Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 58 od 58

Tema: Apel - Petrova bolnica

  1. #51
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Ja sam bila samo u posjeti. Nisam iz Zg i bio mi je prvi put u toj bolnici.
    Bila sam trudna sa trbuhom do zuba, a našetali su me od prizemlja do vrha
    dok sam našla moju prijateljicu koju sam htjela iznenaditi. Uglavnom neugodno iskustvo.
    Posljednje uređivanje od Ana i mamino zlato : 25.10.2014. at 14:49

  2. #52
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    ja ću ovdje pohvaliti varaždin!
    2009- beba rođena CR, u sobi smo bile od početka zajedno, svjetlo su mi gasili po noći, kad sam se ustala to sam radila sama. bebu sam sama presvlačila, spavali smo zajedeno na krevetu, nitko nije ništa prigovarao.
    2011- vaginalni porod- odmah smo beba i ja bili zajedno i spavali zajedno, svjetlo sam gasila sama, spuštala rolete (soba je bila na prvom katu i okrenuta na uvijek prepuno parkiralište), bebu sam presvlačila sama. nikakvih problema i trauma.

  3. #53
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj mlukacin prvotno napisa Vidi poruku

    Ono sto je mene zanimalo, da li se konkretno da nesto poduzet osim naravno tuzakanja ravnatelju?
    Evo sirius ti je napisala sto mozes, a mozes ih i poslati u lijepu...

    Svakako da ima bezobraznih sestara, i da, uglavnom onih mladjih. No, nitko nema pravo izderavati se, a rodilje nisu duzne to trpiti. Kako sam napisala, i meni su par puta probale biti pametovati pa sam im odrezala i vise nisu ni pokusavale.

    Ovo za svjetla, na zidu u svakoj sobi pise da svjetla moraju biti upaljena, ne pise koja. Tako da vjerujem da neka ipak moraju biti (ne bi pisalo da nije u nekom pravilniku...). Sve ostalo je stvar toga da se izboris za svoje pravo, samo sto (netko je vec napisao) te zene se boje da ne naljute sestre. To je vec njihov problem.

    I da, svakako se mozes za konkretan slucaj pozaliti na jutarnjoj viziti. To im se nikako nece svidjeti.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Ma nije problem izborit se za ono sto zelim.
    Mene samo opako zivcira sto su uveli roaming i to je to... mislili su da je stvar time rijesena. Dalje od toga nista nije definirano, svaka sestra ima svoja pravila, svaka rodilja svoja i tu nastaje kaos.
    Kao i sve ostalo u nasoj drzavi i ovo je ostalo nedoreceno i umjesto da nam bude lijepo tih dva tri dana na kraju je tlaka i za mame i bebe i djelatnike....

  5. #55
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Problem kod roominga je što ga medicinske setre doživljavaju na način da mame preuzimaju brigu o bebi, i da tu prestaje njihov posao.

    Inače meni nije problem izboriti se za svoja prava, no kako se postaviti na nekoga kome onda daješ u ruke svoju bebu...imala sam fobije da im kao slučajno ne ispadne iz jastuka, da ih ne okupaju u prevrućoj vodi i svakakve (vjerojatno iracionalne) strahove, tako da jednostavno nisam mogla prema sestrama biti oštra. No, možda ti strahovi i nisu tako iracionalni, kako su te sestre razgovarale i kako su se ponašale prema rodiljama, mislim da se normalne osobe tako ne mogu ponašati ako su pri zdravoj pameti. Tako da bi rekla da je u nekim osobama tamo bilo definitivno nezdravog sadizma.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Roaming :D
    Sorry...

  7. #57
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Prvo sam lezala 3 tjedna na pt2-uzas,nakon toga meni su se babinjace cinile ok.Ima i ok i nadrkanih sestara,prematala ju nisam,noslila ju jesam-nemojte ju nositi,ok i nastavim po svom...Svjetlo-ugasile i upalile u hodniku niko nista nije rekao.Da pomazu oko dojenja -bas i ne,ali nama je islo,cimi s manje iskustva pomogle smo mi.
    Na wc ni doma ne idem u miru kad sam sama,skicnile bi cime bebu,tusirala sam dok je spavala,dok mi je muz bio u posjeti.Odveli su ih svako vecer od 22 do ponoci recimo.
    Vise ne mislim radati,ali da nisam zadovljna u isto rodiliste vise nebi isla.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Na vrhu brijega iznad malog grada...
    Postovi
    63

    Početno

    Drago mi je da je Petrova dobila odbijenicu od Unicefa, bas zato sto je Unicef dolazi prosle godine dok smo ja i sincic bili tamo, a oni su naravno pokusavali gurnuti pod tepih neke preocite stvari, pa je glavna sestra terorizirala obične sestre, a one nas sa glupostima poput toga da nista ne smije biti na nocnim ormaricima. No nije im uspjelo zataskat to da roditelji ne smiju vidjeti bebe koje su na intenzivnoj (posjete jednom dnevno od pola sata, jedan roditelj), da na intenzivnoj sestre ne potiču majke na dojenje (bolje je ad za nedonoščad naravno!), i štošta drugo...mogla bi more napisat da sincic ne skace po meni, jer moj porod je bio relativno lagan, ali on je bio malo mrsaviji pa je 10 dana bio bez mame, jer sestre se ni ne trude rec rodiljama da mogu doc nahranit bebu svaka 3 sata, tj. 2 i pol, valjda je jednostavnije da imaju sto manje posla s nama...do toga da sestre na intenzivnoj puse i jedu cevape a kao pricaju o nekoj sterilnoj sobi...da ne govorimo o tome da se moje izdojeno mlijeko prolijevalo jer nije bilo - dobro, bilo je krive boje (kolostrum!), nije ga bilo dovoljno (70-90 ml u prvom tjednu!!!) i tako dalje...o odnosu prema rodiljama isto romani, ali Petrova je stvarno pokretna traka, tamo si samo broj, i mozes bit sretna ako naidjes na dobre doktore i dobre sestre koje se sa pacijentima odnose s postovanjem

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •