako. Mom sinu jako brzo raste, tesko se skida, bude sav klonuo, malaksao i bolan - naravno da cu mu skidati i necu pustiti da se kuha na 39,5. Zadnji put je cak trzao tijelom u tom bunilu, e to je bilo gadno za gledati.

    Ni ja ne skidam temperature do 38, ali kod nas gotovo da ih nema, odmah divlja prema gore.

  24. #24
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Zadnji put je cak trzao tijelom u tom bunilu, e to je bilo gadno za gledati.
    Ovo sam primijetila prije neki dan kad je kurio preko 39,5, prepala sam se.

  25. #25
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    moje iskustvo: dijete 9 mjeseci nije imalo temperaturu, ali kašljuca, bio je blijed i imao podočnjake. Odvedem ga privatno u laboratorij i izvadim krv. Crp 9, leukociti 50, odmah dr. i hospitaliziran na 7 dana!
    bez temp, sumnja na upalu pluca! nije bila, kuc kuc

  26. #26
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo upravo odradili trodnevnu virozu s temperaturom bez ostalih simptoma (osim prehlade u podlozi koju ima već mjesec dana otkad je krenuo u jaslice). Išla je do 39,6 bar koliko sam uspjela izmjeriti. Skidali smo tek nakon 38,5 (pročitala na netu, piše na uputama Voltaren čepića, a i pedica je tako rekla). Četvrti dan kad je temp pala pojavio se osip. Možda je tvoja viroza ta ista, čula sam da hara ovih dana...
    Šta nije to ona neka peta, šesta ili koja već bolest?

    Danas kurimo 38,5. Čekam buđenje pa ćemo zapaliti kod pedice.

    rehab, znam za konvulzije, nećeš me prestrašiti. U svemu ovome paničarim jer sve znam površno, a to mi je gore nego da ništa ne znam. Zato, hvala na pomoći, posložila sam si kockice.

  27. #27
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Da pojasnim, u nalazu krvi možda će biti povećani leukociti, sedimentacija i crp, ali to samo pokazuje da postoji upala u organizmu, a ne pokazuje radi li se o virusnoj ili bakterijskoj upali. I opet, neka me ispravi netko od medicinara ako griješim.
    Kao što je napisala Krisg, po visini CRP-a se vidi radi li se o virusnoj ili bakterijskoj upali.
    Ja sam pročitala da je do 60 virusna, a veći od toga - bakterijska.

    Što se tiče temperature, nama je preporučeno da se ne ruši ona ispod 38,5.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 24.10.2014. at 09:26

  28. #28
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Naša pedica često ne prepiše antibiotik i ako nalaz brisa pokaže da ima bakterija, ako djetetu postaje bolje.

    Ima hrpa tih bakterija koje su redoviti stanovnici nosa: zlatni stafilokok, streptokok pneumoniae, moraxella, hemofilus...

    Kaže mi pedijatrica: možemo mi sad njih pobiti antibiotikom, ali, kad se sljedeći put vrate, doći će sa šatorima.

  29. #29
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    C. je prije 3-4 tjedna zakurila po prvi put sa 40. Nikakvih drugih simptoma nije bilo. Temperatura je pala nakon 2 dana i treći dan je izbio osip po dlanovima i tabanima koji je brzo nestao. Pokušali smo sniziti sa paracetamol čepićima i uspjeli spustiti do 38,5. Nisam paničar, ali me pomalo strah konvulzija, i dok je još mala ja skidam temperaturu nakon 38. Nalazi su poslije bili ok. (Čitala sam o nekom virusu - šesta bolest - temperatura do 40/41, specifičan osip po dlanovima, prsima i tabanima).

  30. #30
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Šta nije to ona neka peta, šesta ili koja već bolest?
    rekla pedica šesta ali sam mislila da je to neka pošalica jer sam čula sam za petu (i imala je)

  31. #31
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Kao što je napisala Krisg, po visini CRP-a se vidi radi li se o virusnoj ili bakterijskoj upali.
    Ja sam pročitala da je do 60 virusna, a veći od toga - bakterijska.

    Što se tiče temperature, nama je preporučeno da se ne ruši ona ispod 38,5.
    mm je nedavno imao crp 110 i imao je virusno-bakterijsku upalu pluca, pa ti sada budi pametna

  32. #32
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Krenulo je od virusa, ali onda se nakotila bakterija kad je organizam oslabio.

  33. #33
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    a sto se urina tice, to su mi sada u bolnici objasnjavali, vec nakon 24h ako nije sterilan nekaj pocne rasti,onih 48h sluzi da se vidi kaj tocno raste

  34. #34
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Evo, najmanja (2g,4mj) u noci zakurila 39,5
    Dobro je reagirala na sirup i super se ponasala do poslijepodneva
    Sad joj tesko skidam temperaturu, neofen drzi max 4 sata
    I malo je cendrava dok ne padne temperaturu
    Bas nikakvih drugih simptoma nema
    Sesta bolest? Ima jos nesto tako bez drugih simptoma?

  35. #35
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    moj mali (15 mj) isto već 2 dana temp bez ikakvih drugih simptoma. temp nije prevelika, do 38, malo ima, malo nema. kad nema je super, kao da mu ništa nije, kad ima je cendrav. mislila sam sutra do dr ako se nastavi, vikend ide...

  36. #36
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Moji su dva puta imali tu neku jednodnevnu temp (24h) -ali ne tak visoku -do 38.7 i prošlo.
    A tak visoka je isto znala krenuti pa onda tek drugi-treći dan bude grlo bolno..pocne nos curit..
    A može bit i urinarno..jel joj urin 'smrducka' ?

  37. #37
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Kaze da ju nista ne boli
    Tj. kad joj naraste temperatura onda ju boli sve
    Urin joj ne smrdi, dosta pije i piski, a i rekla bi da ju pece
    Imala je urinoinfekt prije kojih 7-8 mjeseci i tad je vec znala reci da ju pece
    Stiskala sam joj kod usiju, ne boli
    Grlo, koliko sam uspjela vidjeti, nije crveno
    Ne kaslje i ne smrca
    A temperatura je dosta visoka i od podneva tesko ide dolje
    Ne znam

  38. #38
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Vidi, vidi, ja sam otvorila ovu temu davnih dana .

    Ginger, mi smo ovu zimu 3 puta odradili visoke temperature (preko 38,5, jednom i do preko 40) bez ikakvih simptoma koje spominješ. 2 puta se ustanovilo da je bila gnojna angina (zabijelilo se grlo negdje 3. dan od početka temp.), jednom je nakon 3 dana prošlo samo od sebe (samo uz skidanje temp.). Neka vama bude kao naš treći put.

  39. #39
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Kaze da ju nista ne boli
    Tj. kad joj naraste temperatura onda ju boli sve
    Urin joj ne smrdi, dosta pije i piski, a i rekla bi da ju pece
    Imala je urinoinfekt prije kojih 7-8 mjeseci i tad je vec znala reci da ju pece
    Stiskala sam joj kod usiju, ne boli
    Grlo, koliko sam uspjela vidjeti, nije crveno
    Ne kaslje i ne smrca
    A temperatura je dosta visoka i od podneva tesko ide dolje
    Ne znam
    Kod nas je, prije otprilike dva mjeseca, dijagnoza bila Influenza A. Testirali, bris ovo ono. Tek kasnije je procurio nos. Grlo je bilo crveno, ali to je tek utvrdjeno na pregledu; ja nisam vidjela nista.

  40. #40
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Inace za visoku temperaturu (pocelo je s oko 38, skocilo na skoro 40 i tako skakutalo oko 3 dana) ne bih bila isla doktoru, ali zvala sam trijazu na pedijatriji jer je beba imala tek dva mjeseca pa mi zbog nje nije bilo bas svejedno. Vodili smo ga na testiranje na streptokok i gripu zbog nje, u principu. Tako da je zapravo dobio dijagnozu cisto slucajno.

  41. #41
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    A vidjet ćeš još sutra kakva će biti..ako ti bude loše izgledala -doktoru, a do preksutra će se sigurno iskristalizirati što je ili će proći ( nisam ti baš otkrila toplu vodu) . A za temp vjerojatno znaš onu šemu da možeš kombinirat lupocet i ibuprofen.. I dobro provjeri dozu po kilaži..ja sam se u početku bojala dok je bila mala (1,5 g)da ne dajem previše pa je ispalo da sam je subdozirala.. Dr iz Klaićeve mi je rekla da većina roditelja uvijek daje premalo lijeka pa onda temp ne pada.. Iako tvoja malena je već ' treća' pa si vjerojatno to sve doktorirala

  42. #42
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja bi provjerila urin pogotovo jer je vec imala urinoinfekt.
    Ja kad nisam uopce sumnjala na njega-bio je.....A odnijela sam urin kod temp. samo zato jer je isto imala problema s urinarnim prije toga.

  43. #43
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Thnx cure
    Temperatura i dalje, tesko pada
    Ispovracala mi se dva puta, al vjerojatno od sirupa
    Jer, cim ga je progutala, odmah je izbacila
    Izmedju nista
    Ako bude i po noci ovako, sutra cu doktorici

    angel, da, znam za kombiniranje, a i za konjske doze koje daju kod nas u bolnici
    Dajem joj jace nego inace, bas zato sto sam vidla da tesko pada...

  44. #44
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Imali su prije tjedan i pol prehladu, svi osim mene. Lagano, bez temperature. To je završilo prije nekih četiri dana i onda je mene nešto lagano uhvatilo, nekakva netipična prehlada. Meni to prošlo, a sad se njima prekjučer vratilo nešto... ne znam. Nemaju prehladu. Nosevi ne cure. Ne kašlju, nema povraćanja ni dijareje. Mlađi klinac je imao do 38. Najstarija sad 39. Baš da bi ih oboje uhvatila urinoinfekcija ne vjerujem.

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kolko dana?
    Ak je 3+ onda otidi doktoru

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •