Stranica 17 od 17 PrviPrvi ... 7151617
Pokazuje rezultate 801 do 842 od 842

Tema: VUR- furadantin, profilaksa, prognoze...

  1. #801

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    zanimljivo je koliko je refluksića imalo upalu pluća...

    mi smo dobili, tako reći preko noći laringitis...
    u vrtiću je jedan dječak imao šarlah i napravili smo bris grla... SVE UREDNO
    za 7 dana laringitis, jako naglo, nije se kuhalo danima nego buf...
    rekla je doktorica da se obično slijeva u pluća ali njoj se u grlo, i da to može biti po život opasno jer se grlo može upaliti i izazvati gušenje :shock: :shock: :shock:
    a to je sve počelo od upale gornjih dišnih puteva, niti je pretjerano šmrkala, i opće nije kašljala pa ni nismo znali da ima problema s dišnim putevima, čak smo bili kod pedice na kontroli i rekla je sve ok...

    i sjetila sam se da sam čak i pisala na ovom forumu da piše u nuspojavama za profilaksu nitrofurantoinom da su moguće upale dišnih puteva a posebno upale pluća...
    a mislim da su i kod sinersula u uputstvima spominjani dišni putevi...

    a tu je toliko toga spominjano... :/ mislim slučajeva upale pluća...
    šta vi mislite o tome?

  2. #802

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    u sinersulu ne piše, al piše u uputstvima na nitrofurantoin, jer sam ih tražila u ljekarni....

  3. #803
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    I moja Matea je nedavno imala upalu pluća i inače bi je mogla opisati kao osjetljiviju od svog brace ili čak seke koja je nakon silnih upala morala vaditi krajnike. Nikad to nisam povezala s nitrofurantoinom :? Meni je najgore kad mora uzimati neki lijek a jedna dr. kaže da moramo pri tom prekinuti profilaksu dok druga tvrdi suprotno :shock:
    Inače, laringitis i ide iznenada, preko noći i najčešće ostaje gore. Znam to iz bogatog iskustva s Ivanom, koja je imala bezbroj napada a nikada upalu pluća niti bronhitis. Ružno zvuči prvi put i umreš od straha kad čuješ kako kašlje ali nije opet toliko strašno kako se čini. za ozdravljenje i ovdje je bilo puno tema o laringitisu pa pročačkaj.

  4. #804

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    ma ima super imunitete tako da joj je već nakon prve inhalacije bilo puno bolje, trebala je kao dolaziti ili ostati u bolnici, ali kad smo došli s uputnicom u vinogradsku rekli su da je super i da možemo doma!

    EVO ŠTA PIŠE U UPUTSTVIMA LIJEKA:
    Lijek treba primjenjivati s oprezom kod bolesnika s poremećenom funkcijom bubrega, zatajenjem jetre, bolestima pluća, neurološkim poremećajima, alergijskom dijatezom, anemijom, dijabetesom, poremećajem elektrolita, te manjkom B vitamina, poglavito folata.
    Kod dugotrajne primjene potrebno je pažljivo pratiti plućne funkcije bolesnika, neurološki status, te povremeno provoditi testove jetrene funkcije.

    A S DRUGIM LIJEKOVIMA SE NEBI SMIO UZIMATI JER:
    Prije primjene NINURA izvijestite liječnika o svim lijekovima koje uzimate!
    Nitrofurantoin može smanjiti učinkovitost nalidiksične i oksolinične kiseline te kinolonskih antibiotika, stoga se ne preporučuje njihova istodobna primjena.
    Međusobno djelovanje magnezij-trisilikata s nitrofurantoinom može smanjiti njegovu učinkovitost.
    Pri istodobnoj primjeni nitrofurantoina i urikozurika kao što su probenecid i sulfinpirazon povećava se vrijednost nitrofurantoina u plazmi, što može povećati učestalost nuspojava. Istodobno, zbog smanjene koncentracije u urinu, smanjuje se njegov antibakterijski učinak.


    Al to ti ovisi s kojim lijekovima se kombinira, s nekima može s drugima ne, to doktori najbolje znaju....
    problem je ako za isti lijek jedan dr kaže može, a drugi ne! u tom slučaju ja bi vjerovala nefrologici, a ne pedijatrici

  5. #805
    Rija

    Početno

    žalosno je da u današnje vrijeme odgajatelji reagiraju kao nepismene osobe, klanjam ti se ja nebi bila tako pristojna da se radi o mojem djetetu.
    držim fige za novi vrtić...trebati će ti

  6. #806

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    nećemo ići više u vrtić, tražit ću naknadno produljeni porodiljni...

    hm... nakon sve pročitane američke literature sigurna sam u to, do 8. godine šta se spasiti da - od neizmjernog je značaja... za bubrege, a svaka bolest u vrtiću je potencijalna bolest za razmnožavanje E-Coli pa za bubregiće...

    nego pronašla sam gensku nasljednost na kromosomu 1:

    Primary, nonsyndromic vesicoureteric reflux and its nephropathy is genetically heterogeneous, with a locus on chromosome 1.

  7. #807
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Naslijednost ti je upitna, od troje naše djece samo je Matea imala tu "čast". Naši nefrolozi ti to više vole zvati "određena sklonost u pojedinim obiteljima"

  8. #808

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    da, sreća ili ne hoće li se kromosom spojiti i postati dominatan...
    ali to ne negira da ta djeca isto nose tu nasljednost...

    kao 30% u novijoj literaturi 50% da će dobiti braća, a 60% da će dobiti djeca od roditelja koji to ima...

    a sreća... mogu svi dobiti, a može i nitko... u koji postotak spadamo?

  9. #809
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Gledaj to ovako: znaš da postoji mogućnost i unaprijed ćeš se na to pripremiti. Velika je vjerojatnost da se refluks može otkriti UZV i prije rođenja i pravodobnom intervencijom spriječit će se i ona prva ("dijagnostička" ) upala, a time i mogućnost oštećenja bubrega. Mislim da to nebi trebala biti prepreka za ostvarivanje želje za još jednim djetetom, što bi tek trebali reći ljudi koji u obitelji imaju itekako teže poremećaje s većim stupnjem naslijednosti ... Ne želim banalizirati probleme naše dječice, jer oni itekako mogu ugroziti njihove životne funkcije ali ih samim svojim prihvaćanjem kao neizostavnog dijela njihovog životnog puta želim ponuditi okolini kao "normalne" i privremene ... tako da se što manje ponavljaju iskustva kakova ste prošli ti i tvoja G. u vrtiću

    Naša dječica trebaju samo malo više pažnje, njege i brige nego "zdrava"

  10. #810
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    stella, koliko se dobiva naknada i dječji doplatak
    ako radiš samo pola radnog vremena?
    Ja radim pola radnog vremena preko Centra za soc. radim.Dobijem pola plaće od firme, ostatak do pune plaće mi nadoknadi Centar, i još dok koristiš ili skraćeno radno vrijeme ili produljeni porodiljni dobivaš onih 831 kn dječjeg doplatka.Svi to dobiju neovisno o primanjima.Ajde da se nađemo,pa porazgovaramo.

  11. #811
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Rija, može meni dmannose?

  12. #812

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj stella prvotno napisa
    Ja radim pola radnog vremena preko Centra za soc. radim.Dobijem pola plaće od firme, ostatak do pune plaće mi nadoknadi Centar, i još dok koristiš ili skraćeno radno vrijeme ili produljeni porodiljni dobivaš onih 831 kn dječjeg doplatka.Svi to dobiju neovisno o primanjima.Ajde da se nađemo,pa porazgovaramo.
    imaš pp

  13. #813

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Danas smo bili kod naše doktorice,19. imamo pregled kod nefrologapa ćemo nakon toga na Centar za socijalnu skrb tražiti naknadno produljenje porodiljnog,jer kaže doktorica da svakako imamo na to pravo.
    Samo neznam što traže na komisiji, u kojem slučaju mogu odbiti? da li su nekome odbili?
    Koliko sam uspijela pročitati (najčešće proletim jer baš nemam vemena) nitko nepije Cefiksim, nismo valjda jedini.

  14. #814

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    mi imamo isto VUR 2.stupnja, ali s obje strane,
    pedica je rekla da ne vjeruje da ću dobiti produljeni porodiljni jer to dobijaju 3 i 4 stupnjevi :/
    ali mislim da je tvoja pedica upućenija od moje i da je možda tako nekad bilo ali da se stvari mjenjaju i da se tu bolest shvaća kao ozbiljnu...

    a i na ovom forumu dosta mami je doma čija djeca imaju 2.stupanj , čak i jednostrano, a to je i vaš slučaj...

    ja sutra imam termin kod socijalne radnice za razgovor...

  15. #815
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Mi smo rade druge dijagnoze tražili i dobili srv,a ovih dana idemo na revještačenje i primarno to tražim nadalje radi VUR-a.Baš me zanima što će nama reć u V. Gorici.

  16. #816

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    socijalna radnica mi je rekla da komisija baš ne odbija kada se radi o tako maloj dječici, da je odbijanje stvarno velika velika rjetkost...
    i kad sam došla pedici i rekla joj da je soc.rad. rekla da takvi slučajevi prolaze, komentirala je: pa to znam!
    :shock: a prošli put mi je rekla, muž mi je svjedok, da će Gizel teško dobiti, da to dobijaju samo veći stupnjevi :shock:
    ne znam zašto je željela da odustanem?

    jedino mi je glupost da po novome treba nalaz fizijatra, otorinca, neuropedijatra i okuliste :?
    na uputnicu mogu doći tek sljedeće godine, a privatnike ću dobro poplatiti, jedan pregled neuropedijatra 450kn
    a da ne pričam o maltretiranju djeteta...

    šta su htjeli s tim postići? zdravu djecu ispitivati uzalud i stvaranje gužve za bolesne kojima to stvarno treba?
    jedino ako su nam djeca znanstveno istraživački projekt pa žele naći moguću vezu između drugih organa i pojedine bolesti!

    ne znam... ali grozno, raditi djetetu ultrazvuk mozga i eeg

  17. #817

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    :shock:
    mm ide sutra samo se raspitati na Centar za soc skrb pa da znamo što i gdje kad obavimo pregled.
    Javim pojedinosti.

  18. #818
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Meni je soc. radnica rekla da im treba nalaz logopeda i psihologa,nije spominjala neuroped, i ostale,pa Adrijana provjeri još na nekom centru.

  19. #819
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Danas je mm saznao od prijatelja za neki labos na Trešnjevci koji pradaje jogurt s probioticima koji usopješno dižu imunitet i pomažu u rješavanju e. colli. Zvala sam ih i litra tog jogurta košta 85 kn, traje oko mjesec dana, djeca piju 1/2 do 1 dcl maximalno. Koga zanima nek nazove na broj 016112482, Marina Lab.Mi ćemo po svoj drugi tjedan...

  20. #820
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj stella prvotno napisa
    Danas je mm saznao od prijatelja za neki labos na Trešnjevci koji pradaje jogurt s probioticima koji usopješno dižu imunitet i pomažu u rješavanju e. colli. Zvala sam ih i litra tog jogurta košta 85 kn, traje oko mjesec dana, djeca piju 1/2 do 1 dcl maximalno. Koga zanima nek nazove na broj 016112482, Marina Lab.Mi ćemo po svoj drugi tjedan...
    Ovo s jogurtom: ako piju po 0.5 dL, tada litra može trajati najviše 20 dana, a ak piju po 1 dL onda 10 dana. Kak mogu tvrditi da traje "oko mjesec dana"???

  21. #821
    Rija

    Početno

    ...ma može svima koji trebaju....
    imam pitanje? koja je razlika između furadantina i furantoina? da li je to isti sirup ili ne, naime, na dolcu u onom marketingu su mi prodali na osnovu povijesti bolesti furantoin a u pb mi piše furadantin.
    išla sam pitati u apoteku i dobila odgovor da je ovaj jači.. :? a sad to znači da trebam novu dozu ili kako to ide? Nema mi naše pedijatrice ovih dana i nemam pojma ni koga da pitam, a najgore je što mi Tena cijelo vrijeme pije furantoin. možda si stalno dajem djetetu krivi lijek. sorry ak davim ali ja sam se skroz izgubila u homeopatiji, antibiotiku i tom dmannosu? na koji način dozirate dmannose dijeci? inače nakon 2 čista nalaza tena mi ponovo kuri 39 od nočas i sve me strah kako će nam izgledati urin u ponedjeljak. nisam je vodila na hitnu jer mi se čini da ide na wc i ne žali se na piškenje, nekako se nadam da je samo viroza? i još nešto ako nije refluks nego nešto drugo, da li će to pokazati ta scintigrafija crna na koju idem u 12 mjesecu?
    da li da čekam do 12 mijeseca ili to mogu platiti negdje? iskreno luda sam i ne znam šta mi je djetetu a nemam osječaj da mi itko od svih tih silnih liječnika daje neke konkrtne odgovore ili da vidim promjenu na Teni....
    ispucajte par tih pametnih da vidim ima li još nešto što nisam probala?
    hvala Vam unaprijed žene ne znam šta bi ovih dana bez Vas

  22. #822
    Rija

    Početno

    a za probiotike da Vam se nadovežem na gornje postove, meni su prporučili VIP kao najbolji, Tena ga pije desetak dana i bolje jede, bolje izgleda ali smo svejedno dobili temperaturu tako da vjerujem da to ovisi isključivo od organizmića do organizmića....ja sam ovih dana doma i ako neko ima vremena vrlo rado bi se našla s njim da mi razjasni sve te moje nejasnoče...

  23. #823
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    probiotik u jogurtu nije baš fin, bar meni. nema okus kao obični kiseli jogurt i mislim da mu je rok cca 10 dana s tim da se dosta stvrdne i skori pa je meni bio vrlo nespretan za upotrebu. ovi probiotici u prahu su puno jednostavniji za davati djeci posebno ovaj od VIP-a jer nema nikakvog okusa.

  24. #824

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj stella prvotno napisa
    Pitala sam jučer u Biofarmu i imaju ječmenu slad,u obliku meda,al žena kaže da nikad nije čula da je to za imunitet, pa i je nudila Zelenu magmu.Sad ni sama ne znam kako djeluje taj ječmeni slad :?
    Stella, sad ćeš umrijeti od smijeha... zajedno s menom:

    ZELENA MAGMA JE EKSTRAKT LIŠĆA ZELENOG JEČMA i oba su bogata vitaminima E

    Oboje je ječam , u uputstvima nitrofurantoina sam pročitala da je važno da dijete ima dovoljno vitamina E kada uzima taj lijek...
    možda od tud objašnjenje zašto je tako djelotvoran na nama

    A u ječmu ima E vitamina svih vrsta, ona skala po brojevima,

    Rija, ja ti nebi znala razliku između lijekova, mislim da si ti tu jedina koja za sada daje djetetu D-mannose, ali ja ću se savjetovat sa dr.Cvitković o dozi lijeka, za par dana idem k njoj pa ti javim...

  25. #825

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj stella prvotno napisa
    Meni je soc. radnica rekla da im treba nalaz logopeda i psihologa,nije spominjala neuroped, i ostale,pa Adrijana provjeri još na nekom centru.
    dijete od 3-7 godina mora uz primarne nalaze dati nalaz logopeda i psihologa, a od 0-3 godine neuropedijatra, fizijatra, okuliste i otorinca...
    sve provjereno, to je novi zakon iliti ga svijetska glupost...
    nešto se krije iza svega toga al ja ne znam šta... i pedica i sve skupa mi je to jako čudno... uglavnom nikome nije jasno od kud sad nepotrebna mučenja i dijece i svega... bilo je govora o tome na
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...=asc&start=250

  26. #826

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    u vezi joguritića i tih, to je super za djecu koja su na antibioticima jer sadrže DOBRE BAKTERIJE koje antibiotik uništava...

    mi pijemo acidofilno mlijeko...

  27. #827

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/3078.htm

    još samo o NOVOM ZAKONU za one koji žele na produljeni porodiljni zbog VUR-a i bježim...

  28. #828

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Mr.sc.dr. Viola Macolić Šarinić

    Furadantin je zaštićeno ime za lijek nitrofurantoin, a radi se o antibakterijskom lijeku koji se daje za liječenje ili prevenciju infekcija mokraćnih puteva. S obzirom da vaše dijete ima refluksnu bolest on je propisan kao što ste i sami naveli za profilaksu.

    Rija, po ovome to ti je isto!
    ja samo znam da u Hrv daju Ninur kojeg uzimaju van iz kapsula i zbog toga mu je slabije djelovanje! on bi se trebao transportirati u trbuh u kapsuli, pa želučana kiselina izgrize kapsulu i lijek može djelovati!
    ovako kako se djeci daje u prahu iz kapsule već u jednjaku počinje razgrađivanje, i u biti trujemo djecu a djelovanje je slabije!

    Zato neki privatno kupuju furantoin koji je izmrvljen iz tabletica i koji je takvog sastava da se može unositi direktno u organizam, pa mu je i jače djelovanje! taj lijek se zove Uro-Tabline, tako nekako!

  29. #829
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Adrijana,kaj bi mi bez tebe i svih ovih podataka...

  30. #830

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    ne pije se lijek bezveze navečer...
    organizam najviše strada kada dijete horizontalno leži u krevetu jer kroz mokraćovode mokraća najlakše pliva do bubregića i polijeva ih, zato je važno da je tada mokraća sterilna!

    par puta sam se probudila u noći i vidjela Gizel kako spava STOJEĆKI :/ i nije mi bilo jasno kako je to moguće, glava i rukice ispod glave na krevetu, a noge na podu...
    oduvijek sam pretpostavljala da je to od refluksa...

    i po noći djeca nebi smjela piti tekućinu jer bubregi najviše rade...

    jeste li se ikada pitali šta bi bilo da oni spavaju na malo iskošenom madracu, ili da su nogice krevetića s strane gdje je glava malo povišene?
    ne znam dal je to inače zdravo, al nekako mi logika govori da je za refluksiće to prilično zdravije! ??????
    jel ikome pala takva ideja na pamet?

  31. #831
    Rija

    Početno

    niste me shvatile, u 3 apoteke sam dobila 3 različita objašnjenja. :?
    razumijem ja šta dajem djetetu ali količina tog nitrinešto u furadantinu i furantinu ako se više i tako zovu nisu iste, dakle od apoteke do apoteke, su mi probali objasniti koju dozu da dajem djetetu jer je navodno furantoin puno jači sirup nego furadantin. i šta sada? a pametna žena na dolcu mi je uredno prodala furantion na osnovu dijagnoze i pov. bolesti a da mi nije to objasnila....kontradiktorni su u nekim stvarima. idem sutra pedijatrici da mi razjasni sve to, ali smatram da mi magistar farmacije u 3 apoteke mora dati točno objašnjenje, šta to dajem djetetu i u kojoj količini s obzirom na njezinu diplomu ona je u tom aspektu pametnija od pedijatrice...ili sam ja već toliko nabrijana na doktore da pizdim bezveze???? to ti je isto kao i s tvojim vrtičem???? imam masu upitnika nad glavom, a mrzim kad me ljudi muvaju i ne daju mi konkretne odgovore. ja sam crno bijeli tip....dijete vam je bolesno, ok, šta joj je? ima to to i to. to liječite tako i sigurno će joj biti bolje ili neka crnja varijanta...to izrežemo i onda je ok, ali me nemoj vozati na način, taj sirp morate naručiti, pa platiti i onda skužim (ja kao totalni dilkan za to o čemu se radi) da doze baš i nisu slične, a kad pitam, dobijem 3 različita odgovora od 3 vrlo stručne osobe
    možda zvučim grozno ali sve stoji na mjestu, svi me nešto kao smiruju, a nitko ništa ne rješava....gde nađem odgovore na rodi (naglasak na, da Vas nema umrla bi u neznanju )
    ako si sam ne pomogneš nitko ti drugi neće, da s 28 upišem medicinu?
    danas sam ljuta i jadna, sor ako sam vam usr.... druženje

  32. #832
    Rija

    Početno

    da li je netko radio scintigrafiju na rebru i kako to izgleda....? isto neki kateter kao i mikcija? ili gore?

  33. #833
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    Nema katetera i nije ikcija nuzna. Intravenozno se daje kontrast i malac se snima neko vrijeme. Nisam sigurna koliko ali oko 15 min do pol sata. Pozeljno je naravno da dijete bude sto mirnije (spava). mama moze biti non-stop pored. Sto je ujedno i njima jako prakticno!

  34. #834
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    Rija daj mi jos jednom reci koji lijek sada prima tvoje djete i koliku kolicinu je primalo onog prijasnjeg. Uz put mi napisi sta pise na bocici koliki je postotak tj. koliko mg nitrofurantoina (aktivne tvari) sadrzi 100 ml jedne i druge suspenzije i ja cu ti izracunati dozu! Ako ti nije tesko napisi mi i koliko mg nitrofurantoina ti j epropisala pedica po kg tj. koliko kg ti djete ima?
    Inace profilaksa koda VURa se daje nacever jer se tada mokraca najvise zadzava u mjehuru i stvara dobru podlogu za razvoj abkterija.

  35. #835

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Rija, ja sam isto imala epizodu u jednoj apoteki, čak i piše na prijašnjim stranicama? nešto je netko krivo izračunao koliko mg treba piti, uglavnom dr je napisala jedno, a ljekarnica je pričala drugo... cijela zbrka je bila... al je na kraju završilo ispravno pa više ni ne znam tko je šta smotao...
    jer oni to važu...

    jedan čovjek koji je sada star deda i imao je refluks i operirao ga sjećao se da su mu noći bile katastrofa jer je mokraća išla direkt u bubrege jer su tada putevi u horizontalnom položaju. A na jednom forumu sam našla ženu koja ima refluks 2 stupnja još dan danas i nikada nije išla na operaciju i veli da su joj noći najgore baš zbog položaja tijela...

    scintigrafija je bezbolna al dijete mora mirno ležati, kako moja nije htjela su je snažno pritiskivali i na kraju plač, vrištanje, dernjava, al imala je 5.mj.... bilo bi super da je tada spavala...

    Refluksići koji su stariji od 3.godine, jel se kome u vrijeme upale javlja nekontrolirano mokrenje? da se jednostavno upiški?

  36. #836
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Cvrčak pa jeste li bili na operaciji?!?

  37. #837
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Lara ima 3,3 godine ali nema upalu :D tj sprečavamo bilo kakvu upalu-BEZ ANTIBIOTIKA :D
    čini mi se veselija otkako ne pije Furadantin (od 10.5.2007.) a svaka boleština, čak i vrtićka prođe bez većih problema, samo malo kašljucanja i šmrcanja.
    očito joj uspješno bildamo imunitet

  38. #838
    Rija

    Početno

    idem danas kod svoje pedice pa mi je već malo lakše. propisana doza je 1,5 ml furadantina navečer, a žena na dolcu mi je prodala furantoin koji je navodno puno jači...to su mi objasnili poslije u apotekama, problem je u tome što ja u startu nisam to ni pogledala i sada ispada da već cca 3 mjeseca krkam tenu sa krivim lijekom, tj. sa prevelikom dozom. navodno bi trebala piti 0,15 ml navečer.mi ti nemamo refluksić, mi još ne znamo šta imamo ali s obzirom na česte infekcije i vrlo visoku koncentraciju bakterija su je stavili na taj antibiotik. ima neko zadebljanje na desnom bubregu, a šta je to, valjda ću saznati nakon te scintigrafije crne.
    danas popodne ću biti pametnija, hvala na trudu, trebala sam samo malo ispuhavanja danas.
    da li scintigrafiju mogu napraviti negdje drugdje?

  39. #839
    Rija

    Početno

    maxi gdje si kupovala taj furadantin? i koliko ste ga dugo pile? iz ranijih postova mislim da si ti davala malenoj i homeopatiju, jel tako!???

  40. #840
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Citiraj Rija prvotno napisa
    da li scintigrafiju mogu napraviti negdje drugdje?
    Prije par dana netko je na forumu napisao da je to radio u Vinogradskoj? Meni prvi glas ... i mene ovo zanima jer je Matei na proljeće predviđena dinamička scintigrafija pa da čujemo kako je i koliko se čeka negdje drugdje osim Rebra ...

  41. #841
    Rija

    Početno

    napisao je da su radili mikciju za refluks ne scintigrafiju! to navodno ide samo na rebru

  42. #842
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    Cure zakljucavam topic jer ima previse postova. Nastaviti mozete na ovom topicu koji ujedno i otvaram VUR- furadantin, profilaksa, prognoze II.

Stranica 17 od 17 PrviPrvi ... 7151617

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •