Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 132

Tema: Brak u krizi

  1. #51
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Žao mi je krescenija da prolaziš ovako teško razdoblje. Nadam se da će biti bolje. OKreni se oko sebe, sigurno ima neko ko ti može pomoći. Traži pomoć.

  2. #52
    Margot avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis! Uostalom, djeca su uglavnom uvije dodijeljena majci. Iznimka je jedino ako je majka narkomanka ili tako nesto. Sa sigurnoscu ti mogu reci da ce djeca pripasti tebi.
    Ne sumnjam u pozitivan ishod dodjele djece kresceniji u ovom konkretnom slučaju, ako dođe do brakorazvodne parnice, razvoda braka i skrbništva nad zajedničkom djecom.
    Ali ovakve stereotipe postavljati kao neupitne u pravnom postupku skrbništva u RH danas... prilično nategnuto.
    Pravni aksiom, a i pravna praksa dodjele djece na skrb nakon brakorazvodne parnice isključivo ženama (osim "prostitukama i narkomankama") zasigurno ne postoji već dobrih desetak godina, barem.
    Pogotovo ne od 1.rujna 2014, nakon stupanja na snagu novog Obiteljskog zakona.

  3. #53
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Joj, žene; ništa nije sigurno.
    Sve se tako okrene.
    Pogotovo ako druga strana ima potporu od majke npr.
    Prošla sam ja zbog frendice i saslušavanja na krim policiji i u DORH- u i na kraju i na sudu.
    On je slušao moj iskaz, a njegov odvjetnik pa i tužiteljica su me htjeli razapeti, a prijateljicu prikazat kao ženu sumnjivog morala i psihički bolesnu.
    Dok je njegova majka za snahu tvrdila da je otišla zbog love, jer joj nije htio kakti ispunjavati hireve, a znala je da ju on zlostavlja.
    Svi su sve znali i nije ih bilo briga.

  4. #54
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne mogu naći priču od Mukice.
    Bila je nekad na portalu.
    Ne znam jel' maknuta, ali jako dobra priča o ženi koja je prošla pakao.

  5. #55
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Margot prvotno napisa Vidi poruku
    Ne sumnjam u pozitivan ishod dodjele djece kresceniji u ovom konkretnom slučaju, ako dođe do brakorazvodne parnice, razvoda braka i skrbništva nad zajedničkom djecom.
    Ali ovakve stereotipe postavljati kao neupitne u pravnom postupku skrbništva u RH danas... prilično nategnuto.
    Pravni aksiom, a i pravna praksa dodjele djece na skrb nakon brakorazvodne parnice isključivo ženama (osim "prostitukama i narkomankama") zasigurno ne postoji već dobrih desetak godina, barem.
    Pogotovo ne od 1.rujna 2014, nakon stupanja na snagu novog Obiteljskog zakona.
    ovo sam i ja htjela napisati. ja sam se nedavno razvela tj razvrgla vanbračnu zajednicu pa do nikakvog suda još nismo ni stigli.
    zasad je sve ok i lijepo se dogovaramo oko djeteta pa se nadam da će tako i ostati. ali u slučaju da ne nešto promijeni i krenem sama tražiti skrbništvo na sudu ne bih se zaklela da ću ga dobiti, a nisam ni prostitutka ni narkomannka.

    ono što je ranije netko napisao, svakako odi kod psihologa/psihijatra. mi smo imali problema u braku i on nije htio ići, pa sam ja išla sama i posložila sebi neke stvari u glavi.
    Malo me bilo strah može li mi taj moj odlazak potencijalno štetiti u dodjeljivanju skrbništva, pa mi je prijatlejica odvjetnica rekla da ne može i da se iz toga može iščitati moja namjera da popravim stvari.
    U tvom slučaju, mislim da bi ti puno pomoglo (ja sam morala na kiretažu u 8. tjednu i to mi je bilo jako teško palo, a ne mogu ni zamisliti kako je kad se to dogodi kasnije)

    netko je napisao skupiti sve dokumente i iskopirati ih, kao i spremiti dio stvari kod roditelja/prijatelja - to mi isto djeluje ok. Ja nisam imala porebe za tim nečim, ali mi djeluje kao razuman savjet u situaciji koju možemo iščitati kod tebe.
    Svakako sve dobro razmisli i pretresi. Financije, smještaj, budućnost...

    Da se vratim na početak tvog pitanja - brak radi djece. Ja mislim da nema smisla. Duboko vjerujem da je bolje imati dvije funkcionalne obitelji nego jednu nefunkcionalnu.
    Kod nas nije bilo deranja, tučnjave i svega, ali je ona itekako osjećala napetost i to sigurno ne može biti dobro.

    E sad, ona je mene nekidan pitala da zašto mi više ne živimo zajedno. Ja sam rekla da se mi više ne volimo i da ne bismo bili sretni da zajendo živimo. A kaže ona, ali ja bih bila sretna. Skoro mi srce nije puklo, oči su mi se napunile suzama (evo i sad opet dok to pišem - eto za temu Plačete li pred djecom). Pa sam joj pričala da ćemo nas dvoje oboje učiniti sve da ona u tom našem odvojenom životu bude što sretnija. Tu je ona pitala hoćemo li se mi dogovarati, pa se malo umirila kad sam rekla da ćemo se dogovarati za sve što se nje tiče.
    Ovo je prvi put nakon 5 mjeseci da je ona pokazala neku tugu, prije joj je sve bilo super, dvije kuće....

    Ja znam da neće sve ići lako s njom, da će biti takvih pitanja još i vjerojano problema kad bude starija, kad je pukne pubertet i slično. Znam da neće biti lako ni meni jer mi roditelji žive u drugom gradu, ali su se prijatelji pokazali divni. I žene na ovom forumu koje nikad prije nisam vijdela, ili smo se tipkale koji put.
    Nije mi ni sad lako u nekom stvarima, ali nije mi krivo. Više nije imalo smisla, nakon tri godine nekog navlačenja hoćemo/nećemo.

    I nema sad tu nekog raspadanja. Ti imaš dvoje djece koji te trebaju i moraš posložiti svoj i njihov život.
    Ne srami se tražiti pomoć i ne srami se prihvatiti pomoć

    p.s. ovo ljeto sam ja bila kući na moru 2 mjeseca i došla sam u zagreb na jedan dan po nju nakon što je bila s tatom dva tjedna, i hodam po ulici u kojoj sad živim i po prvi puta nakon 19 godina života u zagrebu se osjetim kod kuće. I počnem se smijati jer sam u najgoroj situaciji ikad, nemam stalni posao, živim u podstanarskom stanu koji se uz sve to i prodaje, a ja se osjećam kao kod kuće. Možda to nema veze s ničim, a opet...

    Čuvaj se.

  6. #56
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    a šta sam se raspisala

  7. #57
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ajoj rossa i mene si rasplakala

  8. #58
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    24 sata su inace slikovnica ali evo jedne price na temu zlostavljanja...tako mi je poznata:

    http://www.24sata.hr/psihologija/no-...-u-vezi-391437

    Samo sto je moj bivsi umjesto ljubavnica volio kocku i cugu. Sve su ostalo nijanse...

  9. #59
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Dobro je Zuska pitala.
    Što bi se dogodilo da mu odbiješ dati novce?
    Kao što sam već rekla, kod nas nikada nije bilo mjesto agresiji i zaklela bih se u to, ali neki puta za neke stvari ne garantiram ni za sebe, a kamoli za druge.
    Zato mimo njega spremi dokumente i najnužnije stvari i bez njegovog znanja to spremi kod neke osobe od povjerenja. Razradi plan i onda ga realiziraj.
    Zvuči grozno, ali sigurno je sigurno jer ne možeš predvidjeti njegovu reakciju.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    Mislim da bi mi odmah izbacio stvari iz kuće da mu odbijem dat novce.. Jučer navečer pokušam razgovarat s njim po ne znam koji put on opet počne povišavat ton i svadit se, ja zašutim i ne spavam cijelu noć i plačem.. ujutro on meni kak me voli, al se ja ne trudim dovoljno i nije sretan s menom... Ja na dnu, totalno... a on me počne grlit ljubit i veli opusti se.. zlo mi je od ovog svega... Nije ovakav život za mene... Razgovarala sam s roditeljima da odem kod njih i tata je počel odmah s ucijenama... ma dođe mi da se... uhhhhh

  11. #61
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    krescenija, samo polako, i dobro sve razradi u glavi.
    Postoji i nekoliko SOS telefona za osobe u takvoj situaciji, i ja bih svakako nazvala, možeš dobiti neke konkretne savjete
    mislim na
    B.a.B.e. pravnu i psihološku pomoć http://www.babe.hr/hr/kalendar/980-b...-pravna-pomoc/
    ili Autonomna ženska kuća 0800 55 44

  12. #62
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Slicno sam prosla i ja. Zao mi je sto nemas podrsku roditelja, meni je mama bila oslonac cijelo vrijeme. Imas li neke bliske prijatelje koji bi ti mogli u pocetku pomoci?

    Dobro je da imas posao i koliko toliko mozes biti neovisna. Pogledaj malo stanove za iznajmiti, napravi plan i pripremi se za odlazak. Potrebno je puno snage na pocetku, organizacije, naravno treba imati i novaca, medjutim - vjeruj mi, mir koji ces imati nema cijenu.

  13. #63
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj krescenija prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da bi mi odmah izbacio stvari iz kuće da mu odbijem dat novce.. Jučer navečer pokušam razgovarat s njim po ne znam koji put on opet počne povišavat ton i svadit se, ja zašutim i ne spavam cijelu noć i plačem.. ujutro on meni kak me voli, al se ja ne trudim dovoljno i nije sretan s menom... Ja na dnu, totalno... a on me počne grlit ljubit i veli opusti se.. zlo mi je od ovog svega... Nije ovakav život za mene... Razgovarala sam s roditeljima da odem kod njih i tata je počel odmah s ucijenama... ma dođe mi da se... uhhhhh
    Meni je zlo dok ovo čitam..mogu samo zamisliti kako je tebi..pa nije to tako baš sve jednostavno, on bi izbacio tvoje stvari da mu nedaš novce, čija je kuća u kojoj živite? To je tvoja plaća, ne razumijem se previše u zakone, ali mislim da je tu svaki zakon na tvojoj strani. Navečer te emocionalno ubije, a ujutro te grli i ljubi i kaže ti da se opustiš..jooj kako me to jako podsjeća na mog oca. Ja ti se ustvari divim kako ti to sve izdržavaš. Nemoj mu dopustiti da te emocionalno uništava, a niti ucjenjuje, ne može on tako lako baš ništa. Niti te izbaciti, niti ti uzeti djecu. Oprosti, nekako imam osjećaj da se on prema tebi odnosi kao prema nekom tko nema pojma o ničemu i da smatra da ti može reći i napraviti što hoće i kako hoće. Ma neznam, možda griješim ali kad te čitam ja bi mu naradije razbila njušku.

  14. #64
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Krescenija, pokušaj još jednom, smireno, ozbiljno i brutalno iskreno, porazgovarati s roditeljima. Možda ne znaju koliko je situacija ozbiljna i koliko te degradira kao osobu. Starcima se ponekad teško suočiti s tim da stvarnost nije onakva kakvu si oni zamišljaju. Objasni im da si došla do dna, da je to što trpiš zlostavljanje i da osjećaš psihičke posljedice, a da tvoja djeca trebaju majku, snažnu i jaku. Najavi im da ćeš ti svakako ostaviti muža, ali da moraš znati imaš li ili nemaš njihovu podršku.
    Ja bih to pokušala još jedno prije nego otpišem njihovu pomoć i okrenem se drugim mogućim pomoćima.

    U sito vrijeme, spremi dokumente i pokušaj štedjeti sa strane da muž ne sazna. Ne moraš uštedjeti ne znam koliko, ali čisto da nešto imaš sa strane da ti da neku dozu sigurnosti u onom trenu kad budeš odlazila. Pokušaj ja ostaviti netom prije plaće tako da i na to možeš računati.

    Što se tiče djece, imovine i ostaloga, to će sud riješiti.

    Nemoj razmišljati - izbacio bi me iz kuće. Ti bi trebala sama sebe izbaciti iz te kuće, odnosno iz njegove blizine. Klasični je zlostavljač.

  15. #65
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Krescenija, bilo bi dobro izbrisati potpis.

  16. #66
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Teško je biti objektivan kad znamo samo jednu stranu priče.
    Po ovome što čitam Krescenija ispada žrtva, a njen muž zlostavljač.
    Ako je to točno treba se obratiti CZSS za početak.
    A inače po zakonu nitko nikoga ne može izbaciti iz stana.
    Svaki stanar je u mirnom posjedu i to nema veze s vlasništvom nekretnine i zakon štiti mirne posjednike.
    Ni gazda podstanara ne može izbaciti, a kamoli muž ženu ili obrnuto.

  17. #67
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Draga Tanci,

    u pravu si. Tesko je biti objektivan, ali mislim da to nije ni bitno u ovoj prici. Bitno je osobi kojoj je jako tesko dati podrsku i pokusati dati koristan savjet kako si pomoci.

  18. #68
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Krescenija, bilo bi dobro izbrisati potpis.
    a ni avatar ne bi bilo zgoreg promijeniti

  19. #69

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    ovo će biti grubo,
    ali još je dobro dok plačeš,

    još malo ovakvoga života i više nećeš moći ni plakati,
    napor kao ekspedicija na mont everest
    će ti biti ujutro se ustati, otići na posao i dati djeci ručak,
    otići u trgovinu,

    makni se dok je još vrijeme i dok ne ubije sve u tebi,
    on te voli ali se ponaša tako jer se ne trudiš dovoljno,
    pa to ti je školski opis zlostavljača

  20. #70

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    imaš pp

  21. #71
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    A inače po zakonu nitko nikoga ne može izbaciti iz stana.

    pa ipak, to se stalno događa, a dok se dokopaš svog zakonskog prava moraš negdje spavati i djeca moraju negdje spavati

  22. #72
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Sram ga može biti: on nije sretan s tobom!!! Pa, ti isto nisi sretna s njim.

    Baš te briga što nije sretan. Ponaša se kao da je tvoj gospodar, i ti moraš njegovu sreću stvarati, dok je njemu tvoja sreća nebitna. Jao, jao!

    Da li si ti takav tip da možeš lupiti šakom o stol i reći mu :dosta!? Ili neka se ponaša kao što treba, jer vi ste ravnopravni partneri ili ti i djeca odlazite. Bojiš li se fizičkog nasilja? Možda da razgovarate pred svjedocima.

  23. #73
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ovako, ja bih vas sve zamolila da se zaustavite.
    Ovu temu vrlo lako može pronaći bilo tko pa i Sud i suprug.
    I tema može postati dokaz na Sudu, a vi svi pozvani da svjedočite.
    Krescenija, draga, ja vjerujem u sve što si napisala i isto tako sam sigurna u to da ti još uvijek nemaš snage za otići.
    Sve sam to prolazila godinama s prijateljicom.
    Točnije godina je to trajalo.
    Tukao ju je, ponižavao, silovao...
    Na kraju je to sve radio na dnevnoj bazi.
    A ona ga je voljela.
    Ona ga se bojala.
    I onda kad joj je do kraja zgazio dostojanstvo, ona je pukla.
    Da ne duljim, ja sam bila jedini svjedok.
    Nisam požalila, ali ti mogu reći da mi ni najmanje nije bilo ugodno dvosatno ispitivanje na krim policiji i to pod prijetnjom privođenja jer na prvi poziv nisam mogla doći.
    Pa onda četverosatno ispitivanje na DORHU.
    Oduzeli su mi mobitel i osobne stvari i držali me u jednoj sobici sa zamjenicom tužitelja koja me ispitivala i zapisničarkom.
    I onda Sud.
    A na Sudu je i on prisutan i sve čuje.
    Ja sam otvoreno rekla sutkinji da me strah.
    Njega i njegovih postupaka kad izađe.
    Ona je rekla da neće skoro, ali svejedno. Nemre dovjeka robijati.
    Njegova mater i sestra su rovale protiv mene.
    Htjele su me prikazati kao nepouzdanog svjedoka.
    Prijavile su me centru za soc. skrb da sam prostitutka i to ispred djeteta.
    I suprug i mala i ja smo morali proći vještačenje.
    Na kraju je to odbačeno, a rukom pisana prijava grafološki vještačena i dokazano je da je to od gđe majke djelo.
    Ali, probaj si zamisliti koji je to horor za moju obitelj bio.
    Doslovno su mi htjeli obitelj uništiti.
    Iza toga je moja kći imala grand mal epileptički napad u školi pri kojem se gadno ozlijedila i završila na hospitalizaciji.
    Ne možeš si ni zamisliti kako je kad ti pod svjetlima i sirenama voze dijete u hitnoj za bolnicu...
    Meni je jedina zadovoljština bila vidjeti kako nasilnika dovode u lisicama na Sud.
    Opet kažem: nisam požalila, ali mnogi bi.
    Meni je i sama Državna tužiteljica rekla da mi se divi.
    Tebi preostaje da se boriš.
    Neće biti lako jer zlostavljanje treba dokazati.
    Slikaj, prijavljuj, zovi policiju za svaku sitnicu jer samo evidentirani događaji se priznaju.
    Moja prijateljica nije ništa prijavljivala i zato je sve bilo puno teže dokazati.
    Ali ja sam bila tu za nju.

  24. #74
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Tanči, divim ti se

  25. #75
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Da, Tanči je uzor, požrtvovna i skromna.

    Krescenija, sretno, tu smo za podršku.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    ne mora uvijek biti kao što tanči piše,
    ja znam za razvode gdje je sve išlo poprilično
    brzo i relativno glatko,
    uz donekle dobru pomoć institucija,

    naravno da je uvijek dobro imati i nekoga uz sebe,
    a i dobar odvjetnik je must have

    tek toliko da se krescenija unaprijed ne isprepada

  27. #77
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj studena prvotno napisa Vidi poruku
    ne mora uvijek biti kao što tanči piše,
    ja znam za razvode gdje je sve išlo poprilično
    brzo i relativno glatko,
    uz donekle dobru pomoć institucija,

    naravno da je uvijek dobro imati i nekoga uz sebe,
    a i dobar odvjetnik je must have

    tek toliko da se krescenija unaprijed ne isprepada

    Jedno je razvod, a drugo zlostavljanje.
    Zlostavljači ne puštaju žrtvu lako.
    Opet kažem; ne znamo sve.
    I ne moramo znati, ali ja sam napisala svoje iskustvo čisto kao primjer.
    I ne, nisam ja ni heroj, ni ništa takvo.
    Ja sam samo za istinu, a nisam mogla šutjeti kad je bivši suprug moju prijateljicu pokušao proglasiti ludom i lošom majkom.
    Nisam se miješala dokle god ona nije bila spremna napustiti ga, iako sam ju slikala prije 14 godina kad je došla k meni s povezom na oku i puna modrica.
    Negirala je zlostavljanje.
    Tvrdila je da je pala u kadi.
    Ja sam rekla: ok, uzmi moju Reu u naručje da vas slikam za uspomenu.
    I slikala sam ju pod tom izlikom.
    Lani na sudu su te slike bile zlata vrijedne.

  28. #78
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Nisam ovo nigdje niti spomenula do sada... Moj brak se raspao nedavno, nakon skoro 23 godine „zajedništva“, zapravo je nevjerojatno koliko žena može podnijeti, pretrpjeti, a sve „iz ljubavi i žrtve“ za muža i djecu...
    Kad sam progledala s kim živim nije bilo prekasno, jer zadnje mjesece koje živim živim u blaženstvu, miru i spokoju, sama s 3 djece, s bolesnom mamom na samrti, s bratom invalidom, ali nitko me ne maltretira, tko to može platit?!
    Ostati u lošoj vezi ili braku „radi djece“, pa da moje cure imaju predodžbu da je normalno da te jednog dana muž izvrijeđa, prekopa ti torbu i stvari (ormare i sl.) tražeći novac, vrijednosti, tragove „onog drugog“, da je „normalno“ da ti se prijeti „da će te zalijepiti za zid“, da te pred gostima ponižava, pred prijateljima pokuša ocrniti i izvrijeđati, da ti se usudi prijetiti nožem ili te ošamariti?!
    Ne!, to nije „film“ u kojem želim biti sa svojom djecom, a posebno ovim mojim malim curkama (5.5 i 4 g.).
    Prošla sam trzavice s bivšim, dobio je ljetos i prijavu kod Prekršajnog suda, te je na uvjetnoj kazni zbog obiteljskog nasilja, odvodila ga je par puta policija, par puta su mu oduzeli nož, par puta je završio na prisilnom psihijatrijskom liječenju, jednom je proveo 10-ak dana u Remetincu, za cijelo to vrijeme nije za svoje ponašanje imao trunku pokajanja, vidio svoju krivnju nikada, sve sam mu to „ja smjestila“. Od suda sam dobila nakon puno natezanja privremeno skrbništvo (do okončanja postupka) i viđanje njega i djece pod nadzorom.
    I sad isto ucjenjuje, prijeti (ja prijavljujem uredno na MUP i CZSS), ispituje djecu na telefon (s mlađima ima susrete pod nadzorom ali se on ne odaziva, a sin koji je punoljetan ga ne želi vidjeti niti čuti). Alimentaciju ne plaća jer je ostavio posao da nebi morao djeci dati za život.
    Meni ništa nije teško od toga, ja nisam dugo sretnija bila nego sada. Naš obiteljski mir nitko ne može platiti, koliko mi samo vrijedi što znam da sam sigurna u svom prostoru, da napokon spavam na miru.

  29. #79
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    winnerice
    bravo, svaka čast, treba za to imati snage!

  30. #80
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    winnerice
    bravo, svaka čast, treba za to imati snage!
    bome

  31. #81
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Nije se ni moja odluka stvorila preko noći, nije to bilo radi otvorenog kaladonta, ja sam zbrajala u sebi i kad sam vidjela da on nikada neće i nemože ići na bolje, da ću upropastiti i sebe i djecu i mamu i brata (jer je u našu i njihovu kuću počeo dovoditi procjenitelje iz banke iako nije vlasnik niti jednoj nekretnini!), te sam skontala da želi prevariti moju mamu (koja ga je btw jako jako voljela jer ja nikad nikome nisam pričala što trpim i prolazim) i da će nas vjerojatno sve zbog njegovih gluposti banka jednog dana izbaciti na cestu - to je bio trenutak sad ili nikad!
    Mogu samo reći da sam oduševljena djelatnicima MUP-a na brzini i stručnosti, zadovoljna sam i djelatnicama CZSS. Kod mene je prednost bila u tome što imam svoj posao oduvijek, te što sam vlasnik nekretnine u kojoj živimo, a nju sam naslijedila od roditelja (nije bračna stečevina), pa sam ga tako i lakše preselila iz kuće.
    Ipak, još uvijek se učim samostalno živjeti, još uvijek sam oprezna jer me on tako dobro "izdrilao" preko 20 god.

  32. #82
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    winnerice

  33. #83
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ajme winnerice, Tanci

    ja se svaki put prenerazim kad procitam ovako nesto...mislila sam da je to samo u filmovima...da bar je

  34. #84
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    To, cure
    Ne moramo i ne smijemo biti bespomoćne! Izbor uvijek postoji. Samo treba sazrijeti u glavi.

  35. #85
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Uf, Winnerice, kapa dolje. Puno snage tebi i djeci želim.

  36. #86
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Htjela sam još reći da se žrtva često veže uz nekretninu, te počne misliti "kud ću odavde, nemam gdje, ovo je moj dom, ovo je moja kuća i sl.", to je sasvim krivo! Iako sam vlasnik kuće razmišljala sam preko godinu dana o podstanarstvu ili kreditu za neku garsonjericu, samo da živim na miru s djecom, vjerujte mi da nije bio nasilan ja bi mu i kuću ostavila samo da odem i ne trpim više to što sam trpila. Uvijek ima lijeka, uvijek ima načina, samo se treba pokrenuti!

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    winnerice draga, svaka cast na hrabrosti, htjela sam ti zapravo samo pruziti podrsku
    ti si stvarno hrabra i jaka zena

  38. #88
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    To, cure
    Ne moramo i ne smijemo biti bespomoćne! Izbor uvijek postoji. Samo treba sazrijeti u glavi.
    X.

    winnerice, bravo svaka čast, djeca više nemaju takav (pogrešan) uzor u svom ocu, pogotovo curice koje bi možda jednog dana "podsvjeno tražile" takvog partnera. Bravo hrabrice naša i uživaj u svom miru, vjerujem da je neprocjenjiv.

  39. #89
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ajme winnerice , drzi se!
    tanci

  40. #90
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Hvala vam svima na podršci, Nevena - ljubi mi dječicu...

  41. #91
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja ti šaljem zagrljaj.
    Drago mi je da si smogla snage.
    Mnoge ne uspiju.
    Ja sam imala kolegicu koja je ostavila muža zlostavljača i pijanca nakon 30 godina braka.
    I mnogi su ju osuđivali iako su znali kakav je brak imala.
    A ona je samo rekla: djecu sam podigla i otišli su, a ja napokon hoću ŽIVJETI!!!
    Htjela je otići frizeru bez da poslije dobije batine zato jer je " uludo" potrošila 100 kn
    Htjela je mirno spavati kao i moja prijateljica, a ne razmišljati u gluho doba noći kad bi ga čula da ulazi u stan, koliko je pijan i lud u tom trenu?
    Hoće li ju samo prebit ili prvo prisiljavati na seks, a pošto je pijan nemre niš pa će nju optužit da je ona kriva kaj mu se ne diže pa će ju prebit zbog toga.... I tako u krug godinama
    .... A ujutro:" oprosti, ja te volim, a ti si kriva jer me svaki put isprovociraš"

  42. #92
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Još jedan zagrljaj za tebe, winnerice!

  43. #93
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Bože kakve priče
    Pa šta se desi sa tim muškima, da li su oni od početka zlostavljači ili se to u njima budi tokom vremena?

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Hvala vam svima na podršci, Nevena - ljubi mi dječicu...
    hvala

    zapravo sve je vec receno na ovoj temi, tako da se necu ponavljati. htjela bi samo pruziti podrsku svima i winnerici, i kresceniji i tanci na hrabrosti za prijateljicu
    Posljednje uređivanje od nevena : 04.11.2014. at 16:15

  45. #95
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Bože kakve priče
    Pa šta se desi sa tim muškima, da li su oni od početka zlostavljači ili se to u njima budi tokom vremena?
    da to i mene zanima. Sigurno nisu takvi od samog starta
    a vama cure svaka čast i

  46. #96
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Mislim da uglavnom nisu takvi u pocetku veze. Makar, znakova upozorenja sigurno ima, samo ih nisu zene u stanju prepoznati. Da mi je ova pamet...

  47. #97
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Vjerujem i ja da je on takav oduvijek,samo je na početku veze drugačije...em se on kontrolira jer je ipak zaljubljen,em ona ne vidi neke stvari,odnosno prelazi preko sve više toga jer eto..ma bude bolje.
    I dođe do trena kad je ona kriva za to što se on jutros probudio loše volje,ona je kriva što on ne može nači drugu čarapu,ona je kriva što se ona ne želi promjeniti,ona je kriva što je nebo danas eto malo manje plavo...
    On se sve manje kontrolira i sve više njegova nesigurnost izbija vanka,u svojoj nadmoči nad njom on nalazi svoje veliko "ja",a ona se sve više povlači u sebe i traži izlaz u promjeni svog ponašanja..ali ne vidi ga,jer dok se zapita u čemu griješi-ne nalazi ništa..ali uporno ostaje,jer je izgubljena i nezna kako dalje.
    Takav je bio moj tata,mama nije smjela raditi zbog njegove ljubomore,i bilo nam je teško ..nas petero na jednoj plači. Uvijek željni nečega.
    Dok je s druge strane on smio sve,i zakartati večinu plače,i ostajati u birtiji do zatvaranja..a da ne pričam o varanju.
    Mama je ostajala samo zato jer nije imala kud.
    Bljuje mi se od takvih primjera,i to pogotovo u današnje vrijeme kad bi čovjek mislio - mladi ljudi,nezatucano razmišljanje. A ne,kriza srednjih godina (čak i manje) i potreba da se osječa i dalje balavac na vrhu svemira.
    Dođe mi da krescenijinog muža opalim nečim,možda dojde k sebi i skuži kakvo blago ima pored sebe.
    Čovjek kojem nije stalo da njegova djeca odrastaju u zdravoj obitelji,sa ddobrom,lijepom i mladom ženom,ne zaslužuje ništa.
    Posljednje uređivanje od žužy : 04.11.2014. at 16:35

  48. #98
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Bože kakve priče
    Pa šta se desi sa tim muškima, da li su oni od početka zlostavljači ili se to u njima budi tokom vremena?
    Naravno da nisu takvi od početka (ili se barem dobro sakrivaju i kontroliraju). Zapravo me cijelo vrijeme u tome i držao onaj stari film, gdje je on bio normalan, zaposlen, gdje smo razgovarali, zajedno planirali, veselili se i sl. Bilo mi je i samoj teško prihvatiti da se on nekako promijenio, da to nije on, da to ponašanje nije ponašanje koje zaslužujem, a onda te opet vrati nazad sa "volim te" i ti opet popustiš i opet par dana bude mir, pa onda on krene opet s novim provociranjima, pa opet popustiš jer te "voli"...
    Eto, sinoć mi je poslao SMS da me "voli". Jarca voli, voli me zlostavljati ali mu nije nikako jasno da ja to više nedam, a s druge strane je i životnu komociju izgubio nakon toliko godina (sad je podstanar, ako hoće jesti sam mora ići kupiti i napraviti si, ako hoće biti čist sam pere i pegla), nema više ležancije pred TV-om i "daj mi jesti" sheme...

    Bilo mi je jako teško kad sam pronašla neku brošuru o obiteljskom nasilju i bile su onako natuknice poredane u stilu "ako vaš partner viče na vas, ako vas vaš partner vrijeđa i omaložava, ako vas ekonomski zlostavlja" i tako do nekih 30-ak..., a ja se nađem gotovo u svakoj od njih... I jedna pametna u toj brošuri bila je da zlostavljač oko svoje žrtve plete godinama mrežu, te je guši polako i malo po malo, a ne odjednom (osim onih rijetkih) jer bi uglavnom žrtva zbrisala što prije od njega...

  49. #99

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    ovo je jedna od onih tema na kojima se, iako čitam, uvijek ustručavam pisati. ali evo, moram. moram se javiti za jedan veliki winnerici. na nekoj je temi dosta davno već bila pisala o tome kako se rano ustaje, što sve prije posla obavi, ono, znam da mi je ostalo u sjećanju i kao opomena svaki put kada mi se nešto učini teškim ili sam jednostavno bez volje, sjetim se kako ima nekih kojima je ritam i te kako zahtjevan i posramim samu sebe. svu hrabrost i sreću ovog svijeta želim svim žrtvama bilo kakvog nasilja, da što prije preuzmu kontrolu nad svojim životima. a svima drugima da znaju prepoznati takve situacije, pruže pomoć i podršku, budu nečija Tanči.

  50. #100
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Krescenija, winnerica, Tanči - svima vam želim izraziti podršku. Niste ni svjesne koliko ste velike u ovim situacijama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •