Stranica 3 od 17 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 842

Tema: VUR- furadantin, profilaksa, prognoze...

  1. #101

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    Pa pokušajte u Heleni, od viška ne boli glava, čak možete i ovih dana, tamo je i isti dan gotovo...
    Kako isti dan gotovo? Za E.coli? Pa nasi kumovi su isli u cetvrtak sa svojom malenom i cekali nalaz do ponedjeljka. . . :?
    Treba proci barem 24h da se vidi porast bakterija, a onda jos 24 za antibiogram. . . nema sanse. . . ostali nalazi da, ali ovo ne.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    To sam ja pročitala na njihovoj stranici,
    citiram:
    Usluge
    Laboratorijske pretrage
    - krvne pretrage, urinokultura, mikrobiološke pretrage
    - nalazi gotovi isti dan

    Nas je pedijatrica poslala na urinokulturu na Siget i gore je napisala HITNO! Bilo je gotovo za oko sat-dva!
    Nakon toga smo primljeni na Šalatu, uzeli su joj urin i čekali smo oko sat vremena rezultate, kad je potvrđena velik br.leukocita, primljena je u bolnicu!

  3. #103

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    ovako piše dok smo došli na šalatu i dobili za sat nalaze:
    danas je djevojčici učinjen urin te nađena leukociturija i bakterijurija

  4. #104

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Ali za E.Coli ste potpuno u pravu, treba najmanje 24 sata! Nisam ja nikad ni o tome razmišljala! Instinktivno sam mislila da čekamo par dana radi gužve kako je to uobičajeno u mojem malom kraju!
    Na brzinu sam pročitala: nalazi gotovi isti dan! I prošlo mi je kroz glavu: platiš, ali odma dobiš!
    Evo, ispričavam se na dezinformaciji! Ali, eto, kad sam se već u to ufurala, možda nešto i naučim!!!

  5. #105

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Ma nema frke, tu smo da pomognemo jedni drugima. . .
    Isti dan se vidi da li su leukociti, proteini i jos neki "sastojci" urina poviseni sto ukazuje na neku upalu. . .

  6. #106

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Pina, tvoja Ema je isto stara kao Gizel pa me zanima u vezi tih Cranactin kapi. Rekla si 1ml, a meni doktorica povećava dozu isključivo s obzirom na kilažu, pa... mogu te pitati koliko Ema ima kg! ?

  7. #107

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Cranactin nije klasicni lijek nego koncentrirani ekstrakt brusnice pa se ne dozira prema kilazi. Ema sada ima 7500g, a kada smo joj poceli davati Cranactin imala je 6800g.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Ok, znači 1ml ! A i šta se tiče kilaže, mi imamo 9,35kg.
    Još sam htijela pitati... uzimanje antibiotika i brusnice služi samo da spriječava upale mokraćnih puteva a refluks se mora sam povući ovisno o organizmu ili to pomaže i pri nestajanju refluksa?
    I još me zanima kupanje. Nama je dr.Batinić rekla, a i pročitala sam na Netu u vezi E.Coli da treba izbjegavati kupanje, i čim više prakticirati tuširanje? Mi smo do sada pretežno tuširali, ali dolazi zima pa je možda malo prehladno?
    I još šta se tiče kupanja, kad sam bila na Eko sajmu, neka žena koja ima privatnu zdravu ljekarnu mi je rekla da joj je jedan od najprodavanijih proizvoda čajevac! I da su jako zadovoljne žene koje imaju urinarne probleme, posebno sa E.Coli! Naime, stave 1 kap eteričnog ulja u kadu i kupanje je kao sigurno, štoviše, da pomaže! Ima tko iskustva?

  9. #109

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    Ok, znači 1ml ! A i šta se tiče kilaže, mi imamo 9,35kg.
    Još sam htijela pitati... uzimanje antibiotika i brusnice služi samo da spriječava upale mokraćnih puteva a refluks se mora sam povući ovisno o organizmu ili to pomaže i pri nestajanju refluksa?
    Na zalost, ne, refluks se mora povuci sam od sebe ovisno o organizmu. Brusnica zakiseli mokracu, a bakterije ne vole kiselo i to ih sprjecava da se "primaju" i razmnozavaju. . .

  10. #110

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    A pomaže ako pije puno tekućine (jer bi to možda po nekoj logici moglo proširivati mokraćne cijevi) ili ni to nema veze, pa je to samo način pročišćivanja organizma?

  11. #111

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Puno tekucine je samo za bolji "protok", tako da se brze i bolje "ispire mjehur". I to najbolje vode.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    A ono pitanje tuširanje/kupanje? vaša praksa, Pina! Ne znam, nekako smo samo mi dvije na ovom tpiku pa vas stalno gnjavim... al tak hoću s nekim podijelit iskustva. Thanx

  13. #113

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Mi se kupamo ali ne svaki dan, nisam znala za ovo s cajavcem, bas kad sam to danas mami spomenula i ona se sjetila. Za tusiranje mi je ona jos nekak premala.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    da, malo jesu premale! Al zato grijem kupaonu na maximalno! do sada nismo imali nikakvih problema s prehladom ili nečim! Ja je svaki dan tuširam, a 1 tjedno se kupamo!

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    13

    Početno

    Moja mrvica ima tri mjeseca, s mjesec i po joj je dijagnosticiran refluks 4.stupnja, do sada smo bili 2.puta u bolnici zbog urinoinfekta (zadnji puta pod profilaksom-sinersul). Nakon 10-dnevne terapije ceftriaksonom (prema nalazima upale nema, urinokult sterilna) još uvijek na njoj vidim dok piški, onako se smiri i kao da teško istisne mokraću, kao da ju boli!

    Zanima me da li vi imate takvo iskustvo sa svojim bebama?

    Ne znam, možda ona očekuje da će ju boljet, jer ju je pod upalom jako peklo, sva se zacrvenila.A negdje sam pročitala da neugodan osjećaj može uzrokovati i vitamin c (sad joj ga dajem uz željezo).

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Križ
    Postovi
    72

    Početno

    Cure moje neću otvarat novu temu nego ću pitati ovdje pa možda saznam nešto iz vaših iskustava.Moja Luna je imala refluks 2.stupnja obostrano i nakon UZV cistografije u 3.mjesecu dr.Cvitković ju je skinula sa profilase Furadantina jer je nalaz refluks desno 1.stupnja-lijevo se povuko.E sad redovno smo nosili urin i urinokulturu u Klaićevu ali pošto nam je to 50-tak km daleko sad smo odlučili kontrolu obaviti u lokalnom Domu zdravlja.I u urinu Ništa, sve nula samo ph 6 i težina 1020.Očekivala sam da i urinokultura bude ok, a kad ono esherihija 10 na 5! Prijateljica koja radi u lab. u Klaićevoj kaže da je to nemoguće,naša pedijatrica na bolovanju već duže i mijenja ju stari dr.koji je odavna u penziji(!?)Ne znam kaj da radim,jel da vjerujem nalazu?Tegoba nema nikakvih.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    ajoj... mala werina mrvica, puno i da čim prije ozdravi i da joj se refluks čim prije smanji! Ja nikad nisam primjetila da moju Gizel boli, uvijek je bila dobro raspoložena pa nas je čak šokiralo dok je ostala u bolnici... tako zadovoljno dijete! 4.stupanj je vjerojatno bolniji, nadam se da ćete to čim prije prebodriti!
    Pročitala sam na internetu da simptomi variraju u tolikoj mjeri da netko ne može ništa ni osjetiti, a netko drugi čak može dobiti i sepsu! Iz krajnosti u krajnost! Cure su mi spomenule polikliniku Helenu pa sam na njihovim stranicama puno toga našla i naučila:

    http://www.poliklinika-helena.hr/

    nana33, evo i moja Gizel nije imala nikakvih tegoba, gore sam napisala: simptomi iz krajnosti u krajnost!
    Ja bi na vašem mjestu išla svakako provjeriti za svaki slučaj! To nije za zezati! Najvažnije je spriječiti upalu!
    Sretno i za Lunu!

  18. #118
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    A ono pitanje tuširanje/kupanje?
    Mi smo se od dijagnoze refluksa samo tuširali. Doktorica Nižić s Šalate nam je rekla isključivo tuširanje.

    Mi smo se rješili refluksa kroz godinu dana, što želim i vama.

    Jelena još uvijek ne želi sjesti u kadicu, nego čući, ali uživa u kupanju! :D

  19. #119

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Jeluška, a s koliko mjeseci / godina vam je dijagnosticiran refluks?

    Super za Jelenu ! Znači, sad ste dalje na kupanju! Još me zanima nakon što se refluks povuće svejedno morate još neko vrijeme kontrolirati urin i krv! Ili je to pravi END OF STORY!

    Ja mislim da je to stvar navike, pa takoonda i imunitet reagira! Isto kao neko pije sok s ledom, dok bi ja odma dobila grlobolju! Recimo ja idem bez problema spavati s mokrom kosom, a nekima je to pravi izvor prehlade! Pa tako i to tuširanje/kupanje!

  20. #120

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    jeluška jako mi je drago zbog vas!!! sanjam taj dan i već sam odlučila da ću ga proslavit kao rođendan!
    amrapet baš si me zaintrigirala za ovaj urovax...
    wera- mi nemamo takvo iskustvo.
    nana33- petar je imao e.coli 10*5 i nije imao nikakve simptome, pa bi ja ponovila nalaze da sam na tvom mjestu

    mene zanima jel vam netko dao ikakav naputak o prehrani, odnosno o soljenju hrane? s obzirom da sol opterećuje bubrege, do sad sam petru kuhala sve neslano (ionako preporuka za prvu godinu) pa ne znam da li da mu počnem soliti hranu ili ne :/

    mi uskoro krećemo u jaslice pa očekujem i viroze pa me zanima jeste li uočile povezanost viroza/pada imuniteta s porastom bakterija u urinu?

    e da, da se pohvalim. zadnja kontrola opet sterilna!

  21. #121

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Jos su mi suze u ocima od srece. . . nalaz urina : STERILAN, nakon 4mj :D

  22. #122

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Bravo za Emu i malog smjehuljka :D i drugi puta nas tako razveselite!!!

    U vezi soli, nebi znala kako je to povezano s refluksom, ali nakon prve godine neka mala, normalna, umjerena količina soli po meni nebi smijela štetiti. Ipak, ima sol i svoje blagodati!
    Uostalom, sad s 10 mj. dok bake kuhaju ručak, ili tata... ne gine nam probati malo soli!
    Ali nisam stručnjak za to, da me to toliko zanima ja bi pitala na sljedeći kontroli doktora, onako usput!

    A u vezi s imunitetom, mislim da tih 1,5ml antibiotika osiguravaju donekli imunitet! Gizelina baka je često prehlađena, ali nema srca da ju ne čuva i ljubi... a Gizel se nikad nije razboljela! Čak i dok sam ja prehlađena, ona nije... samo da se sada ne ureknem
    Više me zabrinjava pitanje... šta će biti s imunitetom kada prestane piti antibiotik?

  23. #123

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    Bravo za Emu i malog smjehuljka :D i drugi puta nas tako razveselite!!!
    Hvala Adrijana ! Cula sam se s doktoricom, produzila nam je Sinersul jos mjesec dana, onda opet kontrola i tek tada cemo vidjeti sta ce dalje. . . malo me to rastuzilo, nadala sam se prekidu antibiotika. . . no dobro. . idemo dalje
    Mi ne solimo nista za Emu, sol moze ostetiti bubrege i strogo sam zabranila mojoj mami da soli juhu za Emu. A pogotovo kad se borimo sa prokletom E. coli.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Križ
    Postovi
    72

    Početno

    blondie xx-znam ja da se može imat beštija bez simptoma-već smo i to imali al da običan urin,sediment bude čist bez ijedne bakterije, leukocita i bilo čega drugog,a u urinokulturi naraste e.c. na 10 na 5,to nam je čudno zato sutra nosimo urin u Klaićevu-pa ak je je,al ak nije

  25. #125
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Jelena je s 2 mjeseca ostala u bolnici jer nije htjela jesti. Ostalih simptoma nije imala, barem ih ja kao friška mama nisam primjećivala (nikad jako mokra pelena, smrad pelene sam osjećala, ali šta ja znam kako dječje pelene miriše?) Danas sve to dobro znam i svaku pelenu nabijem si na nos!
    Kad je tada ostala prvo su rekli upala uha, pa onda i urinarna infekcija. Pitala sam dok hoće li napraviti pretragu na refluks, rekla je da hoće. Kad su je puštali iz bolnice, ponovo sam ju pitala za refluk, ona kaže sve u redu.
    S 3 mjeseca ponovo neće jesti i mi ponovo doktoru, opet upala uha,s 4 isto tako. stalno pod antibioticima.
    Kad mi je već puknuo film i mojoj sestri ona kaže spremajte se za zg da ćemo nešto sredit. Tako joj je s 4,5 mjeseca dijagnosticiran obostrani refluks 2b stupnja i Klebsiela 10 na 5. Nakon 12 dana bolnice konačno je bila naša.

    U brodu sam hodočastila na pedijatriju svako malo i nikad nije nitko ništa htio poduzet, nego tek kad sam rekla da se spremam za zg onda je jedna dok rekla pa dobro ne bi bilo loše napraviti uzv. Pa gdje ste dosad bili!
    Na sve to naša pedijatrica nas je hvala Bogu podržala i rekla da su u brodu dosta inertni po pitanju pretrage refluksa! Tako sam smo mi rijetki sretnici koji smo to na vrijeme riješili!

    Što se tiče daljnje kontrole. Svaki mjesec moramo kontrolirat urin i urinokulturu u sb, a za 4 mjeseca na Šalatu!

    Jeleni sam kupila Colostrum od child life koji joj je dizao imunitet, a ujedno je dobar za djecu koja su stalno na antibioticima! sigurno nam je pomogao jer smo cijelu prošlu zimu prezimili bez ijedne prehlade i bilo kakve bolešćuge! :D

  26. #126

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    U vezi soli nakon godine dana... osmotski tlak mora biti u ravnoteži, nije dobro ni previše ni premalo soli... oba slučaja izazivaju probleme.
    http://www.kbc-zagreb.hr/doc/zavod_z...-IZDVAJAMO.doc
    Citiram:
    Zbog prekomjerna unosa soli mogu se pojaviti edemi, hipertenzija i zastojna srčana greška. Dehidracija i hipotenzija razvijaju se u slučaju nagloga smanjenja natrija u prehrani. Natrij regulira osmolarnost tjelesnih tekućina, a time i krvni tlak.
    U većine je djece, međutim, metabolizam natrija u ravnoteži, jer uzimaju umjereno slanu hranu.Ne treba zaboraviti kako je češća pogreška nepotrebno ograničavanje soli od njezina slobodnog uzimanja.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    A u vezi onog što piše Jeluška... mi smo imali na izbor 2 solucije 1. da Gizel ode u Zg u bolnicu bez mame, mene i 2. da u Čakovcu budem uz nju u bolnici
    Iako mi je bilo teško bez nje (horor ) otišli smo u Zg baš radi pretraga! Ja naravno nisam imala pojma o tome, ali sam primljena na Šalati, a doma su mi sređivali sobu uz bebu, pa su mi na Šalati objasnili za cistografiju! Imala sam SREĆE da sam se nalazila u zg!
    To je općenito problem, u Zg se obavi cistografija, a u svim okolnim bolnicama prvo moraš doći sa par ponovljenih urinoinfekcija ! I umjesto da to pravovremeno liječe, te mame ni nemaju pojma o toj pretrazi! Baš je jedan dan kod nas primljena djevojčica sa sepsom, a prije toga 5 urinoinfekcija ! Grozni su!

    Jeluška, od kolko mjeseci/godina se smije koristiti taj Colostrum? Vidim da čekaš bebicu, čestitam !

  28. #128

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    adrijana tnx za link! stalno razmišljam o tom soljenju...
    jeluška sad i ja vidih za prinovu. super!!!

  29. #129
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Hvala na čestitkama! Divne ste!

    Colostrum smo počeli davati cca 5-6 mjeseci, ali samo malo na vrh žličice, možda četvrtina!

    Ja imam sestru u zg tako da sam bila u zg i stalno joj išla u posjetu! A kad smo izlazili došao je i tajko! Taka mala je na mene bila ljuta, a tati se jako obradovala. Cijelo vrijeme u bolnici nisam ju uopće zanimala. Uopće mi nije nijedan osmijeh poklonila. Ja sam totalno bila luda. Sestrična bi išla sa mnom i njoj se smijala, a meni koza-roza ništa!
    Kad smo trebali ići na kotrolu, rekla sam može, ali pod uvjetom da ne ostaje u bolnici jer mislim da takvu situaciju bi teško preživjela! Čak ju je tata odnio i ostavio u onoj prostoriji, jer ja kao trudnica ne smijem posjećivati takve prostore!

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    13

    Početno

    Jeluška, kako ste se rješili Klebsiele?

    Nama se opet vratila, po drugi put i sad je već rezistentna ne više lijekova!
    Inače, rekla mi je teta (med.sestra) da je Klebsiela bolnička bakterija i da ju je vjerojatno tamo pokupila!

  31. #131
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    U bolnici su je tretirali intravenozno. S čim točno, ne sjećam se. Morala bi pogledati otpusno pismo. Tijekom godine dana, uglavnom smo imali e.coli, a samo jednom klebsielu. Isto smo je rješili nekim antibiotikom, a kojim ne sjećam se. Toliko je toga popila!
    Inače sam ja kao mala bila strašno sklona urinarnim infekcijama (imam ožiljke na bubreznima od čestih upala) i ako je imalo na mene, znam da storia ne završava s krajem refluksa. Sad je bitno da njega više nema i da nismo na profilaksi. A čestim kontrolama urina i Cranactinom mislim da ćemo biti OK!

  32. #132

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    za komplikacije tijekom života... ne znam, ali koliko sam shvatila rana dijagnoza i pravovremeno liječenje daju najuspješnije rezultate! Mi smo imali golemu SREĆU jer u biti nikada ni nismo imali "pravu" upalu! Pedijatrica nas je bezveze, kontrolno poslala na vađenje urina i krvi...a da nije, za dan, dva... koliko god bili bi vjerovatno primljeni sa tem.40 i ne znam čim sve... I imala je povišene leukocite, završili smo u bolnici sa kako su nam rekli najblažim oblikom E.Coli, bez temperature, bez gubitka težine, bez simptoma...
    I toliko sam zahvalna, ne znam kome, Bogu da se to na vrijeme saznalo! Zato kad budem imala drugo dijete, ili treće neću riskirati i ići ću na vrijeme na pretrage kakve god treba! Jer je kao 30% vjerojatnosti da će oboljet braća i sestre!

  33. #133

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Križ
    Postovi
    72

    Početno

    Dakle,nalaz iz Klaićeve glasi urin o.k..urinokultura saprofitna flora 10 na 3.I tako bi moja Luna pila antibiotik bez veze,ja se živcirala zbog e.coli(koje zapravo nema!),dr.Cvitković radila razne pretrage...da sam vjerovala 1.nalazu ali srećom nisam.Samo se pitam kako je to moguće?(ja radim u školi i da 5 u knjižicu umjesto Peri upišem Marku , a Peri 2 umjesto Marku dobila bih otkaz - a za ovo nemam riječi,nitko nije odgovoran)

  34. #134

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Već kad smo kod apsurda...
    ujutro u 5 se probudi Gizel vruććććća - temperatura u uhu 39,3, ustali smo - ona povraća! (ni ne sumnjam da nije viroza jer joj je bratić od 2.g. isto bolestan, prehlađen...) Pošto je moja doktorica 100km daleko odemo mi na hitnu ujutro, i sad:
    malo grlo, malo uho, ali ništa strašno, zbog VUR-a idemo na vađenje krvi i mokraće. Mokraću moramo doma!
    Krv za 5 min.gotova i baš kao kod nane33 - sediment čist bez ijedne bakterije, lekukocita i dr. Sve super ali ona veli svejedno vaditi urin jer je svejedno moguća urinoinfekcija! :? Gizel ko za inat neće piti, neće pišati, cijelo jutro se mučimo... još nismo odnjeli mokraću! :/

    Pošto je bolest na pomolu, mislim si, dobar tajming da isprobamo Colostrum! Dođem ja u apoteku i ona mi ga ne da! Rekla je: "Šta vi toliko tu djecu trujete, dosta joj je brusnica, zašto ju želite šopati tolikim preparatima, imamo i mi dijete sa urinoinfekcijama pa ne radimo od toga cirkus, taj colostrum je i štetan... i tralalala" i još je rekla u vezi imuniteta: "mi smo to riješili tako da smo dijete ispisali iz vrtića" :? :? :?

    Ko je tu lud?

  35. #135
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    Već kad smo kod apsurda...
    "Šta vi toliko tu djecu trujete, dosta joj je brusnica, zašto ju želite šopati tolikim preparatima, imamo i mi dijete sa urinoinfekcijama pa ne radimo od toga cirkus, taj colostrum je i štetan... i tralalala" i još je rekla u vezi imuniteta: "mi smo to riješili tako da smo dijete ispisali iz vrtića" :? :? :?

    Ko je tu lud?
    Želim vam da što prije ozdravite.
    Naša pedijatrica koja je zbilja stara i iskusna je rekla, u svakom slučaju, ako imamo mogućnosti da joj priuštimo Colostrum. Kaže da je odličan i ja se u potpunosti slažem s njom!

    I Jelena je ovaj vikend zakurila 39 ali samo jedan dan. Mislim da su u pitanju samo zubići. :? Svejedno sam jutros odnijela urin i urinokulturu.

  36. #136
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Zaborabila sam reći da je ped rekla ili Colostrum ili Cranactin, ali da nam ona preporuča Colostrum, barem preko zime, pa poslije Cranactin.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Hvala na ozdravilicama, imamo blagu upalu grla, obje

    Ja ne sumnjam u Colostrum, to je zapravo početno majčino mlijeko puno imuniteta, jel tako? nije sad to lijek ili neko cijepivo da ima štetnosti!

    A i Cranactin, to je koncentrirani sok brusnice! Ja ne vidim razlog zašto ne davati i jedno i drugo? ili?

  38. #138
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Bok! I J. ima refluks 2. stupnja i zato pije furadantin. Sada je nažalost zaradila upalu uha i dobila amoxil. Jesu li i vaša djeca pila uz furadantin paralelno još neki drugi antibiotik? Meni se to čini previše i pitam se ne preklapaju li se

  39. #139

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Ja sam razgovarala sa nasom pedijatricom o imunitetu prosli tjedan kad je Ema prosmrcala i izmedju Kolostruma, Firt Difens-aa i Esberitox-a, a kasnije mi je to potvrdila i mamina frendica farmaceut rekla je da je za dojencad najbolji i provjereni za imunitet Esberitox. To je mix Echinacee i jos nekih biljcica. Mi ga sad dajemo 3x10kapi. . . odvratn je, ali vele da je najbolji i proznat u Europi, a ova dva su Americki. . .
    Colostrum se dobija od kravljeg mlijeka. . .

  40. #140

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj berlinka prvotno napisa
    Bok! I J. ima refluks 2. stupnja i zato pije furadantin. Sada je nažalost zaradila upalu uha i dobila amoxil. Jesu li i vaša djeca pila uz furadantin paralelno još neki drugi antibiotik? Meni se to čini previše i pitam se ne preklapaju li se
    svaki put kad je bolesna i pije antibiotik dr. mi je rekla stati sa profilaksom...
    međutim, nikad mi to nije rekla samoinicijativno, jer se to njoj valjda podrazumijeva... pa je svaki put pitam... znači da Sinersula u to vrijeme nedam? I ona veli, ne sa Sinersulom stanete i počnete ga opet piti kad ova terapija završi... jer ta terapija pokriva i područje mokraćnih puteva!

  41. #141
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    Citiraj berlinka prvotno napisa
    Bok! I J. ima refluks 2. stupnja i zato pije furadantin. Sada je nažalost zaradila upalu uha i dobila amoxil. Jesu li i vaša djeca pila uz furadantin paralelno još neki drugi antibiotik? Meni se to čini previše i pitam se ne preklapaju li se
    svaki put kad je bolesna i pije antibiotik dr. mi je rekla stati sa profilaksom...
    međutim, nikad mi to nije rekla samoinicijativno, jer se to njoj valjda podrazumijeva... pa je svaki put pitam... znači da Sinersula u to vrijeme nedam? I ona veli, ne sa Sinersulom stanete i počnete ga opet piti kad ova terapija završi... jer ta terapija pokriva i područje mokraćnih puteva!
    Tnx, adrijana! u našem slučaju ipak treba piti oboje, provjerila sam u "Heleni" jer Amoxil ne pokriva područje mokraćnih puteva.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj berlinka prvotno napisa
    Tnx, adrijana! u našem slučaju ipak treba piti oboje, provjerila sam u "Heleni" jer Amoxil ne pokriva područje mokraćnih puteva.
    Dijelom pokriva, ali ne u potpunosti. Ali ne pokriva baš ni sve uzročnike otitisa.
    :/
    P.S. baš mi je žao zbog refluksa.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Meni je mala pila Cedax-a a prvi put čini mi se isto Amoxila... svejedno nisam davala Sinersula... kao što veli Bibai dijelom pokriva... a ipak profilaksa je mala doza, a lijek velika pa se to nekako kompenzira... ne znam kako oni to odlučuju, možda ovisi o doktorima :? ... uglavnom, ništa nam se nije desilo... i dalje je urin bio sterilan :D
    ne znam kako druge mame u takvim situacijama?

  44. #144

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Mislim da ovisi i na koji antibiotik E.coli reagira. Kod nas je po antibiogramu reagirala na sve osim na Amoxil. Vjerujem da u tom slucaju ne bi prekidali Sinersul ili sto god da se uzima.

  45. #145
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    savjet trazim
    prekosutra, u petak imamo kontrolu urina, onu uobicajenu svaka 2 mjeseca zbog refluxa.
    a danas cijeli dan ima temperaturu 37,6 do 38,5 pod pazuhom. posto nema druge simptome bojim se da nije povezano sa esch. ili nedaj boze bubrezima.
    ide li dijete u takvom stanju na kontrolu?

  46. #146

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Pa ne vidim razloga zasto ne. Temperatura ne utjece na eventualni porast bakterije. Bas naprotiv, svakako treba dati urin. Pogotovo ako dijete ima refluks, idite vec sutra. . .tak svejedno dan prije ili kasnije.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    Meni je mala pila Cedax-a a prvi put čini mi se isto Amoxila... svejedno nisam davala Sinersula... kao što veli Bibai dijelom pokriva... a ipak profilaksa je mala doza, a lijek velika pa se to nekako kompenzira... ne znam kako oni to odlučuju, možda ovisi o doktorima :? ... uglavnom, ništa nam se nije desilo... i dalje je urin bio sterilan :D
    ne znam kako druge mame u takvim situacijama?
    Ispričavam se, umjesto Amoxila uzimala je Amoksicilin... bez Sinersula!

  48. #148

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    438

    Početno

    Ja ću malo k vama. Moja sestra ima dečkića od dva mjeseca i dosad je imao jednu urinarnu infekciju (E.coli i Enterococcus) zbog koje je bio u hospitaliziran nekoliko dana. Sad mu je opet ponovljena analiza urina i ima E.coli (očito nije 10na5 kad nije propisana terapija).
    Sad je doktorica ordinirala samo profilaksu-Sinersul 1,25ml navečer,a poslije Nove godine će ih slat u bolnicu na pretragu (MCUG,pretpostavljam).
    Sad,meni jedino nije jasno zašto je ona profilaksu ordinirala prije nego je uopće postavljena dijagnoza refluksa. Iz vaših postova sam shvatila da se profilaksa ordinira tek nakon dijagnosticiranog refluksa. Ili?

    I još samo želim ukazati na nešto:Amoxil=Amoksicilin. Generički potpuno jednaki, jedan Plivin, drugi Belupov.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Profilaksa se daje i bez dijagnosticiranog refluksa cim se E.coli ponavlja. Mi smo na profilaksi nakon lijecenja zinnatom i e.coli koja nije "ubijena"; poceli samo prvo furadantinom pa kad je e.coli i dalje bila 10na2 sa sinersulom. . . uglavnom, kod refluksa je ista terapija pa valjda doktori tek kod malo losijih nalaza i vece koncentracije bakterije salju na daljnje pretrage. U nasim bolnicama je rengenska pretraga, dakle zracenje pa vjerujem da je to razlog zasto ne salju tako lako.
    UZV pretragu radi samo poliklinika Helena, a ona je u Zg-u.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj buca prvotno napisa
    I još samo želim ukazati na nešto:Amoxil=Amoksicilin. Generički potpuno jednaki, jedan Plivin, drugi Belupov.
    Nisam stručnjak za lijekove, ali tako sam nešto pretpostavljala, ali opet nisam sigurna. Uglavnom u uputstvima za Amoksicilin piše između ostalog ovako:

    "Amoksicilin se primjenjuje u liječenju infekcija uzrokovanih bakterijama osjetljivim na amoksicilin:
    -infekcije genitalnog sustava koje uzrokuju: E.coli, Proteus mirabilis, Streptococcus faecalis"
    mi u to vrijeme uglavnom nismo pili Sinersul!

    Buca, vidim da si ti iz Križevaca, imate uopće MCUG u bolnici u Križevcima? jer npr. kod nas u cijelom Međimurju nema!
    Čudno mi to zvuči... ako je dečkić bio hospitaliziran, meni su objasnili (i pedijatrica i na Šalati) da hospitalizacija i služi da se naprave pretrage! Makar u pravilu nije tako u okolnim bolnicama, ali moglo bi biti ako mama inzistira da bude s bebom pa da je svaki dan dovodi na terapije!

    Kao što veli Pina, ni nas nisu samo tako lako poslali na MCUG, jer je bio najbliži oblik E.coli pa su se dugo nečkali (i odma ovom rečenicom opada teorija od gore valjda su me lažima željeli smiriti, nije prvi put). No, na kraju su ipak napravili i da, ima refluks!

    Uglavnom, bolje da mu je dala profilaksu nego da se desi još jedna upala, navodno jačina i učestalost te upale ostavlja "ožiljke" za budućnost!

    Pozdrav nećaku i sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •