Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 56

Tema: Platneni jastučići za dojenje

  1. #1
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno Platneni jastučići za dojenje

    Svi znamo da su jastučići za dojenje nužno zlo i da ih barem ponekad moramo nositi. Tijekom svog dosta bogatog staža isprobala sam valjda sve vrste koje postoje na tržištu i iako ima zaista odličnih, svi su oni ipak poluplastični.

    Nedavno sam kupila platnene jastučiće od (kršitelj koda)a, no osim činjenice da je sloj koji ide direktno uz grudi od stopostotnog pamuka, nije naveden sastav. Čine mi se relativno ok, ali opet se osjeti da imaju sintetiku u sastavu i da nisu skroz prirodni. Inače se lako održavaju, peru se na 40 stupnjeva, a uz njih se dobije i vrećica (mrežica) za pranje.

    Prije par mjeseci sam u nekoj malecnoj trgovini vidjela jastučiće sastava vuna-svila-pamuk, no bila je nedjelja i nisam ih mogla kupiti, a kasnije sam jednostavno zaboravila gdje je ta trgovina.

    Zanima me jeste li probale platnene jastučiće, od koje firme, kojeg sastava i kako vam se sviđaju - prvenstveno upijaju li dobro, kako se održavaju i vide li se kroz majicu.

  2. #2
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    moja šogorica koja tek očekuje bebu je sebi sašila od flanela
    nije ih još isprobala pa ti ne znam reći kako se ponašaju, al super izgledaju

  3. #3
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Znaš li čime ih je nafutrala?

  4. #4
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    ja sam ih trošila u ogromnim količinama. kad sam nabavila prve platnene, sašila sam usput , na ruku, i perive jastučiće, i to od starih tetra pelena. 6 slojeva, prošiveno rukom po rubovima. super su mi služili :D

    iam ih za kupiti gdje god ima i platnenih pelena, to je ono što znam.

  5. #5
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Znaš li čime ih je nafutrala?
    radila ih je od par slojeva flanela, mislim da je 6 ali nisam sigurna
    i to je to
    a kad bi se stavio i sloj fleecea onda bi bili nepropusni (fleece bi došao do grudnjaka, ne do kože)

  6. #6
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    i ja koristim samo platnene jastucice
    imam te (kršitelj koda)ove i imam jos neke americke gerber, te dva para anitinih i jos neke no name....
    neki su 100 pamuk, a ove (kršitelj koda)ove imaju cipku s vanjske strane , koja nije pamuk...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Mene zanima jel ti jastucici promoce?
    Ja sam kupovala one jednokratne,no nikako nisam bila zadovoljna.
    Morala sam ih nonstop mijenjat,jer bi inace promocili.Onda sam pocela stavljat pamucne trljacice za po doma,jer bi inace stalno bila mokra,sve bi promocilo.
    I jos nesto sto me zarko zanima-jesam li osudena na curenje mlijeka,a samim tim i na kojekakve uloske u grudnjacima citavo vrijeme dojenja?
    Ili se to nakon nekog vremena smiri?

  8. #8
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    meni se smirilo nakon cca 4 mj dojenja i vise uopce ne trebam i ne nosim jastucice za dojenje!!! :D

  9. #9
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Ja isto više ne trebam jastučiće. Nabavila sam perive od Anite - 100% pamuk i popolino isto pamučne, oni imaju i 100% vuna samo njih treba prati ručno pa mi se to nije svidjelo. DA, promoče, treba ih češće mijenjati, ali i zbog gljivica je to bitno

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    46

    Početno

    moje zlato ima 8 mjeseci i još mi itekako trebaju a tek sam sad povezala . . .pa, mogla bih platnene
    inače,nakupovala sam se i nakupovala tih jednokratnih jastučića i pred desetak dana odlučila prestat pa kud puklo. doma je ok, stavim gazu na drugu cicu dok zlatan papa ali vani. . .jučer sjedim na terasi s njim, on mi se mazi kao spavao bi i naravno mokra do pasa. i što da radim? u dućan po jastučiće.
    ovo s platnnenim mi je otkriće!!

  11. #11
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Neeeee... naruči preko neta, puuuno su jeftiniji, ovi naši pretjeruju...
    Hm... zar nije Janoccka negdje pisala kako je u bolnici iskrojila oko 100 jastučića...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ja imam (kršitelj koda)ove jastučiće koje uvijek perem na 90 stupnjeva. Bez jastučića ne mogu jer mi uvijek kad dojim curi iz druge cice.

  13. #13
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Nina prvotno napisa
    Mene zanima jel ti jastucici promoce?
    Mislim da bi, po nekoj mojoj logici, platneni mogli promočiti prije nego jednokratni, ali su i mnogo zdraviji.

    S prvom bebom su mi trebali mjesecima i gotovo da i nema koji nisu promočili, jedino su mi (kršitelj koda)ovi bili stvarno dobri.

    Sad mi je skroz drugačije, trebaju mi minimalno, pa su mi i platneni skroz u redu, tj. još mi do sad nisu promočili. Jednokratnih imam još kutiju-dvije i mislim ih čuvati za putovanja i ostale prilike kad neću biti u mogućnosti prati platnene.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Ja sam totalna gotovanka i koristim isključivo jednokratne jastučiće.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ja sam imala (kršitelj koda)ove, e sad da li su i dalje takvi ne znam ali meni se kroz čipku skrozirala plastična folija s rupicama. Taj tren sam odustala od njih i vratila se jednokratnima.

  16. #16
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    anitini su fakat skroz paumcni, sa vise slojeva

    ima i medela visekratne uloske, ne mogu se nazalost nabaviti u splitu...

    ja vise plastiku ne mogu staviti, jednom kad se naviknes....milina

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Meni svi ti visekratni ulosci djeluju skroz tanko i cini mi se da lako promoce.
    Mrzim to strahovanje od ogromnih mokrih fleka na majici
    koje se vec cesto pokazalo opravdanim. Pogotovo sad kad dolazi ljeto.Prek zime ionako nosimo viseslojno,ali ljeti...

  18. #18
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    meni ljeti jos vise pasu pamucni tj platneni ulosci
    jer mi bradavice prokuhaju u jednokratnim

    u biti najgore mi curi kad ga hranim na jednu, druga obavezno jako jako curi, zato dok dojim jednu, na drugu stavim gazu, a inace, izmedju podoja ne curi previse....

  19. #19
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Ja sam imala (kršitelj koda)ove, e sad da li su i dalje takvi ne znam ali meni se kroz čipku skrozirala plastična folija s rupicama.
    Još nisam uspjela skužiti što je između čipke i pamuka, tj. kakvo je punjenje, ali i ja imam dojam da su sintetički. Iako, bolje je imati i jedan sloj pamuka, nego skroz plastične.

  20. #20
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    sanja, mozda bi mogla pogledati u :

    Popolino Windelhaus
    Barnabitengasse 3
    1060 Wien

    ili

    na pocetku Köllnerhofgasse u 1. bezirku, blizu Lugeck-a, postoji jedan mali ducan sa eko odjecom i slicno za djecu i trudnice.

    ne znam da li oni imaju te 100% pamucne uloske, ali ti mozda mogu naruciti, ili dalje pomoci.

  21. #21
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Puno ti hvala, Seni! Svakako ću pogledati u Popolinu, a pao mi je na pamet i Dohnal u Neubaugasse (ili u Kärtnerstraße), možda i oni imaju.

  22. #22
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja ih trosim ko luda i za sada imam samo jednokratne i nisam s njima zadovoljna. kad dojim, koristim tetra pelenu ili gazu. cesto i po noci moram stavit pelenu. no sa svime time se nekako osjecam upareno i neugodno, a jos nije ni pocelo ljeto i sezona znojenja.
    anitini? jel to mozda ducan u gundulicevoj ili mislite na neke druge tj. drugu anutu?

  23. #23
    ninni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    386

    Početno

    meni su Johnson's jednokratni skroz ok

  24. #24
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Jučer sam skužila da se (kršitelj koda)ovi platneni u kombinaciji s majicom kratkih rukava vide iz aviona.

    (kršitelj koda)ovi jednokratni se uopće ne vide.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Ja sam kupila vuna-svila Weledine u Mulleru na trgu, par 40-ak kuna. Nisam ih još isprobala pa ne znam kako izgledaju i jesu li efikasni. :/

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Mrzim kad mi se vide "kvrge" na grudima od tih ulozaka

  27. #27
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ja sam ih nakon nekog vremena skroz prestala koristit.
    jednostavno bih, kad bi na drugoj počelo curiti, malo je pritisnula palcem i kažiprstom da ne curi van i nakon par sekundi bi prestalo curiti.
    taj trik je Saradadevii otkrila neka starija gospođa s Kariba .

  28. #28
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    evo nasla sam ih- tosama to-to mama (te su mi najbolje, samo ih nema svugdje pa nisam znala tocno kako se zovu)
    pise 100% prirodne i nemju onu najlonsku opnu sa straznje strane niti ljepljivu traku. jedino se vidi iz aviona..zapravo, svi se vide!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    235

    Početno

    ja sam cijelo vrijeme dojenja Leona (2 godine) nosila jednokratne dm-ove jastučiće...nisam mogla bez njih...npr. na poslu pogledam njegovu sliku ili ga se sjetim i već curi

    tih jastučića bilo je po cijeloj kući, sjećam se koliko sam ih samo našla koji su popadali iza komode u spavaćoj sobi...po noći skinem, stavim novi...stari stavim na komodu iza sebe tak da je jedan "manji" dio završio iza...mislim da sam ih potrošila za jedan šleper :/

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    (kršitelj koda)ovi platneni - vide se, ali šta sad... bolje nego fleke na majici!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb- Dubrava, Špansko
    Postovi
    188

    Početno

    Mi smo ih koristili jako malo ( cca. 4 mjeseca) jer smo puno cikili, nikad nam dosta, a kamoli da se baci!

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ja imam ponekad dvije mliječne točke na majici i čudim se kako mi to nimalo ne smeta.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    Ja sam probala sve koje sam nasla na trzistu, i zadovoljna sam bila samo s chiccovim. Ti su ulosci najveci, tako da imaju veliku mogucnost apsorpcije. Dojila sam 20 mjeseci i nekih dobrih 18 sam ih morala nositi jer je teklo toga na litre. Sa slijedecom bebom bih probala te platnene, ali samo ako imaju neku nepropusnu foliju, jer bi mi inace islo preko.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Ja sam neki dan kupila Alana platnene jastucice,za probu,jedan par.
    Svila-pamuk. I testno nosenje su polozili :D Nisu propustili. Doduse taj put mi ni mlijeko nije bas poteklo onako kako zna,u punom svjetlu.
    Vidjet cemo dalje.I svida mi se da se ne vide preko grudnjaka.

  35. #35
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Nina prvotno napisa
    Ja sam neki dan kupila Alana platnene jastucice,za probu,jedan par.
    Svila-pamuk. I testno nosenje su polozili :D Nisu propustili. Doduse taj put mi ni mlijeko nije bas poteklo onako kako zna,u punom svjetlu.
    Vidjet cemo dalje.I svida mi se da se ne vide preko grudnjaka.
    di si ih kupila?
    trazim neke koje se ne vide, ovo sve je k-o-m-a!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    112

    Početno

    Ja koristim DM-ove i do nedavno sam bila zadovoljna,ali su mi se počeli ljepiti na bradavice pa kad ih odmaknem da Tin ide cicati,moram prvo skidati mucice! Doma to nije veliki problem jer ih mogu i malo oprati,ali vani! Tak smo jučer bili na Bundeku u parkiću, idemo jesti i prije nego što je Tin uhvatio bradavicu ja sam čistila mucice!
    Ljepe li se i vama ovi jastučići i kakva je situacija s drugim proizvođačima?

  37. #37
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da, poznato jos iz bolnice (a tada je svaka ta mucica bila ko zilet... )

    osim platnenih (kršitelj koda)ovih, tosaminih pamucnih ok su mi za van i chiccovi jer se ne vide ( :D ) iako imaju donju stranu najlonastu, podnosljivi su i dosta udobni (i za razliku od svih ostalih, jedini nisu procurili)

  38. #38
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    meni je postalo tako tesko naci ljetnu majicu preko koje se ne vidi da imas ulozak :/

  39. #39

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    jučer sam se prvi put odvažila i otišla na plažu u kupaćem, bez uložaka. i nije procurilo :D
    nakon toga cijeli dan bez jastučića!
    dok je dojio, drugu sam pritisnula palcem i kažiprstom i to je to. thx mama ju!

  40. #40
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ja uopce nemam problema s tim platnenim uloscima. jer me uistinu boli dupe jel se vide ili ne.

  41. #41
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    meni smeta kad se previse naziru....a sta ces kad sam esteta ....

    nego, frka jer sam skuzila da su mi svi kupaci sa zicom, znaci ili toples, ili u kupovinu kupiti gornji dio (ah, a mozda i donji, jerbo sam jos pupasta )

  42. #42
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    kad krene malo jači let down, samo malo stisnete bradavicu s dva prsta, za par sekundi neće curiti.
    tako sam ja prestala koristiti IKAKVE jastučiće, inače bi još bili u upotrebi.

    i već odavno ( skoro 2 godine dojenja, nakon bebinih par mjeseci) koristim grudnjake sa žicom.
    meni nisu stvorili nikad problem, što ne znači da nekoj drugoj ne bi stvorili, osobito ako je već imala mastitis.

  43. #43
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    ima i medela visekratne uloske, ne mogu se nazalost nabaviti u splitu...
    trebalo bi ih biti u ljekarnam probaj pitati
    4kom-98kn

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Stiskanje je nevjerojatan tehnološki izum, uistinu zaustavlja curenje one druge sise. Zašto, pobogu, takve stvari ne objasne u rodilištu ili, nedajbože, na famoznom tečaju? Živjelo štipanje!

  45. #45
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    aaaaaaaaaaaaa, dize mi se kosa na glavi kad spminjete stiskanje.

  46. #46
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ja sma vidjela super nove 'jastucice za grudi' - silikonske, bas ih je jedna nasa clanica kupila na simpoziju o dojenju u maastrichtu nedsavno...
    rade na mehanickom principu, izgledaju skroz super, opce se ne vide i kostaju 30 eura :/ ...

    idem trazit link da vam pokazem

  47. #47
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Po opisu se cini odlicno :D
    Jos ako se javi neko s pozitivnim iskustvom... isti tren picim u ljekarnu!

  49. #49
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    kaze cura koja ih je koristila da su mrak

  50. #50
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    aaaaaaaaaaaaa, dize mi se kosa na glavi kad spminjete stiskanje.
    ma daj , pa to nježno napraviš, samo vrh bradavice, ništa ne boli.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •