Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: promjena termina viđanja s drugim roditeljem

  1. #1
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno promjena termina viđanja s drugim roditeljem

    zanima me koja je procedura mijenjanja odluke oko viđanja djece nakon što je finaliziran razvod

    naime, nakon 4g stalnih pokusavanja uskladjivanja oko toga da tata ispostuje vrijeme koje je predvidjeno kao njegovo, rasprava da li je to njegov pravo ili obaveza i meni i njemu je jasno da se dogovorit ne mozemo nego da moramo sluzbeno promijeniti propisano vrijeme

    e sad, kod razvoda je to islo prvo zahtjev na sud pa na czss, onda s njihovim prijedlogom na sud i to je trajalo ukupno 2,5mj (3 do pravomocnosti) sto je ekspresno.
    zanima me kako ide sad - ista procedura ili?
    moram li za to uposliti odvjetnika ili mogu nekako sama?

    ako itko ima skoro iskustvo bila bih zahvalna za savjet

  2. #2
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Saska, jel on skroz ignorira ili? Jer moj se pravi da ne postoje, nikad ne može u dogovoreno vrijeme i ja sam ga prijavila centru. Al ne znam je li kod vas baš tako, kod nas prođe i par mjeseci da ga ne vide. To je onda zanemarivanje djece i to je kazneno djelo.

  3. #3
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Probaj prvo dopisom prema CZSS u kojem ćeš ih obavjestiti o tome da niste u mogućnosti dogovoriti se i da on ne poštuje odluku o viđanju djece, te prvo traži njihovu pomoć i savjet.

  4. #4
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    ma nije da ih ne vidja, samo svako malo je mijenjao raspored jer "ne moze". ponekad s objektivnim razlozima, cesto bez ikakvog objasnjenja ili s objasnjenjm "imam svoj zivot"...ma, uspjeli smo nekako sad ispregovarati jer cim se spomene sud nekako to postane ozbiljnije i malo se vise razmisli o tome.
    mene je samo zanimala procedura ako se budem morala toga uhvatiti.
    hvala na odgovorima

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    trenutno je postpuak takava da se na sud salje tuzba radi izmjene osobnih kontakata.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •