Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: Hvala što postojite

  1. #1
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno Hvala što postojite

    Dragi forume,

    tko bi rekao da itko ikad započinje svoj post ovdje ovako, ali da, doista je vrijeme za taj post!

    Možda me mnoge ovdje (nove članice sigurno) ne znaju, starije me se ili sjećaju sa osmjehom na licu i znaju što slijedi ili strepe jer znaju da nisam neka fina gospodična. I nisam. Nisam bila uzorna forumašica, pogotovo ne te tri najteže godine u mom životu dok je neizvjesnost trajala i sve dok nakon dvije inseminacije, dva IVF u punoj stimulaciji i jednog u blagoj nisam dobila pozitivnu betu tek s prvim prirodnjakom! I da, ja sam danas mama, dvostuka čak, a nekad sam bila i to me doista obilježilo - forumašica na MPO forumu na Rodi!

    Ta moja borba se sad ne čini možda gorkom i teškom, pogotovo vama koje je upravo proživljavate, ali meni jest bila najteža u životu. I još je uvijek!

    I jedino, ali doista jedino što me držalo u tom razdoblju je činjenica da nisam sama, da tu postoje žene i muškarci koji to isto prolaze, koji razumiju, koji strjepe, koji osjećaju dubinu te tuge i strah da možda baš mi nećemo biti ti koji će u potpisu jednog dana imati te proklete datume... Hvala Vam baš zato, što ste svi vi znani neznani bili tu, naprosto shvaćajući da je to nekad dovoljno. Hvala vam za sve te retke koji su pomogli da izdržim, hvala vam za sve te diskusije i smijeh i podršku, za sve te kave kojih je ovdje sve manje gdje se i pila piva, a prije svega hvala svima vama koje ste mi ovdje postale - a stvarno jeste- prijateljice! Prave prijateljice!

    Nemam za nikog ni jednu riječ utjehe, ne dajem nikome ni nadu, samo vam svima želim reći hvala, jer zbog vas je ovo sve nekako prošlo lakše!!!

    I ne dajte da ovaj pdf potone!

  2. #2
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Wow, real blast from the past!

    Samo sam dosla da ti mahnem....
    Nema toliko kava, sve je manje piva (i svih ostalih buckurisa pride), ali nema vise ni puno ovakvih postova, od srca i s dusom...

    ali zato postoje prekrasna prijateljstva koja su davno nadrasla virtualne okvire foruma


    E da, i mi tebe imamo rada Ksena

  3. #3
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    lijepo si to napisala ksena

  4. #4
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno


  5. #5
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    podsjetila si me na ta vremena, na druzenja, na nova prijateljstva, na moje 39 plus cure
    bas si to lijepo srocila, raznjezila si me, podrska mi je znacila puno, a znanje koje se tu dijelilo-neprocjenjivo

  6. #6
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Potpis na sve, posebno mare.
    Da nije bilo kluba 39+, tko zna koliko bi ja lutala bespućima mpo-a.
    Nebrojeno puta sam rekla da je Smjehuljicu donijela Roda.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 24.10.2014. at 21:51

  7. #7
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Iako se ponekad osjećam da "nisam prošla previše" da bih nekome puno pričala o našem putu (jer je bio jedan od "lakših" - barem za sada) definitivno ovaj pdf označava moj najteži i najosobniji "kutak"..... Pa i sada dok smo još u stagnaciji prije novih pokušaja za bracom/ sekom, uvijek se na ovoj temi nađem i pratim pomalo... Tu se osjećam kao kod kuće

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno


    Da nije bilo ovog foruma i svih nekadasnjih (i sadasnjih) forumasica koje su ovdje dijelila svoja iskustva (posebno mjesto i hvala ide ini33), tko zna kako bi i nasa prica izgledala....

  9. #9
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Charlie, tvoji i inini postovi su puno značili i nama "novima", makar vas više nema na ovom pdf-u

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    Tu sam upoznala svoje najbolje prijateljice!

    Hvala

  11. #11
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    ksena28

    ma kakvo potonuće, samo ćemo npr. morati opet naučiti dijeliti korisne informacije o protokolima....

  12. #12
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    ksena28
    Baš si i mene raznježila i ja se tako nekako osjećam i puno mi je značio ovaj forum i ljudi koje sam preko njega upoznala, stvarno bez njega možda ne bi bila danas psihički zdrava osoba

  13. #13
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    ksena28, jako lijepa tema

    druženja i prijateljstva niknula na ovom forumu postala su neprocjenjiva

    a stečena i svih ovih godina produbljivana znanja i iskustva izvor su kako za one na početku tako i za one na kraju mpo puta

  14. #14
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Ljepo je družiti se s ekipom kojoj ništa posebno ne moraš objašnjavati, Jer ta ekipa sve zna i sve razumije!!

    Hvala na temi ksena28

  15. #15
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Ksena, lijepo napisano! Ja pamtim tebe kako si postala blaga u odgovorima s prvim znakovima trudnoce, to te otkrilo

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Upravo tako ovdje sam upoznala nesamo virtualno nego i ustvarnosti svoje i dan danas najdrage ljude ,osobe kojima sam se mogla povjeriti,isplakati podjeliti radost i tugu,bilo dosta toga u zadnjih 6 i kusur godina koliko ovdje sam prisutna ,mnogi su od vas postale mame,neki nažalost su morali okrenuti drugi list života e neki kao moja malenkost su još u iščekivanju,sve vas volim ma gdje god se nalazaili na ovom ljepom svijetu.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Velikoooo hvala i od mene,
    na hrpi informacija (special thnx to ljube) i svakodnevnoj podrsci.

    U sijecnju ce biti 3 godine sto sam "roda forumasica"... Sjecam se pocetaka ovdje, kad sam sa strah zasla na pdf potpomognute, u soku od saznanja da spontano necemo ostvariti trudnocu.

    Prijateljstva koja su se razvila u te skoro 3 godine cijenim jako puno, s tim curama dijelim razne lijepe i ruzne trenutke.


  18. #18
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    bubic, sjecam se toga, i mojce, sjecam se puno drugih cura koje vise ne forumiraju, a koje su iscrpno davale odgovore na sva pitanja, lilium hvala, ima ih jos puno
    ne stignem puno na forum, al nadam se da je i dalje takva atmosfera
    ko sto veli mm, nama su nasa druzenja bila najbolja psiholoska savjetovanja

  19. #19
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    A što dodati, da već nije napisano?
    Da niej bilo ovog foruma, a onda i druženja u živo..... Moje psihičko zdravlje bi bilo jako narušeno!
    A pitanje je i dali bih bila mama, jer sam ovdje upijala znanje i vodila bitke s doktorima. Zahvaljujuć ovom forumu naš je put bio relativno kratak i uspješan.
    Zahvaljujuć ovom forumu upoznala sam divne ljude

  20. #20
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Zar nije predivno kad spojite nick sa licem? Nick koji vas je nebrojeno puta bodrio, tješio ili plakao kad vi same niste više imale suza? Kad su ti objasnili ono o čemu nisi imala pojma, a važno ti je da razumiješ što se s tvojim tijelom događa? Dosta nas ovdje koje tipkamo je taj nick spojio s licem, s njenim/njegovim životom, onim najnajintimnijim i ja sam na tome neizmjerno zahvalna! Te osobe imaju samo jedan, dobro znani cilj... neke ga nisu ostvarile, neke jesu, a neke nestrpljivo iščekuju.
    Mislim da, i kad više ne budem za ove stranice i teme, nikad dušom neću otići od Rode... Veza je neraskidiva, jer kad sam najtužnija imam nekoga tko me razumije - a to ste svi vi ovdje! Hvala
    Ksena za otvaranje ove teme!
    Posljednje uređivanje od Snekica : 25.10.2014. at 12:18

  21. #21
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sneki, rascmizdi me.

  22. #22
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Sneki, rascmizdi me.
    I mene!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis na sve, posebno mare.
    Da nije bilo kluba 39+, tko zna koliko bi ja lutala bespućima mpo-a.
    Nebrojeno puta sam rekla da je Smjehuljicu donijela Roda.

    I mog bubimira

    Potpis na sve!

  24. #24
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    mojca i tigrical - to vam je kad ste predugo tu (nove/novije cure još ne kuže jačinu tih riječi - nadam se da neće ni doći do te faze)

  25. #25
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ksena jesi ti to opet trudna?



    A sto dodati?
    I ja stalno govorim da tko zna sto bi bilo da nije bilo Rode i divnih cura koje su tako nesebicno dijelile svoje znanje
    I utjehu kad je trebalo...

    MPO put je sad iza mene, al svako malo skicnem ovdje...to je jednostavno dio mene i uvijek ce biti
    Grlim vas sve

  26. #26
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Jako lijepa tema
    I ja se moram svima zahvaliti na podršci i potpori....pogotovo mojim dragim Čehinjama, koje su trpile mojih bezbroj pitanja Bila sam nova i jako mlada, puno toga nisam znala, a vi ste me naučile i pomogle....pratile ste me u mojim pripremama, tješile u kriznim situacijama, samnom čekale betu, veselile se mojim vijestima u trudnoći....neizmjerno ste mi olakšale moj mpo put (koji nije još završio ) i na tome vam beskrajno hvala....istina, imali smo neopisivu sreću što smo uspjeli iz prve moja pričalica ima već 19 mjeseci
    Ne mičem se nigdje, trudim vas se redovito pratiti....ne mogu se odvojiti, bez obzira što se trenutno kod mene ništa ne događa po tom pitanju. Baš ovako kako što Ginger kaže, jednostavno postane dio tebe.
    Ljubim vas sve!!!!

  27. #27
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    predivna tema
    i ja se zahvaljujem svima na tješenjima,bodrenjima,informacijama,sa vama je i ovaj težak i trnovit put bio puno lakši
    za nas je mpo priča završila,al roda mi bude uvijek ostala na laptopu pod spremljenim stranicama i to na vrhu,uvijek bum škicnula kaj ima i jel ima koja pozitvna beta
    pusa od mene i Ivana,moje prekrasne IVF bebe

  28. #28
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    jako lijep post, drago mi je da sam vas i neke osobno upoznala .Sto smo i u komtaktu dalje, fakat ovaj forum je spojio puno ljudi!

  29. #29
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Jako lijep post

    Kada sam tek krenula u MPO vode Rodin forum mi je bio prvotan izvor informacija...I ne mogu si zamisliti kako bi mi bilo da ga recimo nije bilo.

    Kasnije sam mu se i pridružila. Ovdje sam nalazila na veliku podršku tada virtualnih prijateljica i suborki. Zahvaljujući forumskim kavicama srela sam ih i u živo.
    Nesebična pomoć i podrška je neprocjenjiva. Kao i stečena prijateljstva koja će, sigurna sam potrajati,neovisno o tome s kakvim ishodom izlazimo, prije ili kasnije, iz ove priče...
    Posljednje uređivanje od amazonka : 26.10.2014. at 18:06

  30. #30
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Kako je jednom Sumskica rekla,kad jednom zaplovis u MPO vode ,pa i ako uspjes ostvariti trudnocu i konacno postati mama, to te obiljezi za citav zivot i jednostavno se nemozes rijesiti tog bremena ''neplodnosti''...tako i ja, jos uvijek na forumu prvo pogledam sta je novo na pdf-u Potpomognute. Kad smo saznali nasu dijagnozu, upravo me je ovaj forum spasio da ne padnemo oboje u depresiju. Ovdje sam saznala odakle da pocnem,ovdje sam dobijala utjehu kad mi je bilo najteze,ovdje sam dobijala cestitke na trudnoci kad jos niko od ''stvarnih'' prijatelja nije znao da sam trudna. Zao mi je kad vidim da neke forumasice od kojih sam u vrijeme kad sam ja pocinjala sa svojim stazom u MPO vodama,saznavala korisne informacije, jos uvijek nisu uspjele da ostvare toliko zeljenu trudnocu,ali se nadam da ce se i to uskoro desiti. Nisam na zalost bila u prilici da neke od vas licno upoznam, ali vam ovako virtualno saljem jedan veliki zagrljaj

  31. #31
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno


  32. #32
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno


  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    "Nije vam nista, budite strpljivi, sve je to u glavi" slusali smo 4 godine....sreca, sreca, sreca, postojao jedan forumic i na njemu same kraljice, doktorice, znanstvenice i tjesiteljice ( poseban pozz ini33)
    I onda iduca scena- puna love od friskog kredita ulazim kod privatnika i trazim, sigurna u sebe, ohrabrena svim saznanjima generalica koje su vodile taj rat prije mene, zahtjevam IVF postupak, biopsiju endometrija, pretrage na trombofiliju...doktor ispaljuje,ali ja inzistiram....
    Sad sam 33+3 tt i sa dubokom zahvalnoscu pozdravljam sve zene koje su nam pomogle u ostvarenju sna i sve one koje su jos u borbi, da sto prije ostvare san...
    Sve smo svjesne da svi pokusaji mogu biti i bez sretnog zavrsetka, e tu vam jos vise hvala, sto ste mi osvjestile da nisam jedina, da nisam kriva, da je najvaznije pokusavati, pokusavati do krajnjih granica, tako da nam je savjest cista, a rezultat je ionako u rukama dragog Boga.
    Zato, hvala jos jednom, hvala sto postojite!

  34. #34
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno


  35. #35
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Ljubim vas sve!

    I nisam trudna babe jedne!!!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    Veliki potpis...

  37. #37
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Sve ste, cure, rekle, a Snekica je kriva što sad na poslu sjedim očiju punih suza.


  38. #38
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    A tko će biti kriv nego ja

  39. #39
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    hahaha, Snekica ima mota...suza suzu stiže..
    ja se isto moram ovdje zahvaliti svima na savjetima i podršci
    i dakako, puno sam dobila dolaskom na forum, puno novih prijateljstava i druženja
    posebno zahvaljujem svima koji dolaze na Riječko kafe jer ta su druženja neprocjenjiva!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Aaaaa,tek sada procitah....i da znate da ste me jako,jako rascmoljile....cure su sve rekle,ja vam samo jos saljem svima veliki poljubac !!!!

  41. #41
    stela10 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    89

    Početno

    Moram se pridružiti zahvalama. Tek sam stigla na forum, ali od početka moje borbe i osjećaja da nešto ne štima, čitam ovaj forum. Nisam poznavala nikoga tko se bori sa neplodnošću i nisam znala kamo se okrenuti i kuda krenuti. Zahvaljujući Vama saznala sam od kuda početi, koje pretrage napraviti kako se pripremiti. Sve što znam o MPO dugujem vama, a stvarno nisam pojma imala o ničemu. Zato potpisujem sve već napisano, i još jednom HVALA VAM ŠTO POSTOJITE

  42. #42
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    ah ksena....


  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ksena - hvala ti na ovom vremeplovu
    Imala sam sreću upoznati te u živo, tebe i još nekoliko forumašica, s drugima sam se upoznala preko PPova i ova energija koja vlada među mpo forumašicama može napajati elektrane.
    Kad sam se prijavila na forum nisam ni sanjala o tome da postoje ljudi s druge strane ekrana koji su ti spremni pomoći više nego prijatelji u RL-u.
    Zahvaljujući vama, drage suborke, na odjel Humane u KBC-u Ri dolazila sam kao doma, iz prve, birala sam s liječnikom nabolji protokol za mene, pikala se sama u svojoj intimi, uspjela sam zahvaljujući vama. Neplodnost je velika bol i životni izazov, al u moj život je donijela toliko dobrog da sam joj sad u konačnici zahvalna.
    Jedino se ne mogu otrgnuti od tuge kad čitam da nismo još sve uspjele, imam svoj memorirani popis suborki čije potpise pratim, i nažalost još mi nisu sve označene kao što bih željela

    A zapažanje koje ću sad napisati, pa makar me forumašice koje nisu mpo-ovke kamenovale, ne mogu prešutiti.
    Čitam u zadnje dane topice, zabavne i lijepe topice, koje vode redom starije forumašice (koje volim čitati) u kojima komentiraju kako je forum otišao u 3 krasna, ono - puno hagova, lajkića, srdašca i inih podrška postova. Kako svi paze što će napisati da nebi uvrijedili nečije osjećaje. Njima je to bzvz, treba napisati kome što ide, čemu rukavice, čemu hagići.
    I mislim si da, ima jedna meni jako drago forumašica koja je gotovo potpuno digla sidro s foruma (Pinky ) koja je otišla s foruma kad je pokušala pisati van MPO dijela. Komentirale smo kako je van našeg kružoka komunikacija grublja, osude se dijele lako i oštro, ne štedi se nikoga. U pravu je. Prije nego stisnem enter van MPO topica, triput važem i jednom siječem, najčešće se suzdržim od ikakvog komentara, jer meni postovi većine forumašica jako diraju. Jer sam stasala na dijelu foruma gdje nam je stalo do drugih, gdje smo si podrška i gdje smo prijateljski nastrojene jedna prema drugoj. Da sam stasala na drugim PDF-ima vjerojatno bih mislila drugačije.
    Drage moje suborke, pišite i dalje, sjećate li se kako smo se pitale hoćemo li ikada pisati na PDF-u Izazovi roditeljstva? Sad možemo, i to retorikom koju smo imale na PDF-ovima MPO tematike. Neka se oštrim forumašicama diže želudac od naših podrška i hagića i lajkića, jer nije samo oštra retorika obilježje Rodinog foruma, već je solidarnost, suosjećajnost i empatija prema sugovorniku također obilježje Rodina foruma i više predstavlja smisao udruge same.

    Volim vas i falite mi

  44. #44
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Svaka cast na temi. Hvala i od mene. Ne moram spominjati koliko mi je ovaj forum znacio zadnjih mjeseci trudnoce kada sam silazila s uma i raspadala se. Roda je tada bila tu i pola foruma ke cekalo moj smotuljak skupa sa mnom. Nitko drugi me tada nije razumio, ni muz, ni roditelji, ni prinateljice. Ali forumasice jesu. I ne samo to, na putu do nase N ovaj forum i prijateljstva proizasla iz njega su mi pomogli rasti, shvacati, pitati, zahtijevati, razumjeti.
    Sada sam mama i vise nego ikad dolazim na forum. Put se nastavlja.

  45. #45
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Podižem temu "Hvala što postojite"

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •