Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: 6 tjedan - 3mm premalo ili?

  1. #1
    ivekica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno 6 tjedan - 3mm premalo ili?

    Pozdrav trudnice,
    Danas smo 6+1, plod je 3 mm i jedva ga je našla. Doduše vidi se srčana aktivnost, ali i ona se iznenadila kako je mali. Po vrećici bi trebao biti oko 1 cm.
    Molim vas vaša iskustva, zabrinuti smo

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Meni se to cini ok, ponekad na te dane nema jos ni otkucaja..
    I da - sad si u 7 tjednu

  3. #3
    maybe--- avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    215

    Početno

    Ivekica iste mjere i meni bile na isti tjedan i dan. Srce se jos nije razaznalo, tek na iducem pregledu, sa 8 tt. Tada sam vidjela bebicu od 17 mm. Ne brini

  4. #4
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Meni je u petak bilo 8tt po menzisu.a plod 7+3 i velicina ploda 10mm.
    Posljednje uređivanje od zadarmamica : 10.11.2014. at 20:23

  5. #5
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    http://www.babycentre.co.uk/6-weeks-pregnant

    Neka tvoja lijecnica malo provjeri biologiju. Poslala sam ti link koji opisuje velicinu embrija 6 tt. Radi se o velicini lece. E, pa sad, ne znam jesu li pri tom mislili na nekakvu divovsku lecu ili lecu pod povecalom.
    Inace, jako volim jesti lecu. Barem jednom tjedno radim juhu od nje. Idem sad uzeti jedno zrno lece da izmjerim. Uvjerena sam da nije veca od 3mm.
    Eto, vratila sam se i izmjerila. Leca je naime, duzine 4 mm. Dakle, beba ti je moguce 1mm premala...
    Toliko o tome da beba sa 6 tt treba biti ! cm dugacka...

  6. #6
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Imam doma knjigu what to expect when you are excpecting. U njoj pise da beba u 6 tjednu nije veca od 5 mm. Tako da po svakoj mjeri tvoja beba ne odskace puno Posebno ako je implantacija bila kasnije ne odskace uopce.

  7. #7
    ivekica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Hvala puno svima
    Yummy ti si moj anđeo <3

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Njemačka
    Postovi
    55

    Početno

    Moja beba je imala u sedmom tjednu 0,56 cm, tako da je tvoja bebica sasvim normalne veličine ne kužim doktoricu koja tako kaže, stvarno... Ako joj je to premalo, neka te naruči za par dana još jednom pa će vidjeti kako raste... Ako je srčeko tu, sve je OK

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Meni je na 6+2 GV bila 17x11 mm, ali nije još bilo srčane akcije. Zašto si išla tako rano na UZV (ja sam tad prokrvarila, inače tako rani UZV samo može stvoriti često nepotreban stres)?

  10. #10
    tetagogolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    745

    Početno

    Napisala sam ti već na drugoj temi, ja sam bila sa 6+0 i vidila se GV 22mm i plod 2,5mm. Ne brini

  11. #11
    juhica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    8

    Početno

    Ja sam prvi puta bila na pregledu sa punih 7 tj i bila je velika oko 3 mm, sad sam u 33 tj i beba je savršena.. Tako mi je rekao doktor na zadnja dva pregleda... Neznam koliko je točno velika ali je sve u tjednima u kojima treba biti.. Sto manje brige i sto vise uživanja u trudnoci...

  12. #12
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Bila sam na pregledu sa 6+3, i moja je kao i tvoja, veličine 3 mm. Dr. je rekao da je normalno da točno na taj dan bude 5 mm, no kako je meni ovulacija kasnila 3 dana, rekao je da to točno odgovara mjerama. Zato ne brini

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    16. meridijan
    Postovi
    747

    Početno

    Za one koje brinu, našla sam na netu (mogu pronaći i staviti link): sa 6+0 tt (pod uvjetom da je O bila 14. dc!!!) plod treba biti veličine 3mm. Svaki dan iza toga dodaje se po 1 mm jer beba raste 1 mm dnevno u tih prvih par tjedana. Dakle, npr. sa 7tt treba biti 3mm +7=10mm. Ne znam do kojeg točno tt ide tako po 1mm, kasnije mislim da je i više od 1mm dnevno.
    Ne paničarite, kad se vidi šanse za o(p)stanak T se bitno uvećavaju! (To vam govorim ja kaj me frka svakog uzv jel ima kčs , al' to su sasvim druge stvari)

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Pozdrav svima! Malo sam upala u ovu temu pa molim da mi ne zamjerite. Zadnja menstruacija mi je bila 7.11., test na trudnocu pozitivan,a jucer vadena beta 3143.Moj ginekolog kaze da nema potrebe vaditi novu betu, jer mogu tako do unedogled, ali ako bi me to smirilo neka napravim. Moje pitanje je da li betu vadim za dva ili tri dana nakon prve? Negdje sam procitala da ako je beta veca od 1200 da se duplira nakon 72 sata. Ima li onda smisla da ju vadim sutra? Iskreno, nije mi bas jasno to dupliranje i kolika bi trebala biti??

  15. #15
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Istina,kada beta prijeđe brojku od oko 1500 više se ne mora baš poduplati. Možeš izvaditi krv sutra,ali ne brini ako brojka nebude dupla.
    A možeš jednostavno pričekati još tjedan dana i otiči na prvi uzv,kada bi se več trudnoča trebala potvrditi.

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Ma, termin za uzv mi je tek 2.1.15. Problem mi je i neki svijetlo smedi iscjedak pa od veceras moram stavljati utrogestan. Nekak se bojim da se nece zadrzati,a ak beta bude ok mozda ce mi biti psihicki lakse, ili ipak ne? Joj, zasto se tak mucim...

  17. #17
    tetagogolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    745

    Početno

    stavljaj utrogestane i miruj. i ja sam malo krvarila od 6tt, al uz utriće i mirovanje s 9tt se sve smirilo, sad sam 13tt

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Sretno dalje tetagogolina!
    Žužy, tek sad skuzila tvoj potpis. Zao mi je...

  19. #19
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno


    Ako će te smiriti vađenje bete,izvadi ju! Mirovanje i utrići su sve što možeš učiniti draga...samo think pozitive!

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Žužy, odlucila sam da je necu vaditi. Kako neznam bas najbolje tumaciti betu jos bi se uspanicarila, a kad razmislim zaista ne moze nista promijeniti. Kad bi barem prgled bio ranije. Ovo mi se cini miljama daleko...

  21. #21
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    A uvijek možeš otiči ranije na uzv negdje drugdje. GV se vidi u maternici kada je beta oko 1500,što si ti več prešla. Za srčeko je vjerojatno prerano,ali barem bi te smirilo vidjeti da je sve tamo gdje treba.
    Znam da ja nebi mogla čekati još skoro 3 tjedna,kaj god svi rekli da prije nema smisla iči...meni ima.

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    I meni. Uvjerena sam da bi se srceko moglo vidjeti vec za tjedan dana. Mozda ga nagovorim da me primi ranije. Moram mu javiti situaciju s iscjetkom u utorak.

  23. #23
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ajde sretno i da ne moraš čekati do iduče godine da bi vidjela svoju točkicu!

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Hvala žužy

  25. #25
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Sa 6+3 kažu da bi se trebao vidjeti otkucaj srca, meni je trudnoću potvrdio sa 5+3, vidjela se samo gestacijska. Tako da ti se možeš slobodno pojaviti prije. Kaži da jednostavno nemaš mira i da misliš da tako samo štetiš sebi i bebici. Ako te ne primi, odi kod privatnog ginekologa. Znam kako neizvjesnost ubija, zato olakšaj sebi dušu. I samo misli pozitivno

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    jarica, sto je najgore i idem kod privatnika. Ovo mi nije prva trudnoca, imam curku od 6 godina, zacetu u isto vrijeme. Strah me jer sam s njom morala mirovati, uzimati utrice 3 puta dnevno... Prokrvarila tri dana nakon pozitivnog testa. Kako je vec puno vremena proslo od prve trudnoce sve sam nekako zaboravila i sad kao da mi je prvi put

  27. #27
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Ne mogu vjerovati da te privatni ginekolog ne želi pogledati. Idi ti lijepo kod drugog, naruči se za pregled i nemoj ni govoriti da si trudna. Neka sam utvrdi Kažu da ni jedna trudnoća nije ista, ali razumijem te. Tko se jednom opeče, puše i na hladno. Isto je i samnom. Zabavi se s nečim što te veseli, da vrijeme brže prođe do pregleda. Ja sam se navukla na neke serije, pomogle su mi da vrijeme brže prođe.
    Posljednje uređivanje od jarica : 14.12.2014. at 18:07

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Rekao je da mu se javim slijedeci tjedan da li je bolje uz utrice i neka zasad ostane taj termin. Stvarno je dobar doktor, a ja naravno nestrpljiva. Pokusavam prestati pusiti. Mislim da je u prvoj trudnoci to bilo lakse, ili sam i to zaboravila. Nervozna sam ko pas, a kad zapalim place mi se jer nisam bila dovoljno jaka. Jos sam i pod stresom zbog posla. Mislim da vijest nece biti dobro prihvacena. Sve mi to radi stres kojem ne bi trebala izlagati svoju bebic

  29. #29
    ivekica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Izluđena, ne daj se! Bebice su borci i heroji, pregurat će oni to, a ti se potrudi učiniti sve najbolje za nju.

    I sama sam ostala bez posla, partner me nimalo ne podržava, ali sjetim se zlata u svom trbuhu i znam da mogu osvojiti svijet. Bude me strah, danas sam cijeli dan proplakala, ali nema predaje.

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Joj Ivekica, bas mi je zao. Vjerujem da ces smoci snage i pronaci nacin kako izgurati i nastaviti dalje. Mi zene smo veliki borci. Hvala ti sto si me podsjetila na to.

  31. #31
    ivekica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    <3 tu smo jedni za druge!
    Izvuci tu snagu iz sebe, baci cigarete i pomisli na to maleno biće u sebi.

  32. #32
    tetagogolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    745

    Početno

    postepeno smanjuj pušenje, nagli prekid s cigaretama je veći šok za tijelo i za bebu od postepenog...sretno!

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Krenula sam postupno, sa nekih 17 dnevno, a i vise za 5 dana sam stigla na 4. Mislim da mi dobro ide , ali kad bi barem mogla i bez te 4. A kad pocnem radit sutra bojim se da ponovno ne povecam.

  34. #34
    ivekica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Test na trudnoću ubaci u kutiju cigareta. Pa kad ih otvoriš da ih automatski poželiš zatvorit.

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Dobra ideja, osim sto bi sokirala kolegice koje me redovno zicaju cigarete

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima! Mislim da su sve trudnice s problemom ploda manjeg nego je tjedan trudnoće po forumima, člancima, aplikacijama i čekaju čudo.
    Iz 5 trudnoća i svakavih iskustava želim nekome pomoći sa svojom pričom.
    Dvije normalne trudnoće.
    Između i poslije njih 2 missed ab, jednom kiretaža, jednom spontani.
    Oba puta na prvom pregledu nije plod odgovarao tjednu, čuli su se otkucaji. Imam uredne cikluse i ovulacije u dan.
    Radilo se o pregledima 6+3 i 6+6. Ne sjecam se CRL-a nego sa 6+6 kad je bio 4.75 mm, bili su otkucaji koji su nakon par dana prestali. Prvi put isto tako negdje velicina i prestali otkucaji. Bili otkucaji na prvom pregledu
    Trenutno sam trudna 8+1, sa 6+4 sam bila na kontroli plod je bio samo 3 mm, s otkucajima. Vec se pripremili na najgore. Međutim na kontroli 7+6 plod je 1,4cm s otkucajima i izgleda da trudnoca kasni samo 3 dana. Iako su mi ovulacije tocne (moguce da je u dan razlike). Eto želim vam vaše čudo! Držite se❤️

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima! Ja sam trudna 6+1 i danas sam bila na prvoj kontroli, plod je velik samo 4,3 mm. Gin je rekla da je dosta mali (da je u "skupljenom polozaju") , ali nista vise od toga, da je sve u redu.
    Meni je odmah postalo muka jer mi je to treca trudnoca (prvo je bio spontani pobacaj u 12. tt, drugo biokemijska trudnoca zavrsena u 5. tt) i u prvoj trudnoci kad sam bila na pregledu, osim sto je nuhalni nabor bio povecan (3 mm) plod je isto bio dosta manji od onog kolko bi trebao biti i isto je rekla da je "skvrcen". Krvarenje je pocelo 2-3 dana nakon kontrole u 12. tt i jer je bilo prejako, morala sam na kiretazu.
    Tako da sam sad opet izvan sebe :/
    Steta sto cure koje su prije pisale nisu javile kako im je na kraju sve proslo, nadam se da dobro <3

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Missmin prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima! Ja sam trudna 6+1 i danas sam bila na prvoj kontroli, plod je velik samo 4,3 mm. Gin je rekla da je dosta mali (da je u "skupljenom polozaju") , ali nista vise od toga, da je sve u redu.
    Meni je odmah postalo muka jer mi je to treca trudnoca (prvo je bio spontani pobacaj u 12. tt, drugo biokemijska trudnoca zavrsena u 5. tt) i u prvoj trudnoci kad sam bila na pregledu, osim sto je nuhalni nabor bio povecan (3 mm) plod je isto bio dosta manji od onog kolko bi trebao biti i isto je rekla da je "skvrcen". Krvarenje je pocelo 2-3 dana nakon kontrole u 12. tt i jer je bilo prejako, morala sam na kiretazu.
    Tako da sam sad opet izvan sebe :/
    Steta sto cure koje su prije pisale nisu javile kako im je na kraju sve proslo, nadam se da dobro <3


    Draga Missmin, moja prva trudnoća i pregled sa 6+1 crl je bio 4,5 mm. Danas je zdrava šestogodišnjakinja i trudnoća je bila po ps-u. Vidiš gore da sam sad bila 6+6 na kontroli i da je plod bio 3 mm. Nemoj se bedirati i ako misliš da bebica nije ok, otiđi opet na kontrolu za 7 dana. Javi kako napreduješ!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    90

    Početno

    Bok svima, ja sam prosli petak bila na uzv i nije se vidio plod, 5+6 je bilo. Danas sam bila, 6+6, ima ploda i srceko kuca ko ludo, ali nije zadovoljan jer je 3 mm. Rekao je da kod mene izgleda sve kasni tjedan dana. Opet u petak idem na uzv. Stalno neko iscekivanje. Da li se moram bas tak bojat zato kaj je 3mm?
    Nemam pojma, a vidim da nisam jedina s takvom situacijom...
    Posljednje uređivanje od bunda : 27.11.2020. at 13:11

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Bok, mislim da nemaš brige, veličina varira kod svakog ploda, a 3mm odgovara nekom prosjeku. Moguće i da si koji dan manje trudna, meni je sa 5+6 plod bio 2,4mm, i sve je ok

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav drage , treba mi neko misljenje. Mnogo sam zbunjena. Dijabeticar sam i trudna sam.
    Poslednji ciklus mi je bio 17.Mart,
    21.Aprila uradila sam test za trudnocu -pozitivan.
    Prvi UZ je bio 12.05 (6ned+3dan 6.35mm).
    Drugi UZ je bio 19.05 (6ned+0dan 3.27) receno mi je da abortiram, ne zna se iz kojih razloga konkretno.
    Otisla sam kod druge zene ginekologa
    UZ bio je 20.05 (5ned+5dan 2.10mm)
    Juce, UZ bio je 27.05 (5ned+6dan 3.mm)
    I tu je receno da se abortira. Ne cuje srce da kuca i smatra da je 99% lose. Na osnovu cega tako misli ,niko konkretno da mi kaze. Niti znam ,niti se razumem sta se tacno desava. Pijem vec 8 dana Duhaston. Bogu hvala bolove nemam , ne krvarim. Samo grudi ,malo mucnine i ledja. Sta vi mislite sta bi se moglo desavati? Strahujem i zbunjena sam. Bas i nesto ne zelim otici abortirati ,mislim

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •