Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: Hemoroidi nakon poroda

  1. #1
    Anamara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    2

    Početno Hemoroidi nakon poroda

    Otvaram novu temu kako nigdje nisam našla novijih informacija.

    Na porodu su mi izletili hemoroidi i kako se već neko vrijeme nadam da će se povući, još uvijek nisu. Počela sam paziti što jedem kako bi probava napravila svoje, ali vidim da to nije dovoljno.
    Kod specijaliste još uvijek ne želim jer pretpostavljam da prvo što bi predložili je operacija. Sad tražim učinkovit savjet prije nego se situacija pogorša pa završim na operaciji.

  2. #2
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Suosjećam.

    Hadensa krema, potraži po ljekarnama, znaju je imati neke, nekima treba par dana da je naruče iz inozemstva. Meni je to dan nakon prvog poroda savjetovao frend ginekolog nakon što sam mu se požalila da su iskočili i da mi ne izgleda vjerovatno da će se ikad više vratiti
    I stvarno, u roku od 7 dana više ih nije bilo.
    Sad je krema već nabavljena i nalazi se u koferu za bolnicu kamo ću sljedećeg mjeseca.

  3. #3
    Anamara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Kod mene je problem što su mi se hemoroidi znali pojaviti i prije ali pomalo bi i prošli. Na porodu su ponovno izletili i sad već neko vrijeme ne prolaze. Dobila sam savjet da nije stvar da se samo namažem kremom več da moram početi paziti sa prehrananom. Sad gledam što bi mogla napraviti da se toga rješim jednom zauvjek. Dobila sam savjet da nije loše da počnem piti nekakve dodatke prehrani da još malo bolje izreguliraju probavu jer da kreme, gelovi itd. rješvaju samo trenutno problem.

  4. #4
    Sanja82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Uhh luda sam nakon poroda s tim hemoroidima. Već neko vrijeme tražim učinkovit savjet jer nikako da prođu.. Prije su se znali tu i tamo pojaviti ali to samo zbog prehrane. Nemogu, a da jednom tjedno ne napravim chili con carne Sad moram paziti i sve što jedem je lagano i opet dođu pa odu i tako u krug..

  5. #5
    Sanja82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    6

    Početno

    joj sretna sam da sam makar prestala dojit, bar to me više ne boli. Ali sad nakon toliko mjeseci moji hemoroidi nikako da odu. Počela sam puno više šetat, počela sam i na zumbu, stvarno dosta pazim na tu hranu, pa ne mogu izbacit još i ono što me najviše veseli. :/ A zuska, kakva je to krema? ona ne ide na recept? Do sad nisam nikada koristila takve kreme pa se moram malo raspitat jer kad ja dođem kod svojeg doktora ( koji je sačuvaj Bože, moram ga promijeniti) ne mogu iz njega ništa izvući.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    7

    Početno

    I mene se mucili nakon poroda to je bilo uzasno.. Nikakve kreme mi nisu pomogle vec svinjska mast koliko god zvucalo odvratno ha ih vise nemam. A jedva sam probala sa tim....

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Melem. I nakon svakog odlaska na wc pranje toplom vodom.

  8. #8
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Meni su nakon prvog poroda izletili van nekih 5 cm, bilo je strašno za vidjeti i bolilo je danima iza, gore nego sam porod. Užas jedan.

    NIKAKO ne prati toplom vodom jer ona proširuje krvne žile i možeš pogoršati stanje. Ispiri čistom, hladnom vodom da ih 'stegneš' i sjedi na kolutu, zarolanom ručniku i sl.
    Od svih mazalica, prirodnih i umjetnih, jedino mi je pomogla Hemopropin mast s propolisom. U potpunosti su se povukli. Kad sam spremala torbu za drugi porod, prvo što sam kupila je bila upravo ta mast, pa onda ulošci, gaćice i dr. stvari

    Sretno i nadam se da će pomoć

  9. #9
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Meni Hemopropin, Factu, mast koju rade u apoteci i sl. pomažu kod malih hemeroida i to ne uvijek (imam ih i u trudnoćama).

    Kad sam rodila, izletjela mi je cijela poveća šaka hemeroida van i ja sam najiskrenije mislila da je to to, da će tako zauvijek ostati jer tako nešto veliko ne može se vratiti nazad. Ranu od epi nisam ni osjetila koliko su me hemeroidi boljeli, zbog njih nisam mogla sjediti i teško sam hodala... Međutim, u isto vrijeme je rodila i jedna poznanica, ona je imala još veće hemeroide, prestrašno je to izgledalo. Imala sam ja te masti za hemiće, ali ništa.... Palo mi je na pamet uzeti Pilex, ali mi je dr rekao da ne idu s dojenjem i da pokušam sa Hadensom, nema je svaka apoteka, ali odmah smo saznali koja je ima...MD donio meni i poznanici svakoj po tubu i u relativno kratkom roku smo skontale da pomaže.

    Nakon tjedan dana od hemeroida ni H više. I tad sam postala svjesna rane od epi, da to boli i da me vjerojatno cijelo vrijeme boljelo, samo su hemići boljeli više...

    Rodit ću opet kroz koji dan i stvarno se ne bojim nikakve boli..ali nije mi svejedno pomisliti kako će mi opet vjerojatno iskočiti cijela šaka...

  10. #10
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Zuska, jel to može bez recepta?
    Jel se sjećaš u kojoj si ljekarni kupila?
    Jel se smije u trudnoći?

  11. #11
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Kad sam rodila, izletjela mi je cijela poveća šaka hemeroida van i ja sam najiskrenije mislila da je to to, da će tako zauvijek ostati jer tako nešto veliko ne može se vratiti nazad. Ranu od epi nisam ni osjetila koliko su me hemeroidi boljeli, zbog njih nisam mogla sjediti i teško sam hodala...
    Joj, identično, mislila sam da nema povratka i nekako mi uopće nije jasno kako su se vratili nazad. Mislila sam da neće ići bez operacije. Ali eto očito imam sreće kad mi je obična mast pomogla...

  12. #12
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja imam jedan manji vanjski već 7,5 godina, od drugog poroda. živim s njim, skroz sam se navikla, ne boli skoro nikad, nista, samo je tu i nikud ne ide LOL
    ne pada mi na pamet nikakva operacija.
    mislim da mi nakon toliko vremena nikakva krema ne bude pomogla? makar, sad konačno više ne dojim, mogla bih probat što god

  13. #13
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Probaj, nemaš što izgubiti... očito svakome pomogne nešto drugo, a bar imaš izbora danas, od prirodnih pripravaka do masti i kremica iz apoteka. Ja sam svojedobno čula da pomaže domaći med - meni nije, ali možda će nekome drugom. Isto tako i maslinovo ulje i već spominjana svinjska mast. Moji su doma pravili čepiće od svinjske masti na način da bi skupili malu količinu u ruku, napravili valjak, koliko se moglo izvest između dlanova trljajući i zaledili. Gurali znate već gdje :D

  14. #14
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Zuska, jel to može bez recepta?
    Jel se sjećaš u kojoj si ljekarni kupila?
    Jel se smije u trudnoći?
    To je uvozni lijek pa ga nema svaka ljekarna. Tada, prije 3 godine, doktor nam je točno rekao koja ljekarna ga ima i MD išao kupiti, dali mu bez recepta.
    Ove godine sam pitala u ljekarnama u svom gradu, rekli su da mi treba recept pa sam ga nabavila, a onda su oni meni za par dana naručili kremu. Nisam je koristila još jer mi hemići nisu tako ogromni, to čuvam za iza poroda.

    Upute o lijeku su na njemačkom pa ne znam što piše za trudnoću (dr je bio rekao da to ide uz dojenje, vjerovala sam mu). Ako znaš njemački, prosurfaj malo http://www.apodirekt.at/Hämorrhoiden...be-/p/10000202

  15. #15
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    hvala, probat ću nabaviti.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Ovako, tek sam se registrirala jer stvarno neznam koga pitati. Više ne dojim ali hemoroidi su i dalje tu. Nije toliko strašna situacija ali nekad ih baš osjetim.Tražim po netu neko učinkovito rješenje, Ovdje najviše zuska spominje tu hadnesu kremu. Jel zna netko kakav je sastav? Kako nisam zagovornik lijekova tražim ako postoji neko drugo učinkovito rješenje.
    Što mislite o ovom Hemosensu? Našla sam ga na stranici na internetu. Vidim da je to kapsule + gel. E sad moje pitanje je što vi mislite o tome ako imete više iskustva? Nisam zagovornik lijekova, a kod ovog sam naletila da je na prirodnom sastavu. Gel je na bazi aloe vere. Please savjet jer nešto moram uzeti.

  17. #17
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Hemopropin ti je na bazi propolisa, ja ga ni ne smatram lijekom

  18. #18
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ja sam svojevremeno imala unutarnje hemice i rijesila ih cepicima acidosalusa. Sad nakon poroda su mi se pojavili ovi vanjski i evo kupila ovu kremu sto prica Zuska. Nasla sam je u mandis pharmu i nisu trazili recept. 36 kn. Probam pa javim.
    Inace su mi bili preporucili i Linariu od Celikovica kao dobru kremu.

  19. #19
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Dečko me ovim strašio i eto nešto malo mjesec dana nakon poroda imam ih i ja, vjerojatno od zatvora koji opet traje i traje.

  20. #20
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Dobila ih i ja nakon ovog poroda
    al moji ne bole puno....smetaju al ne bole bas jako
    pretpostavljam da nisu upaljeni nego su samo izletili
    ja sam ih mazala kantarionovim uljem i povukli bi se odmah
    al isto tako se odmah vrate sa sljedecom nuzdom pa mi je jutros mm uzeo faktu pa cemo vidjeti
    dobro je dok previse ne bole

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Srediti probavu, izbaciti slatko, ubaciti više povrća, šlijva, smokva, povećati količinu vode

  22. #22
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mrzim šljive.

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mrzim šljive.
    Skuhaj odnjih kompot i popij vodu. Možeš i od suhih, to je super. Ali nemoj pretjerati s voćem s kožicom, to izaziva djetetu napuhavanje kao da si se najela graha.

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    napravi od njih sladoled

  25. #25
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ja sam mislila da stvari kao grah, mahune, i ostalo što ima kožicu napuhavanje u našim crijevima izaziva iz mehaničkih razloga: zrak ostane zarobljen u kožici kao u minijaturnoj vrećici, i onda se nakupi par tih džepova zraka pa eto nevolje.

  26. #26
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Srediti probavu, izbaciti slatko, ubaciti više povrća, šlijva, smokva, povećati količinu vode
    sve mi štima osim ovog dijela'izbaciti slatko'
    stvarno je ok za razliku od inače, redovito idem na wc, pijema jaaako puno vode i inače, a posebno po ovim vrućinama,
    voće i povrća imam domaćeg u izobilju a ga svakodnevno konzumiram...
    ali kako jedno vrijeme kroz trudnoću nisam uopće jela slatko, sad mi baš život pita i svaki dan uzmem nešto
    da nije toga vjerojatno bih se riješila ova 2kg viška

    izgleda da ćču morati i slatko izbaciti :/

  27. #27
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Danas opet pakao.

  28. #28
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    zuta da li imas vanjske ili unutarnje?

  29. #29
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Pa sad, pipala sam i nisam ništa osjetila pod prstima. Onda su valjda unutarnji. Bilo je i krvi, ali malo, valjda kapljica.

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj alkemicar prvotno napisa Vidi poruku
    sve mi štima osim ovog dijela'izbaciti slatko'
    stvarno je ok za razliku od inače, redovito idem na wc, pijema jaaako puno vode i inače, a posebno po ovim vrućinama,
    voće i povrća imam domaćeg u izobilju a ga svakodnevno konzumiram...
    ali kako jedno vrijeme kroz trudnoću nisam uopće jela slatko, sad mi baš život pita i svaki dan uzmem nešto
    da nije toga vjerojatno bih se riješila ova 2kg viška

    izgleda da ćču morati i slatko izbaciti :/
    to je bio savjet žutoj minuti koja je dala izjavu da mlati po slatkom, ne voću, nek po čoksama i sličnom ak se dobro sjećam.

  31. #31
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Da, točno, mlatila sam po slatkom. Malo smanjila. Ne mogu se natjerati jesti voće. Baš mi ne paše, a nisam inače takva.

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ne moraš jedi ciklu

  33. #33
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    pij sto vise tekucine , izbjegavaj slatko i sjedenje na jako toplom ili hladnom! Ja sam bila kod kirurga zbog unutarnjih bila sam totalno prestravljena kad sam vidjela cjelu krvavu wc skolju i ugrusak a nije m!

  34. #34
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    I ja sam se našla u ovoj skupini. Hemeroid mi se pojavio par dana nakon poroda. Baš mi je bolno kad sjedim. Al inače imam redovitu stolicu sad iza poroda i to nekad više puta dnevno. Jedem stvarno zdravo, voća puno. Zasad to nastojim riješit tako da tušnem to dolje područje naizmjenično toplom, pa hladnom vodom, pa stavim oblog od kantarionovog ulja i onda preko toga uložak i jednokr. gaćice. Zasad nisam primjetila neko poboljšanje. Trebalo bi se više možda kretat, al kako sad dosta sjedim i kad dojim, dojim u sjedećem položaju pa to nekako sporo prolazi. Što treba poduzet ako ne prođe, javit se doktoru?

  35. #35
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Mene isto uhvatili al polako prolaze...
    ja znam da toplu vodu ne treba nikako
    Tusnit se iza svake velike nuzde i probaj mozda par dana dojit lezeci
    Facta krema sam cula da pomaze

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Mislim da je najbolje da ovdje postavim pitanje. Rodila sam prije mjesec dana i otkad sam rodila imam stolicu svaka dva do tri dana. Medutim, stolica mi je jako tvrda i jako je bolna. Uz to, svaki put kad se obrisem ostane krvi na papiru. Poslije me peče i boli neko vrijeme pa prestane. Ima li koja takvih problema i kako ih rjesavate?

  37. #37
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Imam upravo to što si opisala. Ne rješavam trenutno nikako. Svaki dan kao da ponovno proživljavam porod. Idem sa strahom na wc. Planirala sam uzeti kremu Hemopropin, ali sam vidjela da dečko ima istu i da je na bazi kamilica ekstrakta pa sumnjam u učinkovitost.

  38. #38
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ja kao da primjetim poboljšanje,al blago skroz blago. Stavljam hladni oblog, kockicu leda na to područje dva put dnevno i cijeli dan držim malo vate namočene u kantarion i primjetila sam da mi je već lakše sjedit, al još je on tu kad pogledam. Uglavnom treba biti uporan, non stop stavljat nešto.

    Sanjo, meni to zvuči kao hemeroid što si opisala, evo ja sam rekla svoj način rješavanja problema.

  39. #39
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Da, i ja mislim da ti je to hemos... tako i meni bude, samo sto je moja stolica redovna pa muku mucim svakodnevno... sad je vec polako i proslo... napisala sam gore, hladni oblozi i eventualno neka kremica

  40. #40
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    ja stavljam Faktu kremu 2x dnevno i povremeno kantarion
    problem je što se kao povuče i nema ih za vidjeti, ali nakon svake velike nužde, koliko go ona bila lagana (ne tvrda) oni opet iskoče
    pa jel to ikad nestane uopće?

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Cure, evo mozda kojoj pomogne. Danas sam kupila prema preporuci u Bio bio ducanu Umeboshi sljive (bas u komadima, ne pasta). Dodu 65kn i 11 ih je unutra. Jede se pola ili jedna cijela dnevno. Pojela sam jednu oko 16h i oko 18h me potjeralo i stolica mi je bila dosta meksa i lakse sam obavila nuzdu. E sad, mozda se jednostavno potrefilo, a mozda je bas pomoglo tocno to, pa da podijelim iskustvo. Ono sto moram reci, okus je grozan, meni se jako dizao zeludac. To su vam zapravo kao ukiseljene japanske marelice (iako se zovu sljive) i uzasno su slano kiselog okusa. Guglajte jer pomazu svemu i svacemu, cak i umoru

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •